ازدواج

تماس با کلینیک روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر :

شعبه شمال تهران ( پاسداران ) : ۲۲۵۷۷۰۶۹ شعبه شرق تهران ( پیروزی ) : ۳۶۶۰۳۹۸۳

مدیریت : ۰۹۱۲۴۴۳۷۱۲۴ 

مراحل آشنایی :

وقتی دختر و پسری با هم آشنا می شوند مطمئناً در ابتدا سوالاتی را از هم می پرسند تا متوجه شوند آیا معیارهایشان به هم سازگار است و رابطه اشان ادامه پیدا خواهد کرد یا خیر  بعد از اینکه دو طرف شناخت نسبی نسبت به هم پیدا کردند آن زمان در ادامه رابطه ممکن است به هم علاقمند شوند و یکی از اهدافشان این باشد که با هم ازدواج کنند.

البته این طریقه آشنایی ممکن است از همان ابتدا به نیت ازدواج رخ دهد و خانواده دختر به خانواده پسر معرفی شده باشند و به اصطلاح ازدواج سنتی بخواهد رخ دهد.

ازدواج

مراحل شناخت

در هر دو صورت برای اینکه دختر و پسر یک ازدواج موفق داشته باشند لازمه اش این است که نسبت به هم شناخت پیدا کنند و اهداف ازدواجشان نسبت به هم سازگار باشد. متاسفانه بدلیل این عدم شناخت و در اکثر مواقع به دلیل جذابیت چهره ای و تیپی ، دو طرف جذب و به هم وابسته می شوند و دیگر نکات منفی طرف مقابل را نمی بینند و یا اگر می بینند از کنارش رد می شوند به همین دلیل ممکن است وقتی هورمون اکسی توسین ( عشق ) آنها در زندگی پائین بیاید تازه متوجه تفاوت ها خواهند شد و آن موقع به اصطلاح چشمشان باز خواهد شد.

مشاوره پیش از ازدواج

حال برای اینکه این اتفاق رخ ندهد توصیه می شود که دختر و پسر در همان ابتدا سوالاتی را برای شناخت بیشتر از هم بپرسند و معیارهای همدیگر را مورد سنجش قرار بدهند تا اگر در وهله اول مناسب هم بودند برای مشاوره پیش از ازدواج به مرکز مشاوره پیش از ازدواج مراجعه کنند و به سوالات مشاوره قبل از ازدواج پاسخ دهند. اگر تمامی مراحل بالا به درستی و بدون هیچگونه مقاومتی از سمت زوجین انجام شود مطمئناً زوجین در این امر می توانند موفق باشند و یک زندگی خوبی را پشت سر بگذارند.

شکست در ازدواج

لازم به ذکر است که گاهی اوقات دختر و پسر مراحل بالا را انجام می دهند ولی در زندگی آینده اشان شکست می خورند. این موضوع اولاً بدلایل مختلف دیگری ممکن است رخ دهد که ممکن است اصلاً ربطی به مراحل بالا نداشته باشد. دوم اینکه زوجین ممکن است فکر کنند که بعد از ازدواج دیگر لازم نیست روی رابطه اشان کار کنند و بنابراین رابطه را به شکل روزمره سپری می کنند. و به همین دلیل ممکن است شکست بخورند و سوم اینکه درصد خیلی کمی ممکن است همه موارد را رعایت کنند و باز در زندگی اشان شکست بخورند که در این مورد عقل سلیم می گوید بهتر است این مراحل سپری شود چون درصد آن خیلی پائین است.

معیارهای انتخاب همسر مناسب

معیارهای انتخاب همسر مناسب توسط بهترین دکتر مشاوره ازدواج خوب در تهران

تماس با کلینیک روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر :
شعبه شمال تهران ( پاسداران ) : ۲۲۷۹۷۴۸۲  –  شعبه شرق تهران ( پیروزی ) : ۳۶۶۰۳۹۸۳   مدیریت : ۰۹۱۲۴۴۳۷۱۲۴

بهترین دکتر مشاوره ازدواج خوب در تهران

معیارهای انتخاب همسر مناسب نقش بسیار مهمی در دوام خانواده و موفقیت زندگی زناشویی دارد. چه بهتر است که زوجین قبل از تصمیم گیری برای ازدواج با این معیارها آشنا باشند و بر اساس آن و هدفی که دارند همسر خود را انتخاب نمایند.

(  نکته مهم در خصوص انتخاب همسر )


معیارهای انتخاب همسر مناسب چیست ؟

بهترین دکتر مشاوره ازدواج خوب در تهران می گوید که در معیارهای انتخاب شریک زندگی مشترک ، یکسری شرایط روانشناختی وجود دارد از جمله :

۱) خودپنداره مثبت :

زن و مرد پایه های یک زندگی هستند و باید این پایه ها محکم و سالم باشد تا بتوانند یک بنای سالمی را ایجاد کنند. در معیارهای انتخاب همسر مناسب یکی از مواردی که این پایه ها را محکم می کند این است که فرد پنداشت مثبتی از خود داشته باشد وگرنه اگر پنداره منفی باشد باعث شکست در انتخاب همسر و ازدواج خواهد شد. این موضوع مهمی برای بهترین دکتر مشاوره ازدواج خوب در تهران است. مثلاً فردی که در انتخاب ، خودپنداره منفی دارد می گوید “من همیشه شکست می خورم ، من آدم بدشانسی هستم و…” که این خودپنداره منفی به کل زندگی اش سرایت می کند و باعث شکست اش می شود. البته خودپنداره مثبت نباید آنقدر زیاد باشد که فرد به سمت خودشیفتگی حرکت کند. این موضوع در سوالات مشاوره پیش از ازدواج بررسی می شود.

۲) فعالیت مفید :

در معیارهای انتخاب همسر مناسب هر کدام از زوجین باید زندگی برایشان مفید باشد و از تمام لحظاتشان استفاده کنند و برایش برنامه داشته باشند. مثلاً زن می گوید: “چون برنامه ای ندارم تا لنگه ظهر می خوابم یا هر کسی به من بگوید مسافرت برویم خواهم رفت چون کار ندارم و…” در اصل فرد برنامه ای در ذهنش برای کار و زندگی مشترک و… ندارد که این عامل باعث شکستش در زندگی خواهد شد که بهترین دکتر مشاوره ازدواج خوب در تهران آن را در زوجین مورد بررسی قرار می دهد

۳) بلوغ اجتماعی :

زوجین باید از هر لحاظ از جمله مالی ، فکری ، عاطفی و… به بلوغ اجتماعی رسیده باشند. شاید زوجین از لحاظ جسمی به بلوغ رسیده باشند ولی اگر به بلوغ اجتماعی نرسیده باشد به احتمال فراوان در زندگی آینده اشان دچار شکست و طلاق خواهند شد.

