گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر

بهترین دکتر روانشناس تهران

روانشناسی و مشاوره دو تا از رشته های تخصصی حوزه روان می باشد که مثل سایر رشته های تخصصی این رشته بسیار حساس است چون با روان انسان ها سر و کار دارد بنابراین فردی که در این حوزه به فعالیت می پردازد خودش باید کمترین مشکلات روانشناختی را داشته باشد. در این مقاله سید مصطفی حسینی ( مدیر گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر ) و دکتر مریم زادبر ( مسئول فنی گروه نیک مهر ) که یکی از روانشناسان معروف تهران می باشند سعی دارند به سوالات اینکه بهترین روانشناس در تهران یا دکتر روانشناس خوب در تهران باید چه مهارت هایی داشته باشد تا به عنوان بهترین روانشناس خوب و مشاور خوب در تهران و ایران شناخته شود. نکته ای که در اینجا لازم به ذکر است این است که متخصص روانشناسی الزاما نباید مشهور باشد بلکه باید مهارت های لازم را داشته باشد تا بتواند به مراجع کمک کند.

مدت زمان مطالعه : 9 دقیقه , تاریخ انتشار : 1399/05/18

بهترین روانشناس در تهران

خصوصیات بهترین دکتر روانشناس

بهترین روانشناس خوب در تهران

گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر از وجود سید مصطفی حسینی ( مدیر گروه نیک مهر ) و دکتر مریم زادبر ( مسئول فنی گروه نیک مهر ) و دکتر مائده عباسپور در بخش روانشناسی بزرگسال و سودابه خاکپور در بخش روانشناسی کودک و نوجوان استفاده می کند. تمامی درمان های گروه نیک مهر بدون دارو و عوارض جانبی است. برای دیدن موفقیت های درمانی گروه نیک مهر به بخش ویدئوها یا صفحه اینستاگرام مراجعه کنید.

 

حس همدلی

برای این که فردی بتواند دکتر روانشناس خوب در تهران باشد و به مراجع کننده کمک کند در گام اول باید بتواند یک همدلی خوبی را با مراجعش ایجاد کند. حس همدلی یعنی اینکه متخصص روانشناسی بدون هیچ گونه قضاوتی صحبت های مراجع کننده اش را بشنود و بتواند خودش را جای طرف مقابل بگذارد و از منظر او قضایا را نگاه کند. این موضوع باعث می شود که مراجع نسبت به بهترین روانشناس و مشاور احساس راحتی کند و نسبت به او اعتمادش جلب شود. متاسفانه برخی از مشاورین در این مورد ضعیف هستند و نمی توانند یک حس همدلی خوبی را با مراجع برقرار کنند.

گوش شنوا داشتن

دومین آیتم در خصوص ویژگی های بهترین دکتر روانشناس تهران ، گوش شنوا داشتن است. این یعنی بهترین مشاور و روانشناس باید در خصوص مراجع کننده اش شنونده خوبی باشد و خوب به صحبتهای او گوش کند. متاسفانه برخی از روانشناسان در این موضوع دچار ضعف هستند و خیلی به سرعت بدون اینکه کامل حرف های مراجع کننده را شنیده باشند به او راه حل می دهند که این درست نیست و باعث می شود درمان شکست بخورد.

 

مهارت های ارتباطی قوی

دیده شده که خیلی از روانشناسان بعد از چندین سال کار در حوزه روان به دلیل خستگی و فرسودگی شغلی که برایشان حادث می شود برای ارتباط گرفتن با مراجع خیلی وقت نمی گذارند و خیلی عادی از این آیتم می گذرند در صورتی که مهارت های ارتباطی برای بهترین متخصص روانشناسی در تهران شدن می تواند ضروری باشد. پس بسیار ضروری است که بهترین دکتر روانشناس خوب در تهران بتواند ارتباط بسیار خوبی با مراجعین برقرار کند تا آنها بتوانند همه اطلاعات لازم را در خصوص مشکل اشان با متخصص روانشناسی درمیان بگذارند. این آیتم می تواند به ما نشان دهد که چرا دکتر روانشناس معروف در تهران نمی تواند بهترین دکتر روانشناس در تهران باشد.

