گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر

بهترین دکتر برای درمان وسواس فکری

وسواس بسیار تنش زا و محدودکننده است طوری که فرد را در فعالیت های روزمره اش دچار مشکل می کند. معمولاً علائم و نشانه های وسواس در کودکان و نوجوانان با بزرگسالان تا حدودی متفاوت است و گاهی اوقات فرد علائم وسواس را دارد ولی طبق ارزیابی توسط نقشه مغزی ( به صورت دقیق از 4 سال به بالا اطلاعات می دهد که فرد دارای وسواس است یا خیر ) درمانگر متوجه می شود که او وسواس ندارد بلکه نشخوار فکری است. یک سوم تا یک دوم افراد بزرگسال ، وسواس اشان بنا به دلایل مختلف در دوران کودکی شکل گرفته است بنابراین در این مقاله سید مصطفی حسینی ( مدیر گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر ) در بهترین کلینیک درمان وسواس در تهران و دکتر نیما گنجی ( متخصص نوروتراپیست ) که یکی از بهترین دکتر برای درمان وسواس در تهران می باشد سعی دارند وسواس در کودکان و نوجوانان را مورد بررسی قرار داده و سپس راههای درمان قطعی وسواس کودکان و نوجوانان و بزرگسالان را بگویند.

مدت زمان مطالعه : 7 دقیقه , تاریخ انتشار : 1399/05/23

دکتر خوب برای درمان وسواس

وسواس در کودکان و نوجوانان

فوق تخصص وسواس در تهران می گوید که در وسواس کودکان و نوجوانان با توجه به اینکه آنها اغلب وسواس ها و رفتارهای اجباری خود را مخفی می کنند بنابراین ممکن است ماهها یا سال ها طول بکشد تا والدین متوجه مسئله ای در آنها بشوند. کودکان و نوجوانان نیاز شدیدی به پذیرش از جانب دیگران و قرار گرفتن در گروه همسن و سال های خود دارند و چون از نظر آنها رفتارهای عجیب و وسواس های بی معنا خجالت آور است بنابراین سعی می کنند آنها را مخفی کنند که تماماً توسط دکتر متخصص درمان وسواس فکری بررسی می شود.

نشانه و علائم اختلال وسواس در نوجوانان و کودکان

نگرانی بیش از حد در مورد آلودگی و میکروب

کودکان و نوجوانان خیلی با این مسئله درگیر هستند که مبادا میکروب وارد بدنشان بشود که این موضوع توسط روانشناس خوب برای درمان وسواس کودکان و نوجوانان در بهترین مرکز درمان وسواس مورد بررسی قرار می گیرد.

 

اصرار در مورد قرار گرفتن اشیا با ترتیب خاص

این آیتم مثل وسواس در بزرگسالان می ماند که همان وسواس نظم و ترتیب است که باید توسط دکتر خوب برای درمان وسواس در بهترین کلینیک درمان وسواس در تهران مورد بررسی قرار می گیرد.

غیبت بدون دلیل موجه از مدرسه

البته این آیتم با مشکلات و اختلالات دیگر کودکان و نوجوانان از جمله بیش فعالی همبودی دارد که باید توسط بهترین دکتر وسواس در کلینیک وسواس در تهران مورد بررسی قرار بگیرد.

سوال های مکرر در مواردی که به آنها پاسخ داده شده است

کودک یا نوجوان دائم برای اطمینان طلبی سوال می پرسد که گاهی اوقات این یکی از نشانه های وسواس در کودکان و نوجوانان است که باید در درمان وسواس کودکان و نوجوانان توسط بهترین دکتر برای درمان وسواس فکری مورد بررسی قرار بگیرد.

 

خواندن و باز خواندن ، نوشتن و باز نوشتن و استفاده زیاد از پاک کن

این آیتم بیشتر بخاطر عدم اشتباه در نوجوان و کودک رخ می دهد که توسط دکتر متخصص درمان وسواس مورد بررسی قرار می گیرد.

دکتر خوب برای درمان وسواس

ناتوانی در تمرکز و دقت

دکتر وسواس می گوید که تمرکز و دقت این کودکان و نوجوانان بخاطر وسواس دچار مشکل است که باید در کلینیک وسواس فکری مورد بررسی قرار بگیرند.

