گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر

مشاوره طلاق

زوجینی که دارای تعارض هستند ممکن است به انواع طلاق ها دچار شوند و بعد از مدتی در جهت تلاش برای بهبود روابط با همسر خود و بی نتیجه دیدن آن ، به این فکر بیافتند که شاید اگر از همسر خود جدا شوند و طلاق قانونی بگیرند خیلی برایشان مفید خواهد بود. ولی از طرف دیگر در این افراد یک شک و دودلی وجود دارد که مبادا خیلی زود در حال نتیجه گیری هستند. در این مقاله سید مصطفی حسینی ( مدیر گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر ) به بررسی این موضوع می پردازد.

مدت زمان مطالعه : 8 دقیقه , تاریخ انتشار : 1396/10/14

مرکز مشاوره طلاق در تهران

مرکز مشاوره طلاق در تهران

در زمینه طلاق و ادامه زندگی تستی وجود دارد که نشان می دهد آیا زوجین بهتر است طلاق بگیرند و یا برای بهبود رابطه با همسر خود تلاش کنند. البته لازم به ذکر است که برای بررسی و تفسیر این تست و تصمیم گیری نهایی، بهتر است که زوجین حتماً به بهترین مرکز مشاوره طلاق در تهران مراجعه کنند تا مشاور خوب برای طلاق با ارزیابی های بیشتر بتواند کمک بیشتری به این زوجین در تصمیم گیری اشان نماید که زود به مرحله شکست عشقی نرسند.

پرسشنامه طلاق یا ادامه زندگی

تست طلاق یا ادامه زندگی دارای ۱۰ سوال که هر سوال دارای یک درجه بندی لیکرتی ۵ گزینه ای می باشد که زوجین باید از ۱ تا ۵ به آن نمره دهند. بدین صورت که خیلی زیاد ۵ امتیاز ، زیاد ۴ امتیاز ، متوسط ۳ امتیاز ، کم ۲ امتیاز و بسیار کم ۱ امتیاز می باشد. برای بررسی بیشتر زوجین می توانند به روانشناس خوب برای طلاق در بهترین مرکز مشاوره طلاق در تهران مراجعه کنند.

تا چه حد از رابطه تان رضایت دارید؟

این سوال به صورت کلی و در رابطه با همه زمینه ها است که می تواند کمک کند تا فرد به این نتیجه برسد که طلاق یا ادامه زندگی را انجام دهد. برای بررسی بیشتر زوجین می توانند به مشاور خوب برای طلاق در بهترین مرکز مشاوره طلاق در تهران مراجعه کنند.

سطح رضایت مندی همسر را در رابطه چگونه ارزیابی می کنید؟

این یعنی به نظر شما همسرتان چقدر از رابطه با شما احساس رضایت می کند.

آیا به همسر خود اعتماد دارید؟

این سوال همان بحث تعهد همسر نسبت به زندگی اش می باشد این یعنی همسر شما چقدر نسبت به شما و زندگی اش متعهد می باشد. تعهد یکی از ارکان انتخاب طلاق یا ادامه زندگی می باشد که توسط روانشناس خوب برای طلاق در بهترین مرکز مشاوره طلاق در تهران مورد بررسی قرار می گیرد.

آیا کاملاً با همسرتان روراست هستید؟

این همان بحث صداقت در زندگی است این یعنی شما در زندگی با همسرتان چقدر مسایل را از او پنهان می کنید؟

تا چه اندازه نسبت به همسرت تعلق خاطر داری؟

این یعنی شما چقدر همسر خود را جزئی از وجود خود می دانید؟ این سوال یکی از ارکان اصلی طلاق یا ادامه زندگی می باشد که برای بررسی بیشتر می توانید به مشاور خوب برای طلاق در بهترین مرکز مشاوره طلاق در تهران مراجعه کنید.

وقتی دیدگاه متفاوتی با همسرت داری آیا می توانی باز به یک تفاهم برسی؟

این همان مهارت حل مسئله است که متاسفانه در اکثر زوجین ضعیف و باعث تعارضات زیاد بین آنها می شود. در مهارت حل مسئله هر کدام از زوجین از درون از توافق به عمل آمده احساس رضایت دارند که این موضوع توسط روانشناس خوب برای طلاق در بهترین کلینیک مشاوره طلاق در تهران آموزش داده می شود.

آیا در مقابل همسرت احساس مسئولیت عمیق داری؟

از سوالات اصلی طلاق یا ادامه زندگی می باشد. این یعنی چقدر زوجین نسبت به طرف مقابل مسئولیت پذیر هستند و تعهد به انجام امور طرف مقابل دارند که برای بررسی بیشتر زوجین می توانند به مشاور خوب برای طلاق در بهترین مرکز مشاوره طلاق در تهران مراجعه کنند.

آیا به همسر خود احترام می گذاری؟

این یعنی چقدر زوجین احترام طرف مقابل را در جمع و در خفا دارند و چقدر به طرف مقابل احساس ارزشمندی می دهند.

آیا هنوز هم آن نیروی جادویی و جاذبه جنسی با تو و همسرت وجود دارد؟

مسایل جنسی از ارکان اصلی طلاق یا ادامه زندگی می باشد. این یعنی آیا مسایل جنسی زوجین مثل سابق از نظر کیفی خوب است یا خیر و آیا زوجین در مسایل زناشویی از کنار هم بودن لذت می برند یا خیر

آیا توانایی ایجاد ارتباط با همسرت را داری؟

این یعنی زوجین چقدر توانایی دارند با همسرشان ارتباط کلامی و غیر کلامی برقرار کنند. ارتباط از عناصر اصلی تست طلاق یا ادامه زندگی می باشد و توسط روانشناس خوب برای طلاق در بهترین مرکز مشاوره طلاق در تهران مورد بررسی قرار می گیرد.

اگر جمع امتیازها حدود ۳۰ امتیاز باشد این یعنی رابطه در یک حد مرزی قرار دارد و باید زوجین برای مشاوره طلاق حتماً به بهترین مرکز مشاوره طلاق در تهران مراجعه کنند تا برای طلاق یا ادامه زندگی با کمک مشاور خانواده تصمیم گرفته شود.
هر چقدر جمع امتیازها کمتر از این امتیاز باشد یعنی زوجین خیلی بیشتر باید به طلاق و جدایی فکر کنند و هر چقدر جمع امتیازها بیشتر از ۳۰ باشد یعنی زوجین باید برای ادامه زندگی تلاش بیشتری نمایند و حتماً در این زمینه از یک مشاور خانواده در بهترین مرکز مشاوره طلاق در تهران کمک بگیرند. لازم به ذکر است که زوجین اگر طلاق گرفتند حتماً دلایل شکست عشقی خود را مورد بررسی قرار بدهند تا در آینده و در رابطه بعدی باز دچار این مشکل نشوند.

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، مدیر گروه روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر

لطفاً در زیر نظر خود را در خصوص این مقاله بیان و اگر سوالی دارید مطرح نمائید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

شاید این موارد هم برایتان مفید باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.