۴) استقلال :

بهترین دکتر مشاوره ازدواج خوب در تهران اعتقاد دارد که هر یک از زوجین باید به چنان درجه ای رسیده باشند که بتوانند خودشان را بدون حضور فیزیکی و فکری خانواده اشان اداره کنند. زوجینی که دارای شخصیت وابسته می باشند معمولاً در این زمینه ضعف دارند و حتماً باید به کسی بچسبند حال این فرد یا همسرشان است و یا خانواده اشان. چنین شخصی مناسب ازدواج نیست که البته توسط بهترین دکتر مشاوره ازدواج خوب در تهران توضیح داده خواهد شد.

۵) انعطاف پذیری فردی :

زوجینی که انعطاف پذیری در مسایل زندگی داشته باشند می توانند خودشان را با طرف مقابل سازگار کنند ولی اگر خشک و انعطاف پذیر نباشند بنا به گفته بهترین دکتر مشاوره ازدواج خوب در تهران باعث مشکلات زیادی در زندگی خواهند شد. این همان ضرب المثلی است که می گوید اگر طرفت “من” بود تو “نیم من” باش.

۶) وجود نیازهای خود فرد :

هر یک از زوجین بخاطر یکسری نیازها و اهداف است که می خواهند ازدواج کنند و انتظار دارند که طرف مقابل این نیازها را برایشان برآورده کنند از جمله نیازهای عاطفی ، روابط زناشویی و … گاهی نیازهای زوجین روبرو و در مقابل همدیگر قرار دارند و ممکن است باعث ایجاد تنش در زندگی آینده اشان شود و ازدواج موفق نداشته باشند. از جمله اینکه اگر نیاز به قدرت زوجین بالا باشد به احتمال فراوان این زندگی به شکست خواهد انجامید.

۷) خود آگاهی نسبت به خود و دیگری :

یکی دیگر از معیارهای انتخاب همسر مناسب خودآگاهی زوجین نسبت به یکدیگر می باشد. در ازدواج هر یک از زوجین نیازمند دو شناخت خودشناسی و دیگرشناسی می باشند. اینکه من چه کسی هستم؟ ویژگی هایم چیست؟ جنبه های مثبت و منفی من چیست؟ چقدر آمادگی ازدواج را دارم؟ از طرف مقابل چه انتظاراتی دارم؟ آیا خصوصیات طرف مقابل من را تکمیل می کند؟ و…

بهترین معیارهای انتخاب همسر مناسب از دیدگاه روانشناسان

 انتخاب زوج یا زوجه از دید بهترین دکتر مشاوره ازدواج خوب در تهران دارای پارامترهای خاصی می باشد که به توضیح آن می پردازد:

۱) زوجین کلی گویی می کنند :

مثلاً مرد می گوید من زنی می خواهم که خوب باشد. در کل واژه خوب بودن خیلی موارد را در بر می گیرد و باید دقیق بگوید که در چه زمینه ای می خواهد طرف مقابلش خوب باشد که موضوع مهمی برای بهترین دکتر مشاوره ازدواج خوب در تهران است.

۲) حدس زدن :

مثلاً اینکه مرد بگوید چون زن از یک خانواده مذهبی است پس گزینه خوبی است در حالی که ازدواج یک مسئله چند بُعدی است و با حدس و گمان … زندگی شیرینی نخواهد داشت.

۳) زوجین سوالات کافی نمی پرسند :

بعضی اوقات زوجین سوالات آشنایی کافی از طرف مقابل نمی پرسند که مبادا همان سوالات از آنها پرسیده شود و یا اینکه آنقدر خجالت می کشند که مکالمه را نمی توانند جمع و جور کنند که توسط بهترین دکتر مشاوره ازدواج خوب در تهران مورد ارزیابی قرار می گیرد.

۴) زوجین نشانه های هشدار دهنده را نادیده می گیرند :

از موارد دیگر معیار انتخاب همسر مناسب می توان به گشیدن سیگار اشاره کرد مثلاً مرد سیگار می کشد و زن هم از سیگار خوشش نمی آید ولی می گوید من او را تغییر می دهم. این بدترین جمله در انتخاب همسر است. در کل ما باید با وضعیت فعلی فرد ازدواج کنیم نه با رویاهای خودمان!!!

۵) زوجین عجولانه و زودهنگام سازش می کنند :

مثلاً وابستگی های دوران آشنایی و نداشتن شکست عشقی باعث می شود که زوجین نتوانند دوری همدیگر را تحمل کنند و بنابراین وقتی مسئله و مشکلی پیش می آید تسلیم طرف مقابل می شوند که موضوع مهمی برای بهترین دکتر مشاوره ازدواج خوب در تهران است.

 ۶) زوجین تسلیم جنبه های ظاهری طرف مقابل می شوند :

مثلاً در ملاک های انتخاب همسر برای پسران ، آقا چون دختر پولدار است و… بنابراین موارد دیگر دختر که ممکن است در آینده آنها را دچار مشکل کند، نادیده می گیرد.

۷) مناسب تعهد در را مقدم بر تفاهم می دانند :

در ازدواج تفاهم خیلی مهم است. درست است که تعهد لازم است ولی کافی نیست. خیلی از افرادی که تعهد در زندگی داشتند چون تفاهم نداشتند، زندگی اشان به شکست خورده است که در جلسه مشاوره توسط بهترین دکتر مشاوره ازدواج خوب در تهران مورد بررسی قرار می گیرد.

۸)  تردیدهای خودشان را در قبال طرف مقابل نادیده می گیرند : 

در انتخاب همسر و ازدواج هر یک از زوجین ممکن است تردیدهایی در قبال انتخاب طرف مقابل داشته باشند که در این جا لازم است فرد با بهترین دکتر مشاوره ازدواج خوب در تهران مشورت کند

۹) پس از ازدواج مشکلاتشان کم می شود :

قبل از ازدواج باید مشکلات زوجین حل شود وگرنه وقتی زوجین ازدواج نمودند مشکلات قبلی به مشکلات جدید اضافه خواهد شد.

