مسایل جنسی و زناشویی

تماس با کلینیک روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر :

شعبه شمال تهران ( پاسداران ) : ۲۲۵۷۷۰۶۹ شعبه شرق تهران ( پیروزی ) : ۳۶۶۰۳۹۸۳

مدیریت : ۰۹۱۲۴۴۳۷۱۲۴

در خصوص مسایل جنسی و زناشویی باید گفت که اگر ارتباطات جنسی حدود سال 1330 فقط برای حفظ بقاء و فرزنددار شدن بود امروزه به عنوان یک لذت به آن نگاه می شود. این یعنی یکی از لذت های زوجین در زندگی مشترک روابط جنسی و سلامت جنسی است و حالا اگر این لذت از سمت طرف مقابل برآورده نشود مطمئناً مشکلات دیگری را علاوه بر انواع مشکلات جنسی برای زوجین به همراه خواهد آورد. البته در این زمینه انحرافات جنسی هم وجود دارد که ربطی به طرف مقابل ندارد و فرد برای لذت بیشتر حتی مواد محرک استفاده می کند.

مسایل جنسی و زناشویی

درمان مشکلات جنسی 

اگر زوجین تفاوت های زن و مرد در رابطه زناشویی را بلد نباشند در مراحل جنسی دچار مشکل می شوند. متاسفانه به خاطر اینکه مسایل جنسی و زناشویی یک حریم خصوصی است معمولاً افراد وقتی در این زمینه دچار مشکل می شوند کمتر برای درمان این مشکل به متخصص درمان مشکلات جنسی مراجعه می کنند و می گویند که به مرور زمان خودش درمان می شود که این یکی از باورهای غلط زوجین در مسایل جنسی است. در صورتی که عدم درمان مسایل جنسی و زناشویی باعث می شود که روز به روز مشکل زوجین در این زمینه بیشتر شود و درمان هم سخت تر خواهد شد. لازم به ذکر است که درمان انحرافات جنسی سختتر از مشکلات جنسی است.

تاثیر شیشه بر روابط زناشویی

تاثیر شیشه بر روابط زناشویی توسط سکس تراپیست خوب در شمال تهران و سکس تراپیست خوب در پاسداران

تماس با کلینیک روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر :
شعبه شمال تهران ( پاسداران ) : ۲۲۷۹۷۴۸۲  –  شعبه شرق تهران ( پیروزی ) : ۳۶۶۰۳۹۸۳   مدیریت : ۰۹۱۲۴۴۳۷۱۲۴

سکس تراپیست خوب در شمال تهران

امروزه مسایل جنسی و روابط زناشویی یکی از لذت های زندگی است و زوجین سعی می کنند که به طرق مختلف این لذت را به بیشترین حد خودش برسانند و در این راستا یکسری باورهای غلط در روابط زناشویی باعث می شود که زوجین سلامت جنسی خودشان را به خطر بیاندازند و دچار انواع مشکلات جنسی و یا انحرافات جنسی شوند. حال در این مقاله سکس تراپیست خوب در شمال تهران سعی دارد که یکی از باورهای غلط در این زمینه که همانا مصرف مواد و قرص از جمله مصرف شیشه برای لذت جنسی بیشتر است را مورد بررسی قرار بدهد.

تاثیر شیشه بر روابط زناشویی

در خصوص عوارض شیشه بر مراحل روابط زناشویی ، سکس تراپیست خوب در پاسداران می گوید که خیلی از افراد دارای بیماری اعتیاد به شیشه می گویند که آمفتامین ( شیشه ) یا مواد محرک دیگر را برای مشکلات جنسی یا افزایش لذت جنسی در روابط زناشویی استفاده می کنند طوری که نمی دانند کدام را برای کدام می خواهند که این موضوع مهمی از نظر سکس تراپیست خوب در شمال تهران است. این افراد می گویند که بدون آمفتامین ( شیشه )، رفتار جنسی امکانپذیر نیست و از آن طرف وقتی آمفتامین می زنند به شدت رفتار جنسی از خود نشان می دهند و این دو یک جوری با هم قلاب می شوند.

انواع تاثیر شیشه بر روابط زناشویی

سکس تراپیست خوب در پاسداران می گوید که مصرف مواد شیشه به چند نوع خود را به صورت مشکلات جنسی در روابط زناشویی نشان می دهد. البته لازم به ذکر است که در این زمینه تفاوت بین زن و مرد وجود دارد. از جمله موارد تاثیر شیشه بر روابط زناشویی عبارتند از:

۱) رفتارهای جنسی ناگسسته :

متاسفانه این رفتارها یکی از عوارض شیشه بر روابط زناشویی است. این افراد می گویند که نمی توانند تکانه های جنسی اشان را کنترل کنند و بنابراین دچار انواع مشکلات جنسی می شوند که توسط سکس تراپیست خوب در شمال تهران مورد بررسی قرار می گیرد.

۲) گرفتار شدن به بیماری های خطرناک :

سکس تراپیست در پاسداران می گوید که از تاثیر شیشه بر روابط زناشویی این است که این مواد آنها را در معرض خطر قرار می دهد از جمله اینکه ممکن است آنها را دچار مشکل HIV کند. به نظر می آید که مشکل HIV در ایران و خیلی از کشورهای جهان در حال شیفت کردن از تزریق مواد مخدر به سمت رفتارهای جنسی ناشی از مواد اعتیادی است که این همان موج سوم HIV است.

۳) مشکلات جنسی :

سکس تراپیست خوب در شمال تهران می گوید که وقتی شیشه یا آمفتامین کنار گذاشته می شود کاملاً نیاز جنسی در روابط زناشویی خاموش می شود و بنابراین فرد را دچار انواع مشکلات جنسی می کند حال فرد برای انجام روابط زناشویی نیاز دارد که دوباره شیشه استفاده کند. البته لازم به ذکر است که اگر فرد مدتی در پاکی قرار بگیرد دوباره سیستم های شناختی طبیعی بدنش راه می افتد و باعث می شود که شخص در این موضوع بهبود پیدا کند. 

۴) اعتیاد جنسی :

سکس تراپیست خوب در شمال تهران می گوید افرادی که خیلی زیاد شیشه مصرف می کنند دچار حالاتی می شوند بنام اعتیاد جنسی که یکی از عوارض شیشه بر روابط زناشویی می باشد. این افراد دیگر مصرف شیشه مشکل اول اشان نیست بلکه مشکل اصلی آنها این است که روابط زناشویی متفاوت دارند و نمی توانند این رابطه را کنترل کنند و دست به خیانت می زنند که این از تاثیر شیشه بر روابط زناشویی است. البته گاهی اوقات اعتیاد جنسی خودش را به صورت انحرافات جنسی نشان می دهد.

ارتباط اعتیاد به مواد با اعتیاد جنسی :

به طور کل خیلی از مدل های اعتیاد و روان درمانی آمفتامین ها (شیشه ) از مشکلات جنسی استنتاج شده است. این یعنی اعتیاد جنسی که یکی از آنها تاثیر شیشه بر روابط زناشویی است، بسیار متفاوت از آن اعتیادی است که در هروئین و تریاک دیده می شود. منتهی نکته عجیب این است که اعتیاد به آمفتامین ها ( شیشه ) هم شبیه اعتیاد به مواد افیونی و هم شبیه به اعتیاد به مسایل جنسی است و باز شدن بحث اعتیاد جنسی این کمک را کرده که سکس تراپیست خوب در شمال تهران بتواند اعتیاد به آمفتامین ( شیشه ) را خیلی دقیق تر درک کند.

روش های درمان مشکلات جنسی :

سکس تراپیست خوب در شمال تهران می گوید که معمولاً ۳ روش درمان اصلی برای درمان مشکلات جنسی وجود دارد که عبارتند از:

۱) دارو درمانی :

این روش توسط روانپزشک یا متخصص اورولوژی یا متخصص زنان و زایمان انجام می گیرد.

۲) روان درمانی :

در این درمان روانشناسی که دوره های سکس تراپی را گذرانده است ، می تواند به زوجین دارای مشکلات جنسی کمک نماید.

۳) ابزارهای نوروساینس :

نوروفیدبک یا دیگر ابزارهای نوروساینس از جمله ابزارهایی هستند که در این روش توسط نوروتراپیست و سکس تراپیست خوب در پاسداران به کار می روند.

نکته مهم : سکس تراپیست در کلینیک نیک مهر از ۳ روش فوق استفاده می کند منتهی توصیه اش بر این مبناست که حتماً در کنار ابزارهای نوروساینس یا دارو درمانی از روان درمانی هم استفاده شود.

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، مدیر کلینیک روانشناسی ، مرکز مشاوره و مرکز نوروفیدبک نیک مهر

برای دیدن مطالب و کلیپ های متنوع گروه نیک مهر به کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام و آپارات این گروه مراجعه کنید.

سلامت جنسی و زناشویی

دکتر خوب برای درمان ناتوانی جنسی ، دکتر خوب برای مشکلات جنسی

تماس با کلینیک روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر :
شعبه شمال تهران ( پاسداران ) : ۲۲۷۹۷۴۸۲  –  شعبه شرق تهران ( پیروزی ) : ۳۶۶۰۳۹۸۳   مدیریت : ۰۹۱۲۴۴۳۷۱۲۴

دکتر خوب برای درمان ناتوانی جنسی

امروزه ارتباطات جنسی نسبت به قبل بیشتر شده و به همین دلیل زوجینی که دچار مشکلات جنسی و زناشویی می شوند به دنبال راه حلی هستند تا هر چه سریعتر این لذت را به زندگی مشترکشان برگردانند به همین دلیل دکتر خوب برای مشکلات جنسی در این مقاله سعی دارد در مورد سلامت جنسی و زناشویی مطالبی را عنوان کند.   

( اهمیت آگاهی فرد از خصوصیات جنسی خود )


سلامت جنسی و زناشویی

دکتر خوب برای درمان ناتوانی جنسی می گوید بعد از اینکه آنتی بیوتیک ها خصوصاً پنی سیلین کشف شد تا دهه ۸۰ سیفلیس ، سوزاک و… درمان شدند تا اینکه سر و کله ایدز پیدا شد و موضوع سلامت جنسی پیش آمد. WHO ( سازمان جهانی بهداشت ) سلامت جنسی را اینگونه تعریف نموده است که: رفاه ، آسایش فیزیکی ، هیجانی ، روانی و اجتماعی در امور جنسی و نبود بیماری در این امور.

بر این مبنا این سازمان حقوق افراد را اینگونه نقسیم بندی نموده است :

۱) حقوق منفی :

حقوقی است که حاکمیت معمولاً نباید هیچ کاری به آن داشته باشد مثل آزادی بیان و…

۲) حقوق مثبت :

حقوقی است که حکومت باید آن را تامین کند مثل امنیت جانی، شغلی و… سلامت جنسی هر دو زمینه حقوق را دارد. سلامت جنسی و زناشویی یک مقوله برای تمام سنین است و حتی افراد مسن هم در مورد مسایل جنسی حق دارند. در کشورهای مختلف بعد از ۶۵ سال اغلب زنان و مردان مسایل جنسی را دوست دارند منتهی به زحمت فعال می شود که می توان با یکسری از آموزش های خیلی ساده  آن را فعال کرد.

دو عنصر مهم در تامین سلامت جنسی 

الف) درک درستی از مسایل مربوط به Sexuality ( جنسیت ) داشته باشیم.

ب) به حقوق جنسی همدیگر احترام بگذاریم که متاسفانه در هر دو مورد چالش وجود دارد که در این موضوع انحرافات جنسی پیش می آید.

