گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر

بهترین روانپزشک در تهران

وقتی افرادی که دارای مشکل روانشناختی هستند تصمیم می گیرند از متخصصین حوزه روان از جمله دارو درمانی استفاده کنند این موضوع را باید بدانند که نمی توانند پیش هر روانپزشکی بروند بلکه باید از طریق منابع آگاه به بهترین روانپزشک در تهران مراجعه کنند. البته لازم به ذکر است که به جز موارد درسی و نوع دروس دانشگاهی که روانپزشک را با متخصص اعصاب و روان خوب تفکیک می دهد در موارد درمانی این دو فعالیت اشان شبیه به هم است. پس خصوصیت بهترین متخصص اعصاب و روان خوب در تهران هم مثل خصوصیت رواپزشک خوب می باشد. در این مقاله سعی داریم خصوصیت ها و ویژگی های متخصص روانپزشک در تهران را مورد بررسی قرار دهیم.

مدت زمان مطالعه : 9 دقیقه , تاریخ انتشار : 1399/05/18

روانپزشک خوب در تهران

خصوصیت های بهترین روانپزشک در تهران

مسلط به کتب روانپزشکی

یکی از خصوصیت هایی که بهترین روانپزشک تهران باید دارا باشد این است که مسلط به کتب روانپزشکی روز دنیا باشد و دائم به دنبال درمان ها و داروهای جدیدی باشد که موسسه های بهداشت جهانی هر ساله مورد تائید قرار می دهند.

موفقیت در گام های اولیه

مراجعانی که دارای مشکلات روانشناختی هستند وقتی به بهترین روانپزشک در تهران مراجعه می کنند مطمئناً از قبل یکسری از راهها را برای بهبود بیماری خود انجام داده اند و از هیچکدام نتیجه لازم را نگرفته اند. بنابراین متخصص روانپزشک در تهران کسی است که در همان گام های اول درمان چنان مداخله درمانی را انجام دهد که مراجع دارای مشکل روانشناختی بتواند کمی موفقیت را بچشد و احساس کند که حالش رو به بهبودی است.

پروتکل درمانی مختص هر مراجع

متخصص روانپزشک در تهران کسی است که در تجویز داروها تمام آلارم ها را مدنظر قرار دهد و یک دارو را برای یک نوع بیماری خاص ، در خصوص همه افرادی که دارای آن بیماری هستند ، استفاده نکند. چون هر فردی از نظر نوع مزاج و حساسیت ها با دیگری فرق دارد. هر دارویی که برای افراد دارای مشکل روانشناختی ، تجویز می شود مطمئناً نوع دارو ، دوز و زمان مصرف دارو با افراد دیگر متفاوت است که اگر این اصول مصرف خوب رعایت نشود درمان به شکست می انجامد. روانپزشک خوب باید این قواعد مصرف را به خوبی به مراجعین توضیح دهد تا آنها دچار اشتباه و مشکل نشوند. پس بهترین روانپزشک کسی است که مختص هر فرد پروتکل درمانی مختص او را اجرا کند.

گوش دادن فعال و همدلی

بسیار مهم است که بهترین متخصص روانپزشک در تهران به جای اینکه سریع دارو بنویسد، از همدلی و گوش دادن فعال در مورد افراد دارای مشکل روانشناختی استفاده کند. متاسفانه دیده شده است که برخی از روانپزشکان تا مراجع ، اولین نشانه های بیماری اش را بیان می کند شروع به نسخه نوشتن و تجویز دارو می کنند در حالی که باید به صحبت های مراجع گوش می دهد و بعد از ارزیابی های دقیق و تشخیص بیماری ، شروع به تجویز دارو می کند.

به روز بودن

بهترین روانپزشک در تهران کسی است که دائم در حال مطالعه کتاب های جدید روانپزشکی باشد تا بتواند هر چه بهتر به مراجعان خودش کمک کند. متاسفانه برخی از روانپزشکان وقتی دارای شهرت شدند و مراجعانشان زیاد شد دیگر دنبال مطالب جدید نمی روند و وقت خود را به ویزیت کردن بیشتر مراجعان صرف می کنند.

ارتباط درمانی

ارتباط درمانی در هر درمان پزشکی و روانپزشکی می تواند ۵۰ درصد درمان باشد بنابراین بهترین متخصص روانپزشک در تهران کسی است که بتواند در همان جلسه اول ارتباط درمانی را با مراجع شکل دهد. طوری که مراجع اخساس بیمار بودن به او دست ندهد.

ارجاع به روانشناس

بهترین روانپزشک در تهران کسی است که مقاومت نسبت به درمان های غیر دارویی ندارد و در کنار دارو درمانی به مراجعانش توصیه می کند که برای بهتر شدن مشکلشان حتماً از روانشناس بزرگسال و روانشناس کودک استفاده کنند به همین دلیل آنها را به بهترین روانشناس کودک در تهران و بهترین روانشناس در تهران ارجاع می دهد.

ارجاع به نوروتراپیست

گاهی اوقات درمان های دارویی برای مراجع کنندگان نتیجه لازم را به همراه ندارد و یا اینکه بهبودی خیلی کمی حاصل شده است. در این گونه موارد بهترین روانپزشک در تهران برای اینکه بیشترین کمک را به اینگونه از مراجعان انجام دهد، بدون هیچ گونه ضعفی به آنها اعلام می کند که دارو درمانی برای آنها فایده ندارد و بهتر است از درمان های نوروساینس از جمله نوروفیدبک ( نوروفیدبک چیست ) که همگی بدون عوارض جانبی است استفاده کنند. بعد از آن بهترین متخصص روانپزشک خوب در تهران مراجع کننده را به بهترین مرکز نوروفیدبک تهران معرفی می کند.

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، مدیر کلینیک روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر

لطفاً در زیر نظر خود را در خصوص این مقاله بیان و اگر سوالی دارید مطرح نمائید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

شاید این موارد هم برایتان مفید باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.