گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر

انواع طلاق

وقتی واژه طلاق یا جدایی شنیده می شود ناخودآگاه ذهن به سمت فسخ عقد محضری زوجین می رود در صورتی که طلاق محضری در واقع ممکن است آخرین مرحله طلاق یا جدایی باشد. پس طلاق یا جدایی شامل موارد دیگری هم می شود که در این مقاله سید مصطفی حسینی ( مدیر گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر ) و دکتر مریم زادبر ( مسئول فنی گروه نیک مهر ) در یکی از بهترین مرکز مشاوره خانواده در تهران سعی دارند به بررسی این موضوع بپردازند.
در جوامع مدرن امروزی ، طلاق یا جدایی به دلایل مختلف از جمله خیانت ، برآورده نشدن نیازها ، بالا رفتن سطح توقع افراد ، مسایل مالی و… به مراتب بیشتر از گذشته ، روی می دهد که این موضوع توسط بهترین کلینیک مشاوره خانواده در تهران بررسی می شود.

مدت زمان مطالعه : 8 دقیقه , تاریخ انتشار : 1396/10/14

انواع طلاق

تلفن های تماس

انواع طلاق در روانشناسی

طلاق عاطفی

در طلاق عاطفی ، زوجین پس از سپری کردن مدتی از زندگی خود و بنا به دلایل مختلف از جمله برآورده نشدن نیازها و خواسته هایشان از طرف مقابل ، نسبت به هم سرد می شوند که در روند درمان این موضوع توسط بهترین مرکز مشاوره خانواده در تهران بررسی می شود. مسیر طلاق عاطفی بدین صورت است که ابتدا دو طرف نسبت به هم بی توجه و بعد از مدتی بی تفاوت و سپس سرد می شوند.

بهترین مرکز مشاوره خانواده در تهران

وقتی این اتفاق می افتد، هر کدام از زوجین در لایه های درونی خود می رود و یا شروع به مثلث سازی و روابط خارج زناشویی یا خیانت می کند که در این نوع طلاق دو طرف به اصطلاح زیر یک سقف زندگی می کنند ولی هر کس روال زندگی خود را پیش می گیرد و به دیگری کاری ندارد که تماماً توسط بهترین کلینیک مشاوره خانواده در تهران یا بهترین مرکز مشاوره خانواده در تهران مورد بررسی قرار می گیرد.

طلاق اقتصادی

در طلاق اقتصادی زوجین خرج خود را به اصطلاح از همدیگر سوا می کنند و هر کدام در یک داد و ستد با دیگری قرار می گیرد. این موضوع خیلی می تواند در آینده به ضرر زوجین تمام شود که توسط بهترین مرکز مشاوره خانواده در تهران آموزش داده شود. مثلاً یکی از زوجین می گوید: “دستبندی که برایت خریدم مال من است” و آن دیگری می گوید: “آن کلاهی که سرت گذاشتی هم مال من است”.

طلاق اجتماعی

در طلاق اجتماعی ، زوجین هر کدام از خواسته های خود را در قبال خانواده های دیگر، به طرف مقابل می گوید. در واقع در این نوع طلاق که طلاق اجتماعی است هر کدام از زوجین با یکسری از خانواده های خود و یا طرف مقابل رفت و آمد نمی کند در صورتی که همسر خواهان آن است که آن روابط شکل بگیرد که مشاور خانواده در بهترین مرکز مشاوره خانواده در تهران ، این موضوع را به زوجین آموزش دهد.

بهترین کلینیک مشاوره خانواده در تهران

در طلاق اجتماعی در واقع دو طرف ، خانواده ها را مرزبندی می کنند. اکثر این مشکلات به خاطر خطاهای شناختی است که زوجین دارا می باشند. مثلاً یکی از زوجین می گوید: “با فلان خانواده بخاطر اینکه به من بی محلی کردن رفت و آمد نمی کنم و در عوض با آن یکی که من را دوست دارد رفت و آمد می کنم” که این موضوع توسط بهترین کلینیک خانواده در تهران بررسی می شود.

طلاق هم والدی

مشاور خانواده در بهترین مرکز مشاوره خانواده در تهران اعتقاد دارد که در طلاق هم والدی هر کدام از والدین کودکان خود را بین هم تقسیم می کنند و در واقع یک مثلث بر علیه طرف مقابل شکل می دهند که این موضوع توسط بهترین کلینیک مشاوره خانواده در تهران بررسی می شود. لازم به ذکر است که در اکثر مواقع این مثلث سازی به صورت ناآگاهانه اتفاق می افتد و متاسفانه باعث می شود که تعارض زوجین تا سالیان بعد هم ادامه پیدا کند و در نهایت ممکن است منجر به خیانت یا طلاق عاطفی شود که توسط مشاور خانواده در بهترین مرکز مشاوره خانواده در تهران توضیح داده می شود.

طلاق روانی

در طلاق روانی هر کدام از زوجین خواسته ها و نیازهای طرف مقابل را عملی نمی کنند و علناً و یا به صورت پنهانی از زیر خواسته های همسر خود شانه خالی می کنند که این موضوع توسط بهترین کلینیک مشاوره خانواده در تهران بررسی می شود. لازم به ذکر است که این موضوع باعث می شود که خواسته ها و نیازهای زوجین در زندگی برآورده نشود و هر کدام از آنها به سمت افسردگی ، اضطراب ، وسواس ، خیانت و… کشیده شوند. این موضوع می تواند یکی از دلایل شکست عشقی هم بشود.

طلاق قانونی

طلاق قانونی همان طلاقی است که در جامعه به عنوان جدایی و متارکه زوجین شناخته می شود. معمولاً وقتی افراد طلاق های بالا را انجام می دهند در انتها ممکن است بعد از بررسی های فراوان به طلاق قانونی برسند. حال زوجین برای اینکه به این مرحله نرسند بهتر است که برای حل تعارضات خود در مراحل بالا به بهترین مرکز مشاوره خانواده در تهران مراجعه کنند.

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، مدیر گروه روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر

لطفاً در زیر نظر خود را در خصوص این مقاله بیان و اگر سوالی دارید مطرح نمائید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

شاید این موارد هم برایتان مفید باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.