واحدهای کلینیک روانشناسی نیک مهر

روان درمانی و مشاوره

تفاوت متخصص روانشناسی با متخصص روانپزشکی

روانشناس با کار روی رفتار ، شناخت و هیجان درمان را انجام می دهد ولی روانپزشک فرایند درمان را با دارو پیش می برد. در بیشتر درمان های روانشناختی هم به دارو و هم به روان درمانی احتیاج است.

کلینیک روانشناسی نیک مهر با کادری متخصص ، متعهد و جوان آمادگی دارد که به هموطنان عزیز در زمینه مشکلات ذیل یاری رساند :

 • افسردگی ، اضطراب ، پرخاشگری ، وسواس

  از جمله وسواس موکنی ( تریکوتیلومانیا ) ( برای دیدن قسمتی از درمان اینجا را کلیک کنید) ،  وسواس فکری ، وسواس شست و شو ، وسواس جنسی و…

 • فیبرومیالژیا ، پارکینسون ، نیستاگموس

  نیستاگموس ( لرزش چشم )( برای اولین بار در خاورمیانه ) ، تیک ، میگرن و سردردهای تنشی ، وزوز گوش

 • ارتقاء حافظه و توجه و تمرکز

  ارتقاء حافظه و توجه و تمرکز در افراد عادی و همچنین افراد دارای :

  • سکته های مغزی
  • جراحی های مغزی
  • تومورهای مغزی
  • زوال عقل
 • درمان اختلالات شخصیت

  از جمله اختلال شخصیت وابسته ، شخصیت مرزی و…

 • چاقی و پرخوری

  چاقی و پرخوری و راهکارهای ولع خوردن با مدل IPOM و نوروفیدبک و…

 • مشکلات کودک

   از جمله :بیش فعالی ، و عدم تمرکز و توجه (برای دیدن قسمتی از درمان در مرکز مشاوره در تهران اینجا را کلیک کنید)، لجبازی، افسردگی کودک ، اضطراب کودک، اختلالات یادگیری، اتیسم، لکنت زبان و زبان پریشی، فرزندپروری، مشاوره تحصیلی و….

 • مشکلات خواب

  از جمله بی خوابی ، حرف زدن های شبانه ، بیدار شدن های مکرر از خواب ، سندرم پاهای بی قرار و…

 • سکس تراپی

  از جمله کاهش میل جنسی ، واژینیسموس ، ایمپوتنسی ، زودانزالی ، سردمزاجی ، ملال پیش از قائدگی و…

 • زوج درمانی

   از جمله: مشاوره ازدواج ، مشاوره طلاق ، شکست عشقی ، روابط خارج از زناشویی ( خیانت )

 • اعتیاد

  اعتیاد به مواد دخانی ، مخدر ( تریاک ، هروئین ، شیره و…) و محرک ( شیشه ، حشیش و…)

نوروفیدبک و بیوفیدبک

در این روش در مقابل یک مانیتور می نشیند و الکترودی که روی سرش قرار دارد امواج مغزیش را دریافت و به کامپیوتر هدایت می کند. حالا فرد با دیدن کارتون یا فیلم یا بازی های فکری روی صفحه مانیتور می تواند به تنظیم و کنترل آنها بپردازد. در تمام این مراحل درمانگر مرکز نوروفیدبک تهران در کنار او نشسته و به او یاد می دهد که چگونه می تواند این کار را انجام دهد.

دستگاه، الگوهای امواج مغزی او را پردازش می کند… در صورتیکه این الگوها مناسب باشد فیلم یا کارتون یا… به جلو خواهد رفت و در غیر اینصورت شکست می خورد.

به این ترتیب فرد یاد می گیرد که مثلا : در شرایط اضطراب چگونه می تواند مغز خود را طوری تنظیم کند که آرامش جایگزین اضطراب شود. نوروفیدبک و بیوفیدبک به هیچ عنوان عوارض جانبی دارو درمانی را ندارد و اثرات درمانی آن نیز به مراتب پایدارتر است.

