گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر

بهترین مشاور ازدواج در تهران

وقتی دختر و پسری با هم دوست می شوند و یا به صورت سنتی به هم معرفی می شوند شاید بعد از مدتی در مورد ازدواج با هم فکر کنند. در این صورت آنها به دنبال بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج در بین بهترین مراکز مشاوره قبل از ازدواج تهران هستند تا نظر بهترین دکتر مشاور ازدواج در تهران را جویا شوند. چون بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج به عنوان شخص سوم که آگاهی علمی و تجارب بالینی دارد حتماً می تواند شناخت بیشتری را در آنها ایجاد کند. در این مقاله سید مصطفی حسینی ( مدیر گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر ) و یکی از بهترین مشاور ازدواج خوب در تهرن سعی دارد قوانین طلائی ازدواج و علل ازدواج موفق و ناموفق را مورد بررسی قرار داده و در انتها طریقه مشاوره ازدواج در گروه نیک مهر را توضیح دهد.

مدت زمان مطالعه : 8 دقیقه , تاریخ انتشار : 1399/02/08

بهترین مشاور ازدواج در تهران

قوانین طلائی ازدواج موفق از نگاه بهترین دکتر مشاوره ازدواج در تهران

هر دختر و پسری دوست دارد که در زندگی آینده با همسرش خوشبخت شود. حال بر این مبنا بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج در بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج در تهران می گوید که عوامل ازدواج موفق ۳ قانون طلایی دارد که اگر زوجین آن را رعایت کنند در زندگی آینده اشان به مشکل بر نمی خورند. این ۳ قانون طلائی عبارت است از:

 

اقدام به موقع

بهترین مشاور ازدواج خوب در تهران می گوید زوجین باید آمادگی لازم برای ازدواج موفق را داشته باشد. این یعنی زوجین به بلوغ اجتماعی و اقتصادی رسیده و بتوانند مسئولیت یک زندگی را عهده دار باشند و محدودیت های زندگی مشترک را بپذیرند.

 

انتخاب مناسب

اینکه زوجین در زمینه انتخاب همسر آینده تمام تعارضات و و اختلافات و… را در نظر بگیرد تا یک انتخاب مسئولانه را داشته باشند. بهترین مشاور ازدواج در بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج می تواند در این بخش به زوجین کمک مناسب را انجام دهد.

ارتباط صحیح

اینکه زوجین بتواند یک ارتباط صحیحی را با همسرشان پایه ریزی کنند و در کل مهارت های لازم از جمله مهارت حل مسئله ، مهارت حل تعارض و… را برای یک ازدواج موفق داشته باشند. این موضوع هم توسط بهترین روانشناس ازدواج در تهران نیز آموزش داده می شود. این ۳ مورد تضمین کننده یک ازدواج موفق از نظر بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج در تهران می باشد.

 

علل ازدواج ناموفق از نگاه مشاور ازدواج خوب در تهران

بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج در تهران می گوید برخی از باورها و عوامل و دلایل نادرست در انتخاب همسر عبارت است از:

آمادگی نداشتن

مثلاً مرد می گوید چون الان بیکارم و کاری ندارم پس ازدواج کنم تا سروسامان بگیرم. این یکی از باورهای غلط زوجین است که در بحث ازدواج موفق متخصص مشاوره ازدواج در بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج باید آن را مدنظر قرار دهد.

 

ظاهر بینی

از نظر بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج در تهران مورد مهمی است که برخی از افراد بر این مبنا دست به انتخاب می زنند و چون بر مبنای ملاک های اصلی اشان انتخابی صورت نگرفته بنابراین در اینده ممکن است زندگی اشان به شکست بیانجامد. 

 

عشق کاذب

فرد فکر می کند عاشق شده است پس باید ازدواج کند. این موضوع در بعضی از افراد دیده می شود در حالی که شاید این عشق نباشد و یک وابستگی ساده است که تماماً در مشاوره پیش از ازدواج توسط بهترین مشاور ازدواج خوب در تهران مورد بررسی قرار می گیرد.

 

مستقل شدن و فرار کردن از خانواده

بهترین دکتر مشاور ازدواج در تهران می گوید که ازدواج بخاطر فرار نه تنها باری از روی مشکل فعلی برنمی دارد بلکه اکثر موارد مشکلی به مشکل قبلی اضافه می کند.

 

شورش علیه والدین

مثلاً پسر می گوید: “من از لج خانواده ام با این دختر که دوستش ندارم ازدواج می کنم”. این موضوع هم متاسفانه باعث شکست در زندگی خواهد شد که در بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج در تهران بررسی می شود.

غرورهای نوجوانی

بهترین مشاور خوب قبل از ازدواج می گوید که متاسفانه گاهی اوقات غرورهای نوجوانی باعث می شود که فرد بحاطر آن دست به انتخاب اشتباه بزند که این موضوع می تواند به شکست زندگی آینده منجر شود.