دکتر خوب برای درمان ناتوانی جنسی می گوید که از دهه ۱۹۹۰ میلادی به بعد یکسری حقوق جنسی مطرح شد ( ICPD ) از جمله :

  • امکان بالاترین استانداردهای قابل دسترس سلامت در مورد مسایل جنسی
  • جستجو و دریافت بهره مند شدن از اطلاعات مرتبط با مسایل جنسی
  • انتخاب شریک جنسی ، انتخاب فرد مقابل برای ازدواج ، ازدواج و روابط جنسی رضایتمندانه
  • انتخاب در مورد بچه دار شدن و…

دکتر خوب برای مشکلات جنسی می گوید که افراد دارای مشکلات جنسی فقط ۳ درصدشان دارای انواع اختلالات جنسی و انحرافات جنسی هستند و بقیه مشکلاتشان بیشتر از نظر جامعه شناسی ، باورهای غلط جنسی و… است. 

انواع افراد در زمینه مسایل جنسی :

دکتر خوب برای درمان ناتوانی جنسی می گوید که افراد در زمینه مسایل جنسی ۳ دسته هستند:

۱) کسانی که خودشان دنبال اطلاعات می گردند و کمک می خواهند.

۲) عده ای که باید از آنها سوال پرسید تا در آن زمینه صحبت کنند.

۳) عده ای هم اصلاً حاضر نیستند در این باره هیچ حرفی بزنند که در این مورد باید حقوق آنها گوشزد شود تا به دسته اول و دوم بروند. معمولاً دسته سوم تفاوت های زن و مرد را در رابطه جنسی نمی دانند.

فاکتورهای دخیل در سلامت جنسی :

دکتر خوب برای مشکلات جنسی می گوید که اگر افراد این فاکتورها را داشته باشند دارای سلامت جنسی می باشند:

۱) خانم ها کروموزوم هایشان XX و مردان XY است :

حال عده ای اینگونه نیستند مثلاً مردی که مو ندارد ، رفتارهای زنانه دارد و در سکس هم مثل زنها رفتار می کند احتمالاً کروموزومش XY نیست. برخی البته دچار انحرافات جنسی هستند. به طور کل ۹۹/۷ درصد زنان و مردان کروموزوم هایشان خوب است و مشکلی ندارند که توسط بهترین دکتر خوب برای مشکلات جنسی در تهران بررسی می شود.

۲) مردان دارای بیضه و زنان دارای تخمدان هستند :

حال عده ای اینگونه نیستند مثلاً مردانی که بیضه هایشان پائین نیامده یا کسانی که هم تخمدان و هم بیضه دارند و یک دو جنسه واقعی هستند که توسط دکتر خوب برای درمان ناتوانی جنسی بررسی می شود.

۳) به صورت عمومی همه افراد دارای آندروژن ( صورت کلی تستسترون ) هستند :

دکتر خوب برای مشکلات جنسی می گوید زنان علاوه بر این ، استروژن و پروژسترون هم دارند. آقایان هم استروژن و پروژسترون دارند منتهی برایشان کاملاً اولیه و غیر فعال است و زمانی استفاده می شود که بخواهند تستسترون زیادی داشته باشند. در زنان آندروژن در شکل گیری رفتارهای جنسی اشان به کار می رود. آندروژن ها خاصیت اشان این است که یک فرد را جنسی کنند. مردی که خیلی جنسیت اش بالاست معمولاً موهایش زود می ریزد و خشن است. اگر در زنی نصف بیشتر تستسترون فعال باشد علایم مردانگی را بیشتر نشان می دهد مثلاً ریش و سبیل درمی آورد ، جلوی سرش شروع به ریختن می کند و… در مردان هم که حالت های زنانه دارند ممکن است استروژن فعال شده و این باعث رشد بافت پستانی اش شود.

۴) همه زنان و مردان باید ارگانهای جنسی داخلی داشته باشند :

دکتر خوب برای درمان ناتوانی جنسی می گوید که معمولاً ارزیابی این موارد کار خیلی راحتی است و می توان با آزمایشات ساده و سونوگرافی آن را به دست آورد.

۵) اینکه اندامهای جنسی خارجی مثل کُلیتوریس ، آلت تناسلی ، لبهای کوچک و بزرگ و… سالم باشد :

دکتر خوب برای مشکلات جنسی می گوید مردانی که چاق هستند معمولاً سایز آلتشان با بقیه مردان فرقی نمی کند ولی شکم اشان باعث می شود آلت به داخل کشیده شود و کوچک نمایان شود.

۶) اینکه فرد از نظر جنسی چگونه پرورش پیدا کرده است :

دکتر خوب برای درمان ناتوانی جنسی می گوید که مثلاً والدین موهای پسرشان را بلند کرده یا برایش اسباب بازی های دخترانه خریدند و… و اینگونه کودک را دختر بار آوردند. در اصل اینها به شناخت جنسیتی رسیدند ولی از جنس خودشان خوششان نمی آید. این افراد با افرادی که در هویت جنسی اشان مشکل دارند، فرق می کنند مثل دخترانی که دوست دارند پسر بودند چون عاشق موتور سواری هستند. البته جامعه در بروز این فاکتور خیلی نقش دارد اینکه مثلاً دیدشان نسبت به زن و مرد چگونه است؟ این فاکتور خیلی روی صفات ثانویه فرد تاثیر می گذارد مثلاً اینکه چگونه لباس بپوشد ، رفتار جنسی اش چگونه باشد و… که توسط دکتر خوب برای مشکلات جنسی بررسی می شود.

۷) شناخت جنسیتی هر کسی از خودش چیست؟

دکتر خوب برای درمان ناتوانی جنسی می گوید زنانی که خودشان را زن و مردانی که خودشان را مرد نمی دانند معمولاً در هویت اشان دچار مشکل هستند. مثلاً پسر می گوید من دختر و یا دختر می گوید من پسر هستم بنابراین این افراد مبتلا به اختلال هویت جنسی هستند. اینها مثلاً نسبت به پستان اشان هیچ احساسی ندارند و آن را با باند می بندند تا دیده نشود. دکتر خوب برای مشکلات جنسی می گوید که در شناخت هر فردی نسبت به خودش(هویت یابی) ژنتیک ، محیط ، رفتار و… نقش دارد.

۸) فرد در جهت گیری جنسی اش دچار مشکل است :

دکتر خوب برای درمان ناتوانی جنسی می گوید فرد ممکن است فاکتورهای ۶ و ۷ اش کاملاً سالم باشد ولی در جهت گیری جنسی به جنس موافق علاقه دارد. البته این آیتم دیگر جزء سلامت جنسی نمی باشد و هر فردی می تواند بنا به علاقه ای که دارد جهت گیری جنسی داشته و باید ببیند محرک جنسی اش بدن زنانه یا مردانه است. اگر مردی محرک جنسی اش بدن زنانه است به آن Heterosexual ( دیگر جنس خواهی ) و اگر بدن جنس موافق باشد Homosexual ( همجنس گرا ) می گویند و اگر هم هر دو باشد به آن Bisexual می گویند.

۳ فاکتور مهم در سلامت جنسی :

۳ فاکتور زیر باعث می شود زوجین در مراحل ارتباط جنسی دچار مشکل شوند.

الف) بیولوژیکی : شامل فاکتورهای یک تا ۵ است.

ب) روانی- اجتماعی : فاکتورهای ۶ و ۷ است.

ج) جهت گیری جنسی : فاکتور ۸ می باشد که تماماً توسط بهترین دکتر خوب برای مشکلات جنسی در تهران بررسی می شود.

برای درمان ناتوانی جنسی به چه دکتری مراجعه کنیم :

معمولاً ۳ روش درمان اصلی برای درمان ناتوانی جنسی وجود دارد که عبارتند از:

۱) دارو درمانی :

این روش توسط روانپزشک یا متخصص اورولوژی یا متخصص زنان و زایمان انجام می گیرد. البته تمام این متخصصینی که نام برده شد باید حتماً دوره های سکس تراپی را گذرانده باشند. در این روش پزشک برای درمان ناتوانی جنسی دارو تجویز می کند.

۲) روان درمانی :

در این درمان روانشناسی که دوره های سکس تراپی را گذرانده است ، با یکسری تکنیک ها کمک به درمان ناتوانی جنسی در مردان و زنان می کند.

۳) ابزارهای نوروساینس :

نوروفیدبک یا دیگر ابزارهای نوروساینس از جمله ابزارهایی هستند که در این روش توسط نوروتراپیست و دکتر خوب برای مشکلات جنسی به کار می روند.

نکته مهم : دکتر خوب برای درمان مشکلات جنسی در کلینیک نیک مهر از ۳ روش فوق استفاده می کند منتهی توصیه اش بر این مبناست که حتماً در کنار ابزارهای نوروساینس یا دارو درمانی از روان درمانی هم استفاده شود.

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، مدیر کلینیک روانشناسی ، مرکز مشاوره و مرکز نوروفیدبک نیک مهر در تهران

برای دیدن مطالب و کلیپ های متنوع گروه نیک مهر به کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام  و صفحه آپارات این گروه مراجعه کنید.

انواع مشکلات زناشویی

کلینیک درمان مشکلات جنسی ( مرکز درمان مشکلات جنسی ) و کلینیک درمان مشکلات زناشویی ( مرکز درمان مشکلات زناشویی ) 

تماس با کلینیک روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر :
شعبه شمال تهران ( پاسداران ) : ۲۲۷۹۷۴۸۲  –  شعبه شرق تهران ( پیروزی ) : ۳۶۶۰۳۹۸۳   مدیریت : ۰۹۱۲۴۴۳۷۱۲۴
 

کلینیک درمان مشکلات زناشویی در تهران

تمام اعمال و پاسخ هایی که افراد از خودشان نشان می دهند تا برانگیختگی جنسی در آنها ایجاد شود، رفتار جنسی گفته می شود. پس در کل رفتار جنسی عبارت است از تمام رفتارهایی که پاسخ های جنسی را در بدن فرد موجب شود مثلاً زن و شوهر چندین بار در طول روز همدیگر را بوس کنند ، بدن همدیگر را تجسم سازی کنند ، با هم سکس داشته باشند و… که تمام این موارد ارتباط زناشویی و جنسی نام می گیرد و ضامن سلامت جنسی زوجین است. حال در این رابطه یکسری مشکلات و اختلالات جنسی در مراحل جنسی رخ می دهد که کلینیک مشکلات زناشویی و کلینیک درمان مشکلات جنسی سعی دارد این مشکلات و اختلالات جنسی را مورد بررسی قرار دهد.

(نحوه درمان مشکلات جنسی در مرکز نیک مهر به چه صورت است؟)


انواع مشکلات زناشویی و جنسی

کلینیک مشکلات زناشویی می گوید که مشکلان و اختلالات زناشویی و جنسی در ۳ حوزه قرار می گیرد که عبارتند از :

الف) اختلالات و مشکلات زناشویی در حوزه جنسیتی :

جنسیت شامل کروموزومها ، غدد ، هورمون ها و… است که مشخص کننده زن یا مرد بودن فرد می شود. مرکز درمان مشکلات زناشویی می گوید که اختلالات حوزه مشکلات زناشویی جنسیتی شامل موارد زیر است: 

۱) مشکلات زناشویی جسمی نواحی جنسی :

درمانگر در کلینیک مشکلات زناشویی در تهران می گوید که در این مورد مثلاً مرد در آلتش مشکل دارد ، بیضه اش را از دست داده یا از کار افتاده است یا مثلاً زن سینه ندارد و یا به اصطلاح سینه تخت است و… این مشکلات معمولاً پزشکی است و با عمل های جراحی و زیبائی بهبود پیدا خواهد کرد.

۲) اختلال دوجنسیتی مشکلات زناشویی :

درمانگر در کلینیک درمان مشکلات جنسی می گوید که در اختلال دوجنسیتی ، زن و مرد علاوه بر سیستم همجنس خودشان ، یکسری سیستم جنس مخالف هم دارند مثلاً زن دو بیضه در شکمش دارد یا لب های واژنش به هم جوش خورده کُلیتوریس اش بزرگ و شبیه آلت شده و…

۳) اختلال هویت جنسی ( Transsexual یا نارضایتی جنسی ) :

هویت جنسی در واقع برداشت فرد از زن یا مرد بودن خودش است. در واقع فرد از نظر بدنی شبیه جنس موافق است ولی از نظر ذهنی خودش را متعلق به جنس مخالف می داند که در کلینیک مشکلات زناشویی این موارد بررسی می شود.