علاوه بر نوروفیدبک و بیوفیدبک، مرکز نوروفیدبک تهران با ابزارهای نوین علوم شناختی دیگر از جمله tDCS، tRNS و… خدمات بهتری را به مراجعین ارائه دهند.

خدمات این واحد

بیش فعالی و عدم تمرکز اختلالات یادگیریاتیسمارتقاء عملکرد تحصیلی
افسردگی و خشماضطرابوسواسمیگرن و سردردهای تنشی
وزوز گوشفیبرومیالژیانیستاگموسزبان پریشی و لکنت زبان
تیک چاقی و پرخوریاعتیاد به مصرف مواد مخدر و محرکبی خوابی و مشکلات خواب
پارکینسونبازتوانی شناختی سکته های مغزی، جراحی های مغز و اعصاب و تومورهای مغزیسکس تراپی ( مشکلات جنسی ) و ملال پیش از قاعدگی ( پی ام اس )ورزش ، هنر و حرکات موزون
اختلال حافظه و زوال عقل

واحد روانسنجی

ابزارهای سنجش در هر درمانی یکی از مواردی است که برای تشخیص ، ارزیابی ، درمان و… در واحد آزمون روانی و واحد روانسنجی کلینیک روانشناسی و مرکز مشاوره و نوروفیدبک نیک مهر توسط متخصصین این واحد انجام می شود.

ابزارهای روانسنجی یا PSYCHOMETRICS

کمک می کند که دکتر یا درمانگر واحد روانسنجی در روند درمان کمتر اشتباه نماید و بتواند صحیح و به درستی راه درمان و معالجه بیمار را بپیماید.

همچنین این ابزارها علاوه بر درمان در مورد اینکه هر فردی نسبت به خودش خودآگاهی داشته باشد تا بتواند روند و سبک درستی از زندگی اش را جلو ببرد می تواند مفید باشد.

گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر بر همین مبنا آمادگی دارد در راستای اجرای آزمون های روانی در زمینه های مختلف سلامت روان از تمامی گروههای سنی  ( کودک ، نوجوان و بزرگسال)  آزمون های هوش ( از جمله آزموش هوشی وِکسلر ، بینه ، گودیناف و….)، واحد روانسنجی تست های شخصیت ( MMPI ، نئو ، MCMI و…)، آزمون های تشخیص بالینی (از جمله آزمون بیش فعالی ( IVA )، افسردگی ( آزمون بک و…)، اضطراب ، وسواس های فکری و عملی ، حافظه و مهارت های حرکتی- دیداری، توجه و تمرکز ) را با ابزاری های رایانه ای و دستگاههای علوم اعصاب در واحد روانسنجی ( sychometrics ) و آزمون روانی کلینیک روانشناسی و مرکز مشاوره و نوروفیدبک نیک مهر به عمل آورد. 

واحد ارتقاء عملکرد شناختی مغز

همانگونه که بدن برای سلامتی احتیاج به نرمش و ورزش دارد، مغز نیز به نوبه خود احتیاج دارد که مورد ورزش قرار گیرد تا در آینده به بیماری های مغزی از جمله: آلزایمر ، کاهش توجه و تمرکز ، کمبود مهارت های حرکتی- دیداری ، نقص در حافظه و…  دچار نشود. 

روش های ارتقاء عملکردهای شناختی مغز ( از جمله نوروفیدبک ، captain log و… ) با کمک ابزار های دقیق کامپیوتری کمک می کنند که فرد با نقاط ضعف و قوت مغز خود بطور جامع آشنا شود و با استفاده از ابزارهای نوین در باشگاه مغز به تقویت کارکرد آنها بپردازد. در واقع مغز در این روش ها کاملاً نقش فعال را دارد و به سمت خود تنظیمی هدایت می شود. 

بنابراین این نوع تقویت نه تنها ضرر جسمی و مغزی به فرد وارد نمی کند بلکه سیستم شناختی او را در جهت پیشرفت حرکت می دهد. 