التیام یک رابطه شکست خورده

متخصص مشاوره ازدواج در بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج می گوید که گاهی اوقات فرد برای فرار از غم شکست عشقی گذشته ، ازدواج می کند در صورتی که برای برقراری رابطه بعدی باید حداقل شش ماه بگذرد تا انتخاب غلطی بر مبنای احساس درونی شکل نگیرد.

 

رو کم کنی

بهترین دکتر مشاوره ازدواج تهران می گوید که از دلایل دیگر ازدواج ناموفق این است که پسر یا دختر وارد رابطه ای می شوند تا به طرف مقابل بفهماند که آنها کیس ازدواج دارند و… این موضوع هم باعث شکست ازدواج خواهد شد.

 

فشار خانواده یا اجتماع

بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج در تهران می گوید که این مورد خصوصاً در زوجینی است که سن ازدواج اشان در حال گذشتن است زیاد دیده می شود در حالی که این ازدواج نه تنها نمی تواند مشکلی را حل کند بلکه یک مشکل به مشکل قبلی اضافه خواهد کرد.

 

ازدواج های اجباری

مثلاً عقد دختر عمو و پسرعمو را در آسمان بستند که این موضوع بیشتر در خانواده های سنتی رخ می دهد و باعث می شود که بر مبنای ازدواج اجباری زندگی آینده تحت الشعاع قرار بگیرد.

احساس گناه

مثلاً فرد یکسری رابطه های لمسی داشته و حالا که می خواهد از طرف مقابل جدا شود احساس گناه می کند برای همین با آنکه او را دوست ندارد ولی با طرف مقابل ازدواج می کند که این موضوع توسط مشاور ازدواج خوب در تهران در بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج بررسی می شود.

احساس کمبود

فرد بخاطر یکسری کمبودهای درونی و بیرونی که دارد ازدواج می کند. این هم یک نوع فرار محسوب می شود که باید توسط بهترین روانشناس ازدواج در تهران مورد بررسی قرار بگیرد.

نیازهای جنسی

تنهایی

دلایل اقتصادی

افراد نامناسب ازدواج از نگاه بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج

در بحث علل ازدواج ناموفق می توان این موضوع را بیان کرد که چه افرادی برای ازدواج مناسب نیستند. البته لازم به ذکر است که تمامی این موارد باید در مشاوره قبل از ازدواج توسط بهترین مشاور ازدواج در تهران در بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج مورد بررسی قرار بگیرد.

بهترین مشاور ازدواج خوب در تهران در بهترین مراکز مشاوره ازدواج در تهران می گوید این روابط ممکن است برای ازدواج مناسب نباشند: عشق یکطرفه ، رابطه ای که دختر و پسر می خواهد در آن ناجی باشد و طرف مقابل را نجات دهد، رابطه ای که دختر و پسر به چشم یک الگو به طرف مقابل اش نگاه می کند، رابطه ای که به صورت دختر – پدری یا مادر – پسری باشد که این موضوع را متخصص مشاوره ازدواج در بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج بیشتر به زوجین هشدار می دهد. یا رابطه ای که زوجین به خاطر چند ویژگی خاص طرف مقابل ، می خواهد ازدواج کند از جمله تحصیلات عالیه دارند ، رابطه ای که زوجین به دلیل یک تفاهم خاص می خواهد ازدواج کند مثلاً تفاهم کند که ادامه تحصیل بدهند و… ، رابطه ای که در آن لجاجت خانواده باشد، رابطه ای که برای تضاد با همسر قبلی اش است. مثلاً می گوید تو خیلی شلخته هستی ولی آن تمیز بود و..

سوالات اصلی مشاوره ازدواج از نگاه بهترین روانشناس ازدواج در تهران

همخوانی تیپ های شخصیتی زوجین

یکی از دسته سوالات مشاوره پیش از ازدواج این است که زوجین هر کدام دارای چه تیپ شخصیتی هستند و آیا این تیپ های شخصیتی در تضاد با هم می باشند یا خیر؟ این موضوع از نظر بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج مهم است چون اگر تیپ های شخصیتی با هم سازگار نباشد باعث می شود که برآورده شدن خواسته ها و نیازهای زوجین از سمت همدیگر دچار مشکل شود و ازدواج موفقی رخ ندهد.

همخوانی جنسی زوجین

این موضوع در زندگی مشترک از نظر بهترین دکتر مشاور ازدواج در تهران مهم می باشد بنابراین یکی از دسته سوالات مشاوره قبل از ازدواج را به خود اختصاص می دهد. زوجین قبل از ازدواج باید از نظر مسایل جنسی با هم صحبت داشته و از سرد یا گرم بودن مزاج ، کُنش های جنسی و… طرف مقابل آگاهی داشته باشند که تماماً توسط بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج در تهران مورد بررسی قرار می گیرد.