۴) مشکل نقش جنسیتی در مشکلات زناشویی :

هر آنچه که فرد بر اساس هویتی که برای خودش می داند و آن را انجام می دهد تا مرد یا زن شناخته شود در این حیطه قرار می گیرد. مثلاً زنان آشپزی می کنند و مردان به کارهای یدی مثل مکانیکی و… مشغول می شوند. حال درمانگر در کلینیک درمان مشکلات زناشویی می گوید اگر فردی کارهای جنس مخالف را بیشتر انجام دهد و به آن علاقمند باشد می گوئیم دارای مشکل نقش جنسیتی است مثلاً زن به شغل قصابی می پردازد و… البته نقش جنسی جزء اختلالات به حساب نمی آید. معمولاً مردان اِوا خواهر در این حیطه قرار می گیرند.

ب) اختلالات و مشکلات زناشویی در حوزه جنسی : 

درمانگر در کلینیک درمان مشکلات جنسی می گوید که در این حوزه موارد زیر قرار می گیرد :

۱) اختلال کمبود میل جنسی ، تنفر و بیزاری جنسی :

این افراد معمولاً میل اشان برای ارتباط جنسی کم است و رفتارهای جنسی خود را با بیزاری انجام می دهند. این موضوع در کلینیک مشکلات زناشویی مورد بررسی قرار می گیرد.

۲) اختلال انگیختگی ( تحریک ) زنانه :

درمانگر در مرکز درمان مشکلات جنسی می گوید که در این اختلال زن نمی تواند تحریک شود و چون نمی تواند تحریک شود واژنش خیس نمی شود و خشک است. تغییرات سطح تستسترون ، استروژن ، پرولاکتین و تیروکسین در این اختلال و اختلالات دیگر جنسی خیلی مهم هستند. البته گاهی اوقات زن برای همسرش به اصطلاح  فیلم بازی می کند که تحریک می شود که همگی در کلینیک درمان مشکلات زناشویی بررسی می شود.

۳) اختلال درد جنسی( آمیزش دردناک ) :

درمانگر در مرکز درمان مشکلات زناشویی می گوید که در این اختلال ممکن است برای زن تنگی واژن وجود داشته باشد و چنان احساس درد در ناحیه واژنش کند که بعد از ازدواج همچنان باکره بماند. این اختلال در مردان بیشتر به شکل ارگانیک و پیکری است و از نظر روانی خیلی نادر است که یک مرد آنقدر مشکلش عمیق باشد که دچار درد شود. در این اختلال ممکن است مردان ارضاء شوند ولی آن رهایی و آزادی را تجربه نمی کنند که تماماً در کلینیک مشکلات زناشویی بررسی می شود.

۴) اختلال برافراشته نشدن آلت ( عدم نعوظ ):

در این اختلال مرد در نعوظش دچار مشکل می شود. این افراد میل جنسی دارند ولی آلت اشان سفت نمی شود که در کلینیک درمان مشکلات جنسی مورد بررسی قرار می گیرد.

۵) اختلالات انزال :

درمانگر در مرکز درمان مشکلات جنسی می گوید که مشکلاتی که در این حیطه قرار می گیرد و شاید یک علت آن این است که زوجین تفاوت های زن و مرد در رابطه زناشویی را نمی دانند ، شامل موارد زیر است:

 ۱-۵) زود انزالی :

در این اختلال انزال کمتر از ۱ تا ۳ دقیقه اتفاق می افتد. زود انزالی در کلینیک مشکلات زناشویی خیلی شایع است.

۲-۵) دیرانزالی :

در این اختلال انزال خیلی با تاخیر اتفاق می افتد. 

۳-۵) انزال برگشتی :

در این اختلال انزال اتفاق می افتد ولی به جای اینکه از مجرا خارج شود داخل مثانه می ریزد. متاسفانه اختلالات انزال یکی از تاثیرات شیشه بر روابط زناشویی است.

۶) اختلال ارگاسم زنانه :

درمانگر در کلینیک درمان مشکلات جنسی می گوید که در این اختلال زن میل دارد که سکس انجام دهد و حتی واژنش هم خشک نیست ولی به ارگاسم نمی رسد. 

۷) اختلال سردرد و ملال بعد از آمیزش جنسی :

در این اختلال فرد بعد از آمیزش جنسی دچار سردرد در ناحیه پیشانی و پشت سر می شود که در مرکز درمان مشکلات جنسی مورد بررسی قرار می گیرد.

ج) اختلالات و مشکلات زناشویی در حوزه انحرافات جنسی ( پارافیلیا ):

درمانگر در کلینیک مشکلات زناشویی می گوید که انحرافات جنسی به تنهایی نمی تواند جزء اختلالات باشد بلکه یکسری عوامل باید دست به دست هم دهد تا بگوئیم این موضوع جزء مشکلات جنسی فرد است یا خیر که در کلینیک درمان مشکلات زناشویی بررسی می شود. از جمله انحرافات جنسی عبارت است از بچه خواهی ( Pedophilia )، حیوان خواهی ( Zoophilia )، سادیسم چشم چرانی ( Voyeurism )، مالش ( Frotteurism )، مازوخیسم ( Masochism )  یادگارخواهی ( Fetishism )، مبدل پوشی ( Transvestite ) و… که همگی در مرکز درمان مشکلات جنسی بررسی می شود.

برای درمان مشکلات زناشویی به چه دکتری مراجعه کنیم :

در جواب ، درمانگر کلینیک درمان مشکلات زناشویی می گوید که معمولاً ۳ روش درمان اصلی برای اختلالات و مشکلات جنسی وجود دارد که عبارتند از:

۱) دارو درمانی :

درمانگر در کلینیک درمان مشکلات جنسی در تهران می گوید که این روش توسط روانپزشک یا متخصص اورولوژی یا متخصص زنان و زایمان که دوره های سکس تراپی را گذرانده باشند ، انجام می گیرد. در این روش دارو تجویز می شود. دارو درمانی برای برخی از اختلالات جنسی می تواند مفید باشد مثلاً می توان از SSRI ها در کنار کلومی پرامین و مولتی ویتامین حاوی ویتامین جنسی برای انزال زودرس استفاده کرد یا… 

۲) روان درمانی :

در این درمان روانشناسی که دوره های سکس تراپی را گذرانده است با یکسری تکنیک ها کمک به درمان مشکلات جنسی و زناشویی می کند. مثلاً روانشناس در کلینیک مشکلات زناشویی می گوید که در درمان شناختی- رفتاری درمانگر باید افکار بیمار گونه مراجع را درآورد و شناختی سالم را جایگزین شناخت قبلی کند در واقع روانشناس روی باورهای غلط زوجین در رابطه زناشویی کار می کند. برای اینکه شناخت های جدید در ذهن بیمار جا بیافتد باید رفتار درمانی مثل حساسیت زدایی منظم ، مواجهه سازی و… انجام گیرد که در کلینیک درمان مشکلات زناشویی در تهران این موضوع انجام می شود.

۳) ابزارهای نوروساینس :

یکی از روش های درمان مشکلات جنسی و زناشویی توسط نوروتراپیست انجام می گیرد. نوروفیدبک یا دیگر ابزارهای نوروساینس از جمله ابزارهایی هستند که در این روش به کار می روند.

۴) عمل جراحی :

برای برخی از اختلالات جنسی از جمله اختلال هویت جنسی می تواند به عنوان آخرین راه حل استفاده شود.

نکته مهم : مرکز نیک مهر برای درمان مشکلات جنسی از ۳ روش اولی استفاده می کند منتهی توصیه اش بر این مبناست که حتماً در کنار ابزارهای نوروساینس یا دارو درمانی از روان درمانی هم استفاده شود.

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، مدیر کلینیک روانشناسی ، مرکز مشاوره و مرکز نوروفیدبک نیک مهر

برای دیدن مطالب و کلیپ های متنوع گروه نیک مهر به کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام و آپارات این گروه مراجعه کنید.

انواع پارافیلیا یا انحرافات جنسی (قسمت ۲)

بهترین مرکز سکس تراپی تهران و بهترین کلینیک سکس تراپی تهران

تماس با کلینیک روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر :
شعبه شمال تهران ( پاسداران ) : ۲۲۷۹۷۴۸۲  –  شعبه شرق تهران ( پیروزی ) : ۳۶۶۰۳۹۸۳   مدیریت : ۰۹۱۲۴۴۳۷۱۲۴

بهترین مرکز سکس تراپی تهران

یکی از مشکلات جنسی و زناشویی زوجین ممکن است انحرافات جنسی یکی از دو طرف یا هر دوی آنها باشد. در این مقاله دکتر خوب در بهترین مرکز سکس تراپی تهران سعی دارد ادامه قسمت اول انحرافات جنسی را در این مقاله مورد بررسی قرار بدهد. لازم به ذکر است که انحرافات جنسی در مردان بیشتر از زنان است که این شاید به دلیل تفاوت های زن و مرد در مسایل زناشویی باشد.

(انحرافات جنسی چه زمانی شکل می گیرند؟)


انواع پارافیلیا یا انحرافات جنسی

در قسمت اول پارافیلیا یا انحرافات جنسی ، بهترین کلینیک سکس تراپی تهران ۵ مورد از انحرافات را نام برد و در ادامه سعی دارد بقیه انحرافات جنسی را  معرفی کند.

۶) سادیسم جنسی ( Sadism )( دیگر آزاری ):

در انحراف سادیسم فرد از آزار و رنج دادن دیگران( هنگام سکس ) دچار لذت می شود (البته شخصیتی بنام Sadomasochismic وجود دارد که هم دوست دارد آزار دهد و هم آزار ببیند). آزارگری جنسی تا حدی که تبدیل به درد و اذیت نشود اشکال ندارد به شرطی که دو نفر راضی باشند. بنا به گفته سکس تراپیست در بهترین مرکز سکس تراپی تهران ، حالت شدید سادیسم جنسی در اصل تجاوز دگرآزارانه است  که در آن فرد مورد تجاوز ممکن است مورد قتل قرار بگیرد(نوک پستان بریده شود ، انگشتان قطع شود و…). متاسفانه این موضوع یکی از تاثیرات شیشه بر روابط زناشویی است.

۷) مازوخیسم جنسی ( Masochism ):

این انحراف اغلب در زنان شایع تر و به احتمال زیاد ریشه در کودکی فرد و تعاملش با والدین دارد. در مازوخیسم فرد دوست دارد که آزار و درد بکشد. در بدن فردی که تحقیر می شود آندروفین ، ماده P و اِنکِفالین ترشح می شود بنابراین یک حالت تخدیری ( تسکین ) در فرد ایجاد می کند برای همین فرد لذت می برد. به غیر از انحراف جنسی مازوخیسم ، شخصیتی بنام مازوخیسمی هم وجود دارد که در آن فرد دوست دارد از نظر روانی تحقیر شود. شاید افرادی که انحراف جنسی مازوخیسم دارند در زندگی غیر جنسی اشان همه را تحقیر کنند ولی در زندگی جنسی اشان دوست دارند تحقیر شوند که باید توسط سکس تراپیست بهترین مرکز سکس تراپی تهران بررسی شود. انحراف جنسی مازوخیسم ربطی به قد و هیکل افراد ندارد.

حالتهای شدید مازوخیسم عبارتند از:

الف) انحراف جنسی ادرار خواهی

ب) انحراف جنسی مدفوع خواهی

ج) انحراف جنسی تنبیه خواهی

۸) بچه خواهی ( Pedophilia ):

هر گونه ارتباط جنسی با زیر ۱۳ سال به شرطی که فاعل بیشتر از ۵ سال اختلاف سنی داشته باشد را بچه خواهی می گویند که توسط سکس تراپیست در بهترین مرکز سکس تراپی تهران بررسی می شود.

