درمان سریع پانیک بدون دارو و عوارض

حمله پانیک یکی از اختلالات اضطرابی است. یکی از راههای درمان فوری حمله وحشتزدگی ، روان درمانی است که توسط روانشناس صورت می گیرد. در این روش ، روانشناس نشانه های حملات اضطرابی را در مراجع چِک می کند و اگر متوجه شد که دارای این مشکل می باشد طبق رویکردی که دارد، مدل درمانی را در نظر گرفته و نقشه درمانی را برای او اجرا می کند.

مثلاً درمانگر ممکن است با مدل بارلو کار کند. مدل بارلو می گوید که هسته اضطراب در افرادی که مضطرب هستند بدلیل کنترل ناپذیری و پیش بینی ناپذیری است. پس هر موقعیتی که باعث شود این دو متغییر در فرد شکل بگیرد او را دچار استرس و اضطراب از جمله حمله پانیک خواهد کرد.

مدت زمان مطالعه : ۶ دقیقه , تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۳۰

درمان سریع پانیک بدون دارو و عوارض

تلفن های تماس

در این مقاله میخوانیم…

درمان سریع پانیک

لازم به ذکر است که ۳ نوع فرزندپروری کودک را دچار اضطراب می کند در این خصوص انواع والدین عبارتند از :

چون هر ۳ مورد باعث کنترل ناپذیری و پیش بینی ناپذیری می شوند. البته علاوه بر درمان فوری حمله وحشتزدگی در دیگر مشکلات اضطرابی مثل اختلال اضطراب فراگیر ، اختلال استرس پس از سانحه ، اختلال اضطراب اجتماعی و… هم این نوع فرزندپروری باعث شکل گیری خواهد شد.

بهترین دکتر برای درمان پانیک

طبق کلارک دلیل اینکه فرد دچار حملات پانیک می شود این است که از علایم جسمی اش فاجعه سازی می کند. پس در معالجه فوری پانیک ، دکتر خوب برای بیماری پانیک بر اساس همین موضوع روند درمان را پیگیری می کند.

روش های درمان فوری پانیک

منطق درمان سریع پانیک یا حمله وحشتزدگی

دو نوع منطق برای درمان اضطراب از جمله معالجه فوری پانیک وجود دارد:

منطق بازداری مقابله ای ولپی

وُلپی می گوید بعضی از احساسات ، احساسات دیگر را بازداری می کند. مثلاً فرد نمی تواند هم آرام باشد و هم عصبی باشد در نتیجه اگر به فرد بخواهیم آرامش یاد دهیم و خشم او را رفع کنیم باید به او Relaxation آموزش دهیم تا بدین طریق بدن از حالت عصبانی به آرامش برگردد و درمان اضطراب و معالجه فوری پانیک اتفاق بیافتد.
پس بنا به منطق وُلپی ، فرد نباید اضطراب را تجربه کند بلکه با آرامش باید آن را نادیده بگیرد بنابراین باید از تکنیک های توجه برگردانی استفاده نمود. امروزه ثابت شده که این روش در ابتدا موثر خواهد بود ولی در درازمدت کارایی خوبی ندارد. از این روش دکتر خوب برای معالجه فوری پانیک باید کمتر استفاده کند.

منطق مواجهه سازی بارلو

در منطق مواجهه سازی ، فرد اضطراب خود را تجربه می کند. به طور کل فرد هر عاملی که باعث ایجاد احساس بد و تپش قلب در او می شود را کنار می گذارد و از آن اجتناب می کند حال این روش می گوید که فرد باید در آن موقعیت خاص با احساساتش که همان اضطراب است رویارویی کند. بهترین دکتر برای معالجه فوری پانیک باید از این روش در درمان سریع حمله پانیک بدون دارو مراجع استفاده کند.

درمان پانیک

روش های درمانی درمان فوری پانیک

دارو درمانی

این روش توسط روانپزشک انجام می شود که طبق نظر دکتر خوب برای درمان فوری حمله وحشتزدگی فقط یک درمان نگه دارنده است و بعد از درمان دوباره علائم اختلال پانیک اتک بر می گردد.

روان درمانی

درمان روانشناسی اختلال پانیک اتک یکی از باثبات ترین روش های درمانی است.

ابزارهای نوروساینس

جزء درمان های جدیدی است که می تواند برای معالجه فوری پانیک بدون عوارض جانبی مفید باشد. از جمله درمانهای نوروساینس می توان به درمان با نوروفیدبک یا لورتا نوروفیدبک ( نسل جدید نوروفیدبک ) اشاره کرد.

نکته مهم : گروه نیک مهر برای درمان فوری پانیک اتک از وجود دکتر سید مصطفی حسینی ( مدیر شعبات نیک مهر ) با متدهای خاص در بخش روانشناسی و دکتر نیما گنجی ( عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی تهران و بنیانگذار واقعی لورتا نوروفیدبک در ایران ) در بخش نوروساینس استفاده می کند. لازم به ذکر است که تمامی درمان ها بدون دارو و عوارض جانبی می باشد.

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، مدیر کلینیک روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر

لطفاً در زیر نظر خود را در خصوص این مقاله بیان و اگر سوالی دارید مطرح نمائید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

شاید این موارد هم برایتان مفید باشد

۶ نظر در مقاله “درمان سریع پانیک بدون دارو

 1. حسنا says:

  سلام من خانم هستم بیماری پانیک دارم و واقعا داغونم کرده حالت تهوع شدیدوسرگیجه وخفگی داره منو ازبین میبره دکتر هم رفتم ولی نتیجه نگرفتم چون اونا بهم قرص خواب وارام بخش میدادن ودرکل جواب نگرفتم انشاله شما بتونید کمکم کنید

 2. پیمان says:

  سلام و عرض ادب و احترام بنده دچار پنیک اتک شدم ولی متاسفانه اصفهان ساکنم چطور میتوانید کمکم کنید.در ضمن مشکل اصلی بنده وقتیه که جدیدن سوار ماشین میشم بعد یک ساعت حالم شدیدا بد میشه تپش قلب شدید و جدیدا حالت سر درد شدید به حد انفجار و داغی حس میکنم مثل اینکه فشارم بالاست ولی بالا نیست و ترکیدگی مغز لطفا کمکم کنید ممنون میشم.

  • سید مصطفی حسینی says:

   سلام دوست عزیز، از اونجایی که اصفهان تشریف دارید نمی شه به کلینیک ما مراجعه کنید چون باید هفته ای دو بار به کلینیک مراجعه کنید و درمان را پیگیری نمائید. توصیه این است که در همان اصفهان باید تحت نظر روانشناسی قرار بگیرید که در زمینه پانیک کار کرده است و در کنارش از دستگاههای لورتا یا نوروفیدبک استفاده کنید. البته مرکزی بروید که دکتر اونجا متخصص نوروسایکولوژی داشته باشه چون متاسفانه مراکز نابلد در این زمینه زیاد هستند. دارو درمانی در بیماری پائیک فقط یه درمان نگه دارنده هست و درمان کاملی نمی تونه باشه. باز اگر کمکی خواستید گروه نیک مهر در خدمتتون هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.