گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر

درمان سریع پانیک و معرفی بهترین دکتر برای درمان پانیک

حمله پانیک یکی از اختلالات اضطرابی است که با علائم تعریق ، نفس تنگی ، احساس مردن ، تپش قلب بالا و… خودش را نشان می دهد. در این مقاله سعی داریم منطق های درمان سریع پانیک را در قسمت روانشناسی و نورو درمانی و دارو درمانی مورد بررسی قرار داده و در ادامه به سوالات برای درمان پانیک به چه پزشکی مراجعه کنیم ؟ و بهترین دکتر برای درمان پانیک کیست ؟ پاسخ دهیم. این موضوع را باید مدنظر قرار داد که درمان پانیک اگر با روش صحیح انجام شود می تواند سرعت درمان پانیک را بالا ببرد.

مدت زمان مطالعه : 6 دقیقه , تاریخ انتشار : 1398/04/30

درمان سریع پانیک بدون دارو و عوارض

موفقیت درمان سریع پانیک در گروه نیک مهر

نوع سبک فرزند پروری در ایجاد حملات پانیک

متاسفانه اضطراب هایی که فرد در طول زمان به خودش وارد می کند یکی از علل ایجاد پنیک در افراد می باشد. در کنار این موضوع نباید سبک فرزند پروری را در ایجاد حملات پانیک نادیده گرفت. متخصص پانیک در تهران می گوید که در این خصوص ۳ نوع فرزندپروری کودک را دچار اضطراب می کند و باعث می شود که در آینده فرد دچار پانیک شود که این موضوع توسط بهترین دکتر برای درمان پانیک در مرکز تخصصی درمان پانیک مورد بررسی قرار می گیرد. 

انواع والدین که در درمان سریع پانیک مورد بررسی قرار می گیرند عبارتند از :

چون هر ۳ مورد باعث کنترل ناپذیری و پیش بینی ناپذیری می شوند. البته این موارد علاوه بر درمان فوری پانیک در دیگر مشکلات اضطرابی مثل اختلال اضطراب فراگیر ، درمان استرس بعد از حادثه ، اختلال اضطراب اجتماعی و… مورد بررسی قرار می گیرند.

بررسی مدل کلارک توسط بهترین دکتر برای درمان پانیک

در درمان سریع پانیک ، دکتر خوب برای بیماری پانیک در بخش روانشناسی باید مدل کلارک را به مراجع آموزش دهد. مدل کلارک می گوید : دلیل اینکه فرد دچار حملات پانیک می شود این است که از علایم جسمی و محرک های بیرونی اش فاجعه سازی می کند و همین فاجعه سازی باعث می شود که بیماری پانیک خوب نشود و ادامه دار باشد.

درمان سریع پانیک

منطق های درمان سریع پانیک در بخش روانشناسی

دو نوع منطق برای درمان اضطراب از جمله معالجه فوری پانیک در بخش روانشناسی وجود دارد که باید توسط متخصص پانیک در کلینیک درمان پانیک مورد بررسی قرار بگیرد.

منطق بازداری مقابله ای ولپی

وُلپی می گوید بعضی از احساسات ، احساسات دیگر را بازداری می کند. مثلاً فرد نمی تواند هم آرام باشد و هم عصبی باشد در نتیجه اگر به فرد بخواهیم آرامش یاد دهیم و خشم او را رفع کنیم باید به او Relaxation آموزش دهیم تا بدین طریق بدن از حالت عصبانی به آرامش برگردد و درمان سریع پانیک اتفاق بیافتد.
پس بنا به منطق وُلپی ، فرد نباید اضطراب را تجربه کند بلکه با آرامش باید آن موقعیت را نادیده بگیرد بنابراین باید از تکنیک های توجه برگردانی استفاده نمود. امروزه ثابت شده که این روش در ابتدا موثر خواهد بود ولی در درازمدت کارایی خوبی ندارد و وضعیت را بدتر خواهد کرد بنابراین از این روش دکتر خوب برای پانیک کمتر استفاده می کند.