۹) مبدل پوشی ( Transvestite ):

سکس تراپ در بهترین کلینیک سکس تراپی در تهران می گوید مبدل پوشی یک انحراف جنسی است که در آن فرد لباس جنس مخالف را می پوشد و در آئینه خودش را نگاه و دچار شور و شعف جنسی می شود و خودارضائی می کند. یک واژه دیگر در این رابطه واژه Crosspreesing ( دگر پوشی ) است که در آن مرد لباس زنانه می پوشد و تئاتر بازی می کند که البته این موضوع به خودی خود بیمارگونه نیست و باید توسط سکس تراپیست بهترین مرکز سکس تراپی تهران چک شود. این افراد با Trancsexual ( نارضایان جنسی ) که جزء اختلالات جنسی است فرق دارند  که در آن مثلاً فرد بدن پسرانه دارد ولی از نظر ذهنی فکر می کند که دختر است.

۱۰) عضو خواهی ( Parshialism ):

سکس مقعدی ، دهانی و واژینال طبیعی و نرمال است ولی از نظر سکس تراپیست بهترین مرکز سکس تراپی تهران اگر مردی فقط همین کارها را انجام دهد و از دخول دوری کند دارای انحراف جنسی است.

۱۱) سناریو نویسی ( داستان نویسی ):

در انحراف جنسی سناریو نویسی مثلاً مرد از زنش می خواهد نقش مادر زن و خواهر زنش یا زن دیگری را بازی کند تا از آن طریق مرد ارضاء شود. زن هم ممکن است به همسرش بگوید تو هم باید نقش پسرخاله ات را بازی کنی و… سکس تراپیست بهترین مرکز سکس تراپی تهران می گوید که حالت شدید این موضوع وقتی است که مرد یک مرد دیگر را برای سکس با همسرش به خانه می آورد و آنها را نگاه و خودارضائی می کند. اینکه این موضوع انحراف جنسی است یا خیر اختلاف نظر وجود دارد بعضی از سکس تراپیست ها می گویند همینکه شخص ثالثی در روابط می آید جزء انحراف جنسی و اگر پارتنر راضی نباشد صرف وقوعش انحراف است که همگی نظرها باید توسط سکس تراپیست بهترین کلینیک سکس تراپی تهران مدنظر قرار داده شود.

۱۲) ارضاء از طریق کم تنفسی ( پایپوکسی فیلیا ) :

در این انحراف فرد دوست دارد در حالت کم تنفسی ارضاء شود مثلاً خودش را می زند و یا کیسه به سرش می کشد و… و در آن حالت خودارضائی می کند که توسط سکس تراپ در بهترین مرکز سکس تراپی تهران مورد بررسی قرار می گیرد.

۱۳) ادرار و مدفوع خواهی :

فرد در انحراف ادرار خواهی و مدفوع خواهی از طرف مقابل ادرار و مدفوعش را می خواهد و یا خودش ادرار و مدفوع خودش را می خورد. از نظر سکس تراپیست بهترین مرکز سکس تراپی تهران این عمل به خودی خود و به صرف وقوعش انحراف جنسی نیست مگر اینکه خود فرد یا طرف مقابل ناراضی باشد.

۱۴) اعتیاد به پورنو گرافی :

تا وقتی که کسی شاکی نباشد جزء انحرافات جنسی به حساب نمی آید مگر اینکه خود فرد یا همسرش بگوید زیاد خودارضائی می کند و دائم فیلم های پورنو نگاه می کند که توسط بهترین کلینیک سکس تراپی در تهران بررسی می شود. این موضوع متاسفانه گاهی اوقات مراحل ارتباط جنسی را تخریب می کند و باعث انواع مشکلات جنسی می شود.

۱۵) چت کردن ( سایبر ) اینترنتی یا هرزه گویی تلفنی :

سکس تراپیست بهترین مرکز سکس تراپی تهران می گوید به صرف وقوع این عمل انحراف نیست و بین زوجینی که دور هستند بسیار شایع است. البته گاهی اوقات این موضوع روی سلامت جنسی زوجین تاثیر می گذارد. لازم به ذکر است که اگر خود فرد یا طرف مقابل راضی نباشد جزء انحراف جنسی به حساب می آید. 

۱۶) حیوان خواهی :

حیوان خواهی یا مرده خواهی جزء موارد انحرافات جنسی است که خیلی نادر است. حیوان خواهی بیشتر در روستاها دیده می شود که در آن فرد با الاغ ماده آمیزش می کند. در مُرده خواهی هم مرد با زن یا مردی که مُرده است سکس می کند که تماماً توسط سکس تراپ در بهترین کلینیک سکس تراپی در تهران بررسی می شود.

انواع درمان پارافیلیا یا انحرافات جنسی

سکس تراپ در بهترین مرکز سکس تراپی تهران می گوید که معمولاً درمان انحرافات جنسی در خیلی از موارد سخت و گاهی غیر ممکن است منتهی ۳ روش درمان اصلی برای درمان انجرافات جنسی وجود دارد که عبارتند از:

۱) دارو درمانی :

این روش توسط روانپزشک یا متخصص اورولوژی یا متخصص زنان و زایمان انجام می گیرد. برای درمان دارویی انحرافات جنسی ابتدا می توان از دسته SSRI ها یک دارو انتخاب کرد. اگر بیمار چاق یا استعداد چاقی داشته باشد فِلوکسِتین می تواند خوب باشد. اگر بیمار چاق نباشد یا استعداد آن را نداشته باشد آسِنترا ، سیتالوپرام ، پاروگزِتین مناسب است. در کنار این داروها یک داروی ۳ حلقه ای که بهترین آن کلومی پرامین است می تواند مفید واقع شود.

۲) روان درمانی :

سکس تراپ در بهترین مرکز سکس تراپی تهران می گوید در این درمان روانشناسی که دوره های سکس تراپی را گذرانده است ، با یکسری تکنیک ها کمک به درمان پارافیلیا می کند. در روان درمانی گاهی اوقات درمانگر، باورهای غلط زوجین را هم مورد بررسی قرار می گیرد. 

۳) ابزارهای نوروساینس :

سکس تراپ در بهترین کلینیک سکس تراپی در تهران می گوید که این روش در برخی از انحرافات جنسی می تواند کمک کننده باشد. نوروفیدبک یا دیگر ابزارهای نوروساینس از جمله ابزارهایی هستند که در این روش به کار می روند.

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، مدیر کلینیک روانشناسی ، مرکز مشاوره و مرکز نوروفیدبک نیک مهر

برای دیدن مطالب و کلیپ های متنوع گروه نیک مهر به کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام و آپارات این گروه مراجعه کنید.

انواع پارافیلیا یا انحرافات جنسی (قسمت ۱)

دکتر خوب برای ناتوانی جنسی در کلینیک درمان ناتوانی جنسی در تهران

تماس با کلینیک روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر :
شعبه شمال تهران ( پاسداران ) : ۲۲۷۹۷۴۸۲  –  شعبه شرق تهران ( پیروزی ) : ۳۶۶۰۳۹۸۳   مدیریت : ۰۹۱۲۴۴۳۷۱۲۴

دکتر خوب برای درمان ناتوانی جنسی

یکی از مشکلات جنسی و زناشویی زوجین ممکن است انحرافات جنسی یکی از دو طرف یا هر دوی آنها باشد که روی سلامت جنسی تاثیر می گذارد. در این مقاله دکتر خوب برای ناتوانی جنسی در کلینیک درمان ناتوانی جنسی در تهران سعی دارد در دو قسمت انحرافات جنسی را مورد بررسی قرار بدهد.

دکتر خوب برای درمان ناتوانی جنسی می گوید اینکه یک رفتار جنسی نرمال یا نابهنجار باشد بسیار به فرهنگ ربط دارد مثلاً بعضی از فرهنگ ها خودارضائی فرد متاهل را اگر ماهی یکی دو بار باشد نرمال می داند و یا پوزیشن های سکس دهانی ، مقعدی و… را می پسندد ولی یکسری از فرهنگها آن را نرمال نمی داند که در کلینیک درمان ناتوانی جنسی در تهران بررسی می شود. لازم به ذکر است که در این زمینه باورهای غلط زناشویی هم وجود دارد.

(آیا انحرافات جنسی درمان قطعی دارد؟)


ویژگی های رفتار جنسی نابهنجار

دکتر خوب برای ناتوانی جنسی می گوید که هنگامی رفتار جنسی را اختلال و نابهنجار می دانیم که ۳ ویژگی داشته باشد:

الف) پندار، کردار و گفتار جنسی فرد خیلی عجیب و غریب ( Bizarre ) باشد مثلاً کسی با مدفوع خودش ، کیک تولد درست کند و یا کسی لخت تدریس کند.

ب) پندار ، کردار و گفتار جنسی فرد باعث شود به خود یا دیگران آسیب برساند که این موضوع در مصرف مواد ، بخصوص تاثیر شیشه بر روابط زناشویی زیاد دیده می شود.

ج) پندار ، کردار و گفتار جنسی فرد برای خودش مشکل پدید آورد که هر ۳ در کلینیک درمان ناتوانی جنسی در تهران بررسی می شود. تمام این موارد با اختلالات و مشکلات جنسی فرق دارد.

پس با توجه به موارد بالا پارافیلیا یا انحرافات جنسی به دو دسته تقسیم می شود:

الف) انحرافاتی که صِرف وقوعش باعث رنج ، عذاب و مشکل برای فرد و دیگری می شود مثل بچه خواهی ( Pedophilia )، حیوان خواهی ( Zoophilia )، سادیسم چشم چرانی ( Voyeurism )، مالش ( Frotteurism )

ب) انحرافاتی که حتماً باید شاکی داشته باشد که این شاکی می تواند همسر ، دیگران و حتی خود فرد باشد که تماماً توسط دکتر خوب برای ناتوانی جنسی در کلینیک درمان ناتوانی جنسی در تهران بررسی می شود. اگر چنین شاکی وجود نداشته باشد جزء انحرافات جنسی به حساب نمی آید.

پارافیلیا یا انحرافات جنسی

دکتر خوب برای ناتوانی جنسی می گوید زمانی می توان گفت که فردی پارافیلیا یا انحراف جنسی دارد که به مدت ۶ ماه شیوه رفتار غالب جنسی اش باشد. پس مردی که همسر دارد ولی به زن همسایه هم چشم چرانی می کند و خودارضائی می نماید و یا کسی که ۶ ماه(هفته ای ۲ بار) این کار را انجام می دهد ولی هفته ای ۶ بار با همسرش رابطه زناشویی دارد دیگر پارافیلیا محسوب نمی شود چون شیوه رفتار غالب فرد نیست که این نکته مهمی برای دکتر خوب برای درمان ناتوانی جنسی در کلینیک درمان ناتوانی جنسی در تهران می باشد.

