گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر

درمان تریکوتیلومانیا

درمان تریکوتیلومانیا جز اختلالات وسواس فکری عملی محسوب می شود. این اختلال مثل انواع وسواس می تواند سبب محرومیت فرد از فعالیت های اجتماعی و تفریحی مورد علاقه اش شود. اکثر افراد مبتلا به بیماری تریکوتیلومانیا احساساتی مثل افسردگی ، عدم جذابیت فیزیکی ، خجالت و احساس کم ارزشی را گزارش می کنند که در درمان قطعی تریکوتیلومانیا مورد بررسی قرار می گیرد. در این مقاله ما سعی داریم درمان کندن موی سر از ریشه یا درمان کندن مژه و ابرو و بهترین روش درمان وسواس کندن مو رو مورد بررسی قرار بدهیم و به سوال اینکه تریکوتیلومانیا چیست ؟ و آیا میتوان کندن موی سر را کنار گذاشت ؟ پاسخ دهیم.

مدت زمان مطالعه : 7 دقیقه , تاریخ انتشار : 1399/05/23

درمان قطعی تریکوتیلومانیا

درمان قطعی تریکوتیلومانیا

تریکوتیلومانیا چیست

بیماری تریکوتیلومانیا یا وسواس موکنی یا وسواس مژه کنی و ابروکنی یکی از انواع وسواس های فکری و عملی است بنابراین مثل درمان وسواس باید ابتدا نوع آن مشخص شود تا بدین وسیله بتوان بهترین روش درمان وسواس کندن مو و درمان کندن مژه و ابرو را انجام داد. شخص دارای بیماری تریکوتیلومانیا باید بداند که در صورت کندن موی سر از ریشه یا ابرو و مژه کنی در همان ابتدا با یک روش درمانی برای درمان خودش اقدام کند چون اگر این روند ادامه پیدا کند علاوه بر مشکل وسواس موکنی مشکلات دیگر از جمله افسردگی ، اختلال بدشکلی بدنی و… هم به این موضوع اضافه می شود و درمان قطعی تریکوتیلومانیا را سخت می کند و باعث می شود که به سوال آیا میتوان کندن موی سر را کنار گذاشت ؟ به سختی پاسخ داد. اختلال کندن مو اگر درمان نشود می تواند باعث اختلال در عملکرد افراد شود و زندگی و سلامت روان افراد را دچار مشکل کند.

تریکوتیلومانیا و همپوشانی آن با اختلالات دیگر

بیماری تریکوتیلومانیا ممکن است به طور خاص با اختلالات افسردگی ، اضطرابی و دیگر رفتارهای کندن پوست ، ناخن جویدن ، لب جویدن و… همراه می شود بنابراین باید برای درمان قطعی تریکوتیلومانیا علاوه بر به کارگیری بهترین روش درمان وسواس کندن مو به درمان افسردگی و اضطراب و… هم پرداخت به همین دلیل است که خیلی از افراد دارای بیماری تریکوتیلومانیا درمان نمی شوند و همین موضوع باعث می شود که پیش خود فکر کنند که آیا میتوان کندن موی سر را کنار گذاشت ؟ بنابراین درمانگر تریکوتیلومانیا باید این موضوع را مدنظر قرار بدهد.

شیوع اختلال تریکوتیلومانیا

در ارتباط با شیوع تریکوتیلومانیا می توان گفت که این اختلال، شیوع بیشتر از آنچه که آمارها نشان می دهد دارد زیرا بسیاری از افراد دارای مشکل بیماری کندن مو ، کندن مژه و ابرو و به طور کل بیماری تریکوتیلومانیا ، آن را از بقیه پنهان می کنند و کمتر در پی درمان وسواس کندن مو یا درمان کندن مژه و ابرو برای آن هستند. در کل وسواس کندن مو یا وسواس ابرو و مژه کنی در زنان ده برابر بیشتر از مردان گزارش شده است. البته این نکته نیز شایان ذکر است که وسواس تریکوتیلومانیا در زنان محدودیت های بیشتری حاصل می کند. نوع وخیم تر و مزمن تر آن معمولاً در اوایل تا اواسط کودکی و نوجوانی و بنا به علت های مختلفی از جمله اضطراب و استرس و… شکل می گیرد و شیوع آن در بین کودکان پسر و دختر به طور برابر و یکسان است.

چطور بفهیم دچار تریکوتیلومانیا هستیم ؟

اگر موارد بالا در شما صدق می کند حتماً بهترین روش درمان وسواس کندن مو و درمان کندن مژه و ابرو را برای درمان قطعی تریکوتیلومانیا انجام دهید.

انواع درمان قطعی تریکوتیلومانیا

آیا میتوان کندن موی سر را کنار گذاشت ؟ درمان کندن موی سر از ریشه چیست ؟ و… اینها قسمتی از سوالات افرادی است که دچار بیماری تریکوتیلومانیا هستند. طبق نظر متخصصان سه روش درمان قطعی تریکوتیلومانیا وجود دارد که عبارتند از دارو درمانی ، روان درمانی و نورودرمانی که در زیر به بررسی هر کدام از این 3 روش و همچنین بهترین روش درمان وسواس کندن مو ، درمان کندن مژه و ابرو می پردازیم :

دارو درمانی

این روش توسط روانپزشک صورت می گیرد. در این روش درمانگر بعد از شرح حال کوتاهی که از فرد دارای تریکوتیلومانیا می گیرد به نوشتن دارو اقدام می کند. البته لازم به ذکر است که در اکثر موارد علائم بیماری کندن مو بعد از درمان دارویی دوباره برمی گردد و فرد دوباره شروع به کندن مو و ابرو و مژه خود می کند. پس به نظر می رسد که درمان دارویی یک درمان نگه دارنده برای بیماری تریکوتیلومانیا است.

 

روان درمانی

اخیراً پژوهشگران بر درمان هایی که بر نقش هیجان و تنظیم و مدیریت آن که در اختلال هایی مانند وسواس کندن مو یا بیماری تریکوتیلومانیا است، تاکید می کنند. روانشناس کودک و یا روانشناس بزرگسال به عوامل زیرین ایجاد این اختلال می پردازد و با یکسری تکنیک هایی که به کودک و بزرگسال بیماری کندن مو آموزش می دهد، نشانه ها و علائم وسواس موکنی را در کودک و نوجوان و بزرگسال رفع می کند. البته لازم به ذکر است که اگر روان درمانی به درستی صورت بگیرد و به اصطلاح عمه درمانی یا خاله درمانی!!!! نباشد، خط اول درمان برای درمان کندن موی سر از ریشه یا درمان کندن مژه و ابرو است. افرادی می توانند در این زمینه کار درمانی انجام دهند که واقعاً بدانند تریکوتیلومانیا چیست. البته این روش نمی تواند به تنهایی برای درمان قطعی تریکوتیلومانیا جوابگو باشد. 

ابزارهای نوروساینس

نوروساینس یا نورودرمانی یکی از درمان های جدیدی است که برای درمان قطعی تریکوتیلومانیا یا وسواس موکنی مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزارها انواع مختلفی دارد از جمله نوروفیدبک ، لورتا نوروفیدبک ( نسل جدید نوروفیدبک ) و… که همگی بدون دارو و عوارض جانبی می باشند. البته لازم به ذکر است که این روش اگر توسط متخصص نوروتراپیست ( نه روانشناس و روانپزشک ) انجام شود می تواند در کنار روان درمانی از بهترین روش های درمانی وسواس کندن مو باشد و به نوعی درمان قطعی تریکوتیلومانیا است.

نکته مهم : گروه نیک مهر برای درمان وسواس موکنی یا بیماری تریکوتیلومانیا از متدهای خاصی استفاده می کند. این گروه از وجود دکتر نیما گنجی ، نوروتراپیست و عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی و بنیانگذار واقعی لورتا نوروفیدبک در ایران در بخش نوروتراپی و سید مصطفی حسینی ، مدیر گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر در بخش روانشناسی بهره می برد. لازم به ذکر است که تمامی درمان ها بدون دارو و عوارض جانبی است.

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، مدیر گروه روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر

لطفاً در زیر نظر خود را در خصوص این مقاله بیان و اگر سوالی دارید مطرح نمائید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

شاید این موارد هم برایتان مفید باشد

330 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • سلام من ۲۰سالمه از کلاس پنجم موهامو میکندم حدود نه سال ی مدت دست نمیزدم پر میشه دوباره ی مدت انقد کف کلمم میکنم تا خالی بشه. هر چقد با خودم فک میکنم چرا علتش نمیدونم و این ک نمیتونم خودم کنترل کنم. و واقعا این موضوع اذیتم میکنه

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید عرض میکنم
  من از سن ۱۲ سالگی موهای ابروهامو میکنم الانم ریش هامو عادت کردم میکشم الان ۲۵ سالمه دیگه نمیتونم بیرون برم از خجالتم دست خودمم نیس خیلی جاها رفتم نتیجه ای ندیدم.ساکن تبریز هستم اینجا شعبه ای یا دکتری می‌شناسید معرفی کنید کمکم کنین ممنون

  پاسخ
 • سلام من ۳۱سالمه واز ۱۱سالگی به این بیماری مبتلا شدم والان ۶ ماه است که حتی یک مو هم ازسرم نکندم وتقریبا بالای ۹۰درصد موهام اومده خودم توی خونه ۲سال پیش درمان خودم راشروع کردم واز روزی شاید ۵۰۰مو یا بیشتر رسیدم به ۲۰۰وبعد از یک سال به ۱۰۰ وتا چن ماه پیش روزی ۵۰تا والان ۶ ماهه هیچ موی نکندم تو این راه خیلی اذیت شدم خیلی ولی نا امید نشدم شاید معجزه بوده که من نجات پیدا کنم خیلی امام زمانم را صدا زدم خیلی گریه کردم از خدا میخوام هرکی به این بیماری مبتلا هست زودتر شفا پیدا کنه

  پاسخ
 • من ۱۳ سالمه و از ۱۰ سالگی این مشکل رو داشتم اصلا نگران نباشید اگه خودتون اراده کنید و اینکه وقتی میخواین بکنین بگید ۲ ساعت دیگه بعد اگه ۲ ساعت دیگه خواستین بکنین بگین ۱۰ ساعت دیگه و اینکه اگه خودتون اراده کنید موفق میشین
  این دعا رو همش بگین یا هُو یا مَن هُو یا لَیس الا هُو صل الا محمد و آل محمد

  پاسخ
 • سلام من ۴۰ سالمه از ۱۲ سالگی تا حالا موهامو میکنم ،ساکن کرمانشاه هستم ، چکار کنم درمان بشم ،آیا کسی توی استان ما هست که با این روشها درمان کنه،البته یه مدت دارو درمانی داشتم اما فایده نداشت

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   20 مرداد 1402 3:55 ب.ظ

   سلام و وقتتون بخیر این روش در تمامی استان ها وجود دارد منتهی گروه نیک مهر در این زمینه متد خاصی دارد

   پاسخ
 • سلام من ۲۰ساله بیماری کندن مو دارم به تهران هم نزدیک نیستم نیاز دارم به کمکتون میشه یه جوری کمکم کنید؟یادر استان فارس کسی رو میشناسید که کارش مثل شما خوب باشه؟

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   7 مرداد 1402 10:09 ق.ظ

   سلام متاسفانه از آنجایی که درمان موکنی سخت است باید جلسات حضوری باشد و آنلاین نمی تواند در این درمان موثر باشد بهتر است در همان استان در کنار دارودرمانی از روانشناسی کمک بگیرید که در این زمینه کار کرده است

   پاسخ
 • سلام من الان چهار سال به این بیماری مبتلا شدم ادرس کجا هست

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر.من۱۷سالمه و تقریبا از زمانی که کرونا شروع شد موکنی های منم شروع شد.مادرم برای اینکه من موهامو نکنم با تیغ موهامو میزد ولی به محض اینکه موهام یکوچولو بلند میشد خیلی خیلی بی اختیار موقع درس خوندن فیلم نگاه کردن و مخصوصا توی تنهایی موهامو میکنم.بنظرتون اگه درمان بشم ریشه موهام بر میگرده؟

  پاسخ
 • درمان تریکوتیلومانیا
  ایرج از کرج
  6 خرداد 1402 12:31 ق.ظ

  من۴۸سالمه‌قاتل‌ابروهام‌هستم.
  یه‌لحظه‌اَبروهامو‌خالی میکنم‌.اگر سیبیل بزارم که‌هیچی‌‌اونو هم میکنم.آقا راهکار بده.ممنون.

