مشاور خوب برای ازدواج

سوالات دوستی دختر و پسر

سوالات دوستی دختر و پسر از نظر بهترین دکتر روانشناس خوب برای مشاوره ازدواج یا بهترین مشاور خوب برای ازدواج ( مشاور خوب برای مشاوره ازدواج )

تماس با کلینیک روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر :
شعبه شمال تهران ( پاسداران ) : ۲۲۷۹۷۴۸۲  –  شعبه شرق تهران ( پیروزی ) : ۳۶۶۰۳۹۸۳   مدیریت : ۰۹۱۲۴۴۳۷۱۲۴

دکتر روانشناس خوب برای مشاوره ازدواج

وقتی دختر و پسری با هم آشنا می شوند شاید این سوال برایشان پیش بیاید که چه سوالاتی را در مراحل آشنایی از هم بپرسند تا شناخت اشان نسبت به هم بیشتر شود و شاید این شناخت بیشتر منجر به ازدواج شود. در این مقاله بهترین مشاور خوب برای ازدواج به این سوال پاسخ می دهد.

(نکته مهم در خصوص دوستی دختر و پسر)


سوالات دوستی دختر و پسر

سوالات مراحل دوستی دختر و پسر و یا سوالات قبل از ازدواج شامل دو مرحله می باشد. البته لازم به ذکر است که این سوالات با کلیت سوالات مشاوره پیش از ازدواج که توسط دکتر روانشناس خوب برای مشاوره ازدواج پرسیده می شود و باعث یک ازدواج موفق می شود ، متفاوت است. این دو مرحله عبارت است از:

مرحله اول :

مرحله اول از زمان آشنایی و دوستی دختر و پسر تا حدود یک ماه طول می کشد. در این مرحله دختر و پسر باید از هم این سوالات را بپرسند:

۱) از سوالات ساده شروع کنید :

دختر و پسر باید از سوالات ساده شروع کنند تا اضطراب اشان کم شود و همچنین اعتماد دو طرفه ایجاد شود که این موضوع مهمی است که دکتر روانشناس خوب برای مشاوره ازدواج روی آن تاکید دارد.

۲) موضوعات مناقشه برانگیز پرسیده نشود :

همچنین در اولین مرحله نباید موضوعات مناقشه برانگیز پرسیده شود مثلاً دختر به حجابش حساس هست و حالا پسر به او بگوید: “نظرت در مورد اینکه چادر سر کنی چیست؟” این موضوع هم از نظر بهترین مشاور برای ازدواج مهم است.

۳) مسایل خانوادگی پرسیده نشود:

یکسری مسایل خانوادگی که اصلاً به ازدواج و آشنایی ربط ندارد لازم نیست در این مرحله دختر و پسر از هم سوال کنند چون باعث سوء تفاهم ها خواهد شد.

۴) آشنایی با هم پیش رود :

دختر و پسر باید سعی کنند سوالات قبل از ازدواج و آشنایی خود را با هم پیش ببرند. مثلاً دختر تازه دارد اسم پسر را بلد می شود ولی پسر تمام اسرار او را می داند.

۵) ویژگی های مثبت خود را بیان کنند :

 روانشناس خوب برای مشاوره ازدواج می گوید که دختر و پسر آنچه که هستند را باید بگویند و در این مرحله بیان ویژگی های مثبت را بر منفی مقدم کنند.

مشاور خوب برای ازدواج

در خصوص روانشناس خوب برای مشاوره ازدواج

مرحله دوم:

مرحله دوم از یک ماه بعد از آشنایی دختر و پسر شروع می شود و تا ۶ ماه ادامه پیدا می کند. در این مرحله سوالات دوستی دختر و پسر یا سوالات قبل از ازدواج و شناخت از هم باید طبق موارد ذیل باشد و اطلاعات و معیارها برای نتیجه گیری نهایی ذخیره شود و برای بهترین مشاور خوب برای ازدواج آورده شود. در این مرحله اهداف ازدواج و دوستی هم مورد بررسی قرار می گیرد.

۱) خط قرمزهای دختر و پسر چیست؟

از نظر بهترین دکتر روانشناس خوب برای مشاوره ازدواج ، مواردی که دختر و پسر می توانند از آن چشم پوشی کنند را باید از هم سوال کنند و آنهایی که نمی توانند را بازگو نمایند.

۲) سرگرمی و علایق دختر و پسر چیست؟

آیا سرگرمی های دو طرف با هم یکسان است یا ضد هم است؟ مثلاً پسر لذتش گیم بازی کردن ولی دختر از آن متنفر است که معمولاً این موضوع توسط بهترین مشاور خوب برای مشاوره ازدواج هم پرسیده می شود.

۳) باورها و ارزش های دختر و پسر چیست؟

باورها و ارزش های دینی طرف مقابل چگونه است؟ اصول اخلاقی دو طرف بر چه مواردی قرار گرفته است؟ که از نظر بهترین دکتر روانشناس خوب برای مشاوره ازدواج موضوع مهمی است.

