گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر

درمان بدبینی

سید مصطفی حسینی ( مدیر گروه نیک مهر ) اعتقاد دارد برای اینکه درمانگر بتواند یکی از راههای درمان شک و بدبینی به همسر را انتخاب کند لازم است که این موضوع دقیق مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد چون در خیلی از موارد شک و بدبینی با یکسری از جلسات روانشناسی قابل حل می باشد و احتیاجی به دارو درمانی برای درمان بدبینی نیست. پس توصیه می شود که قبل از هرگونه برچسب زنی به یک روانشناس برای درمان شک و بدبینی شدید مراجعه نمائید. در این مقاله سعی شده تیپ شخصیتی پارانوئید مورد بررسی قرار گیرد چون خیلی از افراد فکر می کنند که طرف مقابل اشان پارانوئید می باشد و به همین دلیل به او برچسب پارانوئید می زنند در حالی که فقط یک شک و بدبینی ساده است و بنا به دلایل مختلف دچار نشخوارهای فکری شده است و ربطی به پارانوئید ندارد. لازم به ذکر است که شخصیت پارانوئید ( paranoid ) جزء خوشه A اختلالات شخصیت است و شیوع آن در جامعه ۲ درصد و در مردان بیشتر از زنان است.

مدت زمان مطالعه : 6 دقیقه , تاریخ انتشار : 1396/08/09

بهترین روش درمان بدبینی و شک به همسر ، بهترین راه درمان پارانوئید

ملاک های تشخیصی اختلال شخصیت پارانوئید بر مبنای DSM

الف) بی اعتمادی و شکاکیت نافذ و فراگیر نسبت به دیگران به طوری که انگیزه های افراد را شرارت آمیز تلقی کند. این حالت باید در اوایل بزگسالی شروع شده و حداقل ۴ علامت از علایم زیر را داشته باشد:

ب) حالت مذکور منحصراً در سیر اسکیزوفرنی ، اختلال خلقی با خصایص روان پریشانه یا یک اختلال روان پریشانه دیگر پیدا نشده باشد که موضوع مهمی برای بهترین روش درمان بدبینی و شک همسر است و نیز ناشی از اثرات جسمانی مستقیم یک بیماری طبی عمومی نباشد.

خصوصیات افراد پارانوئید

مشخصه اصلی این تیپ شخصیتی شکاکیت و بی اعتمادی دیرپا نسبت به همه افراد است که در بهترین راه درمان پارانوئید روی آن کار می شود.

خصوصیت شخصیتی

این افراد شخصیت بزرگ منشی دارند همچنین این افراد همیشه دنبال دشمن می گردند که در بهترین راه درمان پارانوئید از آن استفاده می شود. این افراد همیشه منتظرند مورد آزار و اذیت قرار بگیرند و همچنین پنهان کار و مرموز و همواره مراقب نشانه های فریبکاری ، بهره کشی و دَقَل کاری هستند که در بهترین راه درمان پارانوئید مورد بررسی قرار می گیرد. در اتاق این افراد صندوقچه قفل دار، چاقو، پنجه بوکس و… دیده می شود. این افراد همچنین نسبت به انتقاد بسیار حساس هستند. از لحاظ رفتاری فرد پارانوئید به تاثیرات بیرونی مقاوم و بسیار اهل بحث و جدل ، دفاعی و مرافعه است.

بهترین راههای درمان شک و بدبینی در همسر

این افراد گرایش دارند که به طور مزمن در تنش باشند تا بتوانند خودشان را از تهدیدی که می شوند در امان نگه دارند بنابراین همیشه آماده حمله و حواس جمع هستند که در بهترین راه درمان پارانوئید مورد بررسی قرار می گیرد. در کل این افراد گوش بزنگی مفرط دارند و دائم در حال جمع آوری اطلاعات تائیدکننده افکارشان هستند.

احساسات

این افراد مسئولیت احساسات را بر عهده خود نمی دانند بلکه بر دوش دیگران قرار می دهند بنابراین آنها همیشه به صورت متخاصم ، تحریک پذیر و خشمگین هستند که در بهترین روش درمان بدبینی و شک همسر این موضوع مورد بررسی قرار می گیرد. افراد پارانوئید از نظر شخصیتی سرد و بی هیجانند منتهی احساسات اشان از شخصیت اسکیزوئید و شخصیت اسکیزوتایپال بیشتر است و در ظاهر هیچگونه نقصی ندارند. افراد پارانوئید از نظر احساسی ، بی روح و بی هیجان هستند و گرمی و صمیمیت ندارند. دو هیجانی که این افراد تجربه و بیان می دارند خشم و حسادت شدید است که در بهترین راه درمان پارانوئید مورد بررسی قرار می گیرد.

ارتباط با دیگران

درمانگر در راههای درمان شک و بدبینی به همسر می گوید که این افراد معمولاً افرادی متعصب ، دُگم ( غیر هیجانی )، غیر قابل انعطاف هستند همچنین آنها بدعُنُق و اهل دعوا و مرافعه هستند و همواره مدارکی دال بر تخلف دیگران جمع آوری می کنند که در بهترین راه درمان پارانوئید به کار گرفته می شود. این افراد بدبین و سرنخ جو هستند و تعداد دوستانشان بیشتر از شخصیت اسکیزوئید است منتهی اطلاعات مهم زندگیشان را برای هیچکدام به صورت کامل تعریف نمی کنند بلکه به هر کسی مقداری می گویند. پارانوئیدها بسیار زیاد می توانند شبیه شخصیت وسواسی شوند. آنها در مقام حرفه ای همه را لِه و دنبال نکته هستند و اگر فردی به عنوان آدم بد در ذهنشان جا بیافتد دیگر نمی توانند آن را ببخشند که در بهترین روش درمان بدبینی و شک همسر مورد بررسی قرار می گیرد.

از لحاظ ارتباط بین فردی این افراد گرایش دارند تا در روابط خود بی اعتماد ، مرموز و در انزوا باشند بنابراین نسبت به انگیزه های دیگران بدبین هستند. این افراد از نزدیک شدن به دیگران گریزانند. همچنین این افراد سوء تعبیرهای بدبینانه دارند و هر موقعیتی را با دقت موشکافی تا اطلاعاتی در تائید سوء ظن های خود پیدا کنند. همچنین بدلیل حساسیت بیش از حد آنها به نشانه های واقعی یا تخیلی و خشم متعاقب آنچه که اعتقاد دارند خیانت، بی وفائی و بی صداقتی است، دوستان بسیار کمی دارند. این افراد آنقدر خودشان را بخاطر کاری که می کنند، موجه می دانند که سریع هیجان اشان منفجر می شود که موضوع مهمی برای بهترین راههای درمان شک و بدبینی به همسر می باشد.

هذیان و اسکیزوفرنی

این افراد دچار هذیان نیستند چون واقعیت سنجی خود را از دست نداده اند و هذیانهای تمام عیار ندارد. هذیانهای تمام عیار یعنی فرد اصلاً در واقعیت نیست. مثلاً می گوید من جانشین پیامبر در زمین هستم ولی در پارانوئید اینگونه نیست که موضوع مهمی برای بهترین روش درمان بدبینی و شک همسر است. چون خیانت امکان رخ دادنش وجود دارد و با واقعیت سنجی همخوان است. اختلال شخصیت پارانوئید با اسکیزوفرنی پارانوئیا تفاوت دارد که در بهترین راه درمان پارانوئید مورد بررسی قرار می گیرد چون سایر علایم اسکیزوفرنی مثل هذیان و توهم در این تیپ شخصیتی دیده نمی شود. همچنین آسیب کمتری در عملکرد اجتماعی و شغلی اشان وجود دارد و آشفتگی شناختی اسکیزوفرنی را ندارند.