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   6 خرداد 1402 10:02 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر باید درمان شوید با راهکار درست نخواهید شد. احتیاج به درمان لورتا به علاوه روان درمانی است

   پاسخ
 • سلام ، من 15 سالمه و از 5 سالگی تا الان مژه هامو میکنم چندین بار توسط روانشناس ویزیت شدم ولی فایده ای نداشت الان یک ماه هست قرص مصرف می‌کنم دیگه استرس نداشتم ولی وقتی خونه تنها میشم این کار رو انجام میدم . میشه یه راه حل بدید لطفا ، واقعا خودم خسته شدم ، چندین بار تلاش کردم ولی متاسفانه فایده ای نداشت ، هرکسی منو میبینه میگه چرا اینجور شده و مامانم هم خیلی حرص میخوره ، افسردگیم خیلی خوب شد ولی وقتی توی آیینه خودمو میبینم اذیت میشم ، میشه یه راه حل بدین لطفا ، من به خاطر این رفتار اصلا چند وقته از خونه بیرون نرفتم

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   6 خرداد 1402 10:05 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر باید درمان لورتا به علاوه روان درمانی انجام دهید

   پاسخ
 • سلام به هرکی که اومده راجب این بیماری بخونه و چشمش به این پست افتاده منم یکیم مثل همه این عزیزانی که دچار این بیماری شدن من دوسال و نیم پیش وقتی که مدارس مجازی شد دچار این بیماری شدم و خب معلومه موهامو از دست دادم میخوام به همه کسایی که این مشکل و دارن امید بدم که حل میشه فقط یکم باید اذیت شین و راهش فقط وفقط اراده و توکل به خداست توی این راه وسوسه میشین که اصلا نا امید نشین هرکسی رو یک چیزی مکث میکنه یکی رو مژه و یکی رو ابرو و اصلی ترینش رو مو هست که من خودم به خاطر مو خوره میکندم ۲ سال زمان کمی نیست اونایی ک ه این مشکل رو داشتن و دارن متوجه میشن چی میگم ببینین دوستانی که گفتن روانشناس و قرص تاثیر نداره چرا داره به شرطی که خودتونم سختت در کنارش تلاش کنین وگرنه معلومه فایده نداره و مهم تر ازهمه وقتایی که دست به کندن میزنین بهش فکر کنین که چرا الان دارین اینکارو میکنین عصبانی شدین یا استرس دارین یا چیزای دیگه و حتما بنویسین برای خودتون فایده داره نگین نه امیدوارم که هرچه زودتر خوب شین بدرود

  پاسخ
 • سلام ، من بیماری تریکو تیلو مانیا دارم ومیخواهم خیلی زود ازاین بیماری که سالهای طولانی منو درگیر کرده نجات پیدا کنم … وخواهش میکنم به من کمک کنید

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   9 اردیبهشت 1402 9:59 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر نگران نباشید وقت بگیرید و تشریف بیارید انشاا… درمان خواهید شد.

   پاسخ
 • درمان تریکوتیلومانیا
  امیر امینی اوچ تپه
  28 فروردین 1402 12:48 ق.ظ

  سلام خسته نباشید دختر 9سالشه ابرو و مژه هاشو در میاره لطفا کمکم کنید

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر من سی ساله موکنی دارم و نتونستم به خانواده بگم همه فکرمیکنن من ریزش مو داذم خیلی سعی کردم اینکار نکنم ولی نمیشه حتی چندماهی اینکار نکردم دوباره شروع کردم خیلی حالم بده حتی نتونستم توعروسی دخترم روسریم بردارم خواهش میکنم بگید چکارکنم

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   25 فروردین 1402 10:53 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر حتما باید تحت درمان قرار بگیرید چون به تنهایی قادر به انجام این کار نیستید

   پاسخ
 • سلام دخترم از ۹ سالگی شروع به موکندن کرده الان ۱۳ سالشه مشاور روانشناس ۱ سال تحت درمان بود متاسفانه جوابی نگرفتم چند ماه با اراده خودش ترکش کرد با شروع امتحاناتش دوباره عادتش رو ادامه میده متخصص مغز واعصاب بردمش قرص ضد استرس داده ولی تاثیری روی مو کندنش نداره ساکن خرم آباد هستم خیلیییییی نگرانشم تورو خدا کمکم کنید درمان قطعی برای بیماری دخترم پیدا کنم

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   25 فروردین 1402 10:57 ق.ظ

   سلام متاسفانه درمان وسواس موکنی درمان سختی است ولی بالای 70 درصد کسانی که به گروه نیک مهر تشریف آوردند درمان شدند

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر
  من ۱۳ سالمه و یک ساله ب این بیماری مبتلا شدم واقعا وحشتناکه اصلا نمیتونم جلوشو بگیرم تو همین ی سالی ک این بیماریو دارم سرم خالی شده
  هرروز گریه میکنم چرا انقد بدبختی دارم خانوادم اصلا قبول نمیکردن افسردگی دارم تا اینکه ب این بیماری مبتلا شدم فهمیدن
  خیلی دیره هروقت موهای بقیه رو میبینم میگم چرا اصلا باید زنده باشم
  جرئت خودکشی هم ندارم امتحان کردم ولی ترسیدم که قطع نخاع بشم و فلج شم اینجوری شکنجه میشدم
  شبا بی اختیار گریه میکنم واقعا نمیتونم ترک کنم این کارو…
  حالا برفرض اگ شد ترک کنم و دیگه موهامو نکنم میتونن رشد کنن و مثل قبل بشند؟

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   21 اسفند 1401 9:46 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر انشاا… مشکلتون حل خواهد شد و نگران رشد مو هم نباشید چون مثل سابق خواهد شد

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر وقتتون بخیر من ۱۶ سالمه و تقریبا از کلاس سوم ینی ۹ سالگی از اونجایی ک یادمه شروع کردم ب مو کنی اولاش زیاد نمیکندم چون درد داشت بعد ی مدت ترک کردم ولی کم کم ک بزرگ تر شدم مثه بختک افتاد ب جونم 🥲و تا الان ک ۱۶ سالمه درگیرشم من… واقعا نمیدونم چیکار باید بکنم
  خانوادمم درکم نمیکنن و ارزوی مرگ میکنم اولاش ک پشت سرم بود بعد چن مدت گیر دادم ب وسط سرم و کناره های سرم
  و من هر چی ب خانوادم میگم ک من معتاد این مریضیم درکم نمیکنن نمیدونم واقعا باید چیکار کنم خسته شدم و چند بارم اقدام ب خودکشی کردم ولی خودکشی نکردم ینی جرئتشو پیدا نکردم چن بارم سعی کردم ک خودمو جلو ماشین بندازم و ازین ترسیدم ک فلج بشم یا وضعم ازینی ک هست بدتر بشه
  خیلی کارا کردم ک ترک بدم ولی نشد ک نشد
  وقتی چشم ب هم و سالام میفته ارزو میکنم ک ای کاش هچ وقت ب دنیا نمیومدم
  من سال دیگه کنکور دارم و ازین بابت خیلییییییییی نگرانم خیلییییی
  و حرفای پدر و مادرم باعث میشه ک من باعث پوچی کنم و حس کنم ک واقعا بدرد نمیخورم و از طرفی هم خانوادم مسخرم میکنن
  اقای دکتر ازتون خواهش میکنم کمکم کنید لطفا
  موقعیتم جوری نیست ک بتونم بیام تهران البته هنوز ب خانوادم اطلاع ندادم ک همچین درمانی هست و امید وارم ک بهشون بگم قبول کنن هر چی باشه من دخترشونم ن🥲
  و اینکه هزینه کل درمان چقدر میشه؟

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   14 اسفند 1401 8:55 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر در همون شهری که هستید از روش دارو درمانی استفاده کنید شاید روی شما جواب بدهد. درمان موکنی درمان سختی است ولی این دال بر این نیست که غیر قابل درمان است. امیدوارم سلامت ببینمتون. در خصوص هزینه ها هم با مرکز تماس و اطلاعات و از منشی دریافت کنید

   پاسخ
 • سلام من 11 سالمه و از پارسال که ابرو و مژه ام رو میکنم و هر موقع که میرم که درس بخونم یا نگای فیلم یا هر چیز دیگه ای بکنم این لعنتی میاد سراغم و ابرو هامو بیشتر میکنم خدم از خدم بدم میاد نمیدونم چجور تمومش کنم میتونید کمکم کنید

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   5 اسفند 1401 8:39 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر زودتر برای درمان اقدام کنید تا تبدیل به عادت نشده است

   پاسخ
 • سلام دخترم 14ساله است سه ساله دچار کندن موی سر شده سه ساله من دکترمیروم نتیجه ای نگرفتم رهنمایم کنی سپاسگزارم

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   5 اسفند 1401 8:43 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر اگر روشی که رفتید تا به الان نتیجه نداده روش درمانی اتون رو عوض کنید چون اون روش جوابگو نیست.

   پاسخ
 • سلام به آدم هایی که شبیه منند…
  من الان ۲۰ سالمه و این بیماری خودشو سر ازمون سنجش سال هفتمم نشون داد و اولِ ابروی سمت چپم رو خالی کردم؛ جوری که به خاطرش مجبور به پوشیدن کلاه در مدرسه شدم و به خاطر کندنهای مداوم بعد از اون ۶ ماه در مدرسه کلاه میپوشیدم و زبان زد خاص و عام😄…
  بعد ها کمی که در اومد مادرم اون کلاه رو از من گرفت و مجبورم کرد با همون موهای کمش برم مدرسه …..
  وقتی بدون کلاه وارد کلاسمون شدم بچه ها خیلی خوشحال شدند و حتی یادم میاد دوست صمیمیم گفت بچه ها برای زینب دست بزنید…
  شاید اولش از این کار مادرم ناراحت بودم ولی تا الان که هنوز اونجا رو خالی نکردم الارقم اینکه یه مدت اصلا ابروی سمت راستی نداشتم …. و فقط در حد چند تا تار مو میکنم نتیجه همین کار خوب و جدی و بازخورد خوب بچه ها بود….
  الان ، همین امشب ساعت ۲۳ و ۱۸ دقیقه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
  کَندم و اومدم که درمورد بیماریم مطلب بخونم …
  چند سالی میشه که فهمیدم یک بیماری هست و خیلی ها مبتلا بهش هستند
  امشب ابروی سمت راستم که با زور و زحمت و نگه داشتن خود و حواس پرت کردن در اومده بود رو آباد کردمممممم….
  ولی خدا رو شکر از زمانی که وسط سرم رو میکنم و به اندازه یک کف دست توی سرم خالی بود میگذره و خیلی به ندرت پیش میاد ( هر چند ماهی ) که یک تار موی سرم رو بکَنم.
  مژه هام رو میکنم ولی کم
  و دردسر من ابروهام هستند
  به عنوان کسی که تب این بیماری براش خوابیده میگم که موهاتون حتما در میاد و غصه ای نخورید من موهای سرم کامل در اومد ابرهامم که درست شد و امشب به عرضتون رسوندم که ابروهای درست شده‌ام رو کندم و الان و از این به بعد به مدت یک ماه منتظرم تا دوباره در بیایند …
  میشه گفت یکماه طول میکشه تا به حداقل میزان رضایتمندی از در اومدن موها برسه…
  قصد دارم برای درمانش چند راه درمانی رو پیش بگیرم مثل همین راه درمانی که این سایت پیشنهاد داده…
  امیدتون رو از دست ندید درست میشه🤸🏾‍♂️❤️

  پاسخ
 • سلام
  من از ۱۲سالگی مشکل کندن مو داشتم
  خیلی تلاش کردم ولی موفق نشدم فراموش و کنترل کنم
  الان ۴۶ ساله هستم و در کشور نروژ زندگی میکنم
  چگونه می‌توانم از شما مشاوره بگیرم؟

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   19 بهمن 1401 9:55 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر بهتر است در همان کشوری که هستید برای درمان اقدام کنید چون درمان موکنی درمان سختی است و باید حضور فیزیکی در جلسات داشته و از یکسری دستگاه نوروساینس برای این موضوع استفاده شود

   پاسخ
 • سلام پسرم ۹ سالش الان دوسال که موهاش میکنه قبلا اندازه ی سکه میکند ولی الان کامل جلو سرش کنده خیلی دکتر پوست مو بردم خوب شد دوباره با شروع مدارس این کند مو بیشتر شده امروز فیلم شمارو دیدم متوجه شدم که مشکلش چیه اصفهان شعبه دارین که من مراجعه کنم

  پاسخ
 • سلام دخترم از ۸سالگی شروع به موکنی کرده الان ۱۵ سالشه و مو میکنه و سرش خالی از مو شده دکتر و نورو فیدبک هم بردمش جواب نداد چکار کنم خواهشن کاری از دستتون میاد کمکم کنید پدرم و نگران بچم کمکم کنید کمکم کنید کمکم کنید التماس میکنم

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   19 بهمن 1401 10:12 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر پروتکل درمانی در درمان نوروفیدبک یا لورتا بسیار مهم است که پروتکل نیک مهر در این زمینه خاص می باشد

   پاسخ
 • سلام منم مبتلا به این بیماری بودم ولی خودمو کنترل کردم بعد از دوسال به سختی موفق شدم خودمو کنترل کنم 19 سالمه و الان موهام خیلی پر پشت شده درمانشم واضحه ( اراده ) خیلی سخت بود باید رفتارتونو جایگزین کنید مثلا به جای کندنش ابتدا برس مو بگیرید و تو کلتون بیارید و بعدش یکم ک بلند بشه کلی انگیزه میگیرید و انگیزه و روحیه ایی که میگیرید مقابله میکنه با اون رفتار خشنی که باعث میشه موهاتونو از بین ببرید من خودم تجربیاتی که داشتم رو دارم میگم خیلی سخت گذشت خیلی بد بود خیلییییییییییییییییی بدترین دوران زندگیم نوجوانی بود …