ارزیابی و تشخیص دقیق

ارزیابی و تشخیص دقیق در واقع ۵۰ درصد و گاهی ۱۰۰ درصد درمان است. این یعنی اگر در ارزیابی یا تشخیص ، بهترین مشاور در تهران خطا و اشتباهی کند ممکن است مراجع بعد از چندین جلسه درمان ، بخاطر اینکه حالش بهبود پیدا نکرده دست از درمان بکشد و اعتماد به نفس اش در خصوص درمانش پائین بیاید و این جمله را بگوید که او هیچ موقع خوب نخواهد شد. پس ارزیابی و تشخیص در درمان خیلی مهم است و این موضوع به تخصص حرفه ای بهترین دکتر روانشناس خوب در تهران بستگی دارد.

تحلیل ذهنی قوی

یکی از آیتم های کارآمدی که خانم مائده عباسپور به عنوان بهترین دکتر روانشناس در تهران دارد، این است که تحلیل ذهنی قوی داشته باشد تا آموخته های دروس دانشگاهی و کارگاه های آموزشی خود را در خصوص هر مراجع کننده اش به کار ببرد و مختص همان مراجع کننده پروتکل درمانی را بنویسد. متاسفانه دیده شده که بعضی از روانشناسان معروف تهران بخاطر همان فرسودگی شغلی و اینکه نامی برای خودشان دست و پا کردند یک پروتکل درمانی را روی همه پیاده می کنند.

 

مائده عباسپور

داشتن ثبات عاطفی

از آنجا که بهترین دکتر مشاور خوب در تهران خیلی از اوقات در جریان مشکلات نگران کننده مراجعان خود قرار می گیرد بنابراین خیلی مهم است که ثبات عاطفی و احساسی داشته باشد و به اصطلاح روحیه عاطفی خود را نبازد تا بتواند به مراجعش بهترین کمک و مشورت ها را بدهد. گاهی اوقات بعضی از روانشناسان همراه با مراجع کننده شروع به سوگواری می کنند که این چیزی به جز عمه درمانی یا خاله درمانی نیست!!!!!

 

متعهد به یادگیری و بروزنگهداشتن معلومات

بهترین مشاوره روانشناسی در تهران باید بداند که با رویکردهای جدیدی که هر ساله در زمینه حوزه روان رخ می دهد لازم است که دکتر روانشناس خوب در تهران مدام در دوره های آموزش ، کنفرانس ها ، سمینارها و …. شرکت و دانش خود را به روز نگه دارد. متاسفانه خیلی از روانشناسان بدلیل اینکه بعد از مدتی در زمینه کاری خود معروف می شوند دیگر اطلاعات و دانش خود را به روز نمی کنند و همان اطلاعاتی قدیمی را به خورد مراجع کنندگان خود می دهند و همین باعث می شود که یکی از علت های شکست درمان رخ دهد.

دانش لازم در خصوص زبان بدن

بهترین روانشناس در تهران کسی است که اطلاعاتی در خصوص نشانه های زبان بدن داشته باشد چون این موضوع می تواند در شناخت هر چه بهتر مراجع کننده به او کمک کند و باعث شود رفتارهای درون جلسه درمان خیلی خوب تحلیل و در جمع بندی و تشخیص مورد لحاظ قرار گیرد. لازم به ذکر است که حالت های رفتاری و چهره مراجع برای یک فرد متخصص حوزه روان ، همچون آیینه ای تمام نمایی از مشکلات اوست که می تواند روانشناسان معروف تهران کمک کند.

مهارت سازماندهی و صیانت از اطلاعات بیمار

دکتر متخصص روانشناسی در تهران باید آخرین اطلاعات درمانی مربوط به جلسات مراجعین را به صورت منظم و طبقه بندی شده ذخیره و نگهداری نماید و اجازه ندهد به جزء خودش، فرد دیگری به آنها دسترسی داشته باشد. همچنین یک روانشناس خوب باید رازدار باشد و اسرار مراجع را پیش خود نگه دارد.

 

داشتن مجوز مشاوره و روانشناسی از سازمان نظام روانشناسی

این مجوز نشان می دهد که روانشناس و مشاور، علوم و مهارتهای لازم را برای درمان مراجعان حوزه روان داراست. متاسفانه دیده شده که خیلی از متخصصین روانشناسی در تهران که حتی در صدا و سیما هم برنامه می گذارند و خیلی سمینار و … برگزار می کنند نه تنها مجوزی از سازمان نظام روانشناسی ندارند بلکه اصلاً روانشناس نیستند!!!! ولی چون فن بیان خوبی دارند باعث می شوند که افراد جذب آنها شوند.