مدیر گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر
مدیر گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر

ازدواج و روابط جنسی

این افراد اعتقاد دارند که جنس مخالف ذاتاً خیانتکار ، موذی و نادرست است بنابراین ممکن است روزی دچار این هذیان شوند که همسرشان در حال خیانت کردن به آنها است بنابراین از آن روز کنترل وحشتناکی را شروع می کنند مثلاً ممکن است به افرادی پول دهند که جاسوسی همسرشان را برایشان انجام دهند. اینها در دوره هایی که سایکوتیک ( روان پریش ) می شوند بسیار خشن و خطرناک می شوند و ممکن است همسرشان را زیر شکنجه بگیرند تا اعتراف کند که رابطه داشته است که در بهترین راههای درمان شک و بدبینی به همسر مورد بررسی قرار می گیرد. این افراد تحت شرایط استرس حتی تا هذیان هم پیش می روند مثلاً یک پارانوئید اگر متوجه شود همسرش واقعاً به او خیانت کرده، سایکوتیک می شود.

از بین بردن شک و بدبینی

این افراد معمولاً همسرشان را طلاق نمی دهند چون حسودی می کنند که با کس دیگری ازدواج کند. سبک دلبستگی این افراد ترسان است این یعنی از یک طرف تجربه ذهنی بی ارزشی و از طرف دیگر انتظار دارند دیگران آنها را طرد و خوار کند که موضوع مهمی برای بهترین روش درمان بدبینی و شک همسر است. این افراد نه به شناخت واره ها و احساسات درونی خود و نه به نیت دیگران اعتماد دارند. به طور کل همسران افراد پارانوئید هرگز منتظر نباشند که همسرشان عاشقشان شود. پارانوئیدها حسادت مرضی دارند و نمی خواهند رقیب داشته باشند چون فکر می کنند فقط آنها می فهمند و حق دارند بنابراین معمولاً رقیب را نابود می کنند که در بهترین راه درمان پارانوئید بررسی می شود.

درمان پارانوئید
بهترین روش درمان بدبینی

چگونگی شکل گیری تیپ شخصیت پارانوئید

در شکل گیری این تیپ شخصیتی مثل تمام تیپ های شخصیتی دیگر از جمله نمایشی ، پرخاشگر-منفعل و افسرده ، وابسته ، خودشیفته ، ضداجتماعی ، مرزی ، اجتنابی ، عوامل ژنتیکی ، اجتماعی و محیط خانواده نقش دارد.

بهترین راه درمان پارانوئید و شک و بدبینی در گروه نیک مهر

۳ روش درمانی اصلی برای از بین بردن شک و بدبینی در گروه نیک مهر وجود دارد که عبارتند از:

 

دارو درمانی

این روش توسط روانپزشک انجام می گیرد که در آن روانپزشک بعد از بررسی های لازم نسبت به تجویز دارو برای درمان شک و بدبینی و پارانوئید از جمله داروهای هالوپریدول ، ریسپریدون ، الانزاپین و… اقدام می کند. توصیه می شود حتما داروها تحت نظر روانپزشک انجام گیرد که عوارض ناشی از آن فرد و اطرافیان را دچار مشکل نکند.

 

روان درمانی

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد توصیه می شود که قبل از هر درمان دیگری ابتدا برای از بین بردن شک و بدبینی از جلسه روان درمانی در گروه نیک مهر استفاده نمائید تا راهنمایی های لازم در این زمینه انجام شود و اگر احتیاجی به دارو درمانی یا دستگاههای نوروساینس بود آن زمان از آن روش ها برای درمان شک و بدبینی استفاده گردد. لازم به ذکر است که در جلسات روانشناسی روی افکار فرد و ارتباط زوجین کار می شود.

ابزارهای نوروساینس

از درمان های جدیدی است که چند سالی وارد ایران شده و می تواند برای از بین بردن شک و بدبینی مناسب باشد. از جمله این درمان ها می توان به درمان با نوروفیدبک و نسل پیشرفته تر آن که لورتا نوروفیدبک است اشاره نمود. لازم به ذکر است که این درمان ها همگی بدون عوارض جانبی و دارو می باشند.

نکته مهم : مرکز روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر برای بهترین روش درمان بدبینی و شک به همسر از وجود سید مصطفی حسینی ( مدیر گروه نیک مهر ) به همراه دکتر زادبر ( مسئول فنی گروه نیک مهر ) در بخش روانشناسی و دکتر نیما گنجی ( عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی تهران و بنیان گذار واقعی لورتا نوروفیدبک در ایران ) و دکتر نجارزادگان در بخش روانپزشکی استفاده می کند.

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، مدیر کلینیک روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر

لطفاً در زیر نظر خود را در خصوص این مقاله بیان و اگر سوالی دارید مطرح نمائید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

شاید این موارد هم برایتان مفید باشد

106 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • سلام
  من سالهاست با یه آدم بدبین و توهمی زندگی میکنم هر راهی و بگید امتحان کردم دارو درمانی ،روانشناس،فامیل هر کاری بگید کردم که خوب بشه چون عاشقش بودم دوتا هم بچه دارم ،معلمم توی مدرسه دخترونه کار میکنم
  هر چند وقت یکبار به یکی گیر میده ،هذیان میگه خودم فوق العاده روی این قضیه حساسم ،۱۰ بار درخواست طلاق دادم ،هر بار بخاطر بچه هام کوتاه اومدم ،دیگه بریدم همه میگن مریضه ،تواهمیت نده،اخه مگه میشه بهت تهمت بزنن و تو هیچی نگی ،مگه میشه سکوت کنی ،اینا رو نوشتم برای اونایی که بدبینن ،ترو خدا به خودتون بیاید ،کم اطرافیانتونو آزار بدید هیچ کس غیر از خودتون نمیتونه بهتون کمک کنه
  یه روز به خودتون میاید میبینید هیچ کس براتون نمونده

  پاسخ
 • سلام اقایه دکتر خسته نباشید من الان ۱۲سال شکاک بدبینی خیلی زیاد دارم به همسرم دکتر اعصاب روان رفتم خوب نشدم فکر می کنم همسرم داره بهم خیانت میکنه الان به جایی رسیدم که هر زنی تو خیابون فضایه مجازی میبینم فکر میکنم همسرم همه اش قسم قران خدا رو میخوره میگه همه فکرات دروغه اما من بی جهت باز شک میکنم ۳٨ سالمه اما تموم موهام ریشام سفید شدن چند سری داشتم سکته میکردم میگم طلاق بگیرم اما فکر اینکه با کسی دیگه یه موقع ازدواج کنه طاقت ندارم مثلا میرم محل کارم حرف میزنم میام تو خونه صحبت میکنم بد فرداش خانومم همون حرف میزنه میگم تو از کجا میدونی احساس خیلی بدی بهم دست میده دیگه خانومم با من زیاد حرف نمیزنه خودمم با کسی حرف نمیزنم میترسم یدونه دختر دارم همه اش در حال گریه کردن وقتی اخلاق من میبینه اقای دکتر تو رو خدا اگه درمون داره کمکم کنید اگه نداره فقط یه بار بگین نه من خود کشی کنم تا زن بچه ام راحت بشن از دستم به خدا حتی تو خوابم خواب زنم میبینم اصلا مغزم استراحت نمیکنه همه جایه بدنم بی حاله وضع مالیه خوبیم ندارم اما بدونم خوب میشم قرض میکنم تا بیام دکتر اقایه دکتر حرف اخرم من یادم نمیاد کی خندیدم کمک کنید باز بتونم بخندم مرسی

