گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر

تاثیر مواد مخدر بر روابط زناشویی

امروزه مسایل جنسی و روابط زناشویی یکی از لذت های زندگی است و زوجین سعی می کنند که به طرق مختلف این لذت را به بیشترین حد خودش برسانند و در این راستا یکسری باورهای غلط در روابط زناشویی باعث می شود که زوجین سلامت جنسی خودشان را به خطر بیاندازند و دچار انواع مشکلات جنسی و یا انحرافات جنسی شوند. حال در این مقاله سید مصطفی حسینی ( مدیر گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر ) یکی از باورهای غلط در این زمینه که همانا مصرف مواد و قرص از جمله مصرف شیشه برای لذت جنسی بیشتر است را مورد بررسی قرار می دهد.

مدت زمان مطالعه : 8 دقیقه , تاریخ انتشار : 1396/06/22

تاثیر شیشه بر روابط زناشویی

تاثیر مصرف شیشه بر روابط زناشویی

در خصوص عوارض شیشه بر مراحل روابط زناشویی ، سکس تراپیست خوب در پاسداران و تهران می گوید که خیلی از افراد دارای بیماری اعتیاد به شیشه می گویند که آمفتامین ( شیشه ) یا مواد محرک دیگر را برای مشکلات جنسی یا افزایش لذت جنسی در روابط زناشویی استفاده می کنند طوری که نمی دانند کدام را برای کدام می خواهند. این افراد می گویند که بدون آمفتامین ( شیشه )، رفتار جنسی امکانپذیر نیست و از آن طرف وقتی آمفتامین می زنند به شدت رفتار جنسی از خود نشان می دهند و این دو یک جوری با هم قلاب می شوند.

انواع تاثیر شیشه بر روابط زناشویی

سکس تراپیست خوب در پاسداران و تهران می گوید که مصرف مواد شیشه به چند نوع خود را به صورت مشکلات جنسی در روابط زناشویی نشان می دهد. البته لازم به ذکر است که در این زمینه تفاوت بین زن و مرد در روابط زناشویی وجود دارد. از جمله موارد تاثیر شیشه بر روابط زناشویی عبارتند از:

رفتارهای جنسی ناگسسته

متاسفانه این رفتارها یکی از عوارض شیشه بر روابط زناشویی است. این افراد می گویند که نمی توانند تکانه های جنسی اشان را کنترل کنند و بنابراین دچار انواع مشکلات جنسی می شوند که توسط سکس تراپیست خوب در شمال تهران مورد بررسی قرار می گیرد.

گرفتار شدن به بیماری های خطرناک

سکس تراپیست در پاسداران می گوید که از تاثیر شیشه بر روابط زناشویی این است که این مواد آنها را در معرض خطر قرار می دهد از جمله اینکه ممکن است آنها را دچار مشکل HIV کند. به نظر می آید که مشکل HIV در ایران و خیلی از کشورهای جهان در حال شیفت کردن از تزریق مواد مخدر به سمت رفتارهای جنسی ناشی از مواد اعتیادی است که این همان موج سوم HIV است.

مشکلات جنسی

وقتی شیشه یا آمفتامین کنار گذاشته می شود کاملاً نیاز جنسی در روابط زناشویی خاموش می شود و بنابراین فرد را دچار انواع مشکلات جنسی می کند حال فرد برای انجام روابط زناشویی نیاز دارد که دوباره شیشه استفاده کند. البته لازم به ذکر است که اگر فرد مدتی در پاکی قرار بگیرد دوباره سیستم های شناختی طبیعی بدنش راه می افتد و باعث می شود که شخص در این موضوع بهبود پیدا کند.

اعتیاد جنسی

سکس تراپیست خوب در شمال تهران می گوید افرادی که خیلی زیاد شیشه مصرف می کنند دچار حالاتی می شوند بنام اعتیاد جنسی که یکی از عوارض شیشه بر روابط زناشویی می باشد. این افراد دیگر مصرف شیشه مشکل اول اشان نیست بلکه مشکل اصلی آنها این است که روابط زناشویی متفاوت دارند و نمی توانند این رابطه را کنترل کنند و دست به خیانت می زنند که این از تاثیر شیشه بر روابط زناشویی است. البته گاهی اوقات اعتیاد جنسی خودش را به صورت انحرافات جنسی نشان می دهد.

ارتباط اعتیاد به مواد با اعتیاد جنسی

به طور کل خیلی از مدل های اعتیاد و روان درمانی آمفتامین ها (شیشه ) از مشکلات جنسی استنتاج شده است. این یعنی اعتیاد جنسی که یکی از آنها تاثیر شیشه بر روابط زناشویی است، بسیار متفاوت از آن اعتیادی است که در هروئین و تریاک دیده می شود. منتهی نکته عجیب این است که اعتیاد به آمفتامین ها ( شیشه ) هم شبیه اعتیاد به مواد افیونی و هم شبیه به اعتیاد به مسایل جنسی است و باز شدن بحث اعتیاد جنسی این کمک را کرده که سکس تراپیست خوب در پاسداران بتواند اعتیاد به آمفتامین ( شیشه ) را خیلی دقیق تر درک کند.

درمان مشکلات جنسی از دید سکس تراپیست

سکس تراپیست خوب در شمال تهران می گوید که معمولاً ۳ روش درمان اصلی برای درمان مشکلات جنسی وجود دارد که عبارتند از:

دارو درمانی

این روش توسط روانپزشک یا متخصص اورولوژی یا متخصص زنان و زایمان انجام می گیرد.

روان درمانی

در این درمان روانشناسی که دوره های سکس تراپی را گذرانده است ، می تواند به زوجین دارای مشکلات جنسی کمک نماید.

ابزارهای نوروساینس

نوروفیدبک ، لورتا نوروفیدبک یا دیگر ابزارهای نوروساینس از جمله ابزارهایی هستند که در این روش توسط نوروتراپیست و سکس تراپیست خوب در پاسداران و تهران به کار می رود.

نکته مهم : گروه نیک مهر برای درمان مشکلات جنسی از وجود سید مصطفی حسینی ( مدیر گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر ) در بخش روانشناسی و دکتر نیما گنجی ( عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی و بنیان گذار واقعی لورتا نوروفیدبک در ایران ) در بخش نوروساینس استفاده می کند. تمامی درمان ها بدون دارو و عوارض جانبی است.

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، مدیر گروه روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر

لطفاً در زیر نظر خود را در خصوص این مقاله بیان و اگر سوالی دارید مطرح نمائید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

شاید این موارد هم برایتان مفید باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.