۱۰) باورهای طرف مقابل را می توانند تغییر دهند : 

این یکی از باورهای غلط زوجین در زمینه معیارهای انتخاب همسر مناسب می باشد. بنا به گفته بهترین دکتر مشاوره ازدواج خوب در تهران ، زوجین هر کسی را که انتخاب می کنند باید با باورهای حال حاضرش آن را بپذیرند و منتظر تغییر در آینده نباشند.

نکته مهم :

گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر در راستای معیارهای انتخاب همسر مناسب به دو طریق مشاوره قبل از ازدواج را اجرا می کند:

۱) مشاوره تک جلسه ای که در واقع ۱۵ درصد سوالات پکیج اصلی را در بردارد و مشاور ازدواج خوب در تهران در آن جلسه و برمبنای آن ۱۵ درصد نظر خودش را اعلام می کند.

۲) پکیج کامل که حدود ۴ جلسه زوج و یک جلسه خصوصی آقا و خانم است که در این پکیج آزمون های نرم افزاری هم وجود دارد.

۳) لازم به ذکر است که مرکز نیک مهر با متدهای جدید از جمله نقشه مغزی می تواند به طور دقیق اعلام کند که آیا زوجین قبلاً به اعتیاد دچار بوده اند یا خیر؟ و یا اینکه در حال حاضر مشکلات اعصاب و روان دارند یا خیر؟ یا توجه و تمرکز زوجین چگونه است؟ و…. این آیتم با درخواست زوجین قابل اجرا است. 

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، مدیر کلینیک روانشناسی ، مرکز مشاوره و مرکز نوروفیدبک نیک مهر در تهران

برای دیدن مطالب و کلیپ های متنوع گروه نیک مهر به کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام  و صفحه آپارات این گروه مراجعه کنید.

هدف از ازدواج از نظر روانشناسی

هدف ازدواج از نظر روانشناسی در بهترین مرکز مشاوره خانواده در شرق تهران ( بهترین کلینیک مشاوره خانواده در شرق تهران )

تماس با کلینیک روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر :
شعبه شمال تهران ( پاسداران ) : ۲۲۷۹۷۴۸۲  –  شعبه شرق تهران ( پیروزی ) : ۳۶۶۰۳۹۸۳   مدیریت : ۰۹۱۲۴۴۳۷۱۲۴

 بهترین مرکز مشاوره خانواده در شرق تهران

وقتی دختر و پسری با هم آشنا می شوند شاید یکی از اهدافشان این باشد که با هم ازدواج کنند. مطمئناً هر کدام از این دختر و پسر اهدافی را برای اینکه با طرف مقابل ازدواج کنند یا دوست شوند ، برای خودشان متصور شده اند و بر همین مبنا سوالاتی را از طرف مقابل می پرسند. حال بر این مبنا هر کدام از رویکردها و رشته ها هم، هدف ازدواج را با توجه به ساختارهایی که در آن رویکرد و رشته وجود دارد، یکسری موارد عنوان کرده اند. در این مقاله سعی شده که هدف از ازدواج از نظر روانشناسی و از نظر زوجین مورد بررسی قرار بگیرد. 

( نکته در خصوص اهمیت آمادگی برای ازدواج )


هدف از ازدواج از نظر روانشناسی

الف) هدف ازدواج از نظر برتراند راسل :

در خصوص هدف و انگیزه ازدواج از نظر روانشناسی ، برتراند راسل ازدواج را قراردادی اقتصادی برای منفعت اقتصادی می داند. راسل عقیده دارد که خانواده مقدس نیست چون چیزی که مقدس باشد زمان شروع و پایان ندارد ولی خانواده هم زمان شکل گیری ، هم مکان شکل گیری و هم زمان پایان دارد. روانشناس خوب در بهترین مرکز مشاوره خانواده در شرق تهران می گوید : راسل در خصوص هدف و انگیزه ازدواج معتقد است خانواده نهادی با هدف اقتصادی است چون در گذشته دور افراد فهمیدند که برای دفاع از خود و بهتر شکار رفتن بهتر است که دو نفر باشند.

ب) هدف ازدواج از نظر پاراتو :

طبق نظریه پاراتو در خصوص هدف و انگیزه در ازدواج ، اینقدر مسئله ازدواج در نیاکان ما تکرار شده که ما هم آن را تکرار می کنیم. مثل کار کردن که اگر کسی احتیاج هم نداشته باشد کار می کند.

ج) هدف ازدواج از نظر روانشناسی :

هدف و انگیزه ازدواج در واقع تنظیم رابطه زناشویی ، عاطفی ، اقتصادی و بقای نسل است. برای سنجش میزان ازدواج موفق ، زمان ازدواج مهم نیست بلکه انسجام مهم است چون ممکن است زوجین به دلایلی مجبور به زندگی در زمان زیاد با هم باشند. از نظر روانشناس خوب در بهترین مرکز مشاوره خانواده در شرق تهران انسجام یعنی اینکه چقدر کارکردهای عاطفی زوجین رضایت بخش بوده است ، هدف های اقتصادی اشان چقدر مشترک بوده است و چقدر زن و شوهر از هم رضایت دارند که این موضوع مهمی از نظر بهترین کلینیک مشاوره خانواده در شرق تهران است.

هدف و انگیزه ازدواج در الگوهای انتخاب همسر  :

معمولاً در مشاوره های پیش از ازدواج با سوالات مشاوره قبل از ازدواجی که متخصص مشاوره از زوجین می پرسد در واقع اهداف زوجین در خصوص ازدواج با هم مشخص می شود و معیارهای انتخاب همسر سنجیده می شود.

۱) همسان همسری :

در الگوی انتخاب همسان همسری زوجین همسری انتخاب می کنند که از لحاظ خصوصیات اخلاقی و شخصیتی شبیه خودشان باشد که این موضوع توسط بهترین مرکز مشاوره خانواده در شرق تهران بررسی می شود. مثلاً اگر یکی از زوجین خیلی اکتیو و فعال است همسری انتخاب می کند که همین خصوصیات را داشته باشد.

۲) ناهمسان همسری :

در ناهمسان همسری زوجین همسری انتخاب می کنند که از لحاظ خصوصیات اخلاقی و شخصیتی شبیه خودشان نباشد که این موضوع توسط بهترین کلینیک مشاوره خانواده در شرق تهران بررسی می شود. مثلا اگر یکی از زوجین خیلی اکتیو و فعال است همسری انتخاب می کند که آرام و ساکت باشد.

۳) انتخاب آگاهانه و ناآگاهانه :

در هدف و انگیزه ازدواج این نکته لازم به ذکر است که انسان ها در زمینه ازدواج دو نوع انتخاب دارند یکی انتخاب آگاهانه و دیگری انتخاب ناآگاهانه که هر دوی این موارد توسط مشاور ازدواج در بهترین مرکز مشاوره خانواده در شرق تهران بررسی می شود. در انتخاب آگاهانه زوجین تمام خصوصیات طرف مقابل را می بینند مثلاً چه ظاهری دارد ، والدین اش چگونه هستند و… و سپس دست به انتخاب می زنند. در انتخاب ناآگاهانه زوجین به صورت طرحواره ای جذب طرف مقابل می شوند یعنی آن موارد و خصوصیاتی که نهاد و هویت خودش ندارد ، جذب کسی می شود که دارای آن می باشد. این موضوع توسط مشاور ازدواج در بهترین مرکز مشاوره خانواده در شرق تهران بررسی می شود. معمولاً بیشتر انتخاب زوجین از نوع انتخاب ناآگاهانه است که اگر این جذب ناسالم باشد ، می تواند همین عامل جذب عامل طلاق شود.

۴) انتخاب از منظر مردان و زنان :

در انتخاب آگاهانه معمولاً مردان در درجه اول همسری را انتخاب می کنند که ظاهرش با معیارهایشان همخوانی داشته باشد و در درجه دوم هم معیار مردان ، موقعیت اقتصادی زنان است که این موضوع توسط مشاور ازدواج در بهترین مرکز مشاوره خانواده در شرق تهران بررسی می شود. در انتخاب آگاهانه معمولاً زنان در درجه اول همسری انتخاب می کنند که موقعیت اجتماعی یا اقتصادی خوبی داشته باشد و در درجه دوم هم معیار زنان ، ظاهر مردان است.

نکته مهم :

گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر در راستای معیارهای انتخاب همسر مناسب به دو طریق مشاوره قبل از ازدواج را اجرا می کند:

۱) مشاوره تک جلسه ای که در واقع ۱۵ درصد سوالات پکیج اصلی را در بردارد و مرکز مشاوره خانواده در شرق تهران در آن جلسه و برمبنای آن ۱۵ درصد نظر خودش را اعلام می کند.

۲) پکیج کامل که حدود ۴ جلسه زوج و یک جلسه خصوصی آقا و خانم است که در این پکیج آزمون های نرم افزاری هم وجود دارد.

۳) لازم به ذکر است که مرکز نیک مهر با متدهای جدید از جمله نقشه مغزی می تواند به طور دقیق اعلام کند که آیا زوجین قبلاً به اعتیاد دچار بوده اند یا خیر؟ و یا اینکه در حال حاضر مشکلات اعصاب و روان دارند یا خیر؟ یا توجه و تمرکز زوجین چگونه است؟ و…. این آیتم با درخواست زوجین قابل اجرا است. 

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، مدیر کلینیک روانشناسی ، مرکز مشاوره و مرکز نوروفیدبک نیک مهر در تهران

برای دیدن مطالب و کلیپ های متنوع گروه نیک مهر به کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام و آپارات این گروه مراجعه کنید.

سوالات دوستی دختر و پسر

سوالات دوستی دختر و پسر از نظر بهترین دکتر روانشناس خوب برای مشاوره ازدواج یا بهترین مشاور خوب برای ازدواج ( مشاور خوب برای مشاوره ازدواج )

تماس با کلینیک روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر :
شعبه شمال تهران ( پاسداران ) : ۲۲۷۹۷۴۸۲  –  شعبه شرق تهران ( پیروزی ) : ۳۶۶۰۳۹۸۳   مدیریت : ۰۹۱۲۴۴۳۷۱۲۴

دکتر روانشناس خوب برای مشاوره ازدواج

وقتی دختر و پسری با هم آشنا می شوند شاید این سوال برایشان پیش بیاید که چه سوالاتی را در مراحل آشنایی از هم بپرسند تا شناخت اشان نسبت به هم بیشتر شود و شاید این شناخت بیشتر منجر به ازدواج شود. در این مقاله بهترین مشاور خوب برای ازدواج به این سوال پاسخ می دهد.

(نکته مهم در خصوص دوستی دختر و پسر)


سوالات دوستی دختر و پسر

سوالات مراحل دوستی دختر و پسر و یا سوالات قبل از ازدواج شامل دو مرحله می باشد. البته لازم به ذکر است که این سوالات با کلیت سوالات مشاوره پیش از ازدواج که توسط دکتر روانشناس خوب برای مشاوره ازدواج پرسیده می شود و باعث یک ازدواج موفق می شود ، متفاوت است. این دو مرحله عبارت است از:

مرحله اول :

مرحله اول از زمان آشنایی و دوستی دختر و پسر تا حدود یک ماه طول می کشد. در این مرحله دختر و پسر باید از هم این سوالات را بپرسند:

۱) از سوالات ساده شروع کنید :

دختر و پسر باید از سوالات ساده شروع کنند تا اضطراب اشان کم شود و همچنین اعتماد دو طرفه ایجاد شود که این موضوع مهمی است که دکتر روانشناس خوب برای مشاوره ازدواج روی آن تاکید دارد.

۲) موضوعات مناقشه برانگیز پرسیده نشود :

همچنین در اولین مرحله نباید موضوعات مناقشه برانگیز پرسیده شود مثلاً دختر به حجابش حساس هست و حالا پسر به او بگوید: “نظرت در مورد اینکه چادر سر کنی چیست؟” این موضوع هم از نظر بهترین مشاور برای ازدواج مهم است.

۳) مسایل خانوادگی پرسیده نشود:

یکسری مسایل خانوادگی که اصلاً به ازدواج و آشنایی ربط ندارد لازم نیست در این مرحله دختر و پسر از هم سوال کنند چون باعث سوء تفاهم ها خواهد شد.

۴) آشنایی با هم پیش رود :

دختر و پسر باید سعی کنند سوالات قبل از ازدواج و آشنایی خود را با هم پیش ببرند. مثلاً دختر تازه دارد اسم پسر را بلد می شود ولی پسر تمام اسرار او را می داند.

۵) ویژگی های مثبت خود را بیان کنند :

 روانشناس خوب برای مشاوره ازدواج می گوید که دختر و پسر آنچه که هستند را باید بگویند و در این مرحله بیان ویژگی های مثبت را بر منفی مقدم کنند.

مشاور خوب برای ازدواج

در خصوص روانشناس خوب برای مشاوره ازدواج

مرحله دوم:

مرحله دوم از یک ماه بعد از آشنایی دختر و پسر شروع می شود و تا ۶ ماه ادامه پیدا می کند. در این مرحله سوالات دوستی دختر و پسر یا سوالات قبل از ازدواج و شناخت از هم باید طبق موارد ذیل باشد و اطلاعات و معیارها برای نتیجه گیری نهایی ذخیره شود و برای بهترین مشاور خوب برای ازدواج آورده شود. در این مرحله اهداف ازدواج و دوستی هم مورد بررسی قرار می گیرد.

۱) خط قرمزهای دختر و پسر چیست؟

از نظر بهترین دکتر روانشناس خوب برای مشاوره ازدواج ، مواردی که دختر و پسر می توانند از آن چشم پوشی کنند را باید از هم سوال کنند و آنهایی که نمی توانند را بازگو نمایند.

۲) سرگرمی و علایق دختر و پسر چیست؟

آیا سرگرمی های دو طرف با هم یکسان است یا ضد هم است؟ مثلاً پسر لذتش گیم بازی کردن ولی دختر از آن متنفر است که معمولاً این موضوع توسط بهترین مشاور خوب برای مشاوره ازدواج هم پرسیده می شود.

۳) باورها و ارزش های دختر و پسر چیست؟

باورها و ارزش های دینی طرف مقابل چگونه است؟ اصول اخلاقی دو طرف بر چه مواردی قرار گرفته است؟ که از نظر بهترین دکتر روانشناس خوب برای مشاوره ازدواج موضوع مهمی است.

۴)دختر و پسر چگونه با احساسات اشان برخورد می کنند؟

وقتی خشمگین هستند چگونه خشم اشان را مدیریت می کنند؟ البته دختر و پسر می توانند در این خصوص طرف مقابل را به صورت عملی امتحان نمایند که توسط بهترین مشاور خوب برای ازدواج و آشنایی آموزش داده می شود.

۵) دختر و پسر چه خواسته و نیازهایی دارند و خواسته هایشان را چگونه بیان می کنند؟

آیا خواسته هایشان منطقی است؟ چه خواسته هایی از جامعه دارند؟ دو طرف چطور کمک می کنند تا طرف مقابل به خواسته هایش برسد؟ بحث خواسته ها و نیازها توسط بهترین مشاور خوب برای مشاوره ازدواج و آشنایی آموزش داده می شود.

۶) مهارت حل مسئله و تعارض دختر و پسر چگونه است ؟

در آشنایی و ازدواج ، تعارض امری طبیعی است. حال دختر و پسر باید ببینند که مهارت حل مسئله اشان در تعارضات چگونه است؟ آیا با پرخاشگری و هیجان منفی موضوعات را حل می کنند و یا از طرق مختلف دست به این کار می زنند؟

۷) دوستان دو طرف چه کسانی هستند؟

روابطشان با این دوستان برای بعد از ازدواج چگونه است؟ که به نظر موضوع مهمی برای بهترین دکتر روانشناس خوب برای مشاوره ازدواج است.

۸) رشد و پیشرفت شخصی دختر و پسر چیست؟

دو طرف در مدت عمرشان چه کار کرده اند؟ آیا فرد برنامه داری بوده اند؟ آیا زندگی اشان طبق برنامه پیش رفته است؟

۹) سبک زندگی خانواده دختر و پسر چگونه است؟

توزیع قدرت در خانواده دو طرف چگونه است؟ پسری که در یک خانواده پدرسالارانه زندگی کرده است دوست دارد خودش هم یک زندگی پدرسالارانه را تشکیل دهد. آیا خانم می تواند تمام قدرت را به دست مرد بدهد و یا برعکس که این موضوع توسط بهترین مشاور خوب برای ازدواج آموزش داده می شود.

۱۰) روابط عاطفی دختر و پسر چگونه است؟

مثلاً خانم دوست دارد دائم همسرش به او توجه کند ولی آقا در این زمینه سرد است.

۱۱) نوع و میزان رابطه دختر و پسر با هر یک از اعضاء خانواده چگونه است؟

مثلاً ممکن است دختر دوست داشته باشد که هر روز خانه مادرش باشد و یا برعکس اصلاً بخواهد از آنجا فرار کند.

۱۲) رابطه دختر و پسر با خویشاوندان اشان در چه سطحی است؟

آیا دو طرف دنبال رابطه با دیگران هستند یا خیر؟

۱۳) وظایف هر یک از دختر و پسر بعد از ازدواج چگونه باید باشد؟

وظایف دختر و پسر موضوع مهمی برای بهترین دکتر روانشناس خوب برای مشاوره ازدواج است.

۱۴) خواسته های هر یک از دو طرف و خانواده هایشان از طرف مقابل چیست؟

آیا دختر و پسر می توانند این خواسته ها را برآورده کنند؟ 

۱۵) مسایل مالی ، فرزند و تربیت فرزند در خانواده باید چگونه باشد و بر عهده کیست؟

این سوال مربوط به زمانی است که دختر و پسر قصد ازدواج را دارند که معمولاً توسط بهترین مشاور خوب برای ازدواج پرسیده می شود.

۱۶) مسایل جنسی دو طرف چگونه است؟

آیا یکی سرد و دیگری گرم است که سوال مهمی برای بهترین دکتر روانشناس خوب برای مشاوره ازدواج است.

نکته مهم :

گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر در راستای معیارهای انتخاب همسر مناسب به دو طریق مشاوره قبل از ازدواج را اجرا می کند:

۱) مشاوره تک جلسه ای که در واقع ۱۵ درصد سوالات پکیج اصلی را در بردارد و مشاور خوب برای ازدواج خوب در آن جلسه و برمبنای آن ۱۵ درصد نظر خودش را اعلام می کند.

۲) پکیج کامل که حدود ۴ جلسه زوج و یک جلسه خصوصی آقا و خانم است که در این پکیج آزمون های نرم افزاری هم وجود دارد.

۳) لازم به ذکر است که مرکز نیک مهر با متدهای جدید از جمله نقشه مغزی می تواند به طور دقیق اعلام کند که آیا زوجین قبلاً به اعتیاد دچار بوده اند یا خیر؟ و یا اینکه در حال حاضر مشکلات اعصاب و روان دارند یا خیر؟ یا توجه و تمرکز زوجین چگونه است؟ و…. این آیتم با درخواست زوجین قابل اجرا است. 

نویسنده: سید مصطفی حسینی ، مدیر کلینیک روانشناسی ، مرکز مشاوره و مرکز نوروفیدبک نیک مهر

برای دیدن مطالب و کلیپ های متنوع گروه نیک مهر به کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام و آپارات این گروه مراجعه کنید.

قوانین طلایی ازدواج موفق

ازدواج موفق در بهترین مرکز مشاوره پیش از ازدواج در تهران ( بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج در تهران ) ، بهترین کلینیک مشاوره قبل از ازدواج

تماس با کلینیک روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر :
شعبه شمال تهران ( پاسداران ) : ۲۲۷۹۷۴۸۲  –  شعبه شرق تهران ( پیروزی ) : ۳۶۶۰۳۹۸۳   مدیریت : ۰۹۱۲۴۴۳۷۱۲۴

بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج در تهران

هر دختر و پسری دوست دارد که در زندگی آینده با همسرش موفق باشد و به اصطلاح یک ازدواج خوب شکل دهد. حال بر این مبنا متخصص ازدواج در بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج در تهران می گوید که عوامل ازدواج موفق ۳ قانون طلایی دارد که اگر زوجین آن را رعایت کنند در زندگی آینده اشان به مشکل بر نمی خورند. این ۳ قانون طلائی عبارت است از:

۱) اقدام به موقع :

یعنی زوجین آمادگی لازم برای ازدواج موفق را داشته باشد.

۲) انتخاب مناسب:

اینکه زوجین در زمینه عوامل ازدواج موفق تمام تعارضات و.. را در نظر بگیرد تا یک انتخاب مسئولانه را بر مبنای معیارهای انتخاب همسر داشته باشند.

۳) ارتباط صحیح :

اینکه زوجین بتواند یک ارتباط صحیحی را با همسرشان پایه ریزی کنند. این ۳ مورد تضمین کننده یک ازدواج موفق از نظر بهترین مرکز مشاوره پیش از ازدواج می باشد.

( نکته مهم در خصوص مشورت های اشتباه برای ازدواج )


علل ازدواج موفق و ناموفق :

عوامل ازدواج موفق در افراد متفاوت است که برخی نادرست و برخی درست می باشد. برخی از دلایل نادرست ازدواج و انتخاب همسر عبارت است از:

۱) آمادگی نداشتن :

مثلاً مرد می گوید چون الان بیکارم و کاری ندارم پس ازدواج کنم تا سروسامان بگیرم. این یکی از باورهای غلط زوجین است که در بحث ازدواج موفق متخصص مشاوره ازدواج در بهترین مرکز مشاوره پیش از ازدواج باید آن را مدنظر قرار دهد.

۲) ظاهر بینی

۳) عشق کاذب

فرد فکر می کند عاشق شده است پس باید ازدواج کند.

۴) مستقل شدن و فرار کردن از خانواده

۵) شورش علیه والدین:

مثلاً پسر می گوید: “من از لج خانواده ام با این دختر که دوستش ندارم ازدواج می کنم”. این موضوع در بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج در تهران بررسی خواهد شد.

۶) غرورهای نوجوانی

۷) التیام یک رابطه شکست خورده :

فرد برای فرار از غم شکست عشقی گذشته ، ازدواج می کند که این موضوع را متخصص مشاوره ازدواج در بهترین مرکز مشاوره پیش از ازدواج باید مورد ارزیابی قرار بدهد.

۸) رو کم کنی :

از دلایل دیگر ازدواج ناموفق است که پسر یا دختر وارد رابطه ای می شود تا به طرف مقابل بفهماند که او کیس ازدواج دارد و…

۹) فشار خانواده یا اجتماع :

این مورد خصوصاً در زوجینی است که سن ازدواج اشان در حال گذشتن است.

۱۰) ازدواج های اجباری :

مثلاً عقد دختر عمو و پسرعمو را در آسمان بستند.

۱۱) نیازهای جنسی ( از دلایل مهم نداشتن ازدواج موفق )

۱۲) دلایل اقتصادی

۱۳) تنهایی ( دلیل ازدواج ناموفق )

۱۴) احساس گناه :

مثلاً فرد یکسری رابطه های لمسی داشته و حالا که می خواهد از طرف مقابل جدا شود احساس گناه می کند برای همین با آنکه او را دوست ندارد ولی با طرف مقابل ازدواج می کند که این موضوع در بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج بررسی می شود.

۱۵) احساس کمبود :

فرد بخاطر یکسری کمبودهای درونی و بیرونی که دارد ازدواج می کند.

چه  افرادی برای ازدواج مناسب نیستند :

در بحث علل ازدواج ناموفق می توان این موضوع را بیان کرد که چه افرادی برای ازدواج مناسب نیستند. البته لازم به ذکر است که تمامی این موارد باید در مشاوره قبل از ازدواج توسط سوالاتی که پرسیده می شود ، مورد بررسی قرار بگیرد. البته برخی از موارد را خود دختر و پسر می توانند با یکسری از سوالات در همان دوران آشنایی متوجه شوند.

۱) دختر یا پسر که معتاد به الکل و مواد می باشند می توانند به ازدواج موفق خدشه وارد کنند.

۲) دختر یا پسری که نمی توانند احساسات اشان را  مدیریت کنند مثلاً سریع عصبانی می شوند.

۳) دختر و پسر بی مسئولیت چون هدفی از ازدواج و زندگی آینده ندارند.

۴) افراد کنترل کننده : دختر و پسری که بدبین و تلاش می کنند دیگران را کنترل کنند.

۵) زوجینی که مشکلات و اختلال جنسی دارند و این را در روابطشان نشان می دهند.

۶) افرادی که هنوز بالغ نشده اند مثلاً فرد ۳۰ سالش است ولی وقتی با او صحبت می شود به نظر ۱۲ ساله است ( فرد هنوز به بلوغ اجتماعی نرسیده).

۷) دختر و پسری که احساس و عواطف اشان را بیان نمی کنند و به اصطلاح تودار هستند.

۸) دختر و پسری که از روابط قبلی خود هنوز التیام نیافته اند و هنوز آسیب هایشان ترمیم نشده است خصوصا کسانی که طلاق گرفته اند.

۹) زوجینی که خانواده های آزار رسان دارند و خانواده دائم به طرف مقابل آزار می رساند ولی همسر نمی تواند از او دفاع کند.

۱۰) تفاوت سنی زیاد: این موضوع باعث می شود هر دو طرف در دنیای خودشان باشند و این می تواند موجب ازدواج ناموفق شود. البته این موضوع را باید متخصص مشاوره قبل از ازدواج بیشتر بررسی کند.

۱۱) تفاوت های دینی ، اعتقادی ، قومی و تحصیلی

۱۲) تنیدگی خانوادگی : مثلاً مرد می خواهد همسر را به خاطر خواهرش تحمل کند.

۱۳) روابطی که مناسب ازدواج نیستند از جمله :

عشق یکطرفه ، رابطه ای که دختر و پسر می خواهد در آن ناجی باشد و طرف مقابل را نجات دهد، رابطه ای که دختر و پسر به چشم یک الگو به طرف مقابل اش نگاه می کند، رابطه ای که به صورت دختر – پدری یا مادر – پسری باشد که این موضوع در حوزه ازدواج ناموفق را متخصص مشاوره ازدواج در بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج بیشتر به زوجین هشدار می دهد. یا رابطه ای که زوجین به خاطر چند ویژگی خاص طرف مقابل ، می خواهد ازدواج کند از جمله تحصیلات عالیه دارند ، هر دو نقاش هستند یا…، رابطه ای که زوجین به دلیل یک تفاهم خاص می خواهد ازدواج کند مثلاً تفاهم کند که ادامه تحصیل بدهند یا در فلان زمینه کار کنند و… ، رابطه ای که در آن لجاجت خانواده باشد، رابطه ای که برای تضاد با همسر قبلی اش است. مثلاً می گوید تو خیلی شلخته هستی ولی آن تمیز بود و.. ، رابطه با فردی که خودش با فرد دیگری در رابطه است و…

۱۴) جراحات دوران کودکی که دختر و پسر از خانواده دارد.

۱۵) زوجینی که رابطه بد با خانواده خودشان دارند یا خیلی زیاد از اندازه صمیمی هستند.

نکته مهم :

گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر در راستای معیارهای انتخاب همسر مناسب به دو طریق مشاوره قبل از ازدواج را اجرا می کند:

۱) مشاوره تک جلسه ای که در واقع ۱۵ درصد سوالات پکیج اصلی را در بردارد و بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج در تهران در آن جلسه و برمبنای آن ۱۵ درصد نظر خودش را اعلام می کند.

۲) پکیج کامل که حدود ۴ جلسه زوج و یک جلسه خصوصی آقا و خانم است که در این پکیج آزمون های نرم افزاری هم وجود دارد.

۳) لازم به ذکر است که مرکز نیک مهر با متدهای جدید از جمله نقشه مغزی می تواند به طور دقیق اعلام کند که آیا زوجین قبلاً به اعتیاد دچار بوده اند یا خیر؟ و یا اینکه در حال حاضر مشکلات اعصاب و روان دارند یا خیر؟ یا توجه و تمرکز زوجین چگونه است؟ و…. این آیتم با درخواست زوجین قابل اجرا است. 

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، مدیر کلینیک روانشناسی ، مرکز مشاوره و مرکز نوروفیدبک نیک مهر

برای دیدن مطالب و کلیپ های متنوع گروه نیک مهر به کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام و آپارات این گروه مراجعه کنید.

سوالات مشاوره قبل از ازدواج

بهترین مشاور ازدواج در تهران ، بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج ( بهترین دکتر مشاور پیش از ازدواج در تهران ) ، بهترین دکتر مشاور ازدواج در تهران ، بهترین روانشناس ازدواج در تهران  

تماس با کلینیک روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر :
شعبه شمال تهران ( پاسداران ) : ۲۲۷۹۷۴۸۲  –  شعبه شرق تهران ( پیروزی ) : ۳۶۶۰۳۹۸۳   مدیریت : ۰۹۱۲۴۴۳۷۱۲۴

بهترین مشاور ازدواج در تهران

وقتی دختر و پسری با هم دوست می شوند ابتدا سوالاتی را برای آشنایی هر چه بیشتر از هم می پرسند و بعد از مدتی شاید به این فکر بیافتند که در مورد ازدواج فکر کنند و بنابراین در این مورد اهدافی را برای خودشان مدنظر قرار می دهند و یا اینکه به صورت سنتی به هم معرفی می شوند و برای ازدواج شروع به فکر کردن می کنند. در هر دوی این موارد مطمئناً نظر بهترین دکتر مشاور ازدواج در تهران شاید برای زوجین مهم باشد چون بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج به عنوان شخص سوم که آگاهی علمی و تجارب بالینی دارد حتماً می تواند شناخت بیشتری را در آنها ایجاد کند. در این مقاله بهترین روانشناس ازدواج در تهران سعی دارد سوالات اصلی که باعث شناخت بیشتر زوجین با هم می شود را مورد بررسی قرار بدهد.

(نکته بسیار مهم در مشاوره قبل از ازدواج)


دسته سوالات اصلی مشاوره قبل از ازدواج :

۱) همخوانی تیپ های شخصیتی زوجین :

یکی از دسته سوالات مشاوره پیش از ازدواج که بهترین مشاور ازدواج در تهران مورد بررسی قرار می دهد این است که زوجین هر کدام دارای چه تیپ شخصیتی هستند و آیا این تیپ های شخصیتی در تضاد با هم می باشند یا خیر؟ این موضوع از نظر بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج مهم است چون اگر تیپ های شخصیتی با هم سازگار نباشد باعث می شود که برآورده شدن خواسته ها و نیازهای زوجین از سمت همدیگر دچار مشکل شود و ازدواج موفقی رخ ندهد.

۲) همخوانی جنسی زوجین :

این موضوع در زندگی مشترک از نظر بهترین دکتر مشاور ازدواج در تهران مهم می باشد بنابراین یکی از دسته سوالات مشاوره قبل از ازدواج را به خود اختصاص می دهد.  زوجین قبل از ازدواج باید از نظر مسایل جنسی با هم صحبت داشته و از سرد یا گرم بودن مزاج ، کُنش های جنسی و… طرف مقابل آگاهی داشته باشند که تماماً توسط بهترین دکتر مشاوره پیش از ازدواج در تهران مورد بررسی قرار می گیرد.

۳) همخوانی خانواده های زوجین :

شخصیت هر فردی ، برآمده از شخصیت والدینشان می باشد. بنابراین یکی از دسته سوالات مهم معیارهای انتخاب همسر در مشاوره قبل از ازدواج به این امر اختصاص دارد. مطمئناً بین فردی که پدرش مغازه خواربارفروشی دارد با فردی که در گمرک کار می کند فرق وجود دارد بنابراین این موضوع با بهترین مشاور ازدواج در تهران در مشاوره قبل از ازدواج مورد بررسی قرار می گیرد. این موضوع خصوصاً در فرهنگ ایرانی که یک فرهنگ خانواده مدار است بیشتر اهمیت خود را نشان می دهد. حتی تعداد خواهران و برادران و نوع جنسیت آنها هم می تواند در شخصیت فرد ازدواج کننده تاثیر داشته باشد.

۴) همخوانی فرهنگی و مذهبی و سیاسی :

بررسی نوع نگرش فرهنگی ، مذهبی و سیاسی در زوجین بسیار می تواند در مشاوره قبل از ازدواج مهم باشد. به عقیده بهترین دکتر مشاور ازدواج در تهران ، زوجینی که از نظر فرهنگی در یک سطح نمی باشند به احتمال بالا در زندگی مشترک آینده دچار مشکل خواهند شد. لازم به ذکر است که از نظر شهر و دیاری هم که زوجین اهل آنجا می باشند نیز مهم می باشد چون فرهنگ شهرها با هم متفاوت است مثلاً بین دختری که اهل اردبیل است با کسی که اهل رشت می باشد ، تفاوت وجود دارد چون دختر اردبیلی حاضر است زیر یوق شوهر برود ولی دختر رشتی اینگونه نیست. تمام این موارد توسط بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج در تهران مورد بررسی قرار می گیرد.

۵) همخوانی تحصیلی زوجین:

رشته های تحصیلی در زندگی افراد تاثیر بسزایی دارد. پس این موضوع هم در سوالات مشاوره قبل از ازدواج مطرح می باشد. مثلاً کسی که رشته تحصیلی اش هنر می باشد نسبت به کسی که مهندسی می خواند از نظر نوع احساسات با هم متفاوت می باشند و دنیا را از زاویه دیگری می نگرند. پزشکان و دندانپزشکان و بعد از این دو شغل، دامپزشکان و داروسازها خودبزرگ بینی اشان زیاد است و هر زنی را قبول نمی کنند و اگر به جایی برسند احتمالاً  آنها را ممکن است رها کنند. البته در این مورد در جلسه مشاوره قبل از ازدواج ، بهترین دکتر مشاور پیش از ازدواج در تهران توضیحات کافی را به زوجین خواهد داد.

۶) همخوانی سن و سال:

معمولاً تا ۳ سال بزرگتر و کوچکتر در دختر و پسر مثل ازدواج همسن است و می توان گفت هیچ اشکالی ندارد. بهترین اختلاف سنی ۳ تا ۶ سال است که مرد بزرگتر باشد چون مردان ۹ تا ۱۲ سال زودتر می میرند و ۹ تا ۱۲ سال هم دیرتر پیر می شوند. البته لازم به ذکر است که در این موضوع بهترین مشاور ازدواج در تهران نظر دیگری دارد که در جلسه مشاوره قبل از ازدواج مورد بررسی قرار می گیرد.

۷) همخوانی اجتماعی و اقتصادی:

موقعیت اجتماعی و اقتصادی زوجین یکی از دسته سوالات مشاوره قبل از ازدواج می باشد. موقعیت اجتماعی و اقتصادی زوجین معمولاً باید حداکثر ۲ سطح بالا یا پائین باشد و اگر بیشتر از این باشد احتمال اینکه زوجین به مشکل بر بخورند وجود دارد و این موضوع توسط بهترین دکتر مشاور ازدواج در تهران مورد بررسی قرار می گیرد.

نکته مهم :

گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر در راستای معیارهای انتخاب همسر مناسب به دو طریق مشاوره قبل از ازدواج را اجرا می کند:

۱) مشاوره تک جلسه ای که در واقع ۱۵ درصد سوالات پکیج اصلی را در بردارد و بهترین مشاور ازدواج در تهران در آن جلسه و برمبنای آن ۱۵ درصد نظر خودش را اعلام می کند.

۲) پکیج کامل که حدود ۴ جلسه زوج و یک جلسه خصوصی آقا و خانم است که در این پکیج آزمون های نرم افزاری هم وجود دارد.

۳) لازم به ذکر است که مرکز نیک مهر با متدهای جدید از جمله نقشه مغزی می تواند به طور دقیق اعلام کند که آیا زوجین قبلاً به اعتیاد دچار بوده اند یا خیر؟ و یا اینکه در حال حاضر مشکلات اعصاب و روان دارند یا خیر؟ یا توجه و تمرکز زوجین چگونه است؟ و…. این آیتم با درخواست زوجین قابل اجرا است. 

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، مدیر کلینیک روانشناسی ، مرکز مشاوره و مرکز نوروفیدبک نیک مهر

برای دیدن مطالب و کلیپ های متنوع گروه نیک مهر به کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام و آپارات این گروه مراجعه کنید.