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   8 آبان 1402 10:09 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر باید دارو درمانی به علاوه جلسات روان درمانی انجام بدهید

   پاسخ
 • بهترین روش درمان بدبینی
  عاشق زندگی
  13 مهر 1402 6:35 ب.ظ

  با سلام خسته نباشید
  بنده ۴۵ سال دارم و راننده کامیون هستم، بیشتر اوقات وقتم رو صرف مطالعه و کسب اطلاعات میکنم، فردی اجتماعی و البته مقید به آداب و رسوم اجتماعی هستم و بندرت کسی رو قضاوت میکنم، هفده سال پیش ازدواج کردم و دو دختر ۱۵ و ۱۰ ساله دارم، همسرم از حدود ۱۵ سال پیش رفتارهایش با من تغییر کرده و روز به روز روابطمان سردتر میشه، بارها از روانشناسان مختلفی مشاوره گرفتم که همگی اتفاق نظر داشتند که همسرم دچار افسردگی شدیدی هست و در جلسات حضوری با همسرم از بنده خواستند نسبت به درمان دارویی اقدام کنم ولی با هر بار سعی و تلاش و راهنمایی روانشناسان محترم با شکست مواجه شدم و همسرم معتقد هست بیماران روانی باید به روانشناس و روانپزشک مراجعه کنند و مدام مدعی هست که میخواهم برایش پرونده سازی کنم تا تلاقش بدم ولی هر بار و با هر زحمتی بهش میگم که عاشقش هستم و فقط مرگ می‌تونه ما دوتا رو از هم جدا کنه ولی باز باور نمیکنه، الان دو سالی هست که بهش مشکوک شدم که با مرد دیگری در ارتباط هست و روابط مخفیانه ای دارد و به من خیانت می‌کند و همه ترس ها و نگرانی هایش بابت همین موضوع هست، خیلی وقتها دعوایی راه میندازه و میگه من تمایلی به ازدواج با تو نداشتم مادرم مجبورم کرد. سوالاتی میپرسد که اوایل جوابی بهش میدادم و اهمیت نمی‌دادم بهشون ولی الان مثل خوره به جونم افتاده، با بچه ها بدرفتاری می‌کنه و همیشه از ارتباط جنسی با من طفره میره و بعد اتمام میگه مجبور شدم تن به اینکار دادم، مدام از خواستگارهایش میگوید و اینکه یکی رو دوست داشته ولی پدرش اجازه نداده و بعد با من ازدواج کرده، مثلا میپرسه اگه بهت خیانت کنم و بدونی با من چکار میکنی؟ یا مثلاً برو پیش زنهای دیگه و نزدیک من نشو، یا مثلاً میگه منتظرم بچه ها بزرگ بشن و برن سر خونه زندگی شون اونوقت ازت جدا میشم، یا مثلاً میگه چرا اینهمه بی خیالی و من رو کنترل نمیکنی؟ چرا فکر نمیکنی ممکن هست من بهت خیانت کنم و … هر بار جواب من این هست که عزیز تورو بیشتر از خودم دوست دارم و بهت اعتماد دارم. آیا شک بنده بجا هست یا دچار مشکل روانی شدم، دارم نابود میشم و احساس میکنم کم کم دارم افسرده میشم، لطفا کمک و راهنمایی م کنید.

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   8 آبان 1402 10:21 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر باید بررسی شود ولی اینکه همسرتون به شما بی علاقه شده هست منتهی علت باید مشخص شود

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر. چطوری میتونم شخصی رو مجاب کنم که به روانشناس مراجعه کنیم(شخصی که احتمال میدم بدبینی داره) ؟ درواقع چطور بهش بگم باید بریم؟

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   7 مرداد 1402 10:13 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر در این زمینه وقت روانشناسی بگیرید تا روانشناس بعد از ارزیابی بهترین راه حل و بهتون بگه

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر اقا دکتر من چند سالی هست شکاک و بدبین شدم کارهام خیلی همسرمو اذیت میکنه خیلی شکاکم با کوچیکترین چیز پنهانی عصبی میشم اخلاقم عوض میشه همسرپ خیلی دوست دارم نمیخوام از دستش بدم خواهشا اگه راه کاری هست دریق نکنید

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   23 تیر 1402 11:32 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر حتما به یک روانشناس مراجعه کنید و تحت درمان قرار بگیرید

   پاسخ
 • سلام من خیلی بد بین و منفی باف هستم به خاطر این دوست صمیمی ام را زود قضاوت کردم و او با من قهر کرده چکار کنم خیلی ناراحتم درمونی داره من همیشه این افکار را دارم

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   3 تیر 1402 9:40 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر باید به روانشناس مراجعه ومدیریت افکار را آموزش ببینید

   پاسخ
 • سلام مادر سال هاست از زمانی که بیاد دارم از بیماری شکاکی و بدبینی نسبت به پدرم همه فرزندانش و همسایه ها رنج میبره مادرم وقتی جوان تر بود بخواطر شک و توهم به پدرم که در شهری دیگر زن گرفته با بنزین خودش رو آتش زد و آن زمان خدا رحم کرد وفقط دست هایش آسیب دیده از ۸ ماه پیش می‌شود که حالش دوباره بد تر شده به مسافرت به خانه دایی هایم رفته بود واز وقتی برگشته زندگی برای من و خواهرانم جهنم شده هروز به پدر که از سر کار می‌آید گیر می‌دهد که پیش کس دیگری بوده و درحال خیانت به او است
  هروز به همسایه ها تهمت بیراه میزنه که مردان مختلف رو داخل خانه های خود راه می‌دهند یا همسایه جلوی در خانه چیزی ریخته است هروز در خانه انواع کاغذ و فلز با محتویات مختلف که مثل جادو هست پیدا میکنم
  دیگر نمی دونم چی کار باید بکنم هم از لحاظه مالی به خود آسیب می‌رساند هم ما پدرم۵۸ سال سن دارد قبلا مشروب می‌خورد ولی الان مصرفی نداره
  مادرم ۵۴ ساله سن َ دارد دیگر نمی دانم چه کار انجام دهم دختر ۲۷ ساله ای هستم شاغل تا خرجی منزل را تامین کنم هروز بعد از کار نمی خواهم به خانه برگردم بفکر این هستم یا خودم رو زیر مترو بندازم ویا به طریقی خودم را بکشم واقعا خسته شدم کمکم کنید

