گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر

انواع پارافیلیا ( انحرافات جنسی )

یکی از مشکلات جنسی و زناشویی زوجین ممکن است انحرافات جنسی یکی از دو طرف یا هر دوی آنها باشد. در این مقاله ادامه قسمت اول انحرافات جنسی مورد بررسی قرار بدهد. لازم به ذکر است که انحرافات جنسی در مردان بیشتر از زنان است که این شاید به دلیل تفاوت های زن و مرد در مسایل زناشویی باشد.

مدت زمان مطالعه : 8 دقیقه , تاریخ انتشار : 1396/06/22

انواع پارافیلیا یا انحرافات جنسی

انواع انحرافات جنسی

در قسمت اول پارافیلیا یا انحرافات جنسی ، بهترین کلینیک سکس تراپی تهران ۵ مورد از انحرافات را نام برد و در ادامه سعی دارد بقیه انحرافات جنسی را معرفی کند.

سادیسم جنسی ( Sadism )( دیگر آزاری )

در انحراف سادیسم فرد از آزار و رنج دادن دیگران( هنگام سکس ) دچار لذت می شود (البته شخصیتی بنام Sadomasochismic وجود دارد که هم دوست دارد آزار دهد و هم آزار ببیند). آزارگری جنسی تا حدی که تبدیل به درد و اذیت نشود اشکال ندارد به شرطی که دو نفر راضی باشند. بنا به گفته سکس تراپیست در بهترین مرکز سکس تراپی تهران ، حالت شدید سادیسم جنسی در اصل تجاوز دگرآزارانه است که در آن فرد مورد تجاوز ممکن است مورد قتل قرار بگیرد(نوک پستان بریده شود ، انگشتان قطع شود و…). متاسفانه این موضوع یکی از تاثیرات شیشه بر روابط زناشویی است.

مازوخیسم جنسی ( Masochism )

این انحراف اغلب در زنان شایع تر و به احتمال زیاد ریشه در کودکی فرد و تعاملش با والدین دارد. در مازوخیسم فرد دوست دارد که آزار و درد بکشد. در بدن فردی که تحقیر می شود آندروفین ، ماده P و اِنکِفالین ترشح می شود بنابراین یک حالت تخدیری ( تسکین ) در فرد ایجاد می کند برای همین فرد لذت می برد. به غیر از انحراف جنسی مازوخیسم ، شخصیتی بنام مازوخیسمی هم وجود دارد که در آن فرد دوست دارد از نظر روانی تحقیر شود. شاید افرادی که انحراف جنسی مازوخیسم دارند در زندگی غیر جنسی اشان همه را تحقیر کنند ولی در زندگی جنسی اشان دوست دارند تحقیر شوند. انحراف جنسی مازوخیسم ربطی به قد و هیکل افراد ندارد.

حالتهای شدید مازوخیسم عبارتند از:

بچه خواهی ( Pedophilia )

هر گونه ارتباط جنسی با زیر ۱۳ سال به شرطی که فاعل بیشتر از ۵ سال اختلاف سنی داشته باشد را بچه خواهی می گویند که توسط سکس تراپیست در بهترین مرکز سکس تراپی تهران بررسی می شود.

مبدل پوشی ( Transvestite )

مبدل پوشی یک انحراف جنسی است که در آن فرد لباس جنس مخالف را می پوشد و در آئینه خودش را نگاه و دچار شور و شعف جنسی می شود و خودارضائی می کند. یک واژه دیگر در این رابطه واژه Crosspreesing ( دگر پوشی ) است که در آن مرد لباس زنانه می پوشد و تئاتر بازی می کند که البته این موضوع به خودی خود بیمارگونه نیست. این افراد با Trancsexual ( نارضایان جنسی ) که جزء اختلالات جنسی است فرق دارند که در آن مثلاً فرد بدن پسرانه دارد ولی از نظر ذهنی فکر می کند که دختر است.

