گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر

دکتر متخصص استرس و اضطراب

سید مصطفی حسینی ( مدیر گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر ) می گوید که مواجهه سازی یکی از بهترین روشهای درمان استرس و اضطراب در قسمت روانشناسی است. در این مقاله دکتر متخصص استرس و اضطراب سعی دارد یکی از تکنیک هایی که می تواند در درمان استرس و اضطراب مفید باشد را مورد بررسی قرار دهد و در ادامه بهترین دکتر برای درمان اضطراب روش های درمانی را بیان می کند.

مدت زمان مطالعه : 6 دقیقه , تاریخ انتشار : 1398/04/30

دکتر متخصص استرس و اضطراب

آموزش تکنیک مواجهه سازی توسط بهترین دکتر برای درمان اضطراب

دکتر استرس و اضطراب

بهترین دکتر استرس و اضطراب می گوید که معمولاً افرد دارای اضطراب و استرس از موقعیت ها و مواردی که باعث اضطرابشان می شود اجتناب می کنند و همین امر باعث می شود که استرس و اضطراب افزایش پیدا کند. حال در روش مواجهه سازی ، متخصص استرس به مراجع آموزش می دهد که برعکس رفتاری که تا به حال انجام داده، انجام دهد تا استرس و اضطراب برطرف شود.
این یعنی تا الان با موقعیت، اشیاء و… روبرو نمی شد چون اضطرابش بالا می رفت حال باید این رویه قطع شود و چون این کار، موضوع سختی است بنابراین دکتر متخصص استرس و اضطراب این رویه را به صورت پله ای و طبق سیستم خاصی انجام می دهد.

مراحل درمان مواجهه سازی :

طبق نظر دکتر متخصص استرس و اضطراب در درمان استرس و اضطراب ، ابتدا درمانگر موقعیت ، اشیاء و افرادی که استرس و اضطراب را در مراجع برمی انگیزند را لیست می نماید و سپس بنا به قاعده خاصی به او می گوید که با هر کدام از این موارد مواجه شود. معمولاً بهترین دکتر برای درمان اضطراب ، موقعیت ها را از آیتمی شروع می کند که حدود ۵۰ درصد برای مراجع اضطراب آور است.
مثلاً اگر مراجع در جمع صحبت کند و ۵۰ درصد دچار اضطراب شود، طبق این الگو، درمانگر برنامه هفتگی مراجع را از این آیتم شروع می کند. درمانگر باید در هر آیتمی آنقدر صبر کند تا برطرف کردن استرس و اضطراب را در مراجع ببیند.
البته متخصص استرس باید بداند که هیچ گاه اضطراب مراجع، صفر نمی شود. درمانگر باید در هر آیتمی، ۲ الی ۳ جلسه صبر کند و وقتی مراجع روی روال افتاد آنوقت سراغ آیتم بعدی برود. بهترین دکتر اضطراب و استرس می داند که تمام آیتم های مراجع با هم همپوشانی دارد و اگر روی یکی از آنها کار شود، طبیعتاً روی بقیه هم تاثیر خواهد گذاشت. تکتیک مواجهه سازی برای تمام اختلالات اضطرابی می تواند مفید باشد از جمله اضطراب فراگیر ( GAD ) ، درمان پانیک ، اختلال استرس پس از سانحه ( PTSD ) ، اضطراب اجتماعی ، فوبیاها و…

بهترین روش های روان درمانی از نظر دکتر متخصص استرس و اضطراب

هر کدام از روش های بالا اگر درست انجام شود می تواند در از بین بردن استرس و اضطراب توسط بهترین دکتر استرس و اضطراب مفید باشد.

 

بهترین دکتر استرس و اضطراب

برای درمان اضطراب به چه دکتری مراجعه کنیم ؟

دارو درمانی

این روش توسط روانپزشک متخصص اضطراب انجام می گیرد. مطمئناً دارو یکسری عوارض های خودش را دارد که بسته به نوع دارو متفاوت است. همچنین دارو برای اضطراب یک درمان نگه دارنده است این یعنی تا زمانی که فرد دارو مصرف کند حالش خوب و بعد از قطع دارو ممکن است علائم برگردد بنابراین درمان قطعی نمی تواند برای اکثر افراد باشد.

 

روان درمانی

ردکتر متخصص استرس و اضطراب اعتقاد دارد که وانشناسی یکی از سالمترین راههای برطرف کردن استرس و اضطراب شدید است که اگر توسط متخصص استرس و اضطراب انجام گیرد مطمئناً در کنار ابزارهای نوروساینس می تواند درمان قطعی برای اضطراب باشد.

 

ابزارهای نوروساینس

یکی از درمان های جدیدی است که چند سالی است وارد ایران شده و برای انواع مشکلات اضطرابی هم به کار می رود. از جمله این درمان ها می توان به درمان نوروفیدبک ، لورتا نوروفیدبک ( نسل جدید نوروفیدبک ) و یا دیگر ابزارهای نوروساینس اشاره کرد که همگی بدون عوارض جانبی می باشند. البته از نظر بهترین دکتر برای درمان اضطراب این روش اگر توسط متخصص نوروتراپیست ( نه روانشناس و روانپزشک ) انجام گیرد می تواند در کنار روان درمانی باعث درمان قطعی اضطراب شود.

نکته مهم : گروه نیک مهر برای برطرف کردن استرس و اضطراب شدید از وجود دکتر نیما گنجی ( عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی تهران و بنیانگذار واقعی لورتا در ایران ) و متخصص استرس و اضطراب در بخش نوروساینس و سید مصطفی حسینی ( مدیر گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر ) در بخش روانشناسی ( با متدهای خاص ) استفاده می کند. لازم به ذکر است که تمامی درمان ها بدون دارو و عوارض جانبی می باشد. برای دیدن موفقیت درمانی گروه نیک مهر به صفحه اینستاگرام یا بخش ویدئوها بروید.

مصاحبه با دکتر متخصص استرس و اضطراب

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، مدیر گروه روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر

لطفاً در زیر نظر خود را در خصوص این مقاله بیان و اگر سوالی دارید مطرح نمائید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

شاید این موارد هم برایتان مفید باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.