ترس افراطی از آسیب رساندن به خود و دیگران

مخصوصاً ترس آسیب رساندن به والدین که در نوجوانان دارای وسواس زیاد دیده می شود و باید توسط فوق تخصص وسواس در تهران مورد بررسی قرار بگیرد.

صرف وقت زیاد برای انجام کارها

بهترین دکتر برای وسواس فکری می گوید که وسواس در کودکان و نوجوانان گاهی اوقات بدین شکل است که آنها خیلی وسواس گونه کارها را انجام می دهند که در بهترین کلینیک درمان وسواس در تهران مورد بررسی قرار می گیرد.

 

اجتناب از برخی از فعالیت ها

اجتناب از رفتن به زمین بازی یا عدم شرکت در برنامه های هنری که احتمال خوردن دست به رنگ و چسب و غیره وجود دارد که توسط بهترین روانشناس برای درمان وسواس فکری در بهترین مرکز تخصصی درمان وسواس در  این موضوع ارزیابی می شود.

 

اختلالات همبود با اختلال وسواس در کودکان و نوجوانان

متخصص وسواس فکری در بهترین کلینیک تخصصی درمان وسواس می گوید که اختلالاتی که ممکن است با انواع اختلال وسواس از جمله وسواس مو کندن و… در نوجوان و کودک دیده شود عبارت است از : اختلال بیش فعالی و نقص توجه ، اضطراب ، افسردگی ، اختلال تیک و نافرمانی مقابله ای و… تمام این موارد باید توسط دکتر خوب برای درمان وسواس فکری در نوجوان و کودک و توسط نقشه مغزی مورد بررسی قرار بگیرد.

علت وسواس فکری در کودکان

روانپزشک متخصص وسواس فکری در مورد درمان وسواس فکری در کودکان و بزرگسالان می گوید علت های مختلفی برای وسواس وجود دارد که همگی باید در درمان وسواس کودکان و نوجوانان مورد بررسی قرار بگیرد. این علت ها عبارتند از:

دکتر متخصص برای درمان وسواس

علت ژنتیک وسواس

بهترین دکتر برای درمان وسواس می گوید که یکی از علت وسواس فکری در کودکان و نوجوانان ، علت ژنتیکی است که از خانواده به فرد به ارث می رسد. این موضوع در بهترین کلینیک درمان وسواس در تهران مورد بررسی قرار می گیرد.

رفتارهای والدین یا دیگران

بهترین روانشناس برای درمان وسواس فکری می گوید که رفتارهای والدین باعث می شود وسواس در کودکان یا بزرگسالان سرایت کند. مثلاً مادر کنار سینک ایستاده و دائم دستش را می شوید و کودک چون آب را دوست دارد کنار مادر می آید و او را می بیند و شروع به شستن دستهایش می کند( یادگیری مشاهده ای ). این موضوع در درمان وسواس فکری در کودکان توسط بهترین دکتر وسواس در تهران بررسی می شود.
کودکان کاملاً رفتارهای دیگران را مدل قرار می دهند بنابراین والدین در این قضیه خیلی مسئول هستند. مثلاً یک کلام را باید یکبار بگویند و اگر چند بار گفته شود این آغازی برای علت وسواس فکری در کودکان است.

درمان موفق آمیز وسواس بزرگسالان در گروه نیک مهر

علت روانکاوانه

بهترین دکتر برای درمان وسواس در تهران می گوید که یکی از علت وسواس فکری در کودکان ، علت های روانکاوانه است. روانکاوی می گوید افراد معمولاً از تولد تا یکسالگی وسواسی نمی شوند و اگر بخواهد اتفاقی هم برای کودک بیافتد در واقع باعث می شود که او یک شخصیت دهانی شود. مثلاً اهل بگو و بخند ، دود و دم ، پُرخوری و… شود. در درمان وسواس فکری در کودکان ، بهترین متخصص وسواس فکری روی این موضوع کار می کند.
طبق دیدگاه روانکاوی بین ۱ تا ۳ سالگی کودک به خیلی چیزها از جمله مقعد ، تمیزی و پاکی و… توجه می کند. دکتر وسواس فکری عملی می گوید که این کودک در این سن به سرعت آمادگی وسواسی شدن را دارد و هر پیامی در این سن باعث علت وسواس فکری در کودکان می شود.

