گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر

تست شخصیت

در مرکز انجام تست شخصیت شناسی در ازدواج ، یکی از مواردی که سنجیده می شود تیپ های شخصیت دو نفر است که آیا برای هم مناسب هستند یا خیر؟ تست هایی که در این زمینه به کار می رود عبارتند از تست های شخصیت MMPI ، تست شخصیت MCMI ، آزمون های شخصیت ۱۶ عاملی کتل ، آزمون های نئو و… آزمونگر بر مبنای افراد یکی از این تست های شخصیت را در مرکز تست شخصیت در تهران انجام می دهد. لازم به ذکر است که گروه نیک مهر با استفاده از نقشه مغزی که توسط دکتر نیما گنجی ( عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی تهران ) انجام می شود قادر است اطلاعات روانشناختی مراجعین را به صورت دقیق و بدون دخیل بودن او در نتیجه آزمون ، بیان کند. حال بر این مبنا مرکز انجام تست شخصیت در تهران سعی دارد در این مقاله انواع تیپ های شخصیت و یا اختلالات شخصیت را مورد بررسی قرار بدهد.

مدت زمان مطالعه : 6 دقیقه , تاریخ انتشار : 1396/09/09

رابطه اختلالات شخصیت

رابطه اختلالات شخصیت با هم

مرکز انجام تست اختلال شخصیت در تهران می گوید که در خصوص رابطه اختلالات شخصیت با هم باید گفت که همه افراد دارای رگه هایی از شخصیت های مختلف هستند منتهی یکی از تیپ های شخصیتی در آنها غالبتر است که توسط مرکز تست شخصیت در تهران به افراد ، بعد از انجام تست گفته می شود. بعضی از شخصیت ها با هم میکس نمی شوند مثلاً فردی که دارای شخصیت اجتنابی است نمی تواند همزمان شخصیت نمایشی را نیز داشته باشد ولی بعضی دیگر از شخصیت ها که دارای وجوه مشترک هستند، براحتی میکس می شوند.

انواع اختلالات شخصیت

تمام شخصیت هایی که می توانند با هم میکس شوند، عبارتند از:

شخصیت اسکیزوئید

شخصیت اسکیزوئید با دیگر شخصیت های خوشه A ، شخصیت خودشیفته ، شخصیت نمایشی شخصیت مرزی و در بسیار از موارد با شخصیت اجتنابی و در مواردی با شخصیت وسواسی و شخصیت افسرده میکس می شود. تست اختلال شخصیت اسکیزوئید توسط مرکز انجام تست شخصیت در تهران انجام می شود

شخصیت اسکیزوتایپال

شخصیت اسکیزوتایپال با دیگر شخصیت های خوشه A ، در بسیاری از موارد با شخصیت مرزی ، در مواردی با شخصیت نمایشی در مواردی با شخصیتهای خوشه C و شخصیت پرخاشگر – منفعل میکس می شود.

شخصیت پارانوئید

شخصیت پارانوئید با دیگر شخصیت های خوشه A ، شخصیت مرزی شخصیت خودشیفته ، شخصیت ضد اجتماعی ممکن است بسیار شبیه به شخصیت وسواسی باشد شخصیت افسرده و پرخاشگر – منفعل میکس می شود. تست اختلال شخصیت پارانوئید توسط مرکز انجام تست روانشناسی شخصیت در تهران انجام می شود.

شخصیت خودشیفته

شخصیت خودشیفته طبق نظر بهترین مرکز انجام تست شخصیت در تهران با دیگر شخصیت های خوشه B ، شخصیت پارانوئی شخصیت اسکیزوئید ، شخصیت وسواسی ، شخصیت افسرده و شخصیت پرخاشگر- منفعل میکس می شود. مرکز انجام تست شخصیت در تهران ، تست اختلال شخصیت خودشیفته را انجام می دهد.

شخصیت مرزی

شخصیت مرزی با دیگر شخصیت های خوشه B ، شخصیت اسکیزوتایپال شخصیت پارانوئید ، به ندرت با شخصیت وسواسی ، شخصیت افسرده و گاه با شخصیت پرخاشگر – منفعل میکس می شود. تست اختلال شخصیت مرزی توسط مرکز انجام تست روانشناسی شخصیت انجام می شود.

شخصیت نمایشی

شخصیت نمایشی با دیگر شخصیت های خوشه B ، به ندرت با شخصیت اسکیزوئید در مواردی با شخصیت اسکیزوتایپال ، در مواردی با شخصیت وسواسی (مثل افراد دانشگاهی و تحصیلکرده ) و به ندرت با شخصیت افسرده میکس می شود.

شخصیت ضد اجتماعی

شخصیت ضد اجتماعی طبق نظر بهترین مرکز انجام آزمون روانشناسی شخصیت در تهران با دیگر شخصیت های خوشه B ، شخصیت پارانوئید گهگاه با شخصیت اسکیزوتایپال ، شخصیت وسواسی و شخصیت پرخاشگر – منفعل میکس می شود. تست اختلال شخصیت ضد اجتماعی توسط مرکز انجام تست شخصیت در تهران انجام می شود.

شخصیت اجتنابی

شخصیت اجتنابی با دیگر شخصیت های خوشه C ، شخصیت اسکیزوئید گهگاه با شخصیت پارانوئید ، بسیار به ندرت با شخصیت نمایشی و شخصیت افسرده میکس می شود. تست اختلال شخصیت اجتنابی توسط بهترین مرکز انجام تست روانشناسی شخصیت در تهران انجام می شود.

شخصیت وسواسی

شخصیت وسواسی با دیگر شخصیت های خوشه C ، شخصیت افسرده شخصیت خودشیفته ، شخصیت نمایشی ، به ندرت با شخصیت مرزی شخصیت پارانوئید و گهگاه با شخصیت اسکیزوئید میکس می شود.

شخصیت وابسته

شخصیت وابسته با دیگر شخصیت های خوشه C ، گاهی با شخصیت افسرده شخصیت نمایشی و شخصیت مرزی میکس می شود. تست اختلال شخصیت وابسته در بهترین مرکز انجام تست روانشناسی شخصیت در تهران انجام می شود.

شخصیت افسرده

شخصیت افسرده با شخصیت اسکیزوئید ، شخصیت خودشیفته ، شخصیت وسواسی و گهگاه با شخصیت پرخاشگر – منفعل میکس می شود. تست اختلال شخصیت افسرده در بهترین مرکز انجام تست شخصیت در تهران انجام می شود.

شخصیت پرخاشگر منفعل ( شخصیت منفی کار )

شخصیت پرخاشگر منفعل با شخصیت پارانوئید ، شخصیت اسکیزوتایپال شخصیت ضد اجتماعی ، شخصیت مرزی ، شخصیت افسرده و شخصیت خودشیفته میکس می شود. تست اختلال شخصیت پرخاشگر منفعل در بهترین مرکز انجام تست روانشناسی شخصیت انجام می شود.

نکته مهم : گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر آمادگی دارد به صورت فردی ، زوجی و یا گروهی انواع تست های شخصیت ، تست های ازدواج و آزمون های هوش را برای مراجعین و ادارات و سازمان ها انجام دهد. لازم به ذکر است که گروه نیک مهر با متدهای جدید نقشه مغزی قادر است انواع اختلالات و مشکلات روانشناختی مراجعین را بدون دخیل بودن او در نتیجه آزمون ، تشخیص دهد.

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، گروه کلینیک روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر

لطفاً در زیر نظر خود را در خصوص این مقاله بیان و اگر سوالی دارید مطرح نمائید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

شاید این موارد هم برایتان مفید باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.