خصوصیات انحرافات جنسی

تمام انحرافات جنسی یا پارافیلیا در مردان بیشتر است( به غیر از مازوخیسم ) و در سنین ۱۵ تا ۲۵ سال شکل می گیرد. به گفته دکتر خوب برای درمان ناتوانی جنسی در کلینیک درمان ناتوانی جنسی در تهران تمام انحرافات جنسی وسواس هایی هستند که در رفتارهای جنسی انجام می شود. در کل انحرافات جنسی در دو سر طیف جامعه شایع تر است. از یکطرف افراد فرومایه ، بدبخت و تو سری خور و طیف دیگر هم نوابغ ، متخصصین و پزشکان و… دلیل این موضوع از نظر دکتر خوب برای ناتوانی جنسی این است که اقلیت های جنسی از نظر طرحواره ای دارای طرحواره های ناسالم از جمله طرحواره نقص و شرم و… هستند بنابراین سعی می کنند از نظر اجتماعی موقعیت بالاتری را کسب کنند از همین رو بیشتر درس می خوانند و…

انواع پارافیلیا یا انحرافات جنسی 

دکتر خوب برای درمان ناتوانی جنسی در کلینیک درمان ناتوانی جنسی در تهران می گوید که انوع انحرافات جنسی عبارت است از :

۱) چشم چرانی ( تماشاگری جنسی )( Voyeurisim ):

دکتر خوب برای ناتوانی جنسی می گوید که چشم چرانی با هیزی فرق می کند(مردان ذاتاً هیز هستند). در هیزی مرد گزینه های جذاب بدن زن را از طریق چشم می گیرد و آنها را در مغزش پردازش و فیدبک درست به آنها نشان می دهد. مثلاً به سینه های همسرش نگاه می کند و بعد به آنها دست می زند ولی در چشم چرانی ، مرد با نگاه مستمر به زن برهنه یا نیمه عریان (این زن می تواند همسر یا زن دیگری باشد) هیزی می کند و همراه با آن تخیلات جنسی هم دارد و بدون دانستن آن زن ،  خودارضائی می کند. این مردان معمولاً دوست دارند برهنه شدن یا سکس بقیه را ببینند و با آن خودارضائی کنند. مردانی که دارای انحراف جنسی چشم چرانی هستند معمولاً از نظر مردانگی احساس کمبود و عزت نفس و اعتماد به نفس برای رابطه زناشویی با زن را ندارند.

۲) عورت نمایی یا نمایشگری ( Exhibitionism ):

در عورت نمایی یا نمایشگری مرد با نشان دادن ناحیه تناسلی اش به افراد بیگانه و در جایگاه های نامناسب تحریک می شود و خودارضائی می کند. به گفته دکتر خوب برای ناتوانی جنسی ، حالت کلاسیک اش در اروپا این است که مرد با یک پالتوی بلند در گوشه پارک می ایستد و آلتش را با نزدیک شدن زنان نمایش می دهد و منتظر واکنش قربانیان می شود. معمولاً در انحراف عورت نمایی یا نمایشگری فرد خودش برای درمان به کلینیک درمان ناتوانی جنسی نمی آید. اغلب اینها افرادی هستند که از نظر شخصیتی بی کفایت و احساس حقارت دارند.

کلیتیک درمان ناتوانی جنسی در تهران

این افراد با نشان دادن آلت خود و فیدبکی که از طرف مقابل می گیرند مثل ترس، تعجب و… به خودارضائی می رسند. از نظر دکتر خوب برای ناتوانی جنسی بدترین پاسخ به این افراد این است که به آنها اهمیتی داده نشود  و شخص(که اکثراً دختر هستند) هیچ واکنشی به این افراد نداشته باشد. چون هر گونه واکنش ترس و… باعث می شود که این افراد احساس لذت و خودارضائی کنند. این انحراف هم مثل انحرافات دیگر بیشتر در مردان دیده می شود. اگر زنی ناحیه تناسلی خود را به مرد غریبه نشان بدهد احتمالاً یا دچار مشکل بیماری دو قطبی و یا اسکیزوفرنی است که در کلینیک درمان ناتوانی در تهران بررسی می شود.

۳) مالش ( Frotteurism ):

در انحراف جنسی مالش مرد ناحیه تناسلی خودش را به ناحیه تناسلی یا پشت زن می مالد و اینگونه ارضاء می شود. این رفتار از نظر دکتر خوب برای ناتوانی جنسی در اتوبوس ، تاکسی و… معمولاً شایع است. اینگونه مردان معمولاً دیر سرکارشان می رسند و اغلب توسط پلیس دستگیر می شوند. این مردان اغلب یک پوشش پلاستیکی در آلتشان می گذارند تا آب منی به شلوارشان سرایت نکند و خیس نشود که تماماً توسط دکتر خوب برای ناتوانی جنسی در بهترین کلینیک درمان ناتوانی جنسی در تهران بررسی می شود.

۴) الگوهای ترجیحی تجاوز :

در این انحراف معمولاً مرد ترجیح می دهد که به جای سکس معمولی و نرمال به حالت تجاوزگرایانه سکس و مسایل جنسی را انجام دهد که تماماً توسط دکتر خوب برای درمان ناتوانی جنسی در کلینیک درمان ناتوانی جنسی در تهران بررسی می شود. البته باید در این زمینه تفاوت های زن و مرد در مسایل جنسی و مراحل ارتباط جنسی هم ارزیابی شود.

۵) یادگارخواهی ( Fetishism ):

یادگار خواهی یکی از انحرافات جنسی است که حتماً خود فرد انجام دهنده باید ناراحت باشد تا تشخیص انحراف روی آن گذاشته شود. به گفته دکتر خوب برای درمان ناتوانی جنسی در انحراف جنسی یادگار خواهی مرد سکس را با اجزاء بی جان پوشش های زنانه مثل دامن ، جوراب و… و یا عضوهای غیر تناسلی انجام می دهد مثلاً آلتش را به گردن ، زیر بغل ، شورت زنانه و… می مالد و یا مثلاً انگشتان دست و پای طرف مقابل را می لیسد و ارضاء می شود. این انحراف جنسی از سنین خیلی پائین(حدود ۴ الی ۵ سالگی) شروع می شود.

دکتر خوب برای درمان ناتوانی جنسی

گاهی اوقات Foot Fetish همراه با Slaving ( برده خواهی ) است که در آن فرد دوست دارد توسط زنی که Mistress (ملکه )(این زن ویژگی های مردانگی دارد) و یا مردی که Master است مورد تحقیر قرار بگیرد و غلاده به گردنش ببندند و چَک و اُوردنگی بخورد(حالت مازوخیسم). به گفته دکتر خوب برای ناتوانی جنسی در کلینیک درمان ناتوانی جنسی در تهران در Transvestic Fetish ( یادگار خواهی همراه با مدل پوشی ) مرد لباس زنانه می پوشد و با نگاه خودش در آینه تحریک و خودارضائی می کند (این مردان حتی آرایش هم می کنند). حتی در Fetishism بعضی افراد با کیف و چکمه و… زنان خودارضائی می کنند. یادگارخواهی ژنتیکی است و به همین دلیل درمانش خیلی سخت است. خیلی از موارد Foot Fetish هم مادرزادی است.

ادامه مقاله در قسمت دوم می باشد.

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، مدیر کلینیک روانشناسی ، مرکز مشاوره و مرکز نوروفیدبک نیک مهر

برای دیدن مطالب و کلیپ های متنوع گروه نیک مهر به کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام و آپارات این گروه مراجعه کنید.

مراحل ارتباط جنسی

درمان قطعی عدم نعوظ توسط متخصص درمان عدم نعوظ ( دکتر متخصص عدم نعوظ ) و دکتر برای درمان اختلال عدم نعوظ

تماس با کلینیک روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر :
شعبه شمال تهران ( پاسداران ) : ۲۲۷۹۷۴۸۲  –  شعبه شرق تهران ( پیروزی ) : ۳۶۶۰۳۹۸۳   مدیریت : ۰۹۱۲۴۴۳۷۱۲۴

درمان قطعی عدم نعوظ

امروزه مسایل جنسی یکی از موارد لذت بخش زندگی زوجین می باشد که باعث می شود دو طرف محبت اشان نسبت به هم بیشتر هم شود. حال اگر یکی از زوجین دچار انواع مشکلات زناشویی و یا انحرافات جنسی شود این امر منجر به مشکلات دیگری در زندگی زوجین خواهد شد. دکتر متخصص درمان نعوظ می گوید که یکی از این مشکلات ، عدم نعوظ در مردان است و یکی از مواردی که باعث می شود عدم نعوظ در مردان شکل بگیرد شکل نگرفتن مراحل جنسی به شکل صحیح می باشد. در این مقاله دکتر برای درمان اختلال عدم نعوظ سعی دارد مراحل ارتباط جنسی را در زوجین مورد بررسی قرار بدهد.

( اهمیت طی کردن مراحل ارتباط جنسی در روابط زناشویی )


مراحل ارتباط جنسی :

متخصص درمان عدم نعوظ در تهران می گوید که مراحل نزدیکی با همسر عبارت است از:

۱) مرحله میل جنسی :

در این مرحله هیچ واکنش جنسی از نظر فیزیولوژیکی دیده نمی شود و همه چیز روانی است. مثلاً فرد در تاکسی نشسته و درس گوش می دهد ولی فکر و ذهنش در سکس است. از نظر دکتر برای درمان اختلال عدم نعوظ این مرحله در درمان قطعی عدم نعوظ خیلی مهم است. در این مرحله ممکن است نه آلت بلند شود و نه واژن خیس شود و در کل هیچ واکنشی دیده نشود. خیلی خوب است زوجینی که می خواهند مسایل زناشویی را با هم انجام دهند از قبل با افکار خود و تجسم سازی هایی که از طرف مقابل انجام می دهند میل جنسی خود را افزایش دهند که این موضوع در درمان قطعی عدم نعوظ موثر است. مطمئناً کسانی که این کار را انجام می دهند سکس خوبی خواهند داشت. 

درمان قطعی عدم نعوظ 

بعضی از زوجین سکس شانسی دارند مثلاً در اتاق خواب می روند  و چون روز پنجشنبه و قانونشان هم همین است بنابراین سکس می کنند در صورتی که افراد باید در طول روز رفتار های جنسی انجام دهند تا در درمان قطعی عدم نعوظ موثر باشد. مثلاً مرد پیش خودش بگوید وقتی رفت خانه چگونه همسرش را خوشحال کند و…  این امر باعث می شود دوپامین فرد بالا رود و میل جنسی اش افزایش پیدا کند. دکتر متخصص عدم نعوظ می گوید که زوجینی که از قبل فکر سکس را کرده باشند مسیر ترشح هورمون دوپامینشان با زوجینی که بدون هیچ تصمیمی این کار را انجام می دهد فرق می کند که این موضوع در درمان قطعی عدم نعوظ کمک کننده است.  

متخصص درمان نعوظ در تهران

از ۲۹ سالگی به بعد میل جنسی مرد سال به سال کاهش پیدا می کند. اوج میل جنسی از ۱۸ تا ۲۴ سالگی است. بعد از بلوغ در سن ۲۱ سالگی ( بدلیل تکامل استخوان بندی ) چه در دختر و چه در پسر هورمون ها جهش پیدا می کنند و باعث می شوند میل جنسی بالا رود. همچنین در ۴۵ تا ۵۵ سالگی، در زنان میل جنسی بالا می رود. طی بررسی های صورت گرفته مردان در طول روز می توانند با ۹۹ زن مختلف خیالات جنسی ( Fantastic ) داشته باشند که در درمان قطعی عدم نعوظ این موضوع بررسی می شود ولی زنان با ۲/۱ مرد می توانند این کار را انجام دهند.  بنابراین زنان موجوداتی تک پارتنری و مردان موجوداتی چند همسری هستند.

متخصص درمان عدم نعوظ در تهران

طبق بررسی ها فقط ۲ قبیله در آمریکای جنوبی هستند که یک زن می تواند دارای چند همسر باشد و جالب است که این زنان هیچ آرامشی ندارند چون مثلاً اگر سرشان درد بگیرد و به یکی از مردانشان بگویند آن مرد می گوید به دیگر شوهرت این موضوع را بگو و… دکتر برای درمان اختلال عدم نعوظ می گوید که آموزش این مرحله به نوجوانان و کودکان خیلی مهم است چون خودشان را از تجاوز جنسی نجات می دهند. کودک و نوجوان از رفتارهای طرف مقابل می فهمد که الان او از نظر میل جنسی در چه وضعیتی است. در کل میل جنسی بازتابی از شخصیت و برانگیختگی هر فرد است که در درمان قطعی عدم نعوظ بررسی می شود. مرد و زنی که به جسم و ظاهر خودشان نمی رسند، نمی توانند میل جنسی طرف مقابل را بالا نگه دارند.