 

داشتن دانش و تجربه کافی

یکی از ویژگی های مهم دکتر مشاوره روانشناسی در تهران این است که دارای دانش و تخصص و تجربه کافی در زمینه حوزه روان باشد این یعنی مختص هر مراجع کننده تکنیک ها و روش های درمانی مختص همان مراجع کننده را به کار بگیرد تا باعث بهبودی او شود و در آن حوزه تجربه کاری و حرفه ای داشته باشد.

ارجاع به روانپزشک ، روانشناس و مشاور دیگر

گاهی اوقات مشکلات مراجع به تنهایی توسط روانشناس خوب در تهران حل نمی شود و یا ممکن است روانشناس نتواند مشکل او را حل کند در این صورت بهترین دکتر مشاور در تهران باید مراجع را به روانشناس دیگر یا روانپزشک ، روانشناس کودک ، مشاور خانواده و یا حتی بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران ارجاع دهد.

روانشناس خوب در تهران

بعد از آشنایی با ویژگی های اصلی مشاور خوب در تهران شاید این سوال پیش بیاید حالا چگونه در شهری مثل تهران یک روانشناس و مشاور خوب پیدا کنیم ؟ در جواب باید گفت که در هریک از خیابان های اصلی تهران که قدم بزنید حتما یک آگهی تبلیغاتی ، بنر و یا تابلو های روانشناسان مختلف را مشاهده می کنید. کلینیک های روانشناسی بسیاری وجود دارند که مشغول به ارائه خدمات روانشناسی و روان درمانی هستند که شما می توانید از طریق های زیر دکتر روانشناس خوب در تهران را پیدا کنید.

جستجو در اینترنت

یکی از راههای دیگر پیدا کردن بهترین مشاور در تهران ، جستجو در گوگل و مطالعه سوابق کاری متخصصین روانشناس می باشد که می تواند کمک شایانی در انتخاب روانشناس خوب کند.

روانشناس خوب در تهران را چگونه پیدا کنیم ؟

مراجعه به دایرکتوری های روانشناسی

یکی از بهترین راههای پیدا کردن بهترین مشاور در تهران مراجعه به سایت های دایرکتور روانشناسی و مطالعه سوابق متخصصین معرفی شده در آن است.

بهره مندی از تجربه آشنایان و دوستان

از دیگر راهها برای پیدا کردن روانشناس خوب ، پرسیدن از دوستان و آشنایان می باشد. قطعاً کسانی که به مشاور خوب در تهران مراجعه می کنند ، می تواند نظرشان برای ما مفید باشد.

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، مدیر گروه روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر

لطفاً در زیر نظر خود را در خصوص این مقاله بیان و اگر سوالی دارید مطرح نمائید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

شاید این موارد هم برایتان مفید باشد

6 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • دکتر حسینی در مرکز شما مشاوره میدن؟

  پاسخ
 • بهترین روانشناس در تهران
  آلاله حاجیها
  8 خرداد 1399 5:07 ب.ظ

  به نظر من مهمترین ویژگی در دسترس بودن و با سواد بودن دکتره که زود وقت بدن و کاربردی راهنمایی کنه. تو کرونا هم که اکثرا مجازی کار می کنن. من بخاطر حمله پنیک رفتم پیش دکتر حسینی که خوبم بود.

  پاسخ
  • بهترین روانشناس در تهران
   سید مصطفی حسینی
   23 مرداد 1399 12:20 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، مطمئناً همینطور می باشد و ممنون از اعتمادی که به گروه نیک مهر داشتید

   پاسخ
 • سلام بیماری اضطراب دارم یک مدتی با مواد کمش کردم یعنی مهوش کردم حالا با کم کردن مواد داره شدیدا پدیدار میشه لطفا یک دکتر روانشناس و روانپزشک که حرفمون رو گوش بده معرفی کنید حق یارتان

  پاسخ
  • بهترین روانشناس در تهران
   سید مصطفی حسینی
   9 شهریور 1398 10:21 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، با شماره 22797482 تماس بگیرید و یه وقت بگیرد. بگید که مشکلتون اضطراب هست. مطمئنا خوب خواهید شد. نگران نباشید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.