  پاسخ
 • ایا با هیپنوتیزم. میشه گذشته یک فرد. و یا اتفاقی که باعث ازار روحی میشود پاک کرد؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید دوسال ازدواج کردم خیلی بهش اعتماد داشتم و دختری بودم ک همیشه فکرای مثبت میکردم هنوز یک سال ازازدواجم نگذشته بود ک با دیدن پیاما تو گوشیش متوجه شدم ک با دختر عموش ارتباط داره از اون روز ب بعد زندگیم داغون شده الان به هیچکس اعتماد ندارم خیلی شوک بدی بهم وارد شده و همش فکرای منفی میاد سراغم کارم شده گریه کردن حتی درموردخواهرامم فکربدمیکنم چیکارکنم توروخدا کمکم کنید

  پاسخ
 • سلام خانمی ۳۶ ساله هستم با دوفرزند همسرم از روز اول شکاک وبدبین بوده الان ۳ ساله به دلیل مصرف شیشه توهم میزنه وشکاکیتش بدتر شد و زندگی برای من خیلی سخت کرده وکتکم میزنه البته تو این ۳ سال به خاطره خیانت یکی از اقوامشان بدتر شده اصلا با اینکه من درست رفتار می کنم بدتر شده پیش قاضی هم شکایتش کردم

  پاسخ
 • باسلام وعرض ادب بنده همسرم ۱۵سال پیش عکس همسرداداش خودش را از جیبم بیرون آورد.واین باعث دعوا وبدبینی وی شد.براش توضیح دادم عکس را بخاطر هزینه کم در اداره برای چاپ داده بود.واین امر باعث فاصله از همه آنها شد.وسالها گذشت تا رسید به امروز بعد۲۶سال زندگی همیشه گیر میده وشکاک شده وبدبین هست غرغر میزند وخیلی سرد سرد هست.زن مومن وپاکدامنی هست.اما این بدبینی وی با وسواسی وی قاطی شده زندگیم را دچار مشکل ساخته حتی نزدیک به ۳سال هست طلاق عاطفی وجنسی گرفتیم فقط بخاطر بچه هام تحمل میکنم.اصلا به خور وخوراک وهزینه وخرجی گیر نمیدهم آنقدر حیف ومیل میکند ناراحت میشم وفقط میگم برکت خداست اصراف نکن.این کارها باعث شده از خونه بیرون باشم تابه زندگیم آسیب وارد نشود.وآنقدر احساسم مرده چندین تصمیم گرفتم برای همیشه زندگی را با همه امکانات برای زنم وبچه هام بگذارم وبروم واین کارایشان مرا به اعتیاد سوق داده.خواهش دارم راهنمایی بفرملیید ممنونم

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   19 بهمن 1401 9:51 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر جدایی می تواند یک راه حل باشد ولی زمانی می تواند راه حل درستی باشد که شما تمام راه ها را رفتید و دیگر چاره ای جز جدایی نمانده است. توصیه می شود حتما برای زوج درمانی اقدام کنید

   پاسخ
 • بهترین روش درمان بدبینی
  زهرامرادزاده
  14 بهمن 1401 1:37 ق.ظ

  سلام وقت بخیر همسر بنده هم اخلاقش اینه که راجع به هر آدمی حرف بزنی میگه آن ادم بده به هیچ وج نمی توانی وسایل که جایی گذاشته باشه، تعقیر بدی دادوفریاد میکنه هرکسی راجع به هر چیزی حرف بزنه با طرف بعث میکنه خلاصه هیچ کس و قبول نداره همیشه خودشو بزرگ می‌بینه منم تو جمعی همسرم باشه، خجالت میکشم

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   19 بهمن 1401 9:54 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر ایشان باید مورد بررسی قرار بگیرند تا علت این رفتارها پیدا شود

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  من ی سوال داشتم فردی ک فقط نسبت ب خانواده ی همسر و همسرش این خصوصیات رو داره هم بازم‌ ممکنه این بیماری رو داشته باشه؟
  یعنی نسبت به تمامی مردم اینجوری نیست فقط نسبت خانواده ی همسرش اینجوری هست
  مدام تهمت و توهم ک خانواده ی همسر باعث خراب شدن روابط زناشویی انها شدن
  و خشونت شدید نسبت ب همسر و قبول نکردن اینکه خانواده ی همسر هیچ حرفی نزدن

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   19 بهمن 1401 10:10 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر نه این موردی که فرمودید زیر مجموعه بدبینی نیست و عوامل دیگری در این موضوع می تواند دخیل باشد

   پاسخ
 • سلام
  ایا تا بحال ادم شکاکی بوده که درمان شده باشد؟

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   20 دی 1401 10:04 ق.ظ

   سلام بله اگر خود فرد بخواد و تمرینات را انجام دهد درمان موفق خواهد بود

   پاسخ
 • سلام من یکی از دوستام این مشکل چندسالی هست براش پیش اومده وهمسرش تحت درمان بوده اما الان ۳سال داروهاشو استفاده نمیکنه هرکاری میکنن که دارواستفاده کنه یابه روانپزشک مراجعه کنه اماهمسرش این کاررونمیکنه حالا ازشما تقاضادارم که راهنمایی کنید این بنده ی خدا چیکار کنه

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   16 دی 1401 10:05 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر بهتر است که تحت درمان روانشناسی قرار بگیرد اگر نسبت به دارو گارد دارد

   پاسخ
 • سلام مرسی از مطلب مفیدتون
  من 4 ساله با آقای ازدواج کردم همسر من بی نهایت شکاک هستش گاها چند ماه خبری از این حالت نیست اما یک ماه هم میشه مرتب دچار شکاکی می شه
  لطفا شماره تماسی که بشه باهان تماس گرفت رو می فرستین

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   11 آذر 1401 9:57 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، در قسمت ارتباط با ما آدرس و شماره تلفن ها موجود است

   پاسخ
 • سلام و عرض ادب من بدبینی وشک نسبت به همسر دارم خیلی زیاده هر کاری میکنم که این حس بهم دست نده باز این مرض کفتی سراغ میاد .در حین حالا همسر هیچ چیزی نسبت به من پنهان نمیکنه کارهای روزمرشو تمام و کمال برام توضیع میده فقط تنها مشکل من اینه که همسرم خیلی اجتماعی و خون گرم هست وقتی من در مورد این خصوصیاتی که دران بهش گیر میدم با من بحث میکنه که کار تو اشتباه هست من هیچ اشتباهی نکردم .تا چند وقت با هم خوب هستین ولی دوباره این شک سراغ من میاد تورخدا یه راه حلی بهم بگین میترسم با این کارام زندگیم نابود بشه .یه بچه ۵ سالم داریم

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   20 آبان 1401 9:11 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، درمان بدبینی و شک باید توسط روانشناس و گاهی اوقات روانپزشک انجام شود و شما به تنهایی نمی تونید کاری انجام بدید. بهتره یه وقت بگیرید و برای درمانتون اقدام کنید

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید، خیلی ممنون بابت این اطلاعات مفیدتون.
  خدمتتون عرض کنم که بنده 21 سالمه و هنوز ازدواج نکردم، چند ماهی هست که با یک دختر خانمی وارد رابطه شدم، خیلی خیلی خیلی بهشون اعتماد دارم اعتماد صد درصد، ایشن هیچ خیانتی بهم نکرده و اصلا هم اهل این چیزا نیست دختریه که توی خانواده سطح بالایی از لحاظ فرهنگی بزرگ شده، سر یک موضوع که من گفته بودم خیلی خیلی خیلی روی دروغ حساسم و ایشون دقیقا روی همون موضوعی که من تاکید کرده بودم دیگه اتفاق نیفته دروغ گفت و من یواش یواش و به تدریج بد بین شدم، و حس میکنم اگر کنترل و درمانش نکنم از دستم خارج میشه و مثل همسر خیلی از بانوان که توی نظرات گفتن به شکل های خیلی بد، بدگمانی و شکاکی خواهم رسید چون فکر میکنم خیلی پیش رونده هستش، شما پیشنهادتون برای درمان این بدبینی ایجاد شده چیه؟؟