۲) مرحله برانگیختگی جنسی :

دکتر متخصص عدم نعوظ می گوید در این مرحله سطوح هیجانی بالاتر و فرد به واکنش های فیزیولوژیکی می رسد و تغییرات بدنی در او رخ می دهد که در درمان قطعی عدم نعوظ مهم است. در مرحله برانگیختگی ، خون به آلت مرد می رود و آن را سفت می کند. آلت دارای ساختمان فیبری و اسفنجی است و برای همین وقتی خون به آن وارد می شود باعث سفت شدنش خواهد شد. طول آلت اگر در حالت سفت شده ۶ سانتی متر باشد برای حامله کردن کافی است ولی حداقل طول آلت برای ارضاء کردن زن باید ۹ سانتی متر و حداکثر ۱۲ سانتی متر باشد چون طول واژن هم در همین حدود و کمتر است. قطر آلت برای ارضاء کردن زن باید بیشتر از ۲/۵ و دور آن هم باید ۳/۵ سانتی متر باشد. پس آلت ۳۰ سانتی متر بدرد سکس نمی خورد چون سفت نمی شود.

دکتر متخصص عدم نعوظ

مردان آنقدر خون در بدنشان ندارند که هم در آلت و هم در مغزشان قرار بگیرد برای همین وقتی آلت مرد بلند می شود، شعورش هم از بین می رود!!!. از مرحله برانگیختگی به بعد رفتار و خوی غریزی و حیوانی بر انسان غلبه پیدا می کند. در این مرحله بیضه های مرد بزرگ می شود و همزمان بالا و به لگن نزدیک می شود تا از معرض برخورد محفوظ بماند که در درمان قطعی عدم نعوظ بررسی می شود. این راز خلقت آفرینش است چون سکس خشن است و ممکن است آسیب ببیند. در این مرحله فشار خون و تعداد تنفس بالا می رود، مردمک ها گشاد می شود. بدن عرق می کند ، ناحیه جلوی سینه و ناحیه پشت کمر و قسمت بالای ران ها گداخته و سرخ می شود(چون خون در آنها جریان پیدا می کند).

دکتر برای درمان اختلال عدم نعوظ

در خانم ها به جای بیضه ، سینه ها ۵۰ درصد افزایش حجم پیدا می کند. لبهای بزرگ ، پُرخون و از هم دور می شوند و لبهای کوچک هم پُرخون و به رنگ بنفش و صورتی تیره در می آیند. در این مرحله غدد مخاطی شروع به ترشح و واژن را خیس و آماده برای پذیرش آلت می کند. زیبائی آلت تناسلی که امروزه در زنان شایع شده به هیچ عنوان توصیه نمی شود چون حساسیت کُلیتوریس و واژینال را ممکن است از بین ببرد. این مرحله طولانی ترین مرحله سکس باید باشد. کسانی که زود انزالی دارند این مرحله در آنها کوتاه است. زنان دیرتر به این مرحله می رسند و وقتی می رسند، خیلی طول می کشد تا به ارگاسم برسند. این یکی از تفاوت های زن و مرد در مسایل جنسی است که در درمان قطعی عدم نعوظ توسط متخصص درمان عدم نعوظ باید بررسی شود.

دکتر برای عدم نعوظ

این مرحله در مردان کوتاهتر است بنابراین هر چه آماده سازی این مرحله برای زن بیشتر باشد با تعداد کمتری از دخول زن به ارگاسم می رسد. آماده سازی خوب از نگاه شروع و به لمس ، حرکت ، کُنش و دخول می رسد. در انگیزش جنسی هورمونها نقش عمده ای را بازی می کنند. از جمله آندروژن ها ، تستسترون ها و… که در درمان قطعی عدم نعوظ می تواند کمک کننده باشد. البته فاکتورهای روانشناختی ، روحی و روانی ، اجتماعی و شرایط خاص(مثل دخول مقعدی و..) و.. هم در این انگیزش نقش دارند. تمام این موارد در سلامت جنسی در زوجین مورد بررسی قرار می گیرد.

۳) مرحله کُنش های جنسی :

متخصص درمان عدم نعوظ می گوید که در این مرحله کنش های هر مردی شبیه مرد دیگر و هر زنی شبیه زن دیگر است ولی بسته به شخصیت ، کنش هایشان ممکن است فرق کند. کسی که سکس قوی و خشن می خواهد باید با کسی ازدواج کند که اینگونه است و این مسئله باید در مشاوره ازدواج مطرح شود و این موضوع در درمان قطعی عدم نعوظ مهم است. فردی که اختلال در قاطعیت جنسی دارد در اصل میل جنسی دارد ولی آن قاطعیت و عزت نفس را برای اینکه با همسرش عمل جنسی انجام دهد را ندارد. مثلاً مرد فکر می کند اگر دست در گردن زنش بیاندازد و او را ببوسد زنش فکر می کند که چه آدم چیپی و… است که این می تواند در درمان قطعی عدم نعوظ مورد بررسی قرار بگیرد.

دکتر متخصص عدم نعوظ

یا مثلاً مرد فکر می کند در سکس اگر پوزیشنی به غیر از پوزیشن معمولی انجام دهد و به پرخاشگری رو بیاورد زنش فکر می کند او روانی است. این موضوع در پسرهای محجوب و آرام زیاد دیده می شود بنابراین این مرد هرگز نمی تواند زنش را ارضاء کند. فرد باید بتواند خودش را به عنوان یک کنشگر خوب بپذیرد و بر اساس پذیرش خودش رفتار کند. البته باورهای غلط جنسی در این زمینه خیلی نقش دارد پس در کل آموزه ها و تجارب قبلی می تواند در قاطعیت جنسی فرد تاثیر بگذارد. در این مرحله همه چیز آماده دخول است و باید در درمان قطعی عدم نعوظ تا این مرحله توسط دکتر برای عدم نعوظ چک شود.

۴) مرحله ارگاسم :

متخصص درمان نعوظ می گوید که شدت و قدرت شلیک منی در مرد معادل انقباضات ارگاسم زنانه و هر دوی آنها معیار جوانی و پیری است. این یعنی پسر ۱۸ ساله ممکن است منی اش تا ۷۵ سانتی متر بپاشد. از ۲۱ سالگی به بعد سال به سال شلیک منی کاهش پیدا می کند. آنچنان که در ۴۰ سالگی حداکثر ۷ الی ۸ سانتی متر و در ۸۰ سالگی به بعد در حد خیس شدن و خروج یکی دو قطره منی است. این نکته حائز اهمیت است که طول پاشیدن منی ارتباط مستقیمی با حاملگی دارد. در مرحله ارگاسم ، فشار خون و ضربان قلب به بیشترین حد خودش می رسد. بنابراین در این مرحله افرادی که میگرن دارند سرددردشان بیشتر می شود.

درمان قطعی عدم نعوظ

متخصص درمان عدم نعوظ می گوید که در مرحله ارگاسم انقباضات خوشایندی در عضلات مرد ایجاد می شود و با ۳ الی ۴ انقباض ۰/۸ ثانیه ای مایع منی بیرون ریخته می شود. هر انقباض و هر بیرون ریختن مایع منی همزمان با انقباض ته روده کوچک ( مهبل ) است و پسرانی که وسواس جنسی دارند چون از پشت به آنها احساس خوشایندی می دهد. بنابراین فکر می کنند که Gay هستند که جزء اختلالات جنسی است. در مرحله ارگاسم زنان ، ۳ الی ۱۵ انقباض خوشایند با فرکانس ۰/۶ تا ۰/۸ ثانیه در واژن رخ می دهد که همزمان با خروج ناگهانی مقداری مایع از واژن است که تماماً توسط دکتر متخصص عدم نعوظ در درمان قطعی عدم نعوظ بررسی می شود.

دکتر متخصص عدم نعوظ

این نکته لازم به ذکر است که درصدی از زنان هیچگاه ارگاسم را تجربه نکرده اند که به احتمال زیاد هیچگاه فرا نگرفته اند چون به ارگاسم رسیدن را باید یاد گرفت. حدود ۷۰ درصد زنان بوسیله دخول به ارگاسم نمی رسند و این بدین معنا است که نباید انتظار داشت که همه بوسیله مقاربت به ارگاسم برسند. البته این نکته هم باید گفت که در برخی از زنان مقداری مایع(در حدود دو فنجان) از مجاری ادرار خارج می شود که البته این مایع ، ادرار نیست بلکه تقریباً از اجزای تشکیل دهنده منی تشکیل شده با این تفاوت که فاقد اسپرم می باشد. زنی که شیر می دهد دیگر واژینالش خیس نمی شود چون پرولاکتینش بالاست یا زنی که چند شکم زایمان داشته تغییر عضلات لگن و به ارگاسم رسیدنش کاملاً با زنی که  کم یا هیچ موقع زایمان نداشته می تواند فرق داشته باشد.

۵) مرحله فرونشینی جنسی :

دکتر برای درمان قطعی عدم نعوظ می گوید بلافاصله بعد از ارضاء این مرحله رخ می دهد که در آن خون از آلت به عروق بر می گردد. زنان بعد از ارگاسم اول می توانند ۳ الی ۴ ارگاسم دیگر داشته باشند منتهی مردان یک بی پاسخی به محرک جنسی را دارند که در آن آلتشان سفت نمی شود و بسته به نوع مرد ممکن است یک ربع تا ۲۴ ساعت طول بکشد که این امر در درمان قطعی عدم نعوظ باید بررسی شود. مرحله فرونشینی جنسی در مردان تیزتر ولی در زنان کمی مایل تر است برای همین می گویند لذت جنسی زنان قدرت زیادتری دارد و زمان زیادی را به خودش اختصاص می دهد و به همین دلیل زنان جوانتر از مردان باقی می مانند چون بدنشان آن لذت را بیشتر مزه مزه می کند.

متخصص درمان نعوظ

دکتر برای درمان اختلال عدم نعوظ می گوید که مردان بعد از ارگاسم یک حالت غریزی دارند و آن این است که خانم را طرد می کنند مثل چارپایان نر که بعد از سکس با چارپای ماده ، به آن لگد می زنند و آن را از خودشان دور می کنند. اگر مردی بعد از انزال ، زنش را در آغوش بگیرد و نوازشش کند و… معلوم است که او را خیلی دوست دارد چون فرمان غریزی فیزیولوژیک بدن خلاف این است و به او می گوید که از او جدا شود. البته در این مرحله زن دوست دارد که توسط همسرش در آغوش گرفته و مورد مهر و محبت قرار بگیرید(عده کمی از زنان اینگونه نیستند). لازم به ذکر است که مصرف شیشه که یکی از مواد محرک است تمامی مراحل بالا را دچار مشکل می کند.

برای درمان عدم نعوظ به چه دکتری مراجعه کنیم :

در جواب اینکه برای درمان عدم نعوظ به چه دکتری مراجعه کنیم باید گفت که معمولاً ۳ روش درمان اصلی برای درمان قطعی عدم نعوظ وجود دارد که عبارتند از:

۱) دارو درمانی :

این روش توسط روانپزشک متخصص درمان عدم نعوظ یا متخصص اورولوژی یا متخصص زنان و زایمان انجام می گیرد. البته تمام این متخصصینی که نام برده شد باید حتماً دوره های سکس تراپی را گذرانده باشند. در این روش پزشک برای درمان قطعی عدم نعوظ دارو تجویز می کند.

۲) روان درمانی :

در این درمان روانشناسی که دوره های سکس تراپی را گذرانده است ، با یکسری تکنیک ها کمک به درمان قطعی عدم نعوظ در مردان می کند. البته اگر این عدم نعوظ به دلیل انحرافات جنسی باشد متاسفانه درمان سخت و گاهی اوقات غیرممکن است.

۳) ابزارهای نوروساینس :

یکی از روش های درمان قطعی عدم نعوظ توسط نوروتراپیست انجام می گیرد. نوروفیدبک یا دیگر ابزارهای نوروساینس از جمله ابزارهایی هستند که در این روش به کار می روند.

نکته مهم : مرکز نیک مهر برای درمان قطعی عدم نعوظ از ۳ روش فوق استفاده می کند منتهی توصیه اش بر این مبناست که حتماً در کنار ابزارهای نوروساینس یا دارو درمانی از روان درمانی هم استفاده شود.

