گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر

بهترین کلینیک ترک اعتیاد در تهران

وقتی فردی دچار بیماری اعتیاد می شود ممکن است از انواع راههای درمان اعتیاد برای پاکی استفاده کند. البته در این بین برخی از بیماران دوست ندارند که پاکی را تجربه کنند چون لذتی که از مواد به دست می آورند به مراتب بیشتر از پاکی است بنابراین بهترین کلینیک ترک اعتیاد تهران و… نمی توانند کمکی به آنها نمایند. در این مقاله سید مصطفی حسینی ( مدیر گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر ) در بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران سعی دارد انواع افراد دارای بیماری اعتیاد را از نظر ترک مواد مورد بررسی قرار دهد و در ادامه بهترین راه ترک اعتیاد را در گروه نیک مهر توضیح می دهد.

مدت زمان مطالعه : 6 دقیقه , تاریخ انتشار : 1396/10/07

بهترین کلینیک ترک اعتیاد در تهران

درمان اعتیاد

افراد دارای بیماری اعتیاد به مواد مخدر و محرک از نظر درمان اعتیاد به ۴ طیف تقسیم بندی می شوند که در بهترین کلینیک ترک اعتیاد در تهران روی دو دسته از این چهار دسته می تواند راههای درمان اعتیاد را انجام دهد. این ۴ دسته عبارتند از:

دسته اول

متخصص اعتیاد در بهترین مرکز ترک اعتیاد تهران می گوید که یکسری از افراد دارای بیماری اعتیاد نمی خواهند حتی با بهترین روش ترک اعتیاد ، مواد مصرفی خود را ترک کنند در حالی که اگر بخواهند می توانند این کار را انجام دهند. مثلاً فرد دارای بیماری اعتیاد می گوید او می تواند سیگار و مواد مخدر را کنار بگذارد ولی نمی خواهد این کار را انجام دهد و می گوید هر موقع لازم شد خودش کنار می گذارد که این موضوع در درمان اعتیاد مورد بررسی قرار می گیرد.

دسته دوم

دکتر اعتیاد در مرکز مشاوره اعتیاد می گوید که در این دسته که معتادان همخوان نام دارند حتی نمی خواهند که با روش سریع درمان اعتیاد بیماری خود را کنار بگذارند. این افراد حتی باور هم ندارند که بتوانند این کار را انجام دهند. در واقع این افراد اعتقاد دارند که زورشان به مواد نمی رسد و مطمئناً اگر آن را کنار بگذارند برایشان اتفاقی خواهد افتاد.

بهترین کلینیک ترک اعتیاد در تهران

دسته سوم

در زمینه درمان اعتیاد افرادی هستند که می خواهند مواد را کنار بگذارند و باور هم دارند ولی نمی توانند این کار را انجام دهند. اینها معمولاً کسانی هستند که چندین بار برای ترک مواد اعتیادی اقدام کردند ولی هر بار به دلایل مختلف شکست خوردند که در بهترین کلینیک ترک اعتیاد در تهران این افراد مورد بررسی قرار می گیرند.

دسته چهارم

بالاخره دسته چهارم در زمینه ترک اعتیاد افرادی هستند که می خواهند مواد را کنار بگذارند و می توانند این کار را انجام دهند. معمولاً این گروه کمتر به کلینیک ها و کمپ های ترک اعتیاد مراجعه می کنند چون می دانند خودشان به تنهایی می توانند مواد را ترک کنند و بهترین روش ترک اعتیاد را همین راه می دانند که در درمان سریع اعتیاد مورد بررسی قرار می گیرند. معمولاً مداخلات کوتاه مدت درمان اعتیاد برای گروههای ۱ و ۳ می تواند خیلی جذاب باشد. درمان قطعی اعتیاد در این گروه بیش از بقیه گروه ها است.

درمان اعتیاد

درمان سریع اعتیاد

در واقع برای درمان تمام اعتیادها از جمله سیگار ، حشیش و… دو جزء وجود دارد که در راههای درمان اعتیاد هم این دو جزء مهم می باشد. اول اراده ای که فرد بخواهد موادش را کنار بگذارد و دوم مهارت و راهکارهای لازم در ترک اعتیاد که فرد با آشنا بودن و انجام آنها می تواند بهتر در مقابل دیو اعتیاد قد علم کند. در واقع مهارت ها حکم آچار دست این افراد در طی درمان اعتیاد است که در بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران مورد بررسی قرار خواهد گرفت. مطمئناً اگر فرد یکی از این دو را نداشته باشد احتمالاً در درمان اعتیاد به شکست خواهد رسید. نکته مهم در درمان اعتیاد این است که مراجع در این درمان صبر لازم را داشته و برای درمان خودش عجله نداشته باشد چون هرگونه عجله در درمان مطمئناً آن را با شکست همراه خواهد کرد.

روش درمان اعتیاد در کلینیک درمان اعتیاد

گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر بهترین روش ترک اعتیاد را به طریقه زیر انجام می دهد.

ابتدا مراجع برای درمان اعتیاد مراجعه و یک جلسه روان درمانی را با سید مصطفی حسینی ( مدیر گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر ) برگزار می کند و در آن جلسه ، مراجع مورد ارزیابی دقیق قرار می گیرد و سپس یک جلسه نقشه مغزی توسط دکتر نیما گنجی ( بنیانگذار واقعی لورتا در ایران و عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی ) انجام می دهد که در آن جلسه نواحی مغزی که توسط مواد دچار مشکل شده ، مورد بررسی قرار می گیرد و حال بر آن مبنا و با یکسری دستگاههای نوروساینس از جمله نوروفیدبک یا لورتا نوروفیدبک ( پیشرفته تر از نوروفیدبک ) و…. نقاط مغزی که به اصطلاح بد عمل می کند را طی یکسری جلسات بهبود می دهد و حال وقتی فرمانده بدن درست کار کند مطمئناً رفتارهای مراجع در کنار جلسات روان درمانی ، سالم خواهد شد. تمامی درمان های گروه نیک مهر تا حد امکان بدون دارو و عوارض جانبی است. لازم به ذکر است که بخش دارویی گروه نیک مهر برای ترک اعتیاد برقرار است.

نکته مهم : روند درمان و ترک اعتیاد در گروه نیک مهر با دیگر مراکز ترک اعیاد در تهران و … متفاوت می باشد. در واقع متد گروه نیک مهر ، متد خاصی در زمینه ترک اعتیاد می باشد. برای دیدن موفقیت های درمانی گروه نیک مهر به بخش ویدئوها یا صفحه اینستاگرام مراجعه کنید.

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، مدیر گروه روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر

لطفاً در زیر نظر خود را در خصوص این مقاله بیان و اگر سوالی دارید مطرح نمائید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

شاید این موارد هم برایتان مفید باشد

2 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • سلام هزینه ترک اعتیادتون چقدره ؟ و اینکه میشه فقط از کلاسای روانکاوی استفاده کرد و بستری نشد ؟

  پاسخ
  • بهترین کلینیک ترک اعتیاد در تهران
   سید مصطفی حسینی
   20 دی 1401 10:06 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر ما قسمت بستری نداریم و درمان در گروه نیک مهر با یکسری دستگاههای نوروساینس به علاوه جلسات روانشناسی است. هزینه ها هم بستگی به تعداد جلسات دارد که هر جلسه روانشناسی 300 و لورتا 400 تومان است

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.