  متشکر

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   11 شهریور 1401 10:03 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، پیشنهاد ما جلسات روانشناسی است که در این زمینه بتونه بهتون کمک کنه

   پاسخ
 • با سلام، من ۱۰ پیش آدم های شکاک رو آدم های بد جنسی میدیدم.وشاید هم دیوانه.
  ولی متاسفانه الان خودم نسبت به دوستم مدام شک میکنم و این اواخر زیاد دعوا میکنم،تا دعوا تموم میشه به خودم قول میدم دیگه بد بین نباشم ولی باز یادم میره و یه دعوا دیگه شکل میگیره،دوستم هم همیشه میگه این جوری نیست که من فکر میکنم .
  میشه لطفا منو راهنمایی بفرمایید ‌.چون اصلا دوست ندارم این اخلاقم رو.

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   25 مرداد 1401 8:55 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، باید روی افکارتون کار کنید و این با جلسات روانشناسی میسر خواهد بود

   پاسخ
 • سلام زنی ۴۰ ساله هستم شوهرم دو سالی است خیلی شکاک شده تو هر محیطی که کار کنم فکر می‌کنه با همه رابطه تا مشروع دارم
  من حتی تو خانه هم کنار خودش امنیت ندارم اگه پنجره اتاق باز بشه میگه با کسی قرار داری
  لباس های من و آتیش زده خودش برام خریده ولی تهمت میزنه پسرهای محله خریدن
  کل جنس های مغازه من رو یواشکی برده فروخته میگه اعصابم رو خرد کرده بودن نصف قیمت دادم
  ۳تا بچه دارم نمی‌دونم چکار کنم کل وسیله زندگیم رو یکی یکی فروخته
  لطفا راهنماییم کنید چکار کنم؟

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   25 مرداد 1401 8:57 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، ابتدا چک شود که آیا مواد استفاده می کند یا خیر و اگر استفاده نکرد باید با دارو این بدبینی و شک را از او بگیرید. ایشان باید بررسی شود تا بتوان نظر دقیق رو گفت

   پاسخ
 • سلام شوهر من به نگاه خیلی حساسه یعنی تو جمع وبیرون اگه نگاهم به یک مرد بیفته عصبانی میشه وفکر میکنه مخصوص به اون نگاه کردم درحالی که من اصلا یادم نمی‌آید اون فرد را وزیر چشمی کنترلم می کنه البته بعد مدتی یاد گرفتم طوری نگاه کنم که گیر نده حال این بلا روسری دخترم درمییاره. آیا روش نوروفید بک روی این آدم جواب می ده دخترم خیلی عصبی شده

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   25 مرداد 1401 9:00 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، بله اگر پروتکل دقیق باشه می تونه کمک کننده باشد هر چند که در کنار نوروفیدبک باید و حتما جلسات روان درمانی انجام شود

   پاسخ
 • سلام من ۲۰سالمه ۷ماهه نامزد شدم نامزدم خیلی بهم گیر میده هرچی میپوشم گیر میده بهونه ای میاره فضای مجازی میرم نمیزاره چند روزه پاک کردم نمیدونم از اعتماده یا اخلاقش اینطوره میشه راهنمایی کنید چیکار کنم تا بهم گیره نده زندگیم بهتر شه ممنون میشم ازتون *

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   7 مرداد 1401 8:28 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، متاسفانه افرادی که بدبین و شکاک هستند اینقدر به افکارشان بها می دهند که آن را عین واقعیت می پندارند. این افراد باید تحت درموان قرار بگیرند و کارهایی که شما انجام می دهید جز اینکه افکار این افراد را تقویت کند و بدبینی را بدتر نماید عاید دیگری ندارد. توصیه می شود حتما یک جلسه وقت بگیرید تا مورد ارزیابی قرار گرفته و بر آن مبنا راهکار مناسب ارائه شود

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید من همسرم از اول زندگیمون به من شک داره و هر مردی که منو نگاه میکنه شوهرم فکر میکنه من با اون رابطه ای دارم که اون به من نگاه کرد
  نمیدونم چیکار کنم از دستش
  هر چن وقت یبار یه دعوای مفصلی با هم داریم دوهفته هم باهام قهر میکنه بعد خودش میاد که آشتی کنه
  سه تا دختر دارم که خیلی در عذابن اونا هم
  اصلا نمیذاره بریم بیرون مگه اینکه خیلی خوش اخلاق شده باشه ولی بعدش باز از دماغمون در میاره
  توی یه شهر کوچیک هم هستیم که روان شناس خوبی نداره؛اصلا نمیدونم شاید کلا روانشناسی توی شهر ما نباشه اگه هم باشه نمیره تا خودشو درمان کنه.توروخدا کمکم کنید واقعا دیگه از این زندگی بریدم

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   7 مرداد 1401 8:49 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، این موضوع احتیاج به درمان دارد و طبق ارزیابی در جلسه درمان و بر مبنای آن راهکار مناسب ارائه می شود

   پاسخ
 • با سلام شوهر من یک ماهی است که نسبت به من بدبین و شکاک شده و نسبت هرزگی با یکی از فامیلهای نزدیک رو به من میده و هر چقدر قسم میخورم و زار زار گریه میکنم تنها در حد یکی دو ساعت قبول میکنه بعدش دوباره همون آدم بدبین قبلی میشه خیلی اذیت میشم از کارهای ایشون و خودم اهل تهران نیستم رفتیم پیش یه روانپزشک براش قرص الانزاپین و فلوکستین تجویز کرده به نظر شما با این داروها ممکنه خوب بشه

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   7 مرداد 1401 8:51 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، حتما و باید در کنار دارو درمانی باید جلسات روانشناسی هم انجام شود تا نتیجه درمان خوب شود

   پاسخ
 • سلام این مطالب خیلی خوب بود فقط ی سوال اینکه ایا بعد از ۴۰سال زندگی حالا که دیگه توان ساختن بااین گونه افراد مریض رانداریم چکارکنیم؟؟!