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، مدیر کلینیک روانشناسی ، مرکز مشاوره و مرکز نوروفیدبک نیک مهر

برای دیدن مطالب و کلیپ های متنوع گروه نیک مهر به کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام و آپارات این گروه مراجعه کنید.

باورهای غلط در روابط زناشویی

درمان بی میلی جنسی ، درمان بی میلی زنان در رابطه زناشویی ، درمان بی میلی مردان در رابطه زناشویی ، درمان سردمزاجی زنان توسط دکتر برای درمان سردمزاجی مردان

تماس با کلینیک روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر :
شعبه شمال تهران ( پاسداران ) : ۲۲۷۹۷۴۸۲  –  شعبه شرق تهران ( پیروزی ) : ۳۶۶۰۳۹۸۳   مدیریت : ۰۹۱۲۴۴۳۷۱۲۴

درمان بی میلی جنسی توسط پزشک برای درمان سردمزاجی مردان و زنان

مشکلات در روابط زناشویی و جنسی انواع مختلف دارد که یکی از این مشکلات جنسی در واقع سردمزاجی یکی یا هر دوی زوجین است که ممکن است در هر کدام از مراحل جنسی رخ دهد. لازم به ذکر است که مشکلات جنسی با انحرافات جنسی متفاوت است. عوامل مختلفی باعث می شود که یکی از زوجین در روابط زناشویی دچار بی میلی جنسی یا سردمزاجی شود. در این مقاله دکتر برای درمان سردمزاجی زنان و درمان سردمزاجی مردان قصد دارد یکی از این عوامل که می تواند در برخی از زوجین مهمترین عامل هم باشد را مورد بررسی قرار بدهد. 

( از دلایل مهمی که موجب مشکلات زناشویی در زوجین می شود )


باورهای غلط در روابط زناشویی

مشکلات جنسی در خانواده های ایرانی بیش از ۸۰ درصدش در رابطه با تابوها و باورهای غلط جنسی است که در درمان بی میلی زنان در رابطه زناشویی و همچنین درمان بی میلی مردان در رابطه زناشویی مورد ارزیابی قرار می گیرد و باعث می شود سلامت جنسی زوجین به هم بخورد.

تابوها در اصل باورهایی است که در بین زوجین وجود دارد که برخی از آنها به صورت غلط باعث می شود که مشکلات فرد در زمینه مسایل جنسی از جمله بی میلی جنسی یا سردمزاجی بیشتر شود و حال پزشک برای درمان سردمزاجی در زنان و مردان روی این موارد کار می کند.

انواع باورهای غلط در روابط زناشویی

برخی از تابوها و باورهای غلط زوجین متاسفانه از تاثیرات شیشه بر روابط زناشویی شکل می گیرد منتهی اکثر تابوها زمینه فرهنگی دارد که این موضوع در درمان بی میلی جنسی توسط دکتر برای درمان سردمزاجی مردان و زنان بررسی می شود. این تابوها عبارت است از:

۱) رضایت جنسی اهمیت ندارد :

این یعنی اگر زوجین رضایت جنسی از هم نداشته باشند ولی اگر همدیگر را دوست داشته باشند هیچ مشکلی در زندگی اشان ایجاد نخواهد شد و پایه رابطه زوجین درست است. این یک باور غلط جنسی است که در برخی از زوجین به خصوص والدین زوجین وجود دارد که در درمان بی میلی جنسی در زنان و مردان توسط پزشک برای درمان سردمزاجی زنان و مردان مورد بررسی قرار می گیرد. در واقع یکی از نیازهای اساسی زوجین ، نیاز به بقاء است که زیرمجموعه آن مسایل زناشویی است. پس مسایل زناشویی مهم است که این موضوع در درمان بی میلی مردان در رابطه زناشویی مورد بررسی قرار می گیرد.

۲) صحبت در مورد خواسته های جنسی خوب نیست :

پزشک برای درمان سردمزاجی زنان و مردان می گوید که در این مورد زوجین اعتقاد دارند که هر گونه صحبت کردن شفاف درباره کیفیت ( کُنش ) و کمیت ( تعداد ) رابطه جنسی اشکال دارد و نباید آنها هیچ گونه حرفی در این رابطه بزنند. این هم یک باور غلطی است که در درمان بی میلی جنسی و درمان بی میلی زنان در رابطه زناشویی مورد بررسی قرار می گیرد. این موضوع به خصوص در افراد جوامع متعصب و قدیمی وجود دارد. اگر زوجین درباره کیفیت و تعداد رابطه جنسی با همسرشان صحبت نکنند مطمئناً طرف مقابل نخواهد فهمید که او در این زمینه چه احتیاجاتی دارد که تماماً در درمان سردمزاجی مردان و زنان مورد بررسی قرار می گیرد.

 ۳) زن نباید از همسرش تقاضای رابطه جنسی کند :

دکتر برای درمان سردمزاجی مردان و زنان می گوید که این موضوع اشکال دارد که همیشه باید مرد تقاضای رابطه جنسی داشته باشد. این آیتم خصوصاً در جوامع متعصب مذهبی وجود دارد که در درمان بی میلی جنسی زنان و مردان مورد بررسی قرار می گیرد. در این رابطه باید گفت که همانگونه که مرد نیاز به مسایل جنسی دارد زن هم به همان مقدار و حتی بیشتر ، این نیاز را در خود احساس می کند پس وقتی هر دو جنس مخالف اینگونه هستند عدالت حکم می کند که زن هم به مانند مرد رفتار نماید و خواسته جنسی خودش را به طرف مقابل بگوید که موضوع مهمی در درمان بی میلی زنان در رابطه زناشویی است.

۴) زن نباید از همسرش تقاضای پیش نوازی داشته باشد :

دکتر براب درمان سردمزاجی زنان و مردان می گوید که در این آیتم باور این است که اگر زنی از همسرش تقاضای تشریفات آماده سازی جنسی یا پیش نوازشی جنسی داشته باشد، اشکال دارد. متاسفانه خیلی از مردان به خصوص مردان ایرانی آگاهی جنسی اشان از جنس مخالف کم و حتی صفر می باشد و تفاوت های زن و مرد در رابطه زناشویی را نمی دانند که در درمان بی میلی جنسی یا درمان سردمزاجی مردان و زنان بررسی می شود.

درمان بی میلی مردان در رابطه زناشویی

به همین دلیل وقتی همسرشان از آنها تقاضای پیش نوازی را می کند دست رد به سینه اش می زنند و فکر می کنند که حیا و شرم را همسرش خورده و آن را قی کرده است!!! در صورتی که زن هم به مانند مرد به ارگاسم می رسد  منتهی زمان رسیدن به آن کمی بیشتر از مرد است که این هم از تفاوت های جنسی زن و مرد است که در درمان بی میلی زنان در رابطه زناشویی بررسی می شود.

درمان سردمزاجی زنان و مردان

پزشک برای درمان سردمزاجی مردان و زنان می گوید که در کل ورود به جسم در زنان از طریق احساسات صورت می گیرد و پیش نوازی این کار را به خوبی انجام می دهد. البته در مردان اینگونه نیست و آنها به پیش نوازی احتیاجی ندارند. در اصل مرد جسم زن را می خواهد و زن قلب مرد را می خواهد. البته برخی از زنان به این وضعیت دامن می زنند و فکر می کنند همینکه همسرشان ارضاء شود کافی است و بنابراین هیچ درخواستی از آنها نمی کنند که تماماً در درمان بی میلی مردان در رابطه زناشویی و درمان بی میلی زنان در رابطه زناشویی مورد بررسی قرار می گیرد.

۵) اگر در رابطه جنسی خانم به ارگاسم نرسد اشکال ندارد :

دکتر برای درمان سردمزاجی زنان و مردان می گوید که همانطور که در آیتم های قبلی گفته شد متاسفانه برخی از زنان این باور غلط را دارند که همسرشان از خودشان مهمتر است و زن ساخته شده که مردش را به اوج لذت برساند در اصل زن در این موضوع نقش قربانی را بازی می کند ولی همین نقش قربانی باعث کلی از تعارضات بعدی زندگی زناشویی خواهد شد که در درمان بی میلی جنسی و درمان بی میلی زنان در رابطه زناشویی مورد بررسی قرار می گیرد. این باور غلط جنسی هم معمولاً در جوامع عقب افتاده دیده می شود.

۶) بعد از رابطه جنسی مرد می تواند تختخواب را ترک کند :

پزشک برای درمان سردمزاجی زنان و مردان می گوید که در این باور ، مرد اعتقاد دارند که اگر پس از پایان رابطه جنسی مرد تخت خواب را ترک کند و لمس عاطفی در خصوص همسرش نداشته باشد، اشکال ندارد. در اکثر موارد زنان دوست دارند که در همان رابطه جنسی مرد کنارشان بماند و او را مورد نوازش عاطفی قرار دهد. منتهی این باور غلط جنسی در برخی از زنان و مردان وجود دارد که در درمان بی میلی جنسی یا درمان سردمزاجی مردان و زنان بررسی می شود.

درمان بی میلی زنان در رابطه زناشویی

البته شایان ذکر است که مرد به صورت طبیعی و طبق دیدگاه تکاملی دوست دارد که در خلوت خودش قرار بگیرد و برای همین بعد از رابطه جنسی پشت اش را به زن می کند ولی خیلی خوب است که مرد نیاز زن را در نظر بگیرد و او را مورد نوازش قرار دهد که تماماً در درمان بی میلی زنان در رابطه زناشویی بررسی می شود.

۷) برخی از پوزیشن ها و کُنش های جنسی در خصوص زوجین غلط است :

پزشک برای درمان سردمزاجی مردان و زنان می گوید که متاسفانه یکی از باورهای غلط زوجین (به خصوص در جوامع جهان سوم) در بحث پوزیشن ها و کنش های جنسی می باشد که در درمان بی میلی جنسی یا درمان سردمزاجی زنان و مردان بررسی می شود مثلاً آقا دوست دارد که خانم در سکس رو قرار بگیرد ولی زن می گوید این کار گناه دارد و نباید زن بالاتر از مرد باشد!!! که این موضوع در درمان بی میلی مردان در رابطه زناشویی مورد بررسی قرار می گیرد.

۸) روابط جنسی اولیه ، بهترین روابط است :

دکتر برای درمان سردمزاجی مردان و زنان اعتقاد دارد که این هم یک باور غلط جنسی است. اتفاقاً هر چه روابط جلوتر برود به جای اینکه کسالت بار شود، تازگی پیدا می کند. متاسفانه زوجین به جای اینکه روابط جنسی را از حالت کسالت بار بیرون بیاورند، چون به این باور ایمان دارند بنابراین به روابط خارج زناشویی پناه می برند که در درمان بی میلی جنسی یا درمان بی میلی مردان در رابطه زناشویی بررسی می شود. در پایان لازم به ذکر است گفته شود که این موارد اختلالات زناشویی نیست بلکه باورهای غلطی است که باعث بروز مشکلات بعدی زناشویی و یا… خواهد شد.

برای درمان سردمزاجی به چه دکتری مراجعه کنیم :

در جواب اینکه برای درمان سردمزاجی به چه دکتری مراجعه کنیم باید گفت که معمولاً ۳ روش درمان اصلی برای درمان بی میلی جنسی زنان و مردان وجود دارد که عبارتند از:

۱) دارو درمانی :

این روش توسط روانپزشک یا متخصص اورولوژی یا زنان و زایمان انجام می گیرد. البته تمام این متخصصینی که نام برده شد باید حتماً دوره های سکس تراپی را گذرانده باشند. در این روش پزشک برای درمان سردمزاجی مردان و زنان دارو تجویز می کند.

۲) روان درمانی :

در این درمان روانشناسی که دوره های سکس تراپی را گذرانده است ، با یکسری تکنیک ها کمک به درمان بی میلی زنان در رابطه زناشویی و بی میلی مردان در رابطه زناشویی می کند. البته لازم به ذکر است که درمان انحرافات جنسی سخت و گاهی غیرممکن است.