تنبیه

فوق تخصص وسواس در تهران می گوید که تنبیه یکی دیگر از علت وسواس فکری در کودکان و نوجوانان است که به آنها حس بی اعتمادی می دهد و فکر می کنند که در هیچ کاری خوب نیستند ولی بعد کودکان متوجه می شوند که در خیلی از کارها خوب هستند پس چرا والدین آنها را تنبیه می کنند و همین موضوع باعث احساس ۲ گانه در آنها می شود. پس طبق نظر روانشناس متخصص وسواس فکری در بهترین مرکز تخصصی درمان وسواس ، در کل افراد وسواسی افرادی هستند که اکثراً با تنبیه روبرو شده اند.

کلینیک درمان وسواس

دعوای والدین

دکتر وسواس فکری عملی می گوید که یکی از علت وسواس فکری در کودکان و نوجوانان دعوای والدین در مقابل آنها است که تاثیر مستقیم بر روی وسواس در کودکان و نوجوانان دارد. چون فکر می کنند که دعوای والدین بخاطر کار بدی است که آنها انجام داده اند و این موضوع در درمان وسواس فکری در کودکان و توسط دکتر خوب برای درمان وسواس مورد بررسی قرار می گیرد.

راههای درمان وسواس از نگاه دکتر متخصص وسواس

طبق نظر دکتر وسواس فکری عملی ، سه روش درمانی برای درمان وسواس فکری در کودکان و بزرگسالان وجود دارد که در بهترین کلینیک درمان وسواس این روش ها انجام می شود. این سه روش عبارتند از:

 

درمان موفق آمیز وسواس فکری در گروه نیک مهر

دارو درمانی

این روش توسط روانپزشک متخصص وسواس فکری انجام می گیرد. طبق نظر روانپزشک برای درمان وسواس ، مطمئناً دارو یکسری عوارض های خودش را دارد ولی گاهی تنها راه درمان وسواس فکری کودکان و بزرگسالان دارو درمانی است. البته دارو درمانی اگر به تنهایی انجام شود ممکن است بعد از مدتی علائم برگردد پس بهتر است در کنار دارو درمانی حتما از جلسات روان درمانی استفاده شود.

 

روان درمانی

طبق نظر بهترین روانشناس برای درمان وسواس فکری ،روانشناسی یکی از باثبات ترین و بهترین روش های درمان وسواس فکری کودکان و بزرگسالان است. در این درمان روانشناس کودک و روانشناس بزرگسال با یکسری تکنیک ها و آموزش هایی که به کودک و بزرگسال می دهد، باعث درمان وسواس در کودکان و بزرگسالان می شود.

ابزارهای نوروساینس

بهترین دکتر وسواس در تهران می گوید که یکی از درمان های جدیدی که وارد ایران شده درمان با ابزارهای نوروساینس از جمله نوروفیدبک یا لورتا نوروفیدبک ( پیشرفته تر از نوروفیدبک ) است که برای درمان وسواس فکری در کودکان و بزگسالان به کار می رود. این ابزارها اگر توسط متخصص نوروتراپیست ( نه روانشناس و روانپزشک ) و بر مبنای نقشه مغزی انجام شود می تواند در کنار جلسات روان درمانی ، درمان وسواس کودکان و بزگسالان را باعث شود. لازم به ذکر است که تمامی ابزارها بدون دارو و عوارض جانبی می باشند.

نکته مهم : گروه نیک مهر برای درمان وسواس در کودکان و بزرگسالان متدهایی خاصی در هر بخش دارد. این گروه از وجود سید مصطفی حسینی ( مدیر گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر ) و سودابه خاکپور ( روانشناس کودک و نوجوان ) در بخش روانشناسی و دکتر نیما گنجی ( بنیانگذار واقعی لورتا در ایران و عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی ) در بخش نوروساینس استفاده می کند. لازم به ذکر است که تمامی درمان ها بدون دارو و عوارض جانبی است و اگر احتیاجی به دارو درمانی باشد از وجود دکتر نجارزادگان در بخش روانپزشکی استفاده خواهد شد. برای دیدن موفقیت های درمانی گروه نیک مهر به صفحه اینستاگرام و یا بخش ویدئوها مراجعه کنید.