برای مثال :

تیم ملی ایتالیا ، تیم آث میلان ، تیم رئال مادرید ، بارسلونا و …

همچنین بسیاری از برندگان طلای المپیک مثل ماری پیرس و چاد کاروین و… رسماً اعلام کردند که

جهت بهبود کارکرد ذهنی برای آمادگی مسابقات از نوروفیدبک و ابزارهای تقویت شناختی ( باشگاه مغز ) استفاده می کنند.

(این ابزارها برای ورزشکاران دوپینگ اخلاقی است).

خانواده درمانی و مشاوره گروهی

در این روش روانشناس به جای تمرکز بر روی یک فرد و مشکلات مختص به وی با یک گروه و یا چندین نفر سروکار دارد. در این روش هر یک از اعضاء مشکلات خود را در گروه مطرح می کند ، بازخورد و مشکلات دیگر اعضاء را نیز می شنود، در مورد آنها نظر ، احساسات و افکار خود را بیان می کند.

در نتیجه این تعاملات ، اعضای گروه در روند ایجاد تغییرات به یکدیگر کمک می کنند.  روانشناس نیز به عنوان عضو تسهیل گر و بی طرف مسائل گروه را در مسیر مناسب و تا رسیدن به بینش هر یک از اعضاء نسبت به مشکل خود هدایت می کند.

گروه درمانی را می توان به دو دسته کلی دسته بندی کرد :

گروه درمانی مربوط به بهداشت روان

در این روش ، هر فردی با هر نوع مشکل یا بدون مشکل می تواند حضور داشته باشد. 

 • هدف از تشکیل این آن کمک به افراد گروه جهت ارتقاء سبک زندگی و بهبود وضعیت حال حاضرشان می باشد. 
 • مباحث این آن در سه حالت رفتار ، هیجان و افکار فرد تاثیر می گذارد. و به او کمک می کند که زندگی سالمتری داشته باشد. تعداد افراد حاضر در این گروه درمانی می تواند ۱۰ تا ۱۶ نفر باشد. 
گروه درمانی مربوط به اختلالات روانی

در این نوع گروه درمانی ، در خصوص هر یک از اختلالات از جمله:

  • افسردگی ، اضطراب ، وسواس ، مشکلات کودک ( مشاور کودک و مشکلات مربوط به آن )، مشکلات جنسی ( بی میلی جنسی ، زود انزالی و…)، اعتیاد به مواد دخانی یا مخدر ، کاهش وزن به روش عصبی شناختی ( IPOM ) و…. گروهی متشکل از ۸ تا ۱۲ نفر تشکیل می شود و طی جلسات متمادی به شکلات آن گروه همگن پرداخته می شود.

کارگاه روانشناسی

شرکت در کارگاههای روانشناسی راهی برای افزایش سطح آگاهی و فهم فرد است. که همین موضوع باعث می شود که شخص سبک زندگی سالمتری را به پیش ببرد. بر همین اساس گروه روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر با اساتید مجرب آمادگی دارد که برای مدارس ، مهدکودک ها، ارگانها، شهرداری ها، سازمان ها، نهادها، شرکت ها، بیمارستان ها کلینیک ها و… تمام کارگاههای آموزشی که در رابطه با بهداشت روان و سیستم شناختی مغز می باشد را برگزار نماید. 

کارگاه هایی که تا کنون برگزار کرده ایم :

ارتباط موثر با خود بر اساس مدل ACT والد ، کودک و بالغ درون (مخصوص بزرگسالان) ارتباط موثر با دیگرانمدیریت خشم ( مخصوص بزرگسالان )
مهارتهای زندگی به کودکان مهارت های زندگی به بزرگسالان مدیریت استرس ( مخصوص بزرگسالان )کارگاه زبان بدن
کارگاه پیشگیری از آلزایمر شناخت ویروسهای رفتاری و شناختیاعتماد به نفس ( مخصوص بزرگسالان )
تمامی حقوق مالکیت معنوی و مادی این سایت برای کلینیک روانشناسی نیک مهر محفوظ می باشد.