۳) ابزارهای نوروساینس :

در جواب اینکه برای درمان سردمزاجی به چه دکتری مراجعه کنیم باید گفت که یکی از روش های درمانی توسط نوروتراپیست انجام می گیرد. نوروفیدبک یا دیگر ابزارهای نوروساینس از جمله ابزارهایی هستند که در این روش به کار می روند.

نکته مهم : مرکز نیک مهر برای درمان بی میلی جنسی زنان و مردان از ۳ روش فوق استفاده می کند منتهی توصیه اش بر این مبناست که برای درمان سردمزاجی در  مردان و زنان حتماً در کنار ابزارهای نوروساینس یا دارو درمانی از روان درمانی هم استفاده شود.

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، مدیر کلینیک روانشناسی ، مرکز مشاوره و مرکز نوروفیدبک نیک مهر در تهران

برای دیدن مطالب و کلیپ های متنوع گروه نیک مهر به کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام  و آپارات این گروه مراجعه کنید.

تفاوت های زن و مرد از نظر مسایل زناشویی

متخصص درمان مشکلات جنسی در تهران

تماس با کلینیک روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر :
شعبه شمال تهران ( پاسداران ) : ۲۲۷۹۷۴۸۲  –  شعبه شرق تهران ( پیروزی ) : ۳۶۶۰۳۹۸۳   مدیریت : ۰۹۱۲۴۴۳۷۱۲۴

متخصص درمان مشکلات جنسی در تهران

متخصص درمان مشکلات جنسی در تهران می گوید که معمولاً یکی از مواردی که باعث می شود زوجینی که از نظر فیزیولوژیکی ، سلامت جنسی دارند و دچار مشکلات جنسی و زناشویی می شوند این است که تفاوت های زن و مرد را در یک رابطه جنسی نمی دانند و همین عاملی می شود که به انواع مشکلات جنسی و زناشویی دچار شوند. در این مقاله سعی شده این تفاوت ها مورد بررسی قرار بگیرد.

( یکی از عوامل مهم سرد مزاجی در زوجین )


تفاوت های زن و مرد در رابطه زناشویی

متخصص درمان مشکلات جنسی در تهران می گوید که تفاوت زن و مرد در رابطه زناشویی باعث می شود که زوجین دچار باورهای غلط در رابطه زناشویی شوند. این تفاوت ها عبارت است از :

۱) اوج میل جنسی در زنان و مردان :

یک زن مثل اجاق هیتری است این یعنی میل جنسی زنان آرام آرام گرم می شود و مدتی طول می کشد تا سرد شود به همین دلیل یک زن می تواند چندین بار به صورت متوالی ارضاء شود که موضوع مهمی برای متخصص درمان مشکلات جنسی در تهران است که مراحل جنسی زناشویی را خوب مورد بررسی قرار بدهد. میل جنسی در مردان مانند ماکرویو است و در عرض چند ثانیه با آخرین ظرفیت کار می کند و به محض پختن غذا سریعاً خاموش می شود. این موضوع 

۲) اوج میل جنسی در زنان و مردان :

میل جنسی زنان در ۳۸ الی ۳۹ سالگی به اوج خودش می رسد و بعد از آن کم کم افت می کند. همین عامل می تواند توجیهی باشد که آنها معمولاً به جوانهای کم سن و سال علاقمند می شوند چون عملکرد جنسی مرد ۱۹ ساله با عملکرد جنسی زن ۳۰ تا ۴۰ ساله برابری می کند. همچنین بنا به گفته متخصص درمان مشکلات جنسی در تهران با بالا رفتن سن مردان ، اندازه تسترون آنها آرام آرام رو به کاهش می یابد و میل جنسی مرد ۴۰ ساله را می توان با میل جنسی یک دختر ۲۰ ساله مقایسه کرد که می توان توجیهی برای گرایش مردان سنین بالا به دختران جوان باشد.

۳) یائسگی در زنان و مردان :

زنان در یائسگی اضافه وزن پیدا می کنند و بدنشان گُر می گیرد و… اما یائسگی مردان خنده دار است. آنها با دختران جوان قرار ملاقات می گذارند و…

۴) میل جنسی و اتفاقات زندگی :

میل جنسی زن به طور شدیدی تحت تاثیر اتفاقات زندگی اش است و اگر از شغل خود نفرت داشته یا با کسی دعوایش شود و… رابطه جنسی برایش مفهومی نخواهد داشت و تنها نیاز به خوابیدن دارد. بنا به گفته متخصص درمان مشکلات جنسی در تهران اگر همین مسئله برای مرد اتفاق بیافتد او رابطه جنسی را قرص خواب در نظر می گیرد و آن را وسیله ای برای رهایی از فشار قلمداد می کند.

۵) زیاده طلبی در رابطه جنسی :

زن خواهان رابطه جنسی زیاد با مردی است که او را عاشقانه دوست دارد. البته تعداد کمی از زنان در این مسئله زیاده طلب جنسی هستند. در واقع زن احتیاج به اشتراکات عاطفی با مرد دارد که موضوع مهمی برای متخصص درمان مشکلات جنسی در تهران است. برعکس زن، مرد فقط به رابطه زیاد توجه می کند چون طبق دیدگاه تکاملی او با دارا بودن مقدار زیاد تستسترون باید به نیاز زاد و ولد پاسخ دهد. دلیل زن برای رابطه جنسی با مرد فرق می کند. زن رابطه جنسی را برای جستجوی عشق آغاز می کند و نزدیکی جنسی بعد از این رابطه اتفاق می افتد ولی برای مردان اینگونه نیست و آنها رابطه جنسی رو به عنوان یک لذت نگاه می کنند به همین دلیل انحرافات جنسی در مردان زیادتر است. لازم به ذکر است که زیاده طلبی افراطی یکی از تاثیرات شیشه بر روابط زناشویی است.

۶) مدت زمان رابطه جنسی :

یک مرد سالم از شروع کار رابطه جنسی ( Intercourse ) تا اوج لذت جنسی به زمان متوسط ۲ تا ۵ دقیقه نیازمند است. این زمان نرمال است ولی کمتر یا بیشتر از این زمان را زودانزالی و یا دیرانزالی می گویند که جزء مشکلات و اختلالات جنسی و زناشویی است. طبق گفته متخصص درمان مشکلات جنسی در تهران این زمان در یک زن سالم به طور متوسط ۱۳ دقیقه است. طبق دیدگاه تکاملی این موضوع بدین دلیل است که چون نیاکان ما در زمان ارتباط جنسی نمی توانستند به چیز دیگری فکر کنند و تمرکز داشته باشند بنابراین مجبور بودند ارتباط جنسی اشان را زود تمام کنند تا مورد حمله حیوانات و…. قرار نگیرند.

۷) تحریک جنسی در زنان و مردان :

مرد از طریق چشم تحریک می شود و مغز مرد برای نگاه کردن به اندام زن برنامه ریزی شده است بنابراین تصاویر شهوانی برای مرد بسیار مهم است(به همین دلیل مردان هیز هستند) ولی برعکس زنان از راه گوش تحریک می شوند(از طریق جملات عاشقانه و محبت آمیز که مرد می گوید). پس وقتی زن ، مرد را برهنه می بیند برایش مهم نیست بلکه دوست دارد از طریق واژه های شیرین و عشقولانه لذت ببرد که موضوع مهمی برای متخصص درمان مشکلات جنسی در تهران است. تحریکات گوش نسبت به واژه ها چنان قوی است که حتی بعضی از زنان در هنگام شنیدن نغمه های عاشقانه از طرف فرد محبوب اشان چشمان خود را می بندند.

۸) رهایی از فشار درونی :

مرد با اوج لذت جنسی می خواهد از فشار درونی خود رهایی یابد و از طریق فیزیکی می خواهد چیزی را بیان کند که از طریق عاطفی قادر نبوده است. کمتر مسئله ای را می توان یافت که مرد نتواند آن را با رابطه جنسی حل کند. آزمایشات نشان می دهند مردی که تحت فشار جنسی است مشکلاتی در شنیدار ، تفکر ، رانندگی و کار با ماشین آلات سنگین و… دارد. او همچنین از نوعی اختلال زمانی هم رنج می برد مثلاً برای او ۳ دقیقه به اندازه ۱۵ دقیقه می گذرد که تماماً توسط متخصص درمان مشکلات جنسی در تهران بررسی می شود.

۹) اتمام رابطه جنسی در زنان و مردان :

پس از اتمام رابطه، هورمون های زن آماده است دنیا را فتح کند. او می خواهد نوازش کند و نوازش ببیند و صحبت کند اما مرد اگر خوابش نرفته باشد دلش می خواهد که بلافاصله کار دیگری انجام دهد. مرد همیشه می خواهد کنترل خود را حفظ کند. در زمان اوج لذت جنسی او برای چند لحظه این کنترل را از دست می دهد. به گفته متخصص درمان مشکلات جنسی در تهران بلند شدن و کار دیگری را انجام دادن برای او اطمیمنان است که بار دیگر کنترل خود را به دست آورده است پس بنابراین زن نباید این حرکت مرد را نوعی بی توجهی به خودش تلقی کند گرچه بهتر است مرد برخلاف میل درونی چند دقیقه ای زن را در آغوش بگیرد.

۱۰) تمرکز در رابطه جنسی :

بیشتر مردان در یک زمان فقط یک کار انجام می دهند. اگر مردی آمادگی لازم برای ارتباط پیدا کند حرف زدن ، شنیدن و… برایش دشوار خواهد بود برای همین در حین  رابطه مرد به ندرت حرف می زند و اگر زن شروع به صحبت کند به احتمال قوی حواس مرد را پرت خواهد کرد. به گفته متخصص درمان مشکلات جنسی در تهران در حین رابطه جنسی مرد نیمکره راست خود را با تمامی ظرفیت به کار می گیرد و تمرکز او در این زمان آنقدر شدید است که در این زمان شنیداری خود را از دست می دهد بنابراین اگر زن بخواهد از واژه ای استفاده کند مرد مجبور می شود برای فکر کردن درباره آن از کار اصلی منحرف شود. این موضوع در زنان صدق نمی کند و آنها می توانند همزمان هم جملات احساسی را به کار بگیرند و هم از رابطه لذت ببرند.

انواع روش های درمان مشکلات جنسی

متخصص درمان مشکلات جنسی در تهران می گوید که معمولاً ۳ روش درمان اصلی برای درمان مشکلات جنسی وجود دارد. البته لازم به ذکر است که درمان انحرافات جنسی به مراتب سختتر از مشکلات جنسی است. این روش که عبارتند از:

۱) دارو درمانی :

این روش توسط روانپزشک یا متخصص اورولوژی یا متخصص زنان و زایمان انجام می گیرد. در این روش پزشک برای درمان مشکلات جنسی دارو تجویز می کند.

۲) روان درمانی :

به گفته متخصص درمان مشکلات جنسی در تهران در این درمان روانشناسی که دوره های سکس تراپی را گذرانده است ، با یکسری تکنیک ها کمک به درمان مشکلات جنسی زوجین می کند.

۳) ابزارهای نوروساینس :

یکی از روش های درمان مشکلات جنسی توسط نوروتراپیست انجام می گیرد. نوروفیدبک یا دیگر ابزارهای نوروساینس از جمله ابزارهایی هستند که در این روش به کار می روند.

نکته مهم : مرکز نیک مهر برای درمان مشکلات جنسی از ۳ روش فوق استفاده می کند منتهی توصیه اش بر این مبناست که حتماً در کنار ابزارهای نوروساینس یا دارو درمانی از روان درمانی هم استفاده شود.

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، مدیر کلینیک روانشناسی ، مرکز مشاوره و مرکز نوروفیدبک نیک مهر

برای دیدن مطالب و کلیپ های متنوع گروه نیک مهر به کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام و آپارات این گروه مراجعه کنید.