  پاسخ
 • سلام
  من عادت به مو کندن ندارم اما پوسته سرم رو میکنم و همراه اون موهام بعضی اوقات کنده میشه اما همون روز یهو ریزش مو خیلی زیاد پیدا میکنم حتی روزای بعدش البته یه مدتی به خاطر اینکه ناخن کاشتم دیگه خیلی این کارو انجام نمیدم ولی ریزش موی خیلی خیلی شدید دارم حجم موهام نصف شده
  منم تو این دسته افراد هستم و باید این روش درمان و پیش بگیرم یا نه؟

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   20 دی 1401 10:07 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر بله شما هم جز این دسته از افراد می باشید

   پاسخ
 • سلام پسرم ازسن یک سالگی باموی جلوی سرش بازی می‌کرد و آرامش می‌گرفت. الان ۱۰ سالش هست وهنوز هم این عادت رو داره،طوری که جلوی موی سرش وزوزی وبدحالت شده.این رو هم بگم که از زمان بارداری پسرم تا سن دوسالگیش من درگیر بیماری لنفوم هوچکین بودم.وخیلی نتونستم کنار پسرم باشم.ممکنه که تا این اندازه تاثیر روانی روی پسرم گذاشته باشه؟خیلی براش نگرانم وهرکاری میکنم نمیتونه ترک کنه.لطفا راهنماییم کنید.م
  مادر علیرضا از ساری

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   16 دی 1401 9:32 ق.ظ

   بله متاسفانه هر گونه تنش مادر می تونه روی کودک تاثیر بگذارد. حتما در همان شهری که هستید پیش یک روانشناس کودک بروید تا ایشان پس از ارزیابی در راستای بهبود پسرتون گام بردارد

   پاسخ
 • آخه این همه پول برای این همه جلسه تو این زمان محدود ازکجا بیارم…
  خستم خسته

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   16 دی 1401 9:47 ق.ظ

   متاسفانه هزینه های دستگاه بالاست ولی اگر یه دو دو تا هم بکنید این روش خیلی از نظر اقتصادی و زمانی به صرفه است چون هم در عرض 3 ماه درموان به اتمام می رسد و مثل دارو درمانی نیست که چندین سال باید مصرف شود و هم اینکه اگر قیمت دارو را در این مدت حساب کنید مطمئنا هزینه ای که انجام می شود به مراتب بالاتر از لورتا درمانی است

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر آیا در شیراز هم شعبه دارید ؟
  این روش برای درمان OCDهم جواب میدهد

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   16 دی 1401 9:48 ق.ظ

   سلام نه متاسفانه در شیراز شعبه نداریم ولی اگر پروتکل درمانی دقیق باشد روی وسواس هم اثرگذار است

   پاسخ
 • سلام ببخشید من دختر هستم ۱۶سال سن دارم تقریبا ۲سال هست ک این مشکل رو دارم یجا رو ک میکنم خودم پشیمون میشم البته دست خودمم نیست یهو کنترل از دسم خارج میشه این اتفاق میفته ،یه مدت اصلا دست ب موهام نمیزدم خیلی هم خوب شده بود تازگیا دوباره یه خورده از موهامو کندم ک سفید شده جاش

  پاسخ
 • سلام دکتر جان ، من یه خانمی رو دوست دارم که مو کنی میکنه ولی از عشق من ۶ ماهه که دیگه دست نمیزنه و موهاش بلند شده ایا ممکنه بعدا ازدواج کنیم و کچل کنه خودشو؟از ۱۶ سالگی موهاشو با ماشین از صفر میزدن که دست نزنه
  من خیلی برام مهمه این موضوع و میترسم تو زندگیمون اختلاف بشه؟ایا اصلا کسی هست که تا حالا خوب شده باشه؟

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   16 دی 1401 10:08 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر بله احتمالش هست که این کار را انجام دهد. بله قابل درمان است

   پاسخ
 • سلام-من ۳۵ سالمه-از۵ سالگی درگیراین مشکل موکنی هستم-تاسن ۱۶ سالگی مژه وابروهم میکندم-اون دوتاترک کردم-ولی مشکل کندن موی سرهمچنان دارم-طوری که مویی برام نمونده-وسط سرم همه روکندم-میخواستم ببینم مرکزی توهمدان سراغ دارین که باروش شمامشکلموحل کنن

  پاسخ
 • فرمودين ك بيمه تكميلي قبول ميكنيد؟بيمه بانك سپه رو قبول ميكنيد؟

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   20 آبان 1401 9:09 ق.ظ

   نه ما با هیچ بیمه ای طرف قرارداد نیستیم منتهی در سربرگ کلینیک می نویسیم و می تونید از بیمه اتون دریافت کنید

   پاسخ
 • سلام شما قزوين هم شعبه داريد؟؟

  پاسخ
 • سلام
  جلسات حتما حضوري بايد باشه يا انلاين هم ميشه؟

  پاسخ
 • من الان ۴۰ سالم از ۲۰ سالگی شروع به کندن مو کردم دیگه نمیدونم چکار کنم

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   20 آبان 1401 9:12 ق.ظ

   متاسفانه درمان موکنی سخت هست و باید حتما از جلسات درمانی کمک بگیرید

   پاسخ
 • من۱۹سالمه و ۳ساله ابرو و مژم میکنم..خیلی خسته شدم ازین وضعیت و حال بد..ازینکه حتی خونوادم درکم نمیکنن و بدتر میکنن حالمو
  هیچی ابرو مژه ندارم ینی باز بیرون میان؟درست میشن باز؟😭

  پاسخ
 • سلام منم ۴۴ ساله هستم و از ۱۵ سالگی مژه و ابروهام رو کندم بارها و بارها سعی کردم جلوی خودم رو بگیرم ولی نشد نهایتا یک ماه اراده داشتم ولی بعدش با کندن اولین تار مو و درد لذتبخش اون ادامه دادم و در ادامه من موندم با عذاب وجدانش ، میخواستم به برخی از دوستان که گفتن: همت کنید و نکنید ، بگم ، این یک بیماریه و اصلا ربطی به اراده نداره وقتی توی شرایط بده روحی باشی نمیتونی جلوی خودت رو بگیری چون اصلا دست خودمون نیست ، مثل شخصی که میدونه خودکشی گناه بزرگیه ولی مرتکب اون میشه ، من بارها به خودم قول دادم که دیگه اینکارو نکنم ولی نشد که نشد 😔

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر من 17 سالمه و از سال هفتم دچار این مشکل شدم اما تا سال نهم نمیدونستم بیماریه بابام توی اینترنت سرچ کرد و بهم گفت از کلاس دوم استرس و اضطراب داشتم و خیلی مامانم روی درس حساسه مدرسم خیلی فشار می اورد بهمون و خلاصه الان شاگرد اولم ولی خیلی از جاهای سرم خالی شده انفدر ناراحتم که کلا میخوابم. سال دیگ هم کنکور دارم ولی میخوام هرچه زود تر درمان بشم ارزشی نداره کنکورو خوب بدم ولی کچل باشم البته بعضی از مو ها رو از ریشه بعضی هارو که مو خورده داشت از وسط می کندم میخوام ببینم مو هایی که از ریشه میکندم دوباره در می اد؟

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   29 مهر 1401 12:44 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، در اکثر موارد موها در می آید. شما احتمالا کمالگرا هستید و باید برای درمان کمالگرایی اتون اقدام کنید تا بتدریج وضعیت مو کنی اتون بهتر بشه

   پاسخ
 • سلام
  من ۳۰ سالمه از ۱۲ سالگی این مشکل رو دارم
  اول مژه هامو میکندم الان هم مژه هم ابرو میکنم
  دارو درمانی یه مدت آروم میکنه بعد دو هفته دوباره شروع میکنم به کندن
  میتونید راهنمایی کنید؟

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   29 مهر 1401 12:46 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، دارو درمانی یه درمان موقت برای موکنی می باشد

   پاسخ
 • سلام 57سال سن دارم این بیماری زندگی و جوانی ام را خراب کرد حدود 40سال مبتلا بودم و نتوانستم بهبودی به دست بیارم .در دوره دبیرستان اصلا ابرو نداشتم یا یکی نداشتم اون یکی نصفه بود و باعث میشد مورد تمسخر قرار بگیرم .بعد از دیپلم مدتی خوب شد در دانشگاه تا لیسانس مشکلی نبود اما مجدد در زمان فوق لیسانس این دیو بیدار شد بطوری که ابرو و ریش هایم را به شدت میکندم .بعد از چند سال که مشغول کار بودم گهگاهی خوب میشدم .در دوره دکتری که از سن 45یالگی شروع شد تا الان که میشه 11سال مدام این کار را انجام میدم و راهی نتونستم پیدا کنم گاهی اوقات از خودم بدم میاد که نمیتونم کنار بگذارم افسرده شدم .لطفاً کمک کنید عاجز شدم.

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   29 مهر 1401 12:48 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، بله متاسفانه بیماری بدی است و درمان سختی هم دارد. متد ما در این زمینه خاص است و می توانید انجامش دهید

   پاسخ
 • سلام من نوجوانم و ۲ ساله که به تریکوتیلومانیا دچار شدم و بیشتر موقع درس خوندن این اتفاق برام میفته
  درمانش چقدر طول میکشه و چجوری؟

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   29 مهر 1401 1:16 ب.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، با یکی از شعب تماس و از منشی اطلاعات و دریافت کنید

   پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر..اگه دیگه موهارو نکشیم و لمس نکنیم، چقدر طول میکشه تا موهای از دست رفته برگرده؟ آیا ریزش مو، نازک شدن و سستی ریشه مو بخاطر همین بیماریه؟

  پاسخ
 • سلام..آه از درد و رنجی که کشیدم..آه از این بیماری سخت..آه از روزگار سیاهی که به خاطر این بیماری به سرم رفت..از ۱۶ سالگی شروع به کندن ابرو کردم..تا الان کا ۳۲ سالمه..چقدر موقعیت از دست دادم..چقدر خجالت کشیدم.چقدر زجر بردم..چقدر سخ که مرگ رو به این بیماری ترجیح میدادم

  پاسخ
 • سلام هزینه دوره چند هست ؟

  پاسخ
 • سلام، من از دوران مدرسه موهای سرم را می کندم، الان 37 ساله هستم و چند سال موی مصنوعی روی سرم میگذارم. البته چندبار دکتر هم رفته ام.
  الان میخواهم بطور قطعی درمان کنم، آیا درمان دارد؟ و از کجا شروع کنم؟

  پاسخ
 • سلام و وقت بخیر
  من ۳۳ سالمه و الان ۴ سال و نیم هست که مژه ها و ابروهام رو می کنم
  این اواخر حدود یکسال پیش تا الان بسیار بدتر شده
  جوری که با موکن همه مژه هام رو میکنم
  من اصفهان هستم
  روش دارودرمانی فقط تونسته من رو آروم نگه داره و تقریبا از شدت تنش و اضطراب من کم کنه
  وگرنه تاثیری در روند کندن مو نداشته .
  روش هیپنوتیزم هم در کنار دارو درمانی ۳ تا ۴ جلسه رفتم ولی کاملا بی فایده.

  خواستم بدونم شما مرکزی در اصفهان سراغ دارید که از دستگاه لورتا نوروفیدبک به همراه روان درمانی مانند خودتون استفاده کنن ؟

  من ی بچه ۴ ساله دارم و الان هم باردار هستم
  و واقعا دیگه نمیتونم این وضعیت رو تحمل کنم
  کلا همه روان و زندگیم رو تحت الشعاع قرار داده
  جوری که دیگه حوصله هیچ کس و هیچ چیز رو ندارم
  حوصله بچه خودمم ندارم

  لطفا راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   25 مرداد 1401 8:52 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، نه متاسفانه ولی در آینده قصد داریم شعبه اصفهان هم راه اندازی کنیم

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر دختر من ۱۶ سالشه والان سه سالی هس درگیر کندن موهست حدودا دوسال مشاوره وحتی روان درمانی شده متاسفانه با پایان جلسات دوباره شروع شده کندن مو لطفا راهنمایی کنید در ضمن ما ساکن قزوین هستیم

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   25 مرداد 1401 8:58 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، احتیاج به دو سال درمان روانشناسی نیست اگر متد خوبی به کار برود جلسات روان درمانی 10 تا 12 جلسه کافی خواهد بود و در کنارش هم لورتا می تواند کمک کننده باشد

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر من از سال ۹۵ درگیر اختلال مو کنی شدم میخوام درمان بشم اهل اصفهان هستم
  بچه شیرخوار دارم
  چطور میتونم ارتباط برقرار کنم؟؟چیکار باید بکنم؟؟؟

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   7 مرداد 1401 8:36 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، درمان ما احتیاج است که شما 3 ماه ساکن تهران باشید و از اونجایی که شرایط شما سخت می باشد توصیه می شود در همان شهر خودتان برای درمان اقدام نمائید.