 

همخوانی خانواده های زوجین

بهترین مشاور ازدواج خوب در تهران می گوید که شخصیت هر فردی ، برآمده از شخصیت والدینشان می باشد. مطمئناً بین فردی که پدرش مغازه خواربارفروشی دارد با فردی که در گمرک کار می کند فرق وجود دارد. این موضوع خصوصاً در فرهنگ ایرانی که یک فرهنگ خانواده مدار است بیشتر اهمیت خود را نشان می دهد. حتی تعداد خواهران و برادران و نوع جنسیت آنها هم می تواند در شخصیت فرد ازدواج کننده تاثیر داشته باشد.

 

همخوانی فرهنگی و مذهبی و سیاسی

بررسی نوع نگرش فرهنگی ، مذهبی و سیاسی در زوجین بسیار می تواند در مشاوره قبل از ازدواج مهم باشد. به عقیده بهترین دکتر مشاور ازدواج در تهران ، زوجینی که از نظر فرهنگی در یک سطح نمی باشند به احتمال بالا در زندگی مشترک آینده دچار مشکل خواهند شد. لازم به ذکر است که از نظر شهر و دیاری هم که زوجین اهل آنجا می باشند نیز مهم می باشد چون فرهنگ شهرها با هم متفاوت است مثلاً بین دختری که اهل اردبیل است با کسی که اهل رشت می باشد ، تفاوت وجود دارد چون دختر اردبیلی حاضر است زیر یوق شوهر برود ولی دختر رشتی اینگونه نیست. تمام این موارد توسط بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج در تهران مورد بررسی قرار می گیرد.

همخوانی تحصیلی زوجین

رشته های تحصیلی در زندگی افراد تاثیر بسزایی دارد. پس این موضوع هم در سوالات مشاوره قبل از ازدواج مطرح می باشد. مثلاً کسی که رشته تحصیلی اش هنر می باشد نسبت به کسی که مهندسی می خواند از نظر نوع احساسات با هم متفاوت می باشند و دنیا را از زاویه دیگری می نگرند. پزشکان و دندانپزشکان و بعد از این دو شغل، دامپزشکان و داروسازها خودبزرگ بینی اشان زیاد است و هر زنی را قبول نمی کنند و اگر به جایی برسند احتمالاً آنها را ممکن است رها کنند. این موارد توسط بهترین روانشناس ازدواج در تهران بررسی خواهد شد.

 

همخوانی سن و سال

معمولاً تا ۳ سال بزرگتر و کوچکتر در دختر و پسر مثل ازدواج همسن است و می توان گفت هیچ اشکالی ندارد. بهترین اختلاف سنی ۳ تا ۶ سال است که مرد بزرگتر باشد چون مردان ۹ تا ۱۲ سال زودتر می میرند و ۹ تا ۱۲ سال هم دیرتر پیر می شوند. البته لازم به ذکر است که در این موضوع بهترین مشاور ازدواج در تهران نظر دیگری دارد که در جلسه مشاوره قبل از ازدواج مورد بررسی قرار می گیرد.

همخوانی اجتماعی و اقتصادی

موقعیت اجتماعی و اقتصادی زوجین یکی از دسته سوالات مشاوره قبل از ازدواج می باشد. موقعیت اجتماعی و اقتصادی زوجین معمولاً باید حداکثر ۲ سطح بالا یا پائین باشد و اگر بیشتر از این باشد احتمال اینکه زوجین به مشکل بر بخورند وجود دارد و این موضوع توسط بهترین دکتر مشاور ازدواج در تهران مورد بررسی قرار می گیرد.

بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران

گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر که یکی از مراکز مشاوره قبل از ازدواج در تهران می باشد در راستای ازدواج موفق به دو طریق مشاوره قبل از ازدواج را اجرا می کند:

 

لازم به ذکر است که گروه نیک مهر با متدهای جدید از جمله نقشه مغزی می تواند به طور دقیق اعلام کند که آیا زوجین قبلاً به اعتیاد دچار بوده اند یا خیر؟ و یا اینکه در حال حاضر مشکلات اعصاب و روان دارند یا خیر؟ یا توجه و تمرکز زوجین چگونه است؟ و…. این آیتم با درخواست زوجین قابل اجرا است. برای دیدن موفقیت های درمانی گروه نیک مهر به بخش ویدئوها یا صفحه اینستاگرام مراجعه کنید.

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، مدیر گروه روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر

لطفاً در زیر نظر خود را در خصوص این مقاله بیان و اگر سوالی دارید مطرح نمائید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

شاید این موارد هم برایتان مفید باشد

1 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

  • بهترین مشاور ازدواج در تهران
    سید مصطفی حسینی
    11 آذر 1401 10:03 ق.ظ

    سلام و وقتتون بخیر، متاسفانه ما نمی توانیم تماس بگیریم و خود ایشان باید برای ارزیابی بیشتر تشریف بیاورند که چرا به این موضوع علاقمند هستند چون فانتزی های جنسی هر کدام به عللی ایجاد می شود و باید مورد بررسی قرار بگیرند

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.