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   7 مرداد 1401 8:54 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، باید یا روی خودتون کار کنید تا پذیرش این افراد را داشته باشید و یا به گزینه طلاق فکر کنید البته اگر طرف مقابل برای درمان نیاید

   پاسخ
 • بهترین روش درمان بدبینی
  ناشناس...
  4 تیر 1401 10:45 ق.ظ

  سلام وقت بخیر
  من بعد از عقد متوجه شدم همسرم بدبین و شکاک هست به همه؛ از جمله خود من.
  میگفت تو پیش من باشی خیالم راحته
  که من باور و بدون گرفتن عروسی به منزل ایشون اومدم و زندگی رو شروع کردیم.
  تو زندگی هم دیدم تمام شکاکیتها و بددلی هم وجود داره و مشکلی حل نشده.
  ایشون داءما به من و اطرافیان شک داره و دنبال مچگیری و ابرو بردن هست.
  تو زندگی با من فقط فقط هدفش این شده منو زندانی کنه حتی منو از سرکار رفتن منع کرده که مچ منو بگیره.
  من در زندگی مشترک با این اقا
  هیچ خیانتی نکردم و دنبالش هم نیستم
  ولی اینکار و رفتار ایشون ؛ حس بد و زندگی تلخ و همراه با دعوا و فحش و جنگ رو به همراه داره و صبوری و اثبات کمکی نمیکنه.
  دکتر هم نمیره.
  من چکار کنم؟

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   4 تیر 1401 12:31 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، اگه ایشون می پذیره که مشکل داره برای درمان باید مراجعه کنید ولی اگر نپذیرد مطمئناً هر گونه دادن احساس امنیت به طرف مقابل که شما کاری انجام نمی دهید فقط وضعیت را بدتر خواهد کرد و فکر او تقویت خواهد شد. بهتر است ایشان را اگر برای درمان مراجعه نکرد تهدید به جدایی کنید و اگر چنین کاری انجام نداد آن زمان به گزینه طلاق فکر کنید چون این افراد اگر درمان نشوند رفتارشان تغییر نخواهد کرد

   پاسخ
 • سلام من خیلی بد بین هستم همش شک میکنم میخوام ببینم این مریضی از کجا امده حالم روز به روز بدتر میشه خانومم همش قسم قران میخوره که فکرات دروغه اما من باز هم شک میکنم دیگه به اخر خط رسیدم میخوام خودکشی کنم دکتر هم زیاد رفتم اما خوب نشدم توروخدا کمکم کنید

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   30 خرداد 1401 8:58 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، وقت بگیرید و تشریف بیارید تا مورد ارزیابی بیشتر قرار بگیرید

   پاسخ
 • سلام من آدم بدبینی هستم ولی خیلی رو خودم کارکرده بودم و تقریبا تونسته بودم به یه آرامش و اعتماد برسم ولی حدود یکی دوسال پیش فهمیدم که همسرم چیزی رو پنهون میکنه و وقتی خیلی پیگیرشدم و سوال کردم فهمیدم یه مسئله مهمی انجام داده و ازم پنهون کرده ازون موقع بدبینیم شروع شده و هرکاری میکنم نمیتونم خودمو عوض کنم یه جورایی دارم دیوونه میشم

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   18 اردیبهشت 1401 8:15 ق.ظ

   سلام معمولاً کسانی که ریشه های بدبینی رو دارند با کوچکترین محرک بیرونی باز این بدینی فعال می شود و گاهی حتی بدتر از قبل بروز می کنه. البته اگه به صورت ریشه ای درمان صورت بگیرد و روش های چالش با افکار را خوب یاد بگیرید برگشت بدبینی به ندرت رخ می دهد

   پاسخ
 • سلام من همسرم خیلی وحشتناک بد بین هست به من، ومن هم واقعا هیچ خیانتی بهش نکردم یه مدت همین جوری زندگی کردیم ۳تا هم بچه داریم بعد یه مدت قبول کرد رفت دکتر دارو خورد بهتر شد بعد۶ماه دارو را به خاطر خواب آور بودنش قطع کرد و دکتر هم نرفت الان دوباره همون رفتارها و بد بدتر با من داره نمیدونم چیکار کنم ایا داروی هست که بهش داخل جایی یا غذا بدم آروم بشه خیلی کتکم میزنه بد دهنی میکنه با بچه ها بد رفتاری میکنه تو رو خدا کمکم کنید دیگه هیچ امیدی ندارم طلاق هم بگیرم بچه هام آواره میشن ممنون

  پاسخ
 • سلام دکتر ممنوم میشم جوابم بدین .یه بار یکی به خانمم اشتباهی زنگ زده و حالا خیلی بهش شک دارم و نمیخوام به زندگیمون آسیب برسه ولی بخدا خیلی عاشقشم و خیلی خیلی بهش اعتمماد صد در صدی دارم ولی نمیدونم چرا این شک داره اذیتم میکنه واقعا میترسم فردا یه مشکلی تو زندگیمون ایجاد کنه

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   17 بهمن 1400 4:14 ب.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، اگه فقط در همین حد است و نشخوار فکری شمارو ول نمی کنه بهتره دلایل اینکه به همسرتون اعتماد دارید و بنویسید و روزی چند بار مطالعه کنید و هر زمان هم که اون نشخوار فکری اومد باز اون برگه رو مطالعه کنید و به این صورت کم کم خوب خواهید شد. اگر بهتر نشدید حتما به یه روانشناس مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر من به همسرم ۵سال شک دارم دروغ زیاد میگه واین حالمو بدتر میکنه توتنهایی خودم کسی توذهنم گذشته رو تکرار میکنه بخاطر بچه هام قصد جدایی ندارم الانم به زگیل تناسلی دچار شدم این مسله نیز شک رو داشتم به اطمینان برده ،من زیاد اهل دوست نیستم ولی ظاهرا همسرم دوستان خانوم داره که میشناسمشون ،۴۶سالمه چندساله دارو اعصاب میخورم الان فقط الپروزلام نیم میخورم

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   8 بهمن 1400 3:44 ب.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، توصیه می شه قبل از هر کاری به یه روانشناس مراجعه و موضوع رو با ایشون در میون بزارید

   پاسخ
 • سلام توروخدایکی هم ب من کمک کنه دیگه حالم اززندگی بایه آدم شکاک بهم میخوره نمیتونم بخاطربچه هام طلاق بگیرم

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   17 دی 1400 8:57 ق.ظ

   مطمئنا بچه ها در اون زندگی دارند بیشترین صدمه رو می بینند. طلاق مطمئناً خوب نیست ولی بین بد و بدتر گاهی اوقات ما مجبوریم بد رو انتخاب کنیم

   پاسخ
 • سلام وقت شما بخیر …من شوهرم بمن خیانت میکنه چشمش فقط رو دختراست ومن خیلی دوستش دارم وخیلی دادم اذیت میشم وازبس ک خیانت میکنه خیلی شک میکنم به هما چی …خیلی غمگین وافسرده وبدبین شدم واصلاامید ندارم ک…

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   30 آذر 1400 7:23 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، اگه شواهد کافی برای خیانت ایشون دارید و ایشون مرتب در حال خیانت کردن است پس احتمالا فرد تنوع طلبی است و باید به گزینه های دیگر فکر کنید

   پاسخ
 • سلام من بیست ساله با همسرم زندگی میکنم و تمام این علایم رو داره و کلا با خانواده من و خودش قطع رابطه کرده و قبول نمیکنه بره دکتر اگه خودم بیام راهنمایی میکنید و دارو تجویز میکنید براش؟ خواهش میکنم بچه هام دیگه خسته شدن خودم دیگه هیچ .البته اگه بتونم از خونه بیام بیرون چون همش منو زیر نظر داره .

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   17 آبان 1400 8:55 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، ایشان باید یا دارو مصرف کنه و یا بستری بشه. اگه بشه به ایشون دارو داد که می تونید خودتون تشریف بیارید والا باید با اورژانس اجتماعی هماهنگ که ببرند و بستری اش کنند.

