بهترین دکتر درمان پانیک جهت درمان سریع پنیک اتک

تماس با کلینیک روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر :

شعبه شمال تهران ( پاسداران ) : ۲۲۷۹۷۴۸۲  

        شعبه شرق تهران ( پیروزی ) :  ۳۶۶۰۳۹۸۳

        مدیریت : ۰۹۱۲۴۴۳۷۱۲۴ 

تصویری از مقاله درمان سریع پانیک توسط دکتر خوب برای درمان پانیک

حمله پانیک یکی از اختلالات اضطرابی است. یکی از راههای درمان فوری حمله وحشتزدگی ، روان درمانی است که توسط روانشناس صورت می گیرد. در این روش ، روانشناس نشانه های حملات اضطرابی را در مراجع چِک می کند و اگر متوجه شد که دارای این مشکل می باشد طبق رویکردی که دارد، مدل درمانی را در نظر گرفته و نقشه درمانی را برای او اجرا می کند.
مثلاً درمانگر ممکن است با مدل بارلو کار کند. مدل بارلو می گوید که هسته اضطراب در افرادی که مضطرب هستند بدلیل کنترل ناپذیری و پیش بینی ناپذیری است. پس هر موقعیتی که باعث شود این دو متغییر در فرد شکل بگیرد او را دچار استرس و اضطراب از جمله حمله پانیک خواهد کرد.


( درمان دائمی پانیک )


درمان سریع پانیک توسط بهترین متخصص

لازم به ذکر است که ۳ نوع فرزندپروری کودک را دچار اضطراب می کند

در این خصوص انواع والدین عبارتند از :

۱) والدین بیش از حد محافظت کننده

۲) والدین زیاد از حد مداخله گر

۳) والدین بیش از حد انتقادگر

چون هر ۳ مورد باعث کنترل ناپذیری و پیش بینی ناپذیری می شوند. البته علاوه بر درمان فوری حمله وحشتزدگی در دیگر مشکلات اضطرابی مثل اختلال اضطراب فراگیر ، اختلال استرس پس از سانحه ، اختلال اضطراب اجتماعی و… هم این نوع فرزندپروری باعث شکل گیری خواهد شد.

مدل کلارک در خصوص حمله پانیک 

طبق این مدل دلیل اینکه فرد دچار حملات پانیک می شود این است که از علایم جسمی اش فاجعه سازی می کند. پس در معالجه فوری پانیک ، دکتر خوب برای بیماری پانیک بر اساس همین موضوع روند درمان را پیگیری می کند.

منطق های درمان فوری حمله وحشتزدگی  

دو نوع منطق برای درمان اضطراب از جمله معالجه فوری پانیک وجود دارد:

۱)منطق بازداری مقابله ای ولپی:

وُلپی می گوید بعضی از احساسات ، احساسات دیگر را بازداری می کند. مثلاً فرد نمی تواند هم آرام باشد و هم عصبی باشد در نتیجه اگر به فرد بخواهیم آرامش یاد دهیم و خشم او را رفع کنیم باید به او Relaxation آموزش دهیم تا بدین طریق بدن از حالت عصبانی به آرامش برگردد و درمان اضطراب و معالجه فوری پانیک اتفاق بیافتد.
پس بنا به منطق وُلپی ، فرد نباید اضطراب را تجربه کند بلکه با آرامش باید آن را نادیده بگیرد بنابراین باید از تکنیک های توجه برگردانی استفاده نمود. امروزه ثابت شده که این روش در ابتدا موثر خواهد بود ولی در درازمدت کارایی خوبی ندارد. از این روش دکتر خوب برای معالجه فوری پانیک باید کمتر استفاده کند.

۲) منطق مواجهه سازی بارلو:

در منطق مواجهه سازی ، فرد اضطراب خود را تجربه می کند. به طور کل فرد هر عاملی که باعث ایجاد احساس بد و تپش قلب در او می شود را کنار می گذارد و از آن اجتناب می کند حال این روش می گوید که فرد باید در آن موقعیت خاص با احساساتش که همان اضطراب است رویارویی کند. بهترین دکتر برای معالجه فوری پانیک باید از این روش در درمان سریع حمله پانیک بدون دارو مراجع استفاده کند.

روش های درمانی درمان فوری پانیک :

برای درمان سریع و غیر دارویی پانیک سه روش کلی وجود دارد.

۱) دارو درمانی :

این روش توسط روانپزشک انجام می شود که طبق نظر دکتر خوب برای درمان فوری حمله وحشتزدگی فقط یک درمان نگه دارنده است و بعد از درمان دوباره علائم اختلال پانیک اتک بر می گردد.

۲) روان درمانی :

درمان روانشناسی اختلال پانیک اتک یکی از باثبات ترین روش های درمانی است. 

۳) ابزارهای نوروسایکولوژی :

جزء درمان های جدیدی است که می تواند برای معالجه فوری پانیک بدون عوارض جانبی مفید باشد. از جمله درمانهای نوروساینس می توان به درمان با نوروفیدبک اشاره کرد.

نکته مهم : دکتر خوب برای بیماری پانیک در گروه نیک مهر ۳ روش فوق را به کار می برد منتهی برای درمان فوری پانیک اتک حتماً از روان درمانی ( با متدهای خاص ) به همراه ابزارهای نوروساینس استفاده می کند.

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، مدیر کلینیک روانشناسی ، مرکز مشاوره و مرکز نوروفیدبک نیک مهر در تهران

لطفاً در زیر نظر خود را در خصوص این مقاله بیان و اگر سوالی دارید مطرح نمائید.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.