عضو خواهی ( Parshialism )

سکس مقعدی ، دهانی و واژینال طبیعی و نرمال است ولی از نظر سکس تراپیست بهترین مرکز سکس تراپی تهران اگر مردی فقط همین کارها را انجام دهد و از دخول دوری کند دارای انحراف جنسی است.

سناریو نویسی ( داستان نویسی )

در انحراف جنسی سناریو نویسی مثلاً مرد از زنش می خواهد نقش مادر زن و خواهر زنش یا زن دیگری را بازی کند تا از آن طریق مرد ارضاء شود. زن هم ممکن است به همسرش بگوید تو هم باید نقش پسرخاله ات را بازی کنی و… حالت شدید این موضوع وقتی است که مرد یک مرد دیگر را برای سکس با همسرش به خانه می آورد و آنها را نگاه و خودارضائی می کند. اینکه این موضوع انحراف جنسی است یا خیر اختلاف نظر وجود دارد بعضی از سکس تراپیست ها می گویند همینکه شخص ثالثی در روابط می آید جزء انحراف جنسی و اگر پارتنر راضی نباشد صرف وقوعش انحراف است که همگی نظرها باید توسط سکس تراپیست بهترین کلینیک سکس تراپی تهران مدنظر قرار داده شود.

ارضاء از طریق کم تنفسی ( پایپوکسی فیلیا )

در این انحراف فرد دوست دارد در حالت کم تنفسی ارضاء شود مثلاً خودش را می زند و یا کیسه به سرش می کشد و… و در آن حالت خودارضائی می کند.

ادرار و مدفوع خواهی

فرد در انحراف ادرار خواهی و مدفوع خواهی از طرف مقابل ادرار و مدفوعش را می خواهد و یا خودش ادرار و مدفوع خودش را می خورد. از نظر سکس تراپیست بهترین مرکز سکس تراپی تهران این عمل به خودی خود و به صرف وقوعش انحراف جنسی نیست مگر اینکه خود فرد یا طرف مقابل ناراضی باشد.

اعتیاد به پورنو گرافی

تا وقتی که کسی شاکی نباشد جزء انحرافات جنسی به حساب نمی آید مگر اینکه خود فرد یا همسرش بگوید زیاد خودارضائی می کند و دائم فیلم های پورنو نگاه می کند که توسط بهترین کلینیک سکس تراپی در تهران بررسی می شود. این موضوع متاسفانه گاهی اوقات مراحل ارتباط جنسی را تخریب می کند و باعث انواع مشکلات جنسی می شود.

چت کردن ( سایبر ) اینترنتی یا هرزه گویی تلفنی

بهترین کلینیک سکس تراپی در تهران می گوید به صرف وقوع این عمل انحراف نیست و بین زوجینی که دور هستند بسیار شایع است. البته گاهی اوقات این موضوع روی سلامت جنسی زوجین تاثیر می گذارد. لازم به ذکر است که اگر خود فرد یا طرف مقابل راضی نباشد جزء انحراف جنسی به حساب می آید.

حیوان خواهی

حیوان خواهی یا مرده خواهی جزء موارد انحرافات جنسی است که خیلی نادر است. حیوان خواهی بیشتر در روستاها دیده می شود که در آن فرد با الاغ ماده آمیزش می کند. در مُرده خواهی هم مرد با زن یا مردی که مُرده است سکس می کند که تماماً توسط سکس تراپ در بهترین کلینیک سکس تراپی در تهران بررسی می شود.

درمان پارافیلیا یا انحرافات جنسی

معمولاً درمان انحرافات جنسی در خیلی از موارد سخت و گاهی غیر ممکن است منتهی ۳ روش درمان اصلی برای درمان انجرافات جنسی وجود دارد که عبارتند از:

دارو درمانی

این روش توسط روانپزشک یا متخصص اورولوژی یا متخصص زنان و زایمان انجام می گیرد. برای درمان دارویی انحرافات جنسی ابتدا می توان از دسته SSRI ها یک دارو انتخاب کرد. اگر بیمار چاق یا استعداد چاقی داشته باشد فِلوکسِتین می تواند خوب باشد. اگر بیمار چاق نباشد یا استعداد آن را نداشته باشد آسِنترا ، سیتالوپرام ، پاروگزِتین مناسب است. در کنار این داروها یک داروی ۳ حلقه ای که بهترین آن کلومی پرامین است می تواند مفید واقع شود.

روان درمانی

بهترین کلینیک سکس تراپی در تهران می گوید در این درمان روانشناسی که دوره های سکس تراپی را گذرانده است ، با یکسری تکنیک ها کمک به درمان پارافیلیا می کند.

ابزارهای نوروساینس

سکس تراپ در بهترین کلینیک سکس تراپی در تهران می گوید که این روش در برخی از انحرافات جنسی می تواند کمک کننده باشد. نوروفیدبک یا دیگر ابزارهای نوروساینس از جمله ابزارهایی هستند که در این روش به کار می روند.

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، مدیر کلینیک روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر

لطفاً در زیر نظر خود را در خصوص این مقاله بیان و اگر سوالی دارید مطرح نمائید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

شاید این موارد هم برایتان مفید باشد

9 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • واقعامتاسفم براتون شماهیچ اطلاعی راجب این مسائل ندارین مسائل شخصیتونو به این مسائل ربط‌میدین وبعدمیگین انحراف جنسیه بهتون پیشنهادمیکنم راجب این انحرافات تحقیق کنین بعدنظربدین

  پاسخ
  • بهترین مرکز سکس تراپی تهران
   سید مصطفی حسینی
   16 دی 1401 10:12 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر نظر شخصی نیست دوست عزیز برای کتاب DSM که مرجع روانپزشکی است

   پاسخ
 • آیا درمان همجنس گرایی هم انجام میدید؟!

  پاسخ
  • بهترین مرکز سکس تراپی تهران
   سید مصطفی حسینی
   29 بهمن 1400 7:50 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، همجنسگرایی درمان خاصی ندارد چون اختلال یا مشکل نیست و ربط به بخش هورمونی بدن دارد.

   پاسخ
 • سلام اگه ازدواج کرده باشی ولی ب طرف جنس موافق کشیده بشی چی؟

  پاسخ
  • بهترین مرکز سکس تراپی تهران
   سید مصطفی حسینی
   9 مرداد 1400 7:56 ق.ظ

   سلام باید عوامل این موضوع بررسی شود. اگر عوامل رفع شود به احتمال فراوان دوباره به سمت جنس مخالف کشیده خواهید شد

   پاسخ
  • همجنسگرا محسوب میشی و این ازدواج از پایه اشتباه بوده
   و یا هم بایسکشوال که نسبت به جنس مخالف فقط رابطه رومانتیک داشته باشی صرفا نگاه کنی و کشش به همجنس برای هر رابطه ای بیشتره

   پاسخ
 • بیشترانحرافت تنها از مرد صورت می گیرد زن هیچ قصوری ندارد ول گردی وشب گردی با دوستان بصورت خانوادگی ورعایت
  نکردن حجب وحیاباپوشش چسبون یا باز اندام زنان هر دوطرف برای مردها تحریک
  آمیز شده وباعث می‌شود زمینه برای همه چیز مهیا شده وکافی است یک طرف انحراف جنسی داشته باشد وپیشنهاد امشب
  بمان خونه ما واسباب عیش ونوش ومنزل بسیار کوچک اندام زنان موجود تمام پردها با اولین شب پاره شده ودیگر کار از کار گذاشته به همین سادگی هردو طرف از خط قرمز رد شده وکار تمام شده واین امر عادی شده

  پاسخ
  • بهترین مرکز سکس تراپی تهران
   سید مصطفی حسینی
   9 تیر 1400 7:32 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، البته انحرافات جنسی که در مقاله بالا آمده با اون انحراف که شما می گوئید فرق می کند.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.