نویسنده : سودابه خاکپور ، روانشناس کودک گروه روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر

لطفاً در زیر نظر خود را در خصوص این مقاله بیان و اگر سوالی دارید مطرح نمائید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

شاید این موارد هم برایتان مفید باشد

8 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • سلام.دختر ۹ساله دارم.وسواس تو نوشتن تکالیف گرفته.انقد پر رنگ می‌کنه تا دفترش پاره بشه.همس می‌پرسه که مثلاً اون کلمه که نوشتم خوشگل بود .خیلی اذیت میشه.روانپزشک قرص فلوکستین ۱۰بهش داده. ۲ هفته است که مصرف می‌کنه .یکم بهتر شده ولی بازم مشکلش هست

  پاسخ
  • دکتر خوب برای درمان وسواس
   سید مصطفی حسینی
   16 دی 1401 10:00 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر توصیه می شه حتما به یک روانشناس کودک مراجعه کنید چون دارو درمانی به تنهایی نمی تواند کمک کننده باشد

   پاسخ
 • دکتر خوب برای درمان وسواس
  طاهره نعمتی
  7 آذر 1401 12:47 ق.ظ

  سلام وقت بخیر یه دختر ۱۱ساله دارم که وسواس درتکرار کارها داره به روانپزشک مراجعه کردم فلوکستین ۱۰و الان۲۰ مصرف می‌کنه.هنوز یه ماه هم نشده.بعضی از عادتها رو کنار گذاشته عادتهای جدید با شدت بیشتر جایگزین شده.خودش هم اذیت میشه و اضطراب شدید داره چه کنم دکتر

  پاسخ
  • دکتر خوب برای درمان وسواس
   سید مصطفی حسینی
   11 آذر 1401 9:58 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، فعلا به دارو خوردن ادامه بده اگر بعد از 3 ماه تاثیری نداشت آن زمان برای درمان با دستگاههای نوروساینس و جلسات روانشناسی به کلینیک تشریف بیارید

   پاسخ
 • دکتر خوب برای درمان وسواس
  سعیده خادمی
  26 خرداد 1400 9:37 ق.ظ

  سلام پسرم بیش فعال هست وبه تازگی بسیار بی قراره و وسواس به خرید پیدا کرده یعنی مدام می خواد به خیابون بده و خرید هایی که اصلا به دردش نمی خوره بخره میگه با این کار کمی آروم می شم یا وقتی در خانه هست فقط توی سایت های خرید و فروشگاه هاست دکترش فلوکستین ۱۰ داده اما اثری نداره لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • دکتر خوب برای درمان وسواس
   سید مصطفی حسینی
   30 خرداد 1400 10:50 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، باید افسردگی ایشان چک شود. می توانید یه وقت نقشه مغزی در کلینیک نیک مهر بگیرید و بوسیله این نقشه ارزیابی دقیقی صورت خواهد گرفت و مشکل پسرتون درخواهد آمد. در ضمن لازم به ذکر است که نقشه مغزی بدون عوارض می باشد

   پاسخ
 • سلام

  دخترم من ۱۶ساله هست و از لحاظ ظاهری اندازه سر معمولی هست ولی از لحاظ رفتاری ۳-۴ سال از همسن های خودش عقب تره و ضریب هوشی زیر ۷۵ داره و ‌دچار افسردگی و عدم تمرکز – اضطراب و ضعیف بودن حافظه کوتاه مدته که دایما در حال خوردن قرصهای ضد اضطراب و خواب اور هست .

  میخواستم بدونم لورتا نوروفیدبک بروی این اشخاص جواب میده یا نه؟

  ممنون از راهنمایی شما

  پاسخ
  • دکتر خوب برای درمان وسواس
   سید مصطفی حسینی
   17 اسفند 1399 7:21 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، باید برای ارزیابی دقیق تر یک جلسه نقشه مغزی تشریف بیاورد و در اون جلسه مشخص شود که می تواندکاری کرد یا خیر

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.