   پاسخ
 • سلام
  من از بيست سالگي درگير اين بيماري شدم . تو يه اداره دولتي كار ميكردم با محيطي پراسترس ، چند تا بحران بزرگ هم همزمان تو خانواده مون بوجود امد كه همه دست به دست هم داد كه اين بيماري خودشو نشون بده و روز به روز وسواسم بيشتر بشه .. البته اول از خواهر بزرگم يادگرفتم ، اون فقط موهاشو از وسط قطع ميكرد ولي من از ريشه ميكندنشون . اول فقط وسواس داشتم موهاي زبر و فر شده رو بكنم چون موهام لخت بود ولي بعد همه موهامو ميكندم .. الان ٤٢ سالمه تا خدي خودمو ميتونم كنترل كنم مثلا چند هفته ولي با اولين استرس شديد تلافي اون چند هفته رو درميارم . اولا فقط از وسط سرم ميكندم بعد جاشو عوض ميكردم هر بار گير ميدادم به يه نقطه و تا خالي نمي شد بيخيالش نمي شدم ..
  موهام يك سوم يا يك چهارم شده وبدتر ازاون اينكه از بس از ريشه كندم كلا رنگدانه اي ديگه در ريشه موهام توليد نمي شه ٩٠ درصد موهام سفيد شدن و هر هفته در حال رنگ كردن ريشه موهامم ..
  ميخوام بدونم رنگدونه موهام ممكنه برگرده اگر ترك كنم يا نه ديگه موهام سفيد شدن و به خالت قبل برنمي گردن

  پاسخ
 • باسلام من ۱۳سالمه از پارسال به مو کندن مبتلا شدم برا استرس اینا نیست دستم خود به خود میره و بابام یه اختلالی هم داره میگه کمرم رو بخونید اگه مو داشت بکنید یا جوش هاشو دربیارید اینم یه جور بیماری هست یا نه
  والا خسته شدم خجالت میکشم جلو مردم اینکار رو بکنم ولی خیلی اذیتم می کنند بعد تو درس خوندم مشکل ایجاد کرده جای درس مو میکنم اونم به مدت زیادی معلوما لامپ گوشیمو روشن میکنم تا بهتر ببینم و موهای دست و پام رو تا مچ میکشم تازگیا وسط سرم هم رو میکنم وسط ابرو ها ارنج و زانو تازه خیلیم خوشم میاد این موهای زیر پوستی رو یا سوزن بیرون بیارم و بعد بکشم موقعی که میکشم دوست دارم یکمی دردم بیاد
  شرایط دکتر رفتن ندارم چون والدینم خبر ندارن و تو شهرمون اصلا پزشک نداریم
  حالا بنظرتون برا ترک عادتم چیکار کنیم؟

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   7 مرداد 1401 8:53 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، بله مطمئنا این هم یک اختلال است. در مورد خودتون هم باید بگیرم این موضوع احتیاج به درمان دارد چون یک مسئله عصب شناختی است و با مشاوره چتی مطمئنا قابل درمان نیست

   پاسخ
 • سلام من از شیراز هستم اقای حسینی چجور میتونم با شماودمترگنجی ثحبت کنم

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   21 تیر 1401 10:08 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، با یکی از شعب تماس و با منشی هماهنگ کنید

   پاسخ
 • سلام من از سال دوم دبیرستان مبتلاشدم الان ۴۲ سالمه وخسته شدم مژه وابرو برام نمونده ۲۵ساله درگیرم وهمه همیشه اذیتم میکنن من شیرازهستم چکارکنم بارها جلسات روانکاوی و مشاوره رفتم کتاب ازحال بد به حال خوبو خوندم بارهاااا

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   21 تیر 1401 10:09 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، متاسفانه درمان موکنی سخت می باشد و ممکن است تنها کتاب خواندن کافی نباشد و بهتر است جلسات و شرکت کنید

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر دخترم سه ماهه شروع به کندن ابروهاش کرده الان لازمه از نوروفیدبک یا لورتا استفاده کنیم یا روان درمانی کافیه

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   21 تیر 1401 10:10 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، بله مطمئناً الان باید اقدام کنید چون هر چه دیرتر شود و تبدیل به عادت شود درمان سختتر خواهد شد

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید با توجه به اینکه همچین مرکزی در شیراز نیست ما بااین مشکل که واقعا مثل سرطان‌میمونه باید چکار کنیم ؟بخدا خسته شدم دیگه نمیدونم چکار کنم دیگه زندگیمو دوس ندارم اخه چرا باید این بیماری رو داشته باشم

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   14 تیر 1401 7:56 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، می تونید از دارو درمانی در کنار روان درمانی در همان شیراز استفاده کنید. متاسفانه خیلی مراکزی که به صورت تخصصی روی این موضوع کار کنند در ایران وجود ندارد

   پاسخ
 • سلام من حدود یک سالی هست که ابرو هام رو میکنم و الان به حدی رسیده که هیچ ابرویی ندارم پیش روانپزشک هم رفتم و دارو مصرف کردم الان دارو ها نه تنها نتیجه نداشت بلکه باعث خستگی و احساس تنبلی بهم دست میداد
  با مراجعه حضوری به کلینیک شما و روش های غیر درمانی قابل درمان هست؟

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   14 تیر 1401 7:57 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، به امید خدا قابل درمان خواهد بود چون متد ما یک متد خاصی در این زمینه است

   پاسخ
 • سلام من فقط موهامو لمس میکنم نه میکنم نه قیچی میکنم فقط و فقط مو سر ایا سر کردن مقنعه در خانه راه درمانش است

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   4 تیر 1401 12:33 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، بله این روش را امتحان کنید و اگر خوب نشدید حتما به یک متخصص مراجعه کنید

   پاسخ
 • سلام من قسمتی از تاج و فرق سر کندم حدود ۳ ماه هست مقدار کمی از تاج در اومده آیا بقیش در میاد یا نع

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   5 فروردین 1401 7:12 ب.ظ

   سلام به احتمالا فراوان درمیآید ولی اگر این امر اتفاق نیافتاد حتما به یک دکتر پوست و مو مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر من الان ۱۳ سالمه و ۴ سال هست که مژه هامو میکنم و الان ۱ ساله که ابروهامو با مژه هامو باهم میکنم اصن نمیدونم چیکار کنم من تو شهرستان زندگی میکنم و پدر و مادرم از این موضوع خبردار نیستن با اینکه میدونم مشکلم چیه ولی مامانم فکر میکنه که موهام خودش میریزه درحالیکه خودم میکنم وقتی به دخترایی که همسن منن تو خیابون یا بیرون میبینم واقعا دوست دارم بشینم گریه کنم دوستام وقتی میپرسن چرا تو مژه نداری …. من دنبال یچیزیم که بهشون بگم مامانم من رو خیلی برد دکتر پوست و مو ولی خب نتیجه ای نگرفتیم ی مدت رشد میکرد دوباره میکندم الان که کلا هم ابرو هم مژه هام کچله کلا اصن هیچی ندارم وقتی میرم حموم با خودم یک مداد ارایشی میبرم تو حموم میکشم رو ابرو و مژه هام که خالی نباشه به والدینمم نمیتونم بگم این قضیه رو و اینکه وضع مالیمون متوسطه ولی خب من تنها نمیتونم جایی برم ن روانشناسی ن چیزی من چیکار کنم خدایا الان من بچه دبیرستانیم بخدا هزار بار سر این موضوع ارزوی مرگ کردم کلی دارو های زینک و … خوردم ولی باز …. من توی لنگرود زندگی میکنم خواهش میکنم توروخدا کمکم کنید اگه موهام دیگه در نیان من خودمو میکشم .

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   5 فروردین 1401 7:15 ب.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، متاسفانه موکنی جز درمان های بسیار سخت می باشد که اگر بعد از مدتی توسط خود درمانی بهنبود پیدا نکرد حتما باید فرد از روش های دیگر درمانی در این زمینه استفاده کند. توصیه می شود بجای اینکه دائم به متخصص پوست و مو مراجعه کنید یکبار به والدین خود وضعیت موجود را بگوئید یا در این زمینه از یک متخصص روانشناس استفاده کنید که ایشان به والدین شما موضوع را بیان کنند تا بهتر والدینتان شما را درک و برای درمان اقدام نمایند.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشین،من موهامو نمیکنم ولی چندماهه که کله روز و شب رو دارم دست میکنم لای موهام از بالا به پایین اانقدر که دستام درد میکنن.حتی ثانیه ای ول نمیکنم.اینم جز مو کنی حساب میشه؟

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   20 اسفند 1400 3:33 ب.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، نه این موضوع وسواس موکنی نیست ولی درمانی مثل موکنی دارد

   پاسخ
 • سلام،من موهامو از ریشه نمیکنم از ساقه قطع میکنم ،آیا بیماری من هم اختلال موکنی هست، و با روشهای شما درمان میشه

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   6 اسفند 1400 10:43 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، بله اختلال موکنی است و با روش های ما قابل درمان است

   پاسخ
 • سلام
  من تو شهر تبریزم، لطفا همکارتون اگه تو این شهر با این روش درمان میکنه کندن مو رو ادرس بفرمایید ممنونم

  پاسخ
 • سلام من ۱۸سالمه و از بچگی مبتلا بودم و تا حالا اقدامی نکردم
  تونستم خودم و تا حد زیادی کنترل کنم اما باز هم بیشتر اوقات نمیتونم جلو خودم و بگیرم
  الان به نظرتون من برم پیش روانشناس؟

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   5 بهمن 1400 7:44 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، اگه تا به الان روش اتون جواب نداده مطمئناً باید راهتون رو عوض کنید و می تونه روانشناس هم یه راهی باشه منتهی باید تخصص این کار رو داشته باشه

   پاسخ
 • سلام. جناب دکتر حسینی، شما توی کدوم شعبه از مرکز نیک مهر هستین؟

  و به‌ نظرتون هیبنوتیزم هم میتونه موثر باشه یا نه؟

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   21 دی 1400 8:33 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، جناب حسینی در هر 3 شعبه حضور دارند و هیپنوتیزم درصد موفقیتش پائین است

   پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر ببخشید من الان ۱۶ سالمه ۳ سال هست که تقریبا درگیر این مشکل هستم میشه بگید چیکار کنم میشه لطفاااا

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   17 دی 1400 9:09 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، باید زودتر برای درمانتون اقدام کنید. روش های مختلفی وجود دارد از جمله دارو درمانی، نورو درمانی، روان درمانی، طب سوزنی و… هر کدوم رو که بهش دسترسی دارید استارتش رو بزنید

   پاسخ
 • در صورتی که مدت زمان طولانی درگیر باشی و اگر موها در نیاد با کاشتن مو مسئله حل میشه؟

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   17 دی 1400 9:10 ق.ظ

   بله می تونه مسئله حل بشود بشرطی که درمان کامل صورت بگیرد.

   پاسخ
   • سلام،بنده 65ساله و از14سالگی با این مشکل درگیر هستم تمام موهای سرم روکنده وداخل دهان میگذاشتم و ریزریزمیکنم وبیرون میریزم الان به ریشم بندکردم دیگه نه سبیل مونده نه ریش بخصوص سبیل، خودم هم خسته شدم خانمم بسیارازاین وضعیت ناراحته باورکنیددست خودم نیست بسیارعصبی هستم هیچ راه درمانی ندارم چون مثل عادت واعتیادشده ،اگه بنظرتون راهی هست باتوجه به سن و سالم کمک کنید،تشکر

    پاسخ
    • درمان تریکوتیلومانیا
     سید مصطفی حسینی
     20 اسفند 1400 3:32 ب.ظ

     سلام و وقتتون بخیر، اگه دارو درمانی انجام دادید و نتیجه نگرفتید می توانید از نورودرمانی استفاده کنید

     پاسخ
 • سلام امکان بازگشت این اختلال در صورت درمان چقدر هست؟

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   17 دی 1400 9:10 ق.ظ

   اگه درمان اصولی جلو برود مطمئنا بازگشتی وجود نخواهد داشت

   پاسخ
  • سلام …
   وییییی من تقریبا سه ساله درگیرشم کلافه شدم واقعا نمیدونم چیکار کنم درمان قطعی داره؟

   پاسخ
   • درمان تریکوتیلومانیا
    سید مصطفی حسینی
    21 دی 1400 8:32 ق.ظ

    سلام و وقتتون بخیر، در روانپزشکی و روانشناسی و پزشکی درمان قطعی وجود نداره ولی اکثر کسانی که به کلینیک نیک مهر اومدند نتیجه خوبی گرفتند.

    پاسخ
 • سلام دختر من هفت سال ونه ماهه هست سه ماه موکنی داره ولی ما تازه متوجه شدیم همش می رفتیم دکتر پوست تقریبا کچل شده .شیراز زندگی میکنم روان پزشک کودک هم برای برج یک سال دیگه نوبت داده نمیدونم چه کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   17 آبان 1400 8:53 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، فعلا در وهله اول با یک روانشناس کودک و نوجوان وقت بگیرید به نظر کودک دچار اضطراب های درونی است که شاید چون در ماههای اول موکندن است با همان روانشناس بهبود پیدا کنه

   پاسخ
 • سلام
  ببخشید امکان داره این بیماری ژنی باشه؟
  چون داییم هم در نوجوانی همچین مشکلی داشتن و الان که ۳۹ سالشونه کامل مو های کف سرشون رو از دست دادن ، من الان ۱۷ سالمه

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   3 آبان 1400 8:45 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، وراثت تاثیر داره ولی محیط اثرش زیادتر است

   پاسخ
 • سلام،من رقیه ام من هم چندسالی میشه درگیربیماری ام ووقتی ازشوهرم کتک میخورم اینکاروانجام میدم
  وقتی موهامومیکنم یک لذتی بهم دست میده که احساس آرامش میکنم،نمیخامم درست بشم چون زندگیم درست نمیشه هیچوقت.