   پاسخ
 • سلام زنم خیلی شک داره به من ۷ساله ازدواج کردیم روز به روز بدتر.خیلی هم پرخاشگرو بعضی موقع چاقو بدست اگه چیزی بگی بدش بیاد شیشه میشکنه با شیشه میکشه رو لباسم میگه فرو میکنم تو شکمت.الان هم با پیچ گوشتی زده کف دستم ۳ ۴سانت رفته تو تا استخوان.هی روم اسم میزاره با فلانی هستی فلاپ کاره ای منم کلا وابسته خانوادم هستم.میدونم مشکلش حل شدنی نیس.جداشدن خیلی بهتره تا ادامه.بچه هم نداریم.شما تائید میکنی نظر منو

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   18 مهر 1400 9:52 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، اگر برای درمان ایشون تشریف می آورد که ابتدا برای درمان اقدام کنید و اگه نتیجه نداد آن زمان به گزینه طلاق فکر کنید

   پاسخ
 • این چه مشاوره ای که همش میگید برید پیش دکتر
  خب میخاستن برن ک ازشما مشاوره نمیخاستن

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   18 مهر 1400 9:55 ق.ظ

   دوست عزیز اینجا فقط در حد مشاوره ساده می شه توضیح داد چون وقتی مراجع می آید کلی مورد ارزیابی قرار می گیرد و با یه چت در حد دو الی سه خط نمی شه فرمول درمانی صادر کرد خصوصا در مورد افرادی که شکاک و سوء ظن دارند. اگ هر درمانی پروتکل درمانی به مراجع داده شود خدایی نکرده ممکنه نتیجه بدی در پی داشته باشه. کمی برای درمان خودمون وقت بزاریم

   پاسخ
 • بهترین روش درمان بدبینی
  فریبابهرامی آذین
  10 مهر 1400 11:51 ق.ظ

  سلام وقت بخیرب همسرم بددلی بی موردمیکنم راهنمایم کنیدلطفا

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   11 مهر 1400 11:36 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، باید ایشون مورد ارزیابی قرار بگیرد. اگر هم همسرتون نیامد برای درمان می تونید خودتون تشریف بیارید که مورد ارزیابی قرار بگیرید

   پاسخ
 • سلام من سوهرم چندبار بهم خیانت کرده وو حاشا کرده الان یه ماهه از اخرین خیانتش میگذره و من خیلی دوسش دارم بهش وابستم ولی خیلی زیاد بهش شک دارم و شوهرم همش میگه سرکارم وجواب تلفنام نمیده و بعضی از شبا خونه هم نمیاد ووقتی بهش میگم ک اینجوری شدم ونیاز به مشاور دارم میگه هرکی بع این چیزا فکر میکنه خودشم یه کارای میکنه

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   28 شهریور 1400 10:09 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، اگه شواهد کافی برای خیانت همسرتون دارید و چندین بار این عمل اتفاق افتاده است یا باید مشاوره زوج درمانی تشریف بیارید یا پذیرش این وضع رو داشته باشید و یا به جدایی فکر کنید. والا اگر شواهد کافی ندارید حتما به یه روانشناس مراجعه کنید

   پاسخ
 • سلام چند وقتی هست که با خانومی در رابطه ام.بسیار بدبین و شکاک هستم.با اینکه مطمئنم که ایشون هیچ کاری نمیکنه اما تقریبا روزانه در جنگ و جدل هستیم.وقتی که پیش همیم خیلی روابط عاشقانه ای داریم اما وقتی کنارم نیست شک کردن بیجا اول از همه خودمو دووم اونو ازار میده.البته گذشته ی خوبی هم نداشته اما تمام تلاششو واسه رابطمون داره میکنه.متاسفانه من نمیتونم دست از شکاکی خودم نسبت بهش بردارم.نمیدونم باید چکار کنم بارها خواستم رابطه رو تمام کنم اما نه اون میذاره تمام شه نه خودم میتونم کنار بیام با رفتنش.لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   13 شهریور 1400 10:12 ب.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، جدا شدن دردی را دوا نمی کنه توصیه می شه حتما ار یه روانشناس در این زمینه کمک بگیرید تا روی افکار و احساساتتون کار کنه و آرام آرام اینگونه افکار کمتر به ذهنتون بیاد

   پاسخ
 • سلام نامزد من دچار شک و بدبینی شدید هستن تازمانی که کنارشم باعشق لحظاتمون میگذره ولی اون همش ترس از دست دادن منو داره چیکار کنم که حالش خوب بشه من نگران خودشم ….چون واقعا دوسم داره

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   19 تیر 1400 11:25 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، متاسفانه گاهی اوقات دوست داشتن بسیار زیاد باعث بدبینی و شک به طرف مقابل می شود. باید برای زوج درمانی اقدام کنید تا زوج درمانگر در این رابطه اقدامات لازم را آموزش دهد

   پاسخ
 • سلام من ی سال ازدواج کردم وبه شوهرم شک ندارم ولی ب جاریم شک دارم چون ی حرفی زده ازش خیلی نفرت پیداکردم ووقتی میبینمش خودم عذاب میم دوست ندارم باهاش رودروبشم فکرم بهش بدشده تورو خدا کمک کنیدخودم عذاب میکشم

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   19 تیر 1400 11:28 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، حتما به یه روانشناس مراجعه کنید تا ایشون بتواند با تکنیک های فکر و احساس به شما در این زمینه کمک کند

   پاسخ
 • سلام
  من ۳۱ ساله هستم و بدبین به همسر هستم در حالیکه هیچ جایی برای شک وجود نداره و بسیار وفاداره اما من مدام بدبین میسم و کنترلی روش ندارم با اینکه با احساساتش و وفاداریش شک ندارم

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   9 تیر 1400 7:31 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، برای مدیریت افکارتون به روانشناس مراجعه کنید

   پاسخ
   • سلام وقت بخیر من دچار اختلال پارانویید شدم خانه دار هستم و خیلی دوس دارم درمان بشم اما پول ندارم و خیلی الان ناراحتم از اینکه نمیتونم درمان بشم نمیخوامم ب شوهرم بگم ک همچین مشکلی دارم
    نمیدونم باید چیکار کنم

    پاسخ
    • بهترین روش درمان بدبینی
     سید مصطفی حسینی
     6 مهر 1400 10:06 ق.ظ

     سلام و وقتتون بخیر، این موضوع احتیاج به جلسات روان درمانی و گاهی دارو درمانی دارد

     پاسخ
 • بهترین روش درمان بدبینی
  اکرم خسروی
  12 خرداد 1400 1:50 ب.ظ

  سلام من بابت خیانت و فساد اخلاق همسرم ازش جدا شدم دوتا بچه دارم الان با یک آقایی که ازم کوچکترها ازدواج کردم بعد گذشت ۸ ماه متوجه شدم با یکی از کارگاه هم در ارتباط هست موقعی که اعتراض منو فهمید کلا از لحاظ جنسی قطع رابطه کردها و الان که فهمیدم دوباره با یکی دیگه در ارتباط وقتی بهش میگم میگه شاگردمه دارم راهنمایی میکنم بعد به من میگه بد بینی می خوام کلا ازش جدا شم بچه هام خیلی بهش وابسته شدند

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   16 خرداد 1400 8:45 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، در این رابطه حتما از کمک یه روانشناس استفاده کنید

   پاسخ
 • بهترین روش درمان بدبینی
  اعظم سلطونی
  7 خرداد 1400 2:03 ب.ظ

  سلام ۶۰ ساله هستم از ابتدا هم شوهرم بدبین بود ولی حالا خیلی شدید وتوهم هم داره که فرضا من با یکی از اقوام خندیدم وبارها زندگی را بر من حرام کرد سیگاری هم دور از چشم ما می کشد برای درمان هم اصلا قبول دار نیست

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   9 خرداد 1400 8:26 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، متاسفانه اگر برای درمان اقدامی انجام ندهد نمی توان کاری برای ایشان انجام داد

   پاسخ
 • سلام من خانم ۳۰ ساله یک فرزند وباردار هستم شوهرم الان چند ماه هست خیلی به من و خوانوادم وهمه مردم بدبین شده به من حمله میکنه ک بزنه وقتی بداش قسم میخورم که کاری نکردم اروم میشه یه روز قربون صدقم میره یه روز میگه ازت متنفرم چکار کنم

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   26 اردیبهشت 1400 8:02 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، باید ببینید علت اینکه در این چند ماه بدین گونه در آمده است چیست؟ اگه مصرف مواد خصوصا مواد محرک دارد حتماً باید تحت درمان این مواد قرار بگیرد و اگر پاک شود مطمئناً بدبینی اش بهتر خواهد شد. در کل علت چند ماه اخیر بدبینی باید مورد بررسی قرار بگیرد.

   پاسخ
 • سلام شوهر من خیلی خیلی بدبینه و شکاکه خیلی اذیتم میکنه خیلی هم کتکم میزنه چند باری قهر کردم رفتم خونه پدرم ولی امده گفته پشیمان و دیگه بدبینی نمیکنه ولی متاسفانه هرروز بدتر از دیروز میشه من الان میخام جدا بشم ولی خانواده ام رضایت نمیدن بخاطر بچه هام ۳تا هم بچه دارم خیلی بلا سرم اورده حتی با چاقو هم زده خودمو نا گفته نماند ایشون اعتیاد به حشیش و تریاک هم دارن راهنماییم کنید

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   19 اردیبهشت 1400 8:35 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، باید ایشون مورد بررسی قرار بگیرند چون ممکن است بخاطر مواد شکاک و بدبین شده است. حشیش جزء مواد توهم زاست و به مرور روی سیستم های شناختی مغز تاثیر می گذارد. اگه ایشون برای درمان اقدام نکرد یا نمی کند می توانید به گزینه طلاق فکر کنید چون ممکنه در آینده آسیب های بیشتری به شما وارد شود

   پاسخ
 • سلام من دچار بدبینی هستم اول از هر کسی خودم رو اذیت میکنه و عذاب میکشم دلم میخواد بی تفاوت باشم
  بارها به خودم میگم که بس کن تو میتونی قوی باشی برات مهم نباشه اگه کسی تو رو بخواد باهات میمونه اگر نه که بزار بره چرا نکرانی
  مدام حس میکنم بهم خیانت شده حس میکنم همسرم چشمش دنبال بقیه هست البته رفتارهای خودش هم باعث این شک و تردید شده
  مشاوره رفتم اما تاثیری نداره
  خواهش میکنم یه راه برام بزارید آیا با دارو میتونم یه جوری بشم که هیچی برام مهم نباشه
  میخوام بیخیال باشم عادی باشم نمیتونم
  وقتی یه زن با همسرم میبینم حرف میزنه فورا با خودم میگم حتما الان تو دلش میکه کاش این زن من بود
  میترسم بقیه هم بفهمن که دچار بدبینی هستم
  خواهش میکنم جواب بدید آیا دارویی وجود داده این حس رو از وجود من برداره؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   14 اردیبهشت 1400 9:32 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، بله شما باید به روانپزشک مراجعه کنید و در کنارش حتما از جلسات روان درمانی استفاده نمائید

   پاسخ
 • سلام همسر م مشکل بدبینی داره چند سال پیش بخاطر این مشکل جدا شدیم دوباره به خاطر بچه هام برگشتم ولی فرقی نکرده جراعت نمیکنیم بهش بگیم پیش روان پزشک چون دارو نمیخوره نمی دونم چیکار کنم خیلی زندگی برام سخت شده راهنمای کنید ممنونم

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   13 اردیبهشت 1400 8:10 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، متاسفانه پارانوئید احتیاج به جلسات روانشناسی و روانپزشکی دارند و اکثرا خودشان مایل به درمان نیستند. شما می تونید تحت فشار ایشون رو قرار بدید که اگر نخواد درمان بشود از ایشون جدا می شوید. شاید این راه بتواند ایشون رو اجبار کند که به درمان خود بپردازند

   پاسخ
   • سلام واقعا شما خیلی به مردم کمک میکنی مسلمان بودن فقط نماز و روزه نیست من به کمک شما از لحاظ زندگی درمان شدم اما با عرض شرمندگی آقای دکتر من قرص تاخیری استفاده می کردم والعان روزی عادت کردم ۷تا مصرف کنم وفور تخصص وروان پزشک مراجعه کردم قرص هم نوشتم جواب نداد حتا از عصبانیت دو با تشنج کردم لطفا یک راه حل خوب برام بگویید من کارگر هستم خیلی دست تنگم لطفا یک راه حل راحت برام انتخاب کنید

    پاسخ
    • بهترین روش درمان بدبینی
     سید مصطفی حسینی
     13 شهریور 1400 10:14 ب.ظ

     سلام و وقتتون بخیر، ممنون از لطفتون ولی باید تشریف بیارید که قرص ها مورد بررسی قرار بگیره تا بهتر بشه کمکتون کرد

     پاسخ
     • دوستان عزیز منم بد دلم نسبت به شوهرم ولی اینا همش کار شیطونه خودتونو ازش دور کنید با التماس به درگهه خداوند

    • سلام وقتتون بخیر شوهرمنم مشکل بد دلی را نسبت به من داره،نماز اول وقت تومسجد میخونه ،قرآن میخونه اما به من تهمت هرزگی میزنه .من کارمندم و محیط کاریم هم همه خانم هستند. این حرفها رو به خودم میزنه اما جلوی بقیه خودشو خوب جلوه میده
     یکبارهم پیش روانپزشک رفتم و دارو داده اما هیچ تاثیری نداشته . شرایط بیرون ازخونه رفتن بجز محل کارم راهم ندارم.حتی وقتی جایی با اطلاع خودش میرم بعد اینکه وامدم ازهمه چیز میپرسه کیا بودن،کجانشستی و…
     اجتماعی هم نیست اگر با کسی رفت و آمد میکنه دو روز بعد میگه آدم خوبی نیست
     وساکن تهران هم نیستم .اگر امکان داره راهکاری بدید
     کسی که خودش قبول نداره مشکل داره چجوری میشه براش کاری کرد .پس تکلیف ما چیه روان مون دیگه داغون شد .نمیشه که کل جامعه رو مجبور کرد درمقابل این افراد درست رفتارکنند که اینها شک نکنند.

     پاسخ
 • خیلی درست تشخیص داده اید اما ای کاش برای درمان بهتر توضیح میداید چون فردی مثل من که شوهرم همچین مشکلی دارد جرعت ندارم بهش بگم بریم روان پزشک اگه توضیح میدادین برای درمان بهتر بود

  پاسخ
  • بهترین روش درمان بدبینی
   سید مصطفی حسینی
   7 فروردین 1400 10:37 ق.ظ

   سلام، ممنون، منتهی درمان رو هر روانپزشک بر مبنای پروتکل درمانی که دارد تجویز می کند و باید حضوری مراجعه شود

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.