منطق مواجهه سازی بارلو

در منطق مواجهه سازی ، فرد اضطراب خود را تجربه می کند. به طور کل فرد هر عاملی که باعث ایجاد احساس بد و تپش قلب در او می شود را کنار می گذارد و از آن اجتناب می کند حال این روش می گوید که فرد باید در آن موقعیت خاص با اضطراب خود رویارویی کند. بهترین دکتر برای درمان پانیک از این روش و با متدهای خاصی که دارد استفاده می کند.

 

درمان سریع پانیک

درمان سریع پانیک و درمان پانیک در گروه نیک مهر

دارو درمانی

این روش توسط روانپزشک انجام می شود که طبق نظر دکتر خوب برای درمان پانیک این روش درمان سریع پانیک را باعث می شود ولی بعد از قطع دارو در اکثر موارد علائم باز برخواهد گشت بنابراین درمان موقتی است. بنابراین گروه نیک مهر از این روش درمانی استفاده نمی کند. 

 

روان درمانی

درمان روانشناسی اختلال پانیک اتک یکی از باثبات ترین روش های درمانی است که البته اگر توسط متخصص پانیک انجام شود می تواند تاثیرات خیلی خوبی به همراه درمان های نوروساینس داشته باشد.

 

ابزارهای نوروساینس

جزء درمان های جدیدی است که می تواند برای درمان سریع پانیک مفید باشد. از جمله درمانهای نوروساینس می توان به درمان با نوروفیدبک یا لورتا نوروفیدبک ( نسل جدید نوروفیدبک ) اشاره کرد. در این خصوص بهترین دکتر برای درمان پانیک در مرکز تخصصی درمان پانیک می گوید که درمان آر تی ام اس ( rTMS ) یا tDCS یا…. و در کل درمان های تحریک مغزی نمی تواند درمان مناسبی برای بیماران پانیک باشد چون ثبات خوبی ندارد و برگشت پذیر است و حتی در برخی از موارد حال فرد را ممکن است بدتر کند. 

نکته مهم : گروه نیک مهر برای درمان فوری پانیک اتک از وجود سید مصطفی حسینی ( مدیر گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر ) با متدهای خاص در بخش روانشناسی و دکتر نیما گنجی ( عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی و بنیانگذار واقعی لورتا نوروفیدبک در ایران ) در بخش نوروساینس استفاده می کند. لازم به ذکر است که تمامی درمان ها بدون دارو و عوارض جانبی می باشد. برای دیدن موفقیت های درمانی گروه نیک مهر به صفحه اینستاگرام یا بخش ویدئوها بروید.

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، مدیر گروه روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر

لطفاً در زیر نظر خود را در خصوص این مقاله بیان و اگر سوالی دارید مطرح نمائید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

شاید این موارد هم برایتان مفید باشد

14 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • درود و تشکر وافر از محتوای خوب سایت تون.
  آقایی 47 ساله و مدرس دانشگاه هستم و چند سالی است از بیماری پانیک رنج میبرم.
  بعد از بر رسی دقیق سایت، مشاهده فیلم های Testimony، با سه شعبه از 4 شعبه شما تماس گرفتم و یکی دو سوال مشابه رو مطرح کردم. بنظر می آید در حیطه تخصص آقای دکتر گنجی، طول درمان و تعداد جلسات لورتا/نوروفیدبک اگر رویکرد واقعا علمی باشد و نه آزمایش و خطا، علی القاعده می بایست مینیمم و ماگزیمم و رینج مشخصی را بطور تقریبی داشته باشد.
  پیشنهاد میکنم این بخش با شفافیت بیشتری در محتوای سایت قرار گیرد. در بدترین سناریو…… برای یک بیمار مبتلا به پانیک تجویز 50 جلسه لورتا/نوروفیدبک بسیار تعجب آور است.
  امیدوارم عرایض بنده را از منظر دلسوزی و شاید عدم اشراف و آگاهی نسبت به پروسه درمان بنگرید و لاغیر. پیروز و پاینده باشید.

  پاسخ
  • درمان سریع پانیک
   سید مصطفی حسینی
   23 بهمن 1401 10:02 ب.ظ

   سلام و وقتتون بخیر و ممنون از نقدی که داشتید. بله معمولاً در اکثر افراد یک تعداد جلسات خاصی برای درمان انجام می شود ولی هستند افرادی که تعداد جلساتشون بیشتر از بقیه است و برای اینکه سوء تفاهمی برای این عزیزان رخ نده تعداد جلسات در جلسه نقشه مغزی و برای هر مراجع بر مبنای نقشه مغزی گفته خواهد شد. هر چند که نوع دستگاه هم در تعداد جلسات مشخص است چون تعداد جلسات نوروفیدبک بیشتر از لورتا می باشد

   پاسخ
 • سلام بهترین روش درمان که بعدازپانیک شدید که گرفته بودم توصل به خداواهل بیت ونماز وقران خواندن هست من خوب خوب شدم همه دکترها واطبا هرچیزی که بگیدانجام دادم هیچ چیزی جواب نداد الا توصل به خدا واهل بیت دوستان عزیز پانیک فقط با فکر کردن وشادی یا اضطراب دچارش میشید هرچیزی که باعث اضطراب میشه ازاین گوش بشنو از اون گوش بندازش توسطل آشغال انشالله حمله اونهایی که با پانیک دچارشدن خوب خوب میشن نگران نباشید خدا همون طور که بیماری واسه محک صبر آدمها داد همون طور صبرشو هم میده

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر
  برای درمان پنیک می توان از رویکرد روانکاوی و درمان آدلری هم استفاده کرد؟

  پاسخ
  • درمان سریع پانیک
   سید مصطفی حسینی
   27 مهر 1400 10:09 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، بله می توان برای برخی از مراجع کنندگان می تواند مفید باشد

   پاسخ
 • سلام ممکنه به صورت انلاین ویزیت بشم؟

  پاسخ
 • سلام من خانم هستم بیماری پانیک دارم و واقعا داغونم کرده حالت تهوع شدیدوسرگیجه وخفگی داره منو ازبین میبره دکتر هم رفتم ولی نتیجه نگرفتم چون اونا بهم قرص خواب وارام بخش میدادن ودرکل جواب نگرفتم انشاله شما بتونید کمکم کنید

  پاسخ
 • سلام و عرض ادب و احترام بنده دچار پنیک اتک شدم ولی متاسفانه اصفهان ساکنم چطور میتوانید کمکم کنید.در ضمن مشکل اصلی بنده وقتیه که جدیدن سوار ماشین میشم بعد یک ساعت حالم شدیدا بد میشه تپش قلب شدید و جدیدا حالت سر درد شدید به حد انفجار و داغی حس میکنم مثل اینکه فشارم بالاست ولی بالا نیست و ترکیدگی مغز لطفا کمکم کنید ممنون میشم.

  پاسخ
  • درمان سریع پانیک
   سید مصطفی حسینی
   24 شهریور 1399 8:45 ق.ظ

   سلام دوست عزیز، از اونجایی که اصفهان تشریف دارید نمی شه به کلینیک ما مراجعه کنید چون باید هفته ای دو بار به کلینیک مراجعه کنید و درمان را پیگیری نمائید. توصیه این است که در همان اصفهان باید تحت نظر روانشناسی قرار بگیرید که در زمینه پانیک کار کرده است و در کنارش از دستگاههای لورتا یا نوروفیدبک استفاده کنید. البته مرکزی بروید که دکتر اونجا متخصص نوروسایکولوژی داشته باشه چون متاسفانه مراکز نابلد در این زمینه زیاد هستند. دارو درمانی در بیماری پائیک فقط یه درمان نگه دارنده هست و درمان کاملی نمی تونه باشه. باز اگر کمکی خواستید گروه نیک مهر در خدمتتون هست

   پاسخ
   • سلام بنده دو ساله پانیک دارم خیلی دکتر رفتم ولی خوب نشدم . همدان هستم

    پاسخ
    • درمان سریع پانیک
     سید مصطفی حسینی
     26 آذر 1399 8:19 ق.ظ

     سلام احتمالا از روش درمان دارویی استفاده کردید. لطفا از روش های دیگر درمانی هم استفاده کنید

     پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.