  پاسخ
 • سلام این مراکز در رشت است و هزینه مشاوره چه قدره؟

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   28 شهریور 1400 10:04 ق.ظ

   سلام باید بپرسید. هزینه مشاوره هر جلسه 200 تومان است

   پاسخ
   • سلام من الان چهار سال که به ای بیماری مبتلام و روز به روز بیشتر میشه..میخواستم بدونم توی شیراز هم مرکز درمانی وجود داره؟؟

    پاسخ
   • سلام جناب حسینی .دختری ۱۷ ساله هستم که یک سالی میشه که موهای سرم را دونه به دونه می کنم . موهای بلند و پرپشت داشتم ؛اما الان کچلم و همین داره عذابم میده و یک ساله که مرگ تدریجی دارم‌.توان این رو هم ندارم که به پزشک و مشاور مراجعه کنم . سال دیگه هم کنکور دارم و رشتم تجربی هستش . و از این بیماری واقعا خسته شدم و هیچ انگیزه ای برای ادامه ی زندگیم ندارم. ۱۷ سالمه ولی پیر شدم . این بیماری واقعا عذاب آوره.ممنون میشم بدون مراجعه به پزشک، راهنماییم کنید که چیکار کنم؟🙏🙏🌺 ممنون و سپاسگزارم

    پاسخ
    • درمان تریکوتیلومانیا
     سید مصطفی حسینی
     25 آبان 1400 9:58 ق.ظ

     سلام و وقتتون بخیر، وسواس موکنی متاسفانه جز سختترین درمان ها است اگه تکنیک های رفتاری مثل دستکش گذاشتن و… نتوانسته تا به الان به شما کمک کنه پس باید حتما روی مدیریت احساساتتون کار کرد که اینم لازمه اش مراجعه به روانشناس است. البته تکنیک هایی که گروه نیک مهر به کار می برد مختص خود نیک مهر است که لازمه اش حضور فیزیکی در کلینیک است

     پاسخ
    • سلام آقای دکتر من ۳۴ سالمه از سن ۱۴ سالگی دچار کندن مو شدم ابتدا کم بود رفته رفته بزگتر شدم بیشتر شد در حدی ک نصف موهای سرمو میکندم و بعد بیشتر ناراحت میشدم همینطور این چرخه ادامه داشت اول رفتم روان درمانگر ک همون توضیحاتی ک خودتون دادین اونارو انجام می‌دادم تاثیری نداشت هر چه ب کنکور نزدیکتر میشدم بدتر شدم بعد اینکه وارد دانشگاه شدم به روانپزشک مراجعه کردم و دارو درمانی شروع کردم ۴سال تو اون تایم اصلا نمیکندم بعد اینکه داروهامو کامل قطع کردم بعد دو سال دوباره شروع شد اینبار به یه کلینیک نوروفيدبک درتهران سال ۹۰ فکر میکنم بود رفتم دو جلسه ادامه ندادم و همچنان سال هاست درگیرم و الان ازدواج کردم خیلی بهم آسیب میزنه در روابط اجتماعی ام نمیدونم چیکار کنم واقعا عاجزم آبا واقعا درمان قطعی وجود داره؟

     پاسخ
     • درمان تریکوتیلومانیا
      سید مصطفی حسینی
      13 اسفند 1400 8:59 ق.ظ

      سلام و وقتتون بخیر، بله درمان خواهید شد. گروه نیک مهر در این زمینه متد خاصی دارد

   • سلام. وقت بخیر. پسر چهار ساله من نزدیک یک سال هست که موهاشو میکنه. دکتر اعصاب و روان بهشچند جور قرص داده که تاثیر چندانی نداشته. ولی از وقتی بخاطر رشد موهاش بهش زینک سولفات میدم و شیرینی جات رو کم کردم این عادتش هم کمتر شده. واقعا این دو مورد تاثیری داره که ادامه بدم؟ آیا نورو درمانی برای درمان قطعی این مشکل به پسرم کمک میکنه؟ خیلی محتاج راهنماییتون هستم. واقعا درمانده شدم

    پاسخ
    • درمان تریکوتیلومانیا
     سید مصطفی حسینی
     21 دی 1400 8:30 ق.ظ

     سلام و وقتتون بخیر، اینکه این دو مورد تاثیر داره یا نه هنوز به اثبات نرسیده است ولی شما بیشتر از اونکه به نورو درمانی احتیاج داشته باشید به روانشناس کودک و نوجوان احتیاج دارید. توصیه می شه پیش روانشناس کودک بروید احتمالا پسرتون از یه مشکل روانشناختی زنج می برد.

     پاسخ
     • واقعا ممنون ازپاسخگوییتون.🙏 به روانشناس هم مراجعه کردیم و جلسه مشاوره رفتیم.داروها رو هم تحت نظر متخصص اعصاب و روان و فوق تخصص روانپزشک کودک مصرف میکنه ولی بی تاثیر بوده و دکترش چندین بار داروها رو عوض کرده یا دزش رو بیشتر کرده. خود بچه رو هم کچل میکنیم میاد موهای ما رو میکنه. آیا نورو درمانی برای این سن مناسب هست؟

     • درمان تریکوتیلومانیا
      سید مصطفی حسینی
      24 دی 1400 9:21 ق.ظ

      خواهش می کنم، نورودرمانی می تونه کمک کننده باشه ولی برای وسواس موکنی در این سن اون روشی که بیشترین تاثیر و داره همون روانشناس کودک و نوجوان است که شما گفتید رفتید و نتیجه نگرفتید. البته توصیه این است که شاید کار اون روانشناس خوب نبوده و پیش چند نفر دیگر هم بروید و اگه نتیجه نگرفتید اون زمان می تونید از روش نورو درمانی استفاده کنید

     • سلام دخترم ۱۴سالشه مو می‌کنه طوری که سرش خالی شده چکار کنم کجا بیام لطفاً شماره تماس بدید

     • درمان تریکوتیلومانیا
      سید مصطفی حسینی
      20 بهمن 1400 5:29 ب.ظ

      سلام و وقتتون بخیر، به همون شماره های داخل سایت تماس و از منشی وقت بگیرید

 • سلام ببخشید این بیماری فقط مخصوص کندن مو های سر و صورت هست ؟ من بعضی ها مو های ساق پاهام رو میکنم میخواستم ببینم اقدام کنم یا خیر ؟

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   28 شهریور 1400 10:10 ق.ظ

   سلام نه فقط مخصوص موهای سر و صورت نیست. موهای ساق پا هم جز این مشکل محسوب می شود و باید برای درمان اقدام کنید

   پاسخ
 • بخواطر اینکه من عادتم رو کاملا ترک کردم

  پاسخ
 • سلام جناب حسینی من سارا هستم احتمالا منو میشناسید چون قبلا ازتون راحنمایی گرفتم من خواستم ازتون تشکر کنم

  پاسخ
 • سلام این مراکز تو قم هم هست؟

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   16 شهریور 1400 7:53 ق.ظ

   سلام باید جستجو کنید

   پاسخ
  • من هم از ۹ سلگی شروع کردم و الان ۱۶ سال دارم ۱۱ ساله که این کار رو می کنم از خونه به هیچ عنوان بیرون نمی رم مگر اینکه کلاس داشته باشم و احساس افسردگی می کنم چه راه کاری رو برای من پیشنهاد می کنید من خودم با انداختن دستکش به دستم شروع کردم نتیجه ای ندیدم و وضع مالی خوب نیست لطفا کمکم کنید

   پاسخ
   • درمان تریکوتیلومانیا
    سید مصطفی حسینی
    21 شهریور 1400 10:52 ق.ظ

    سلام و وقتتون بخیر، اگه وضع والی خوبی ندارید توصیه می شه از دارو درمانی استفاده کنید

    پاسخ
 • سلام.ده سال هست با این مشکل مواجه هستم و از کف سرم به اندازه کف دستم مو کندم ولی موهای ریز وکمی بلند که دوباره در اومده داره ولی بدلیل مشکلات خانوادگی نتونستم درست به دکتر مراجعه کنم ولی یک ماه هست خودم روکنترل کردم و دست به سرم نزدم و15روزی هست به متخصص مو مراجعه کردم و با توجه به نمونه ای که از ریشه مو گرفتن و بیماری تریکوی من مثبت اعلام شد فقط به من قرص زینک وفروفوت دادند ویک محلول ساختنی مخصوص خانمها که روی بطریش هیچ اطلاعات دیگه ای نداره.لطفا منو درزمینه این داروها راهنمایی کنیدوبگیدچندوقت طول میکشه موهای من رشدکنه وقسمت های خالی روپوشش بده ؟

  پاسخ
 • سلام من ۲۱ سالمه و از ۱۷ سالگی شروع کردم با بازی با پوست کف سرم( موهامو نمیکنم اما) و گاهی از شدت استرس اونقدر با پوست سرم بازی میکنم گه کف سرم زخم میشه
  ضمنا با پوست صورت و بدنم هم دائما ور میرمو زخم ایجاد میکنم
  آیا اینم جزو بیماری تریکو تیلومانیا محسوب میشه؟؟

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   7 شهریور 1400 7:40 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، بله

   پاسخ
  • سلام وقت بخیر .به غیر از این اختلال یک اختلال دیگه هم وجود داره به اسم اختلال کندن پوست یا درماتیلومانیا، این مورد رو هم با پزشکتون در میان بذارید شاید کمک کننده باشه.

   پاسخ
 • به دوستانی که به بیماری موکندن دچارهستندتوصیه میکنم هرچه درسنین پایین ترنسبت به ترک اینکاراقدام کنندبهتراست .چون درسنین بالاکاردرمان سخت میشود.من الان ۵۹سال دارم وآرزوی یک موی پرپشت ورنگ ومش کرده به دلم مانده است همه جاروسری دارم واصلاعکس بدون روسری ازدوران جوانی ندارم.داروودرمان هم تامدت کوتاهی جواب میداد.اماکچل نمیشویدواگردرمان کنیدموهایتان پرپشت ترازقبل درمی آید.

  پاسخ
 • سلام.
  من دختری ۱۳ ساله هستم که متاسفانه حدود ۱ سالی هست مو کنی دارم نمیتونم ترک کنم میشه یک درمان قطعی بگید
  ممنون

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   29 مرداد 1400 9:26 ب.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، درمان قطعی وجود نداره در هیچ یک از درمان های روانشناسی و روانپزشکی و پزشکی ولی با روش های مدرن نوروساینس می تونید در درمانتون موفق باشید

   پاسخ
 • درمان تریکوتیلومانیا
  من یک شفا یافته هستم امروز 24 ساعته دست ب ابروهام نزدم
  20 مرداد 1400 4:10 ب.ظ

  سلام من الان 30 ساله با این بیماری در گیر بودم

  متاسفانه پسرم که از 14 سالگی اونم شروع کرد ب کندن ابروهاش وچون منم در گیر بود کاملا درکش میکردم
  پیش روانپزشک مغز واعصاب بردمش

  الان دوساله دارو میخوره

  خدارو شکر اصلا دیگه دست ب ابروهاش نزد ورشد کرد

  الان خودمم با اراده خودم
  دارم این عادتو ترک میدم

  همین که دستمو ب طرف ابرو هام میبرم سریع دستمو میکشم پایین

  باور کنید تنها راهش اراده هم هست

  ولی پسرم با دارو خوب شد

  پاسخ
 • سلام ۲۸ سالمه حدود ا۱۸ ساله که مژه ابروهامو میکنم و خیلی اولش احساس خوبی دارم اما بعدش عذاب وجدان بدی میاد سراغم وقتی تو ایینه خودمو میبینم ک کنده شدن از خودم بدم میاد چون قیافم خیلی زشت میشه .بارها به خودم قول دادم نکنم ولی ۱۸ ساله نتونستم .خیلی دوس دارم منم مث بقیه مژه های پرپشت ابروهای زیبا داشته باشم اما اینطور نیست و فک میکنم هیجوقت درست بشو نیستم.متاهلم و میترسم بچه دار شم سر این موضوع چکار کنم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   23 مرداد 1400 8:24 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، اگه راه درمانی رو امتحان کردید و نتیجه نگرفتید اون راه درمانی رو عوض کنید و راه دیگه ای رو در پیش بگیرید. برای هر فردی یک راه درمانی ممکن است جواب دهد

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  یه دختر ۳ ساله دارم که از دوران بچگی انگشت شصتشو می خوره الان یه هفته س که موهاشو می کنه
  میشه لطفا راهنمایی کنید .

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   9 مرداد 1400 7:55 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، ایشان به احتمال فراوان اضطراب دارد و باید حتما به یک روانشناس کودک و نوجوان مراجعه کنید

   پاسخ
 • دكتر سلام سي ودو سال موهام روكندم بايكبارهپنوتيزم درمان شدم متاسفانه چندروزي فيلم ياد هندوستان كرده

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  ۲۴ سالمه و حدود ۸ ساله از این بیماری رنج میبرم
  . نمیدونم دیگه چکار انجام بدم.ساکن مشهد ام و اطلاع ندارم اینجا هم از روش نوروفیدبک استفاده میشه یانه و فکر نکنم خانوادم راضی بشن تا 30 جلسه بیام تهران… هم جنگیدن باهاش سخته و هم تحمل کردن نگاه اطرافیان
  تروخدا کمک کنید

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   24 تیر 1400 8:07 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، بله مشهد نوروفیدبک دارد که اگر توسط متخصص نوروسایکولوژی انجام شود می تواند به شما کمک کند. منتهی حتما باید در کنارش از روان درمانی هم استفاده کنید

   پاسخ
 • سلام من 16 سالمه و این مشکل دارم نمیتونم به خانوادم بگم چون مطمعنم تحقیر میشم واقعا اذیتم ی کاری هس ک دستمو از این کار بکشم آخه چیکار کنم این چه شانسیه من بدبخت دارم واقعا چرا من😔

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   5 تیر 1400 10:33 ق.ظ

   سلام باید مدیریت اضطراب و یاد بگیرید و کم کم روی عادت های موکنی اتون کار کنید با تقویت های مثبتی که روی کارهای دیگر انجام میدهید. در واقع شرطی زدایی می کنید. البته تمام این موارد در جلسات آموزش داده می شود

   پاسخ
 • سلام.به مدت 9ساله به این بیماری مبتلام و از ریشه مو رو جدامیکنم نگرانم دیگه موهام درنیاد.لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 • درمان تریکوتیلومانیا
  محمد قیصری
  27 خرداد 1400 2:51 ق.ظ

  سلام وقت بخیر
  خانم من حدود 15 ساله که موهای سرش ریخته شده
  یعنی در واقع موها میکنه میخوره کامل وسط سرش خالی شده
  آیا امکانش هست موهای سرش دوباره برگرده

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   30 خرداد 1400 10:48 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، چون مدت زمان زیادی دارد این کار رو انجام می دهد شاید دیگر موها درنیاید.

   پاسخ
 • سلام،من۲۰سال دارم از ۱۳سالگی به این وسواس دچار شدم و چندین بار مو هامو خیلی کوتاه کردم که دوباره یه دست رشد کنن،ولی هر بار که مو هامو کوتاه کردم دوباره اونا رو میکنم و نتونستم که مهارش کنم،از یه مشاور کمک خواستم گفتن که با یه توپ اسفنجی خودتو سرگرم کن که دست تو سرت نکنی،ولی باز فایده نداشت،از طرفی من در شهرستان هستم و امکانات در حد دستگاه و اینجور چیزا نیستند و مراکز درمانی بیمه هم به هیچ عنوان قبول نمیکنن،و دانشجو هستم و پولی برای درمان ندارم و خانواده ام هم مشکلات مالی و بیماری پدرم هم هزینه بالایی داره،نمیتونم اصلا درباره هزینه درمان باهاشون حرف بزنم،کلا می‌دونم راهی ندارم،فقط اومدم همینجوری یه چیزایی بگم و برم

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   25 خرداد 1400 7:33 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، از اونجایی که شهرستان هستید متاسفانه ما نمی توانیم براتون کاری انجام دهیم

   پاسخ
  • سلام خسته نباشید من هم مثل این هوادارانی بیماریم الان حدود۱۵ سال درگیرم واقعاکلافه شده ام دراهواززندگی میکنم ازجلسات لورتادرتهران شنیدم چون خیلی طول میکشدامکانش نیست بام وبیام خواستم بینم اگه دراهوازهم مثل تهران این جلسات وجود داروی راهنمائی کنیدتوروخداکمکم کنیدممنونتون میشم

   پاسخ
   • درمان تریکوتیلومانیا
    سید مصطفی حسینی
    30 خرداد 1400 10:53 ق.ظ

    سلام و وقتتون بخیر، در کل ایران فقط چند مرکز لورتا وجود دارد. البته لازم به ذکر است که مهمتر از لورتا، پروتکل درمانی است که باید توسط متخصص نوروتراپیست نوشته شود نه روانپزشک و نه روانشناس دانش این کار رو ندارند. اگر پروتکل دقیق باشد و جلسات روانشناسی هم در کنارش انجام گیرد درمان موفق خواهد بود. در اهواز تا آنجایی که من می دونم مرکزی وجود ندارد

    پاسخ
  • سلام این میکنی ها وقتی تموم میشه ک وقت نداشته باشی بهشون دست بزنی و اینکه هر روز ببینی داری قشنگتر میشی پس برو باشگاه یا شروع ب تمرینات خانگی کن ک از نظر هیکلی عالی بشی دیگه کلا مشغولیت ذهنیت از مو روی هیکلت متمرکز میشه

   پاسخ
  • خواستن توانستنه،خودت بخواه وازخداد جواب بگیر بدون هزینه

   پاسخ
 • من ۱۶ سالمه خجالت میکشم تو مهمونی ها شرکت کنم .اصلا روسری مو در نمیارم همه گیر میدن چرا روسریتو در نمیاری دیگه خسته شدم.امیدی هست این موهایی که از ریشه کنده شدن دوباره رشد کنن چقدر طول میکشه؟

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   23 خرداد 1400 8:20 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، در اکثر مواقع موها رشد می کنند اگر این امر صورت نگرفت حتما به متخصص پوست و مو مراجعه کنید

   پاسخ
 • سلام من فاطمه هستم دو سال هست که من مو میکنم و مادرم دید که موهام خالی و کچل شد من رو کاملا کچل کرد یعنی موها رو کوتاه کرد نمیدونم چیکار کنم الان موهام از پشت کاملا خالی هست و فرق سرم هم کچل هست نمیدونم چیکار کنم بدبخت شدم قبلا چه موهایی پرپشت و بلند داشتم وقتی یادم میفته عذاب وجدانم میگیره خیلی حالتش بده

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   21 خرداد 1400 8:34 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، نگران نباشید در اکثر مواقع موها رشد می کنند منتهی باید برای درمان اقدام کنید تا به امید خدا حالتون بهتر بشود

   پاسخ
 • من نروفیدبک هم رفتم وقتی قطع شد دوباره برگشت

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   7 خرداد 1400 9:28 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، باید اولا از لورتا استفاده می کردید و بعد اینکه پروتکل درمانی در این زمینه بسیار مهم است و حتما باید در کنارش جلسات روانشناسی با متدهای خاص این موضوع رو انجام می دادید.

   پاسخ
 • سلام، شروع عارضه تریکوتیلومانیا برای دختر من از اوایل دبیرستان بوده.
  در دهه ۷۰ به چند روانشناس در آن زمان مراجعه کردیم، بهبودی حاصل نشد، البته دخترم هم همراهی نکرد.
  به نظر خودِ من این عارضه بیشتر ناشی از اضطراب آمادگی برای امتحانات بوده که مورد شنیدن قرار نگرفت.
  الان که خیلی از آن زمان گذشته آیا امکان مراجعه و بهبود هست؟
  اگر هست؛
  – تا چه میزان (چند درصد مقدار طبیعی مو روی سر) امید به بهبودی است؟
  – چه مدت و چند جلسه زمان میبرد؟

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   26 اردیبهشت 1400 8:00 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر،درمان تریکوتیلومانیا درمان سختی است خصوصا اگر مدت زمانی ازش گذشته باشد. حدوداً درمانش 3 الی 4 ماه طول می کشد. اگر خودش بخواد و تمرینات روانشناس را به خوبی انجام دهد و جلسات لورتا هم منظم بیاید بالای 60 درصد بهبودی وجود دارد

   پاسخ
 • سلام متولد 1361 پسرم چند سالی هست موهایم میکنم وحتی از سینه یا گاهی الان از ابرو میکنم اهواز هستم لطفا همکاری کنید تمام موهام کندم کچل شدم

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   21 اردیبهشت 1400 9:02 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، احتیاج به حضور فیزیکی شما در مجموعه نیک مهر است چون کار درمان با یکسری دستگاه نوروساینس است و در کنارش هم جلسات روانشناسی می باشد

   پاسخ
 • ممنون از درمانگران زحمت کش نیک مهر که باعث بهبودی من شدند

  پاسخ
 • سلام دوستان باید نفس قوی داشته باشید من۱۵سال درگیر بودم سرم خالی آزمون بجا آنچنان تحقیری شدم که دستم دیگه نرفت روسرم وموهام داره درمیاد روشش نفس قوی همین درمان میشه

  پاسخ
 • درمان تریکوتیلومانیا
  اقلیما هراتیان
  29 فروردین 1400 12:45 ق.ظ

  سلام من ۴۰ سالمه ۳۰ سال موهامو میکنم دارو استفاده کردم تیغ دادم کلاه گذاشتم و خیلی کارهای دیگه هیچ فایده نداشت الانم که کلا کاسه سرم مو نداره …..واقعا نصف عمرماز بهترین روزهای زندگیم رفت و همچنان من با این مشکل دسته پنجه نرم میکنم امیدوارم بیماری شما مثل من مزمن نباشه که دیگه دکترا جوابم کنن انشالله همتون از این بیماری خلاص بشین که واقعا بد بیماری هست

  پاسخ
 • سلام من ۳۱ سالمه و ۱۶سال پیش به این بیماری مبتلا شدم
  متاسفانه الان دقیقا ۱۶ سال هست که درگیرم واقعا دست خودم نیست دیگه تو بدترین شرایط درگیری هستم و موهارو میخورم
  این جلسات به چه صورت هست و هزینه اش چقدر هست؟

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   19 فروردین 1400 7:48 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، هزینه هر جلسه لورتا 300 هزار تومان می باشد که حدود 30 جلسه خواهد بود و در کنارش جلسات روان درمانی است که هر جلسه 200 هزار تومان می باشد که حدود 13 جلسه هم طول خواهد کشید

   پاسخ
   • یعنی بیشتر از ۱۲ میلیون هزینه داره؟! هه… پس پولدارا درمان می شن و ما بی پولا باید بسوزیم و بسازیم با این بیماری:)

    پاسخ
    • درمان تریکوتیلومانیا
     سید مصطفی حسینی
     19 اردیبهشت 1400 8:37 ق.ظ

     متاسفانه هزینه دستگاه بالاست. البته اگر بیمه تکمیلی داشته باشید بیشتر مبلغ رو بهتون پرداخت خواهند کرد. الان خیلی از افراد جامعه دارای بیمه تکمیلی هستند و به کلینیک ها مراجعه می کنند و وضع مالی آنچنان خوبی هم ندارند

     پاسخ
     • سلام من هم دچارمشکل کندن مژه وابروهستم حدود ۸ساله قشنگ چندماه ترک میکنم بعددونه دونه شروع میکنم درحدی که همشومیکنم روشای درمانتون چطوریه ما ساکن اطراف تهرانیم

     • درمان تریکوتیلومانیا
      سید مصطفی حسینی
      24 مهر 1400 7:59 ق.ظ

      درمان ابتدا شما یه جلسه نقشه مغزی تشریف می آورید و در اون نقشه موارد ضعف نرم افزاری مغزتون پیدا و با دستگاههای لورتا درمان رو شروع می کنید و در کنارش هم باید از جلسات روان درمانی استفاده کنید. تمامی درمان ها بدون دارو و عوارض جانبی می باشد. به امید خدا حالتون خوب خواهد شد

  • سلام من ۱۳ سالمه دوسالی هست مو میکندم منم از وقتی که شروع کردم موهامو میکندیدم ریششون رو میخوردم و الان هم اینجوری هستم به نظرتون به دکترم بگم که بلافاصله بعد از کندن مو هامو میخورم اخه خجالت میکشم میترسم که من هم سال ها این بیماری رو داسته باشم😭😖

   پاسخ
 • سلام من ۲۱ سالمه و چهار ساله که این وسواسو دارم و البته ک تازه متوجه شدم که یک بیماری هست و اصلا نمیتونم خودمو کنترل کنم شرایطشو هم ندارم برم پیش دکتر لطفا میشه راهنمایی کنین بدونم چجوری خودم این مشکلو حل کنم خیلی ممنون میشم

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   17 فروردین 1400 8:29 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر احتیاج به دکتر داره چون درمان سختی است. البته با یکسری روش های ساده رفتاری از جمله چسب زدن به انگشتان و کش زدن به انگشتان در زمانی که دستتان به سمت سر می رود می توانید انجام دهید ولی این کارها خیلی نمی تواند جواب دهنده باشد

   پاسخ
 • سلام پسرم متولد ششص یک هستم چند سالی هست دارم موهای و حتی از سینه و بیشتر موهای سفید میکنم اهواز هستم لطفا همکاری کنید

  پاسخ
 • سلام عید همه مبارک اقای حسینی عزیز من هنوز این عادت رو ترک نکردم لطفا کمی فشرده تر مشاوره میدین لطفا یا درمان قطعیش تاچه مدت دست نزنم رویس پیدا میکنه چند روز یا چند ماه یا چند سال میشه لطفا کمک کنید من یک دختر هستم و برای هر دختری موی سر از همه اعضا مهم تر و حیاطی تره بنده 13 سالمه مچکر از همکاری بی وقفتون خدا نگه دار

  پاسخ
 • سلام
  مطمئنید موهای از دست رفته برمیگرده؟؟؟؟
  حتی بعد از چند سال کنده شدن؟؟
  بعید میدونم

  پاسخ
 • من هروز داره تند تر میشه این عادت و اگر ب خانواده ام بگم منو درک نمیکنن و تنبیه می کنند چیکار کنم خودم ترک کنم

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   19 اسفند 1399 7:56 ق.ظ

   باید از تکنیک های رفتاری استفاده کنید از جمله اینکه انگشتانتون رو چسب بزنید که تا مدتی موهاتون رو نکنید. ولی گفتم در کل این تمرینات رفتاری شاید به صورت موقتی کارساز باشه و باید برای درمان اصولی اقدام کنید

   پاسخ
 • سلام من خواهر این مشکل رو داشت دوماه ترک کرد ولی بعدها کم کم شروع کرد ب کندن موهایش میشه بگین لطفا چجوری میشه درمانش کرد

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   18 اسفند 1399 7:08 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، با جلسات روانشناسی که در اون جلسات روی تنش ها و موقعیت های اضطرابی و عادتی مراجع کار می شه و در کنارش هم جلسات لورتا که می تونه تنش و عادت مراجع رو ازش بگیره. این دو درمان وقتی کنار هم قرار می گیرند درمان موفقی رو شکل می دهند

   پاسخ
 • سلام.ببخشید بابای من میلیاردر ولی خیلی خصیص و عمرا همچین مبلغ هنگفتی رو بده و خونوادم هم چندان پشتم نیستم و نمیتونم بهشون بگم یه جورتیی اونا همچین چیزی ننگ میدونن و لوس بازی.و فقط بلدن دعوام کنن.من ۱۵ سالمه و حدودا ۳ سال این بیماری دارم و تقریبا تازه متوجه شدم بیماری هست‌.من ساکن کرج هستم.لطفا یه راه کار جلوم بزارید من نوجونم میترسم تصمیم اشتباهی بگیرم و یک عمر وشیمونی داشته باشم.لطفا کمکم کنید

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   17 اسفند 1399 7:20 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، متاسفانه درمان وسواس موکنی خیلی سخت می باشد و اینکه خود فرد بتواند به تنهایی این کار را انجام بدهد سخت است. توصیه می شود حداقل در همان کرج از یه روانشناس کمک بگیرید و با ایشان درمان را جلو ببرید

   پاسخ
 • سلام …دارو (شیمیایی یا گیاهی)برای افزایش سرعت رشد مژه چی پیشنهاد مکنید؟ژل های تقویت کننده مژه کارآمد هستن؟

  پاسخ
 • امید وارم همتون خوب بشین دوستان

  پاسخ
 • درمان تریکوتیلومانیا
  نرگس محمدی
  11 اسفند 1399 11:52 ب.ظ

  سلام ببخشید من همیشه تقریبا در حال کندن مو هستم و کنترل آن از دستم خارج شده و وقتی موهامو میکنم پیاز مو که سفید رنگ هست رو خیلی دوست دارم که بِمَکَم اون رو و همیشه در حال جویدن پوست لبم هستم میشه بگید چرا؟ و بیشتر هم قسمت جلو و وسط های موهام رو میکنم میشه بگید چجوری میشه از شر این کار خلاص شم؟ من یک دختر هستم
  خیلی ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   13 اسفند 1399 8:13 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، همونطور که در مقاله هم آمده این یک کار وسواس گونه است و معمولاً کارهای وسواس گونه به حالت اجبار در می ایند و چون در کوتاه مدت به فرد لذت می دهند. این موضوع احتیاج به درمان دارو یا لورتا نوروفیدبک یا روانشناسی داره و اینکه فرد خودش بتونه این موضوع رو کنار بزاره خیلی سخت می باشد

   پاسخ
 • من ی سوال مهم دارم اگه دیگه نکنم دوباره درمیاد چون موهای من فر فریه از این بیشتر میترسم حدود دو سه ماه هست که این کار را انجام میدهم و 13 سالمه لطفا راح حلشو بهم بگین

  پاسخ
 • سلام من 19 سالمه 6 ساله این مشکل رو دارم وقتی موهای بلندمو کوتاه کردم شروع کردم به کندنشون حتی دوبار سرمو ماشین کردم ولی کمکم نکرد و حالا حجم زیادی از موهامو از دست دادم واقعا کنترل از دستم خارج شده و روانشناس های زیاد رفتم کمکم نکردن

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   26 بهمن 1399 9:44 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر می تونید از درمان های نوروساینس استفاده کنید در کنار روان درمانی

   پاسخ
   • با سلام..بچه خواهر من ۴ ساله به این درد دچار و پیش روانشناس هم رفته و الان خدا را شکر کمی بهتر شده ولی موهاش خیلی بدجور شده..طوری که تو خونه اگه بی روسری باشه و ببینمش میریزم بهم..سرش واقعأ خالی شده و ظاهر بدی پیدا کرده چکار کنه که موهاش دوباره پر پشت بشه و در بیاد..ممنون میشم کمک کنید

    پاسخ
    • درمان تریکوتیلومانیا
     سید مصطفی حسینی
     8 اسفند 1399 11:51 ق.ظ

     سلام و وقتتون بخیر، به مرور رویش پیدا می کنه و جای نگرانی نیست ولی اگر می خواهید خیلی سریعتر موها رشد کنه باید به متخصص پوست و مو مراجعه کنید

     پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر
  دختر من ۱۷ سالشه چند سالی هست دچار وسواس موکنی شده میخواستم بپرسم هر جلسه لورتا چند روز به چند روز بهتره انجام بشه چون تهران نیستیم میپرسم و دیگه اینکه شما اطلاع دارین تو اراک هم چنین تخصصی وجود داره یا نه ؟

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   26 بهمن 1399 9:45 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، دو روز در هفته باید انجام بشود که بین اش 2 روز فاصله باشد. اینکه در اراک باشد به نظر نیست چون متد جدیدی است. مهمتر از لورتا، پرروتکل درمانی است که متخصص در این زمینه می نویسد

   پاسخ
 • سلام برای ترمیم از مزو تراپی کسی نتیجه ای گرفته یا باید ختما کاشت مو انجام بدیم ؟

  پاسخ
 • سلام
  من 29سالمه و از تقریبا 13سالگی دارم موهامو میکنم…یه روزایی نمیکنم..یه روزایی بیشتر میکنم و و جبران اون روزایی که نکندم و میکنم…خیلی حس بدیه و اصلا روش کنترلی ندارم..در طول این مدت دوره های کوتاهی جلوی مو کنی رو گرفتم ولی به محض یه اتفاق بدی که برام میوفتاد باز دوباره شروع میکردم..نمیفهمم چرا باید این رفتار عادی بشه و این همه سال طول بکشه..از نظر مالی توانایی مشاوره رفتن رو ندارم..اگه راه دیگه ای هست ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   14 بهمن 1399 8:05 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، شما در مدیریت احساساتتون دچار مشکل هستید پس هر زمان احساساتتون بهم می ریزه این کار رو انجام بدید اگه توانایی مالی ندارید باید کتاب هایی در خصوص مدیریت احساس تهیه و مطالعه کنید

   پاسخ
   • سلام دوازده ساله هستم این دوازده ساله عادت به مو کندن دارم الان عمل معده انجام دادم چکارکنم

    پاسخ
    • درمان تریکوتیلومانیا
     سید مصطفی حسینی
     5 مرداد 1400 11:21 ق.ظ

     باید حضوری تشریف بیارید و کار با دستگاههای لورتا در کنار روان درمانی و انجام بدید

     پاسخ
 • درمان تریکوتیلومانیا
  پریا افشار
  9 بهمن 1399 8:06 ب.ظ

  سلام هزینه درمان چقد میشه و اینکه چند جلسه طول میکشه منم حدود ۲۰ ساله که موهامو میکنم و الان دیگه تبدیل ب عادت شده

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   11 بهمن 1399 8:17 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، هزینه هر جلسه لورتا 300 هزار تومان که تقریبا بین 25 تا 30 جلسه نیازمند است و در کنارش جلسات روان درمانی که حدود 10 جلسه می باشد که هر جلسه 160 هزار تومان می باشد

   پاسخ
 • سلام دوستان من ۱۹سال دارم از ۱۰ سالگی دچار این بیماریم هم مژه هامو وهم موهای سرمو میکشم دیگه از زندگی خسته شدم تا اونجا که بعضی وقتا تصمیم میگیرم خودکشی کنم تو رو کمک کنین زندگیم نابود شده

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   21 دی 1399 8:20 ق.ظ

   سلام متاسفانه این موضوع تبدیل به عادت شده و اگه تا الان خودتان نتوانستید مشکل را حل کنید حتما برای درمان به یکی از مراکز مراجعه کنید چون هر چقدر تعداد سالها بیشتر شود درمان مشکل تر خواهد شد

   پاسخ
  • سلام . من پسری ۱۰ ساله دارم که موی سر و ابرو و مژه را میکنه ، در ایامی مثل فوت عزیزان ، زلزله و …. اینکارو شروع میکنه لطفا راهنمایی کنید تهران هستیم

   پاسخ
   • درمان تریکوتیلومانیا
    سید مصطفی حسینی
    19 تیر 1400 11:25 ق.ظ

    سلام باید برای درمان هر چه زودتر اقدام کنید چون اگر تبدیل به عادت شود مطمئنا درمان سختی خواهیم داشت

    پاسخ
 • درمان تریکوتیلومانیا
  ابوالفضل ام
  6 دی 1399 9:05 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  من الان تقریبا ۴ هفتس که دیگه موهامو نمیکنم و کلا بیخیالش شدم ولی همش استرس دارم که موهام دوباره در نیاد چون تا الان هیچ تقییری نمیبینم
  لطفا ی دارویی معرفی کنید برای رشد موهایی که کندم ⁦🙏🏼⁩⁦🙏🏼⁩⁦🙏🏼⁩

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   7 دی 1399 8:33 ق.ظ

   نگران نباشید اگه بعد از سه هفته دیگه تغییراتی در موهاتون ندیدید به یک متخصص پوست و مو مراجعه کنید

   پاسخ
 • سلام اگه میشه کمکم 5 ساله این مشکلو دارم هیچ کس این مریضی منو درک نمیکنه خیلی دوست دارم دیگه موهای سرمو نکنم توروخداکمکم کنید

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   21 آذر 1399 8:54 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، باید برای درمان تشریف بیارید چون الان تبدیل به عادت شده

   پاسخ
 • سلام

  پاسخ
 • 16 سالمه و فکر کنم نزدیکه دو ساله این کارو میکنم اول از موهای سرم شروع شد ولی کم کم هرجایی مو داشته باشم رو میکنم. نمیتونم به خانوادم بگم چند بار سعی کزدم جلوی خودمو بگیرم ولی نتونستم راهی هست که غیر حضوری بتونم با شما حرف بزنم؟

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   14 آذر 1399 8:20 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، از نظر صحبت مشکلی نیست ولی اگر بخواهید درمان بشوید باید حضوری تشریف بیارید. چون درمانش با جلسات روان درمانی و نوروساینس انجام می شود که باید حضور فیزیکی داشته باشید

   پاسخ
   • سلام متاسفانه منم چندین سال این مشکل دارم خیلی عذاب میکشم ،خواهش میکنم یک دکتر خوب در تهرات معرفی کنید که بتونم نتیجه بگیرم

    پاسخ
    • درمان تریکوتیلومانیا
     سید مصطفی حسینی
     7 بهمن 1399 7:44 ق.ظ

     سلام و وقتتون بخیر، دکتر نیما گنجی که با لورتا و در کنارش روان درمانی می تونه این مشکل و حل کنه

     پاسخ
     • شما که فرمودید درمان قطعی وجود نداره؟؟!!!

     • درمان تریکوتیلومانیا
      سید مصطفی حسینی
      18 مهر 1400 9:57 ق.ظ

      بله درمان قطعی وجود نداره ولی بحث بحث درصدهاست که خداروشکر کلینیک نیک مهر در این زمینه موفق بوده است

 • سلام پسرم 18 سالشه و پشت کنکوریه چند روزیه که موهاشو می کنه طوری که یه قسمت از سرش کاملا خالی شده لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   11 آذر 1399 7:49 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، علت کندن موهای ایشون در این مرحله بخاطر استرس و اضطرابی است که دارند و اگر درمانی در این مرحله صورت نگیرد بعد از مدتی تبدیل به عادت می شود و درمان را به مراتب سختتر خواهد کرد. توصیه می شود برای درمان استرس و اضطرابش به کلینیک ما مراجعه و یا به روانشناس یا روانپزشک مراجعه نمایند.

   پاسخ
  • ای بابا بنده خدا

   پاسخ
 • سلام وقت شما بخیر. من ۳۲ سالمه و تقریبا ۱۷
  ساله که درگیر وسواس موکنی در قسمت ابرو و مژه هستم. من سه چهارسالی هست که متوجه شدم این یه بیماریه.منم مثل تمام بیماران خیلی سعی به ترک کردم ولی فقط برای مدت کوتاهی مفید بوده.

  اگر که متخصص خوبی در بوشهر سراغ دارید که درمانم رو پیگیری کنم خیلی ازتون ممنون میشم منو مطلع کنید.

  چون رفت و آمد به تهران ممکن نیست برام. بابت مسافت طولانی و شرایط زندگی.

  پاسخ
 • سلام دختری ۲۱ساله هستم از۱۲ساگی مژه هامو به شدت میکنم تاالان وکاملا غیراجتماعی هستم وخیلی هم افسرده هستم با داروهم خوب نشدم میخواستم بدونم اونایی که مثله من تریکوتیلومانیا دارن غیراجتماعی هستند یا فقط من این مدلی ام وخیلی هم ناراحتم …

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   7 آذر 1399 8:56 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، معمولاً این موضوع باعث می شه که این افراد کمتر در اجتماع ظاهر بشن و رفته رفته غیر اجتماعی و افسرده بشن. در اغلب موارد این موضوع دیده می شود.

   پاسخ
  • سلام. نه همه ی این افراد غیر اجتماعی نیستن. نذارید این بیماری زندگی اجتماعی تون رو مختل کنه.

   پاسخ
 • سلام چند سال آبرو ومژه خود را میکنم توانستم که دیگه دست به آبرو ها نبرم و موفق شدم پروژهای کل چشم را پیوندم چشم چپ م توانسته ام به طور کامل رشد کنه فقط بغضی وقتها سه ماه یک بار ناخوآگاه چند جاش میکنم چشم راست گوشه چشم میکنم و تا ۴۰روز دیگه که در حال بالا اومدن هستن دوباره احساس خارش باعث میشه دوباره بکنم همیشه اولین کندن نوژه را چندین ساعت طول دادم باش بازی کردم که نکنم ولی نشد کندم دوباره دومین نوژه همین اتفاق تا ساعتها شب تو فکر و مشغول کندن هستم فقط یک قسمت مرا غذای میده پوست بوغر بوغر میکنه و همین باعث کندن نوژه چشم میشه چه کار کنم که تمام بشه ممنون

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   3 آذر 1399 8:40 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، لغزش در روند درمان امری طبیعی است. به همین روند ادامه دهید و آرام ارام این قضیه کم و کمتر خواهد شد.

   پاسخ
 • سلام من چند ماهی میشه که به این بیماری دچار شدم و هم خودم و هم خانوادم خیلی از این موضوع ناراحتیم و توی خانواده مون تاحالا دونفر دیگه هم‌به این بیماری مبتلا شدن ولی از بین رفتع و یکبار وسط سرم مثل یک خط کچل شدولی خداروشکر الان موهام دراومده وهنوزم دارم به این کار ادامه میدم و ریشه های موهامو میخورم و از این کار بدم میاد ولی اصلا دست خودم نیست و کاملا غیر اردیه لطفا راهنمایی کنید
  واسه ی یه وختر واقعا موهاش مهمه و من با کندنو از دست ادن موام دارم عذاب میکشم لطفا کمک کنید

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   27 آبان 1399 7:22 ق.ظ

   سلام دوست عزیز، پاسخ در کامنت های قبلی گذاشته شده است.

   پاسخ
  • ایشالا خدا کمکتون کنه تا زود تر این عادت رو ترک کنین

   پاسخ
   • سلام
    ببخشید بگید موهایی که از ریشه کنده باز رشد میکنند یا نه؟

    پاسخ
    • درمان تریکوتیلومانیا
     سید مصطفی حسینی
     7 فروردین 1400 10:36 ق.ظ

     سلام و وقتتون بخیر، در اکثر موارد بله

     پاسخ
    • سلام.من تقریبا ی ساله ک این مشکلو دارم و هربار سعی کردم دست نزنم و الان پنج ماهه ک موهامو نکندم ولی باز از این میترسم که دوباره نتونم خودمو کنترل کنم و موهامو بکنم

     پاسخ
     • درمان تریکوتیلومانیا
      سید مصطفی حسینی
      26 اردیبهشت 1400 8:04 ق.ظ

      سلام و وقتتون بخیر، نگران نباشید تا مغز بخواد عادت به نکندن کند حدود یکسالی طول می کشد. به همین روند ادامه دهید و آهسته آهسته حالتان خوب خواهد شد.

     • سلام ،چجوری تونستین ۵ماه نکنین و از چه روشی برای درمان استفاده کردین؟

 • سلام من ۱۵ سالمه و یک سال و نیمه که موهام و میکنم…
  وقتی عصبی ام یا سرگرم فیلم دیدنم این کار و انجام میدم …
  حس میکنم الان خیلی شدید شده و هی پشیمون میشم که چرا مو میکنم….
  و تازه فهمیدم که یک بیماری روحی ولی نمی تونم به خانوادم چیزی بگم چون فکر میکنن این کار و ترک کردم …
  چی کار کنم؟
  ترو خدا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   19 آبان 1399 7:11 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، بهتره که واقعیت و به خانواده اتون بگید و براشون توضیح بدید که این یه وسواس هست و…. و ربطی به اراده و همت شما ندارد. اگر بخواهید موضوع را با خانواده در میان نزارید مطمئناً روز به روز وضعیت ممکن است بدتر و بدتر شود. چون اگه تعداد سالهای کندن مو بیشتر شود درمان سختتر خواهد شد.

   پاسخ
 • کسی بانوروسایس کلا عادت موکنی را کنار گذاشته

  پاسخ
 • سلام من ۱۴سالمه و دو ساله که موهای سرمو خیلی شدید میکنم طوری پیاز مو هم کنده میشه هر کاری ن
  میکنم نمیتونم این عادت رو ترک کنم ابرو و مژه های خود راهم میکنم ولی موهای سرمو بیشتر میکنم . خانواده ام اصلا اهمیت نمیدن و هی دعوام میکنن که دیگه این کارو نکنم و این بیشتر ناراحتم میکنه واحساس میکنم دارم افسرده میشم چجوری باید درمان کنم؟ ایا موهای که پیازشان کنده شده دوباره رشد میکنند؟

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   13 آبان 1399 7:11 ق.ظ

   سلام و وقت بخیر، بله دوباره رشد خواهند کرد و همانطور که گفته شد خط اول درمان روان درمانی است که اگر در کنار درمان های نوروساینس قرار گیرد درمان موفقی خواهد شد

   پاسخ
   • سلام….من دخترم ۱۴سالشه و موهاشو میکنه تقریبا یک سال که موهاشو میکنه…میشه بگین چیکارش کنم؟؟

    پاسخ
    • درمان تریکوتیلومانیا
     سید مصطفی حسینی
     25 فروردین 1400 7:29 ق.ظ

     سلام باید پیش روانشناس و در کنارش روانپزشک ببرید که با جلسات روان درمانی و دارو درمانی بخواد بهبود پیدا کنه

     پاسخ
  • سلام ، من پسر ۱۰ ساله ای دارم که هنگام بروز یک حادثه مثل زلزله ، فوت فامیل و یا تغییر مکان ، شروع به کندن مو و مژه و ابرو میکنه و الان شدید شده ، لطفا راهنمایی فرمایید

   پاسخ
   • درمان تریکوتیلومانیا
    سید مصطفی حسینی
    9 شهریور 1400 10:07 ق.ظ

    سلام و ووقتتون بخیر، ایشان اضطراب درونی دارد و باید با یه روانشناس کودک و نوجوان جلسات روان درمانی رو بگذراند.

    پاسخ
 • سلام
  من ۱۷ سالمه و از ۱۴ سالگی این عادت رو دارم منتها من از ریشه مو رو نمیکنم هیچ وقت فقط از ته میکنم ایا این هم مربوط به این بیماری هستش یا نه؟!یا اگر هست درمانش چی هست؟

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   11 آبان 1399 6:57 ق.ظ

   سلام بله این هم جزئی از وسواس موکنی هست. درمان ها متفاوت هست منتهی درمان اصلی و اول تریکوتیلومانیا روانشناسی است و بعد در کنارش درمان های نوروساینس می تواند کمک کننده باشد

   پاسخ
 • سلام عزیزان من چهل سالمه 20ساله درگیرم واین بیماری باعث شده کاملا افسرده باشم وباهیچ کسی رفت وامدندارم حتی عزیزانم لطفاکمکم کنید

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   10 آبان 1399 7:20 ق.ظ

   سلام دوست عزیز، از راههای درمانی استفاده کنید. بلاخره ما برای بهبودی باید به همه راهها به اصطلاح چنگ بندازیم والا مشکل ما رو از پا درمیاره

   پاسخ
   • سلام ببخشید شیراز هم جایی هست که جلسات لورتا یا نورفیدبک برای درمان موکنی داشته باشه؟

    پاسخ
    • درمان تریکوتیلومانیا
     سید مصطفی حسینی
     12 تیر 1400 8:58 ق.ظ

     سلام و وقتتون بخیر، بله نوروفیدبک است منتهی مهمتر از دستگاه، پروتکل درمانی است که باید توسط متخصص نوروساینس نوشته شود

     پاسخ
 • سلام پسر ۱۱ساله دارم که همین مشکل داره کسی میتونه راهنمایی کنه

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   1 آبان 1399 7:37 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، زودتر باید برای درمان اقدام کنید چون اگر تبدیل به عادت بشه درمان سختی داره

   پاسخ
 • با سلام.منم حدود ۲۰ ساله که أین مشکل رو دارم .چند باری هم تا حدودی موفق به ترک این عادت شده ام آما متاسفانه مجددا همان عمل را تکرار کرده ام .آیا این امکان وجود داره که بتونم کاملا از این بیماری نجات پیدا کنم ؟

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   28 مهر 1399 7:24 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، بله با یک روش درمانی خوب و تلاش خودتون به امید خدا موفق خواهید بود

   پاسخ
 • سلام ، خسته نباشيد

  آيا بعد از درمان موهاي كنده شده دوباره رشد ميكنند؟ چون من شنيدم ريشه مو آسيب ميبينه و ديگه ممكن نيست.

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   28 مهر 1399 7:25 ق.ظ

   سلام و سلامت باشید، بله رشد خواهد کرد، نگران نباشید

   پاسخ
  • سلام میخواستم بدونم منشأ این وسواس چی هستش؟ آیا ارثی هست؟

   پاسخ
   • درمان تریکوتیلومانیا
    سید مصطفی حسینی
    10 خرداد 1400 8:03 ق.ظ

    سلام و وقتتون بخیر، بیشتر مواقع از استرس و اضطراب خصوصا در دوران کودکی شروع می شود. تا حدودی در بعضی از افراد اگر ژن وسواس را داشته باشند و در محیطش قرار بگیرند بارور می شود.

    پاسخ
 • من از9سالگیم مو کندن دارم الان خیلی شدید شده ناخن جویدن ناخن جویدن لطفا کمکم کنید14 سال دارم

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   28 مهر 1399 7:26 ق.ظ

   سلام دوست عزیز، باید برای درمان اقدام کنید چون با گذر زمان، درمان سختتر می شود

   پاسخ
  • سلام
   آیا این بیماری ژنتیکی است؟
   من و مادر مبتلا به این بیماری هستیم و ۱۶ سالمه مامانم ۳۸ سالشه مادرم بهتر شده خودشو کنترل می کنه من وقتی که استرس میگیرم خوشم میاد مو های زبر رو بکنم و باهاشون بازی کنم و ریشه آنها رو بخورم .
   میشه بگید چیکار کنم درمان بشم خواهشن دیگه نمی توانم تحمل کنم حس می کنم کچل شدم .

   پاسخ
   • درمان تریکوتیلومانیا
    سید مصطفی حسینی
    8 بهمن 1400 8:54 ق.ظ

    سلام بله تا حدودی ژنتیکی است. بله کندن مو به فرد حس خوشایندی می ده که باعث می شه تنش ازش دور بشه و باعث می شه این روند تکرار شود. چون 16 سالتون هست به نظر با یه روانشناس کودک و نوجوان که در این حیطه کار کرده اگه جلو برید احتمال موفقیت درمانی خوبی خواهید داشت

    پاسخ
 • سلام. من خانمی 32 ساله هستم. چندساله ابروهامو مژه وموهای سرم میکنم درحدی که الان دیگه خیلی خالی شدن. ولی ابروهارو بیشترمیکنم. هرکاری میکنم نمیتونم نکنم.. وقتی فکرم مشغول میشه میکنم احساس لذت میکنم بعدش پشیمون میشم.چیکار کنم؟ ..

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   20 مهر 1399 7:06 ق.ظ

   سلام و وقتتون بخیر، مطمئناً اگه تا الان نتونستید کاری کنید پس باید برای درمان اقدام کنید. درمانها هم متفاوت است و ما در گروه نیک مهر از لورتا به همراه جلسات روان درمانی استفاده می کنیم

   پاسخ
 • باسلام خانوم ۴۰ساله هستم ازبچگی اختلال موکندن دارم دارو استفاده میکنم بی فایده س ساکن اهواز هستم استان خوزستان لطفن راهنمایی م کنید

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   12 مهر 1399 9:21 ق.ظ

   سلام و وقت شما هم بخیر، در همان اهواز یا استانهای همجوار دنبال کسی بگردید که کارهای نوروفیدبک یا لورتا انجام می ده. منتهی باید کسی باشه که تخصص در این زمینه داشته باشه. در کنار این دستگاهها از یه روانشناس هم که در این حوزه کار کرده می تونید استفاده کنیدئ

   پاسخ
 • درمان تریکوتیلومانیا
  محمدداوری
  6 مهر 1399 2:20 ق.ظ

  سلام محمدداوری هستم ۴۲سال سندارم و۳۲ساله از بیماری تیکو تیلو مانیا رنج میبرم و هنوز خوب نشده ام ساکن بندرعباس هستم بیزحمت راهنمایی ام بکنید تا نجات پیدا بکنم
  تشکر

  پاسخ
  • درمان تریکوتیلومانیا
   سید مصطفی حسