گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر
درمان شب ادراری
درمان شب ادراری

درمان شب ادراری

دکتر نیما گنجی متخصص نوروترایپست و دکتر متخصص درمان شب ادراری کودکان و بزرگسالان در تهران می گوید وقتی کودک به حول و حوش ۳ سالگی در مراحل رشدی می رسد معمولاً توانایی این موضوع را پیدا می کند که هر زمان ادرار داشت این کار را در دستشویی انجام دهد. حال برخی از کودکان بنا به دلایل پزشکی و یا روانشناختی توانایی این امر را یا پیدا نمی کنند و یا بعد از مدتی که پیدا کردند دوباره شروع به ادرار در جایی به غیر از دستشویی می کنند. معمولاً کودکان و نوجوانان و بزرگسالانی که از همان ابتدا به اصطلاح شب ادراری دارند و هیچ زمانی نتوانستند که در دستشویی این کار را انجام دهند علت پزشکی ، علت اصلی شب ادراری است ولی کودکانی که بعد از مدتی دچار شب ادراری می شوند معمولاً علت شب ادراری ، علت روانشناختی است که تماماً توسط دکتر خوب برای شب ادراری بررسی می شود. لازم به ذکر است که متد گروه نیک مهر برای درمان شب ادراری متد خاصی است و باعث درمان قطعی شب ادارای کودکان و بزرگسالان می شود.

مدت زمان مطالعه : 8 دقیقه , تاریخ انتشار : 1396/09/30

علت شب ادراری در کودکان طبق نظر بهترین دکتر متخصص شب ادراری کودکان

دکتر متخصص شب ادراری کودکان و بزرگسالان می گوید که شب ادراری در کودکان می تواند علت های مختلفی داشته باشد که در درمان قطعی شب ادراری کودکان و بزرگسالان مورد بررسی قرار می گیرد. از جمله این علت ها عبارتند از :

علت پزشکی

یکی از علت های شب ادراری کودکان در واقع علل پزشکی است که باید توسط دکتر خوب برای شب ادراری کودکان و بزرگسالان در درمان فوری شب ادراری کودکان و بزرگسالان این موضوع مورد بررسی قرار بگیرد.

اضطراب و ترس و تنش های درونی

بهترین دکتر برای شب ادراری کودک و بزرگسال می گوید تنش ها و اضطراب ها ممکن است باعث شود که کودک و نوجوان و یا بزرگسال در خواب دچار تخلیه ادرار شود بدون آنکه خودش متوجه این امر شود. در واقع این کودکان در ابراز احساسات از جمله کنترل خشم خودشان ضعیف هستند که در درمان قطعی شب ادراری کودکان و بزرگسالان مورد بررسی قرار می گیرد.

والدین کنترل گر

بهترین دکتر متخصص شب ادراری کودکان و بزرگسالان در تهران می گوید گاهی اوقات والدین در تربیت کودک خود در زمینه آداب توالت رفتن و تربیت جنسی کودکان چنان سخت گیر و یا سهل گیر می شوند که باعث بروز چنین مشکلی در کودک خواهند شد و باعث می شوند کودک دچار شب ادراری شود. البته در این زمینه انواع تربیت کودکان و نوجوانان هم گاهی علت شب ادراری کودکان و نوجوانان خواهد شد که تماماً توسط دکتر خوب برای درمان شب ادراری کودکان و نوجوانان و بزرگسالان بررسی می شود.

درمان شب ادراری

درمان قطعی شب ادراری کودکان و بزرگسالان

در خصوص راهکارهایی برای درمان شب ادراری در کودکان ، بهترین دکتر متخصص شب ادراری کودکان و بزرگسالان و نوجوانان می گوید که در کل ۳ روش درمانی اصلی برای درمان فوری شب ادراری کودکان و بزرگسالان عبارتند از:

دارو درمانی

دکتر خوب برای درمان شب ادراری در کودکان و بزرگسالان می گوید که این روش توسط روانپزشک انجام می گیرد و مطمئناً دارو یکسری عوارض های خودش را دارد ولی گاهی تنها راه چاره می باشد چون ممکن است علت شب ادراری در کودکان و بزرگسالان ، علت پزشکی باشد. گروه نیک مهر از این روش درمانی برای درمان قطعی شب ادراری در کودکان و بزرگسالان استفاده نمی کند.

روان درمانی

دکتر متخصص شب ادراری کودکان و بزرگسالان می گوید که روانشناس کودک با یکسری تکنیک ها و آموزش هایی که به کودک و والدین کودک می دهد می تواند در درمان شب ادراری کودکان کمک کننده باشند و آن را از بین ببرند. لازم به ذکر است که گروه نیک مهر این روش درمانی را در کنار درمان های نوروساینس برای درمان قطعی شب ادراری کودکان و بزرگسالان و درمان لکنت زبان استفاده می کند. از جمله این تکنیک ها می توان به موارد زیر اشاره نمود :

تکنیک تقویم امتیاز – پاداش

دکتر برای شب ادراری کودک می گوید که در این تکنیک از یک تقویم امتیاز – پاداش برای بهبود رفتار استفاده می شود. این تقویم به این صورت است که هرگاه کودک شبی را بدون شب ادراری سپری کرد او را تحسین و به او امتیاز دهند و در انتها برای او پاداشی در نظر بگیرند تا از این طریق به وسیله شرطی سازی درمان شب ادراری کودک رخ دهد.

پیامدهای خفیف

در این تکنیک دکتر متخصص شب ادراری کودکان در تهران به والدین کودک می گوید هرگاه کودک رختخوابش را خیس کرد باید بلافاصله دوش بگیرد و سپس رخت های خیس را در ماشین لباسشویی بگذارد. این کارها در واقع یک پیامد منطقی خفیف برای خیس کردن بستر است که باید کودک آن را انجام دهد. دکتر خوب برای درمان شب ادراری کودکان می گوید که والدین هیچ زمانی نباید کودک خود را سرزنش کنند چون کودک دچار احساس حقارت خواهد شد و شب ادراری کودکان خوب نخواهد شد.

استفاده از زنگ های شب ادراری

بهترین دکتر برای شب ادراری کودکان در تهران می گوید که والدین باید یک زنگ شب ادراری تهیه کنند که در آن کودک از طریق حسگر حساس به رطوبت و به صدا درآمدن زنگ سریع بیدار شده و این عمل برایش شرطی می شود و درمان قطعی شب ادراری کودکان رخ دهد. معمولاً کودک باید ۲ ماه این ساعت را استفاده نماید.

ابزارهای نوروساینس

دکتر خوب برای شب ادراری کودکان و بزرگسالان می گوید که این ابزارها یکی از درمان های جدیدی هستند که برای درمان فوری شب ادراری در کودکان و بزرگسالان به کار می روند و انواع مختلفی از جمله درمان شب ادراری با نوروفیدبک یا لورتا نوروفیدبک ( نسل جدید نوروفیدبک ) و… دارند که همگی بدون دارو و عوارض جانبی هشتند. اگر این ابزارها توسط متخصص نوروتراپیست ( نه روانشناس و روانپزشک ) و بر مبنای نقشه مغزی مراجع ، پروتکل درمانی نوشته شود می تواند درمان قطعی شب ادراری بزرگسالان و کودکان را به همراه داشته باشد.

درمان شب ادراری

متخصص درمان شب ادراری

نکته مهم : گروه نیک مهر برای درمان قطعی شب ادراری در کودکان و بزرگسالان از وجود دکتر نیما گنجی ( عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی تهران و بنیانگذار واقعی لورتا نوروفیدبک در ایران ) در بخش نوروساینس و سودابه خاکپور ( روانشناس کودک و نوجوان ) در بخش روانشناسی استفاده می کند. تمامی درمان های گروه نیک مهر بدون دارو و عوارض جانبی است. برای دیدن موفقیت های درمانی گروه نیک مهر به بخش ویدئوها یا صفحه اینستاگرام مراجعه کنید.

ویدیو ها

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، مدیر گروه روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر

لطفاً در زیر نظر خود را در خصوص این مقاله بیان و اگر سوالی دارید مطرح نمائید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

شاید این موارد هم برایتان مفید باشد

2 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • درمان شب ادراری
  آرتا رضایی
  7 اسفند 1401 3:25 ب.ظ

  سلام
  این متن درباره درمان شب ادراری تون عالیه. قبلا مشابه همین مطالب رو توی سایت یه حکیم طب سنتی و طب شناس خوندم. ممنون از شما

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.