۴)دختر و پسر چگونه با احساسات اشان برخورد می کنند؟

وقتی خشمگین هستند چگونه خشم اشان را مدیریت می کنند؟ البته دختر و پسر می توانند در این خصوص طرف مقابل را به صورت عملی امتحان نمایند که توسط بهترین مشاور خوب برای ازدواج و آشنایی آموزش داده می شود.

۵) دختر و پسر چه خواسته و نیازهایی دارند و خواسته هایشان را چگونه بیان می کنند؟

آیا خواسته هایشان منطقی است؟ چه خواسته هایی از جامعه دارند؟ دو طرف چطور کمک می کنند تا طرف مقابل به خواسته هایش برسد؟ بحث خواسته ها و نیازها توسط بهترین مشاور خوب برای مشاوره ازدواج و آشنایی آموزش داده می شود.

۶) مهارت حل مسئله و تعارض دختر و پسر چگونه است ؟

در آشنایی و ازدواج ، تعارض امری طبیعی است. حال دختر و پسر باید ببینند که مهارت حل مسئله اشان در تعارضات چگونه است؟ آیا با پرخاشگری و هیجان منفی موضوعات را حل می کنند و یا از طرق مختلف دست به این کار می زنند؟

۷) دوستان دو طرف چه کسانی هستند؟

روابطشان با این دوستان برای بعد از ازدواج چگونه است؟ که به نظر موضوع مهمی برای بهترین دکتر روانشناس خوب برای مشاوره ازدواج است.

۸) رشد و پیشرفت شخصی دختر و پسر چیست؟

دو طرف در مدت عمرشان چه کار کرده اند؟ آیا فرد برنامه داری بوده اند؟ آیا زندگی اشان طبق برنامه پیش رفته است؟

۹) سبک زندگی خانواده دختر و پسر چگونه است؟

توزیع قدرت در خانواده دو طرف چگونه است؟ پسری که در یک خانواده پدرسالارانه زندگی کرده است دوست دارد خودش هم یک زندگی پدرسالارانه را تشکیل دهد. آیا خانم می تواند تمام قدرت را به دست مرد بدهد و یا برعکس که این موضوع توسط بهترین مشاور خوب برای ازدواج آموزش داده می شود.

۱۰) روابط عاطفی دختر و پسر چگونه است؟

مثلاً خانم دوست دارد دائم همسرش به او توجه کند ولی آقا در این زمینه سرد است.

۱۱) نوع و میزان رابطه دختر و پسر با هر یک از اعضاء خانواده چگونه است؟

مثلاً ممکن است دختر دوست داشته باشد که هر روز خانه مادرش باشد و یا برعکس اصلاً بخواهد از آنجا فرار کند.

۱۲) رابطه دختر و پسر با خویشاوندان اشان در چه سطحی است؟

آیا دو طرف دنبال رابطه با دیگران هستند یا خیر؟

۱۳) وظایف هر یک از دختر و پسر بعد از ازدواج چگونه باید باشد؟

وظایف دختر و پسر موضوع مهمی برای بهترین دکتر روانشناس خوب برای مشاوره ازدواج است.

۱۴) خواسته های هر یک از دو طرف و خانواده هایشان از طرف مقابل چیست؟

آیا دختر و پسر می توانند این خواسته ها را برآورده کنند؟ 

۱۵) مسایل مالی ، فرزند و تربیت فرزند در خانواده باید چگونه باشد و بر عهده کیست؟

این سوال مربوط به زمانی است که دختر و پسر قصد ازدواج را دارند که معمولاً توسط بهترین مشاور خوب برای ازدواج پرسیده می شود.

۱۶) مسایل جنسی دو طرف چگونه است؟

آیا یکی سرد و دیگری گرم است که سوال مهمی برای بهترین دکتر روانشناس خوب برای مشاوره ازدواج است.

نکته مهم :

گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر در راستای معیارهای انتخاب همسر مناسب به دو طریق مشاوره قبل از ازدواج را اجرا می کند:

۱) مشاوره تک جلسه ای که در واقع ۱۵ درصد سوالات پکیج اصلی را در بردارد و مشاور خوب برای ازدواج خوب در آن جلسه و برمبنای آن ۱۵ درصد نظر خودش را اعلام می کند.

۲) پکیج کامل که حدود ۴ جلسه زوج و یک جلسه خصوصی آقا و خانم است که در این پکیج آزمون های نرم افزاری هم وجود دارد.

۳) لازم به ذکر است که مرکز نیک مهر با متدهای جدید از جمله نقشه مغزی می تواند به طور دقیق اعلام کند که آیا زوجین قبلاً به اعتیاد دچار بوده اند یا خیر؟ و یا اینکه در حال حاضر مشکلات اعصاب و روان دارند یا خیر؟ یا توجه و تمرکز زوجین چگونه است؟ و…. این آیتم با درخواست زوجین قابل اجرا است. 

نویسنده: سید مصطفی حسینی ، مدیر کلینیک روانشناسی ، مرکز مشاوره و مرکز نوروفیدبک نیک مهر

برای دیدن مطالب و کلیپ های متنوع گروه نیک مهر به کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام و آپارات این گروه مراجعه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.