گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر

بهترین روانشناس کودک در تهران

امروزه والدین مثل قدیم نسبت به کودکان و نوجوانان خود زیاد بی تفاوت نیستند و وقتی مشکلی برای کودکشان پیش می آید از هر راهی از جمله بهترین دکتر روانشناس کودک در تهران استفاده می کنند تا بتوانند مشکل کودک خود را برطرف کنند. یکی از مشکلات کودکان در واقع مشکلات رفتاری و روانشناختی آنها است که والدین در این خصوص معمولاً به بهترین روانشناس کودک خوب در تهران مراجعه می کنند. حال در این بین پیدا کردن بهترین دکتر روانشناس اطفال خوب و همچنین بهترین مشاور کودک در تهران شاید باعث دغدغه آنها باشد. در این مقاله سودابه خاکپور که یکی از بهترین روانشناسان کودک در تهران می باشد سعی دارد ویژگی های بهترین مشاور کودک خوب در تهران را مورد بررسی قرار دهد.

مدت زمان مطالعه : 8 دقیقه , تاریخ انتشار : 1399/05/18

بهترین روانشناس کودک در تهران

تلفن های تماس

ویژگی های بهترین روانشناس کودک خوب در تهران

موفقیت

وقتی که والدین کودک ، به بهترین دکتر روانشناس کودک در تهران مراجعه می کنند یعنی شاید هزاران راه را رفته و هیچکدام برایشان موفقیت آمیز نبوده است بنابراین دکتر روانشناس کودک خوب در تهران باید در همان گام های اول درمان چنان مداخله درمانی را انجام دهد که والدین کمی طعم موفقیت را بچشند و احساس کنند کودکشان در حال تغییر است.

 

رعایت ترتیب و توالی مهارت ها

روانشناس کودک خوب در تهران باید در آموزش مهارت های فرزندپروری به والدین و همچنین کار با کودک، ترتیب مهارت ها را مدنظر قرار دهد. ترتیب مهارت های فرزندپروری و کار با کودک باید از آسان به سخت و از سریع موفق شدن به دیر موفق شدن باشد که متاسفانه خیلی از بهترین روانشناسان کودک در تهران این موضوع را نادیده می گیرند.

رعایت اصول کلی مهارت ها

هر مهارت و تکنیک فرزندپروری که دکتر روانشناس کودک خوب در تهران و همچنین روانشناس اطفال خوب در تهران به والدین یا کودک آموزش می دهد، اصول خاص خودش را دارد که اگر رعایت نشود درمان کودک به شکست می انجامد. پس بنابراین یک مشاور کودک خوب در تهران باید این موضوع را مدنظر قرار دهد.

حمایت و تشویق کوشش های والدین و کودک

بهترین دکتر روانشناس کودک در تهران باید بداند که معمولاً در جلسات اول ممکن است والدین و کودک آموزش و تمرین ها را ناقص انجام دهند بنابراین او نباید در این موارد از آنها ایراد بگیرد، بلکه باید به جای آن از تشویق و حمایت استفاده کند که متاسفانه خیلی از روانشناسان کودک این موضوع را نادیده می گیرند.

ارائه مثال های گوناگون

دکتر روانشناس کودک خوب در تهران کسی است که در کارش برای درک بهتر کودک و والدین از مثال ها زیاد استفاده کند تا کودک و والدین مسئله را خوب درک کنند. متاسفانه خیلی از مشاورین کودک فکر می کنند همان مطالب کتاب درسی را باید در خصوص کودک انجام دهند در حالی که تمثیل در این موضوع می تواند خیلی کمک کننده باشد.

تمرین

متخصص روانشناس کودک در تهران باید دائماً در جلسات به والدین و کودک تمرین دهد تا تکنیک درمانی خیلی خوب برای آنها جا بیافتد. بعضی از بهترین روانشناسان کودک در تهران مثل معلم فقط آموزش می دهند در حالی که جلسه درمانی باید دو طرفه باشد.

همدلی و درک کودک و والدین

بسیار مهم است که بهترین روانشناس کودک در تهران به جای سرزنش از همدلی و گوش دادن فعال در مورد کودک و والدین اش استفاده کند. این یعنی بهترین مشاور کودک در تهران باید یک گوش شنوای خوب برای شنیدن صحبت های والدین و کودک داشته باشد و بدون قضاوت به صحبت های آنها گوش دهد.

بررسی مقاومت کودک و والدین

اگر کودک یا والدین در مسیر درمان شروع به مقاومت کردند، یک روانشناس کودک خوب در تهران باید با آنها به چالش نپردازد بلکه سعی کند با بررسی دقیق، به علل مقاومت در کودک یا والدین پی ببرد. متاسفانه برخی از بهترین دکتر مشاور کودک وقتی مقاومتی از سمت والدین کودک می بینند، بعد از مدتی خسته می شوند و ادامه درمان را خیلی سریع پیش می برند در حالی که باید با تکنیک هایی این مقاومت ایجاد شده را بشکنند.

شرح مشکل کودک

بهترین دکتر مشاور کودک در تهران باید در خصوص مشکل کودک از جملات کلی و داخل لفافه استفاده نکند بلکه به صورت دقیق و شفاف مشکل کودک را به والدین اش گوشزد کند تا آنها درمان را جدی تر از گذشته ادامه دهند.

مسئول و پذیرا بودن

بهترین روانشناس کودک خوب در مرکز روانشناسی کودک در تهران باید مسئولیت پذیر و در قبال کودک و والدین اش پذیرا باشد. این یعنی نه فقط به عنوان روانشناس کودک بلکه به عنوان کمک کننده بخواهد کاری برای کودک و والدین اش انجام دهد و اگر نمی تواند کاری برای آنها انجام دهد حتماً او را به متخصص دیگری ارجاع دهد. متاسفانه برخی از بهترین روانشناسان کودک در تهران این کار را انجام نمی دهند.

 

استفاده از انواع روش های درمانی

بهترین روانشناس کودک در تهران باید کسی باشد که نسبت به انواع رویکردهای درمانی از جمله بازی درمانی ، شناخت درمانی و…. آشنا باشد و از آنها در درمان کودکان استفاده نماید چون هر کودک مشکل خاصی دارد که شاید یک رویکرد درمانی خاص فقط بتواند به او کمک کند. اگر این آیتم را روانشناس کودک داشته باشد روند درمان به بهترین شکل ممکن جلو می رود.

پروتکل های خاص

روانشناس کودک خوب در تهران مختص هر کودکی که دارای مشکل است، پروتکل درمانی خاص همان کودک را نوشته و آن را اجرا می کند. متاسفانه برخی از مراکز روانشناسی کودک ، یک پروتکل درمانی را برای تمام کودکان اجرا می نمایند در صورتی که این موضوع باعث می شود یکی درمان شود و دیگری نتیجه مطلوب درمانی نگیرد.

ارجاع به روانپزشک کودک

بهترین دکتر روانشناس کودک خوب در تهران کسی است که اگر می بیند مشکل کودک با روان درمانی حل نمی شود حتماً او را به روانپزشک ارجاع می دهد و در درمان کودک به روش روان درمانی اصرار ندارد.

ارجاع والدین به روانشناس یا مشاور خانواده

خیلی از کودکانی که برای روان درمانی به مرکز روانشناسی کودک در تهران مراجعه می کنند در واقع والدین اشان علت اصلی این مشکل بوده اند و حال بهترین دکتر روانشناس کودک باید حتما در کنار درمان کودک ، والدین آن کودک را به روانشناس بزرگسال یا مشاوره خانواده ارجاع دهد تا آنها هم به موازات درمان کودک ، در خصوص درمان خودشان هم اقدام کنند تا بدین ترتیب درمان کودک خیلی بهتر پیش رود.

ارجاع به مراکز نوروساینس

گاهی اوقات بهترین روش درمانی کودک شاید با ابزارهای نوروساینس از جمله با نوروفیدبک ، لورتا نوروفیدبک ( پیشرفته تر از نوروفیدبک ) و…. باشد که یک دکتر روانشناس خوب در تهران باید در این زمان مطمئناً کودک را برای درمان به بهترین مراکز نوروساینس ارجاع دهد.

روانشناس کودک خوب در تهران

گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر برای درمان کودک و نوجوان از وجود سودابه خاکپور در بخش روانشناسی و دکتر نیما گنجی ( بنیانگذار لورتا نوروفیدبک در ایران ) در بخش نوروساینس استفاده می کند.

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، مدیر گروه روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر

لطفاً در زیر نظر خود را در خصوص این مقاله بیان و اگر سوالی دارید مطرح نمائید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

شاید این موارد هم برایتان مفید باشد

4 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • سلام دوتا پسر دارم ک از وقتی جدا شدم ازشون کلی تیک پیدا کردن لفطا بگید چیکار کنم

  پاسخ
  • بهترین روانشناس کودک تهران
   سید مصطفی حسینی
   30 مرداد 1398 5:30 ب.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، لطفا برای درمان این موضوع به شماره 22797482 تماس بگیرید و وقت بگیرد و تشریف بیارید تا مشکل توسط درمانگران کلینیک حل بشود. با تشکر

   پاسخ
 • خیلی ممنون از کادر مجربتون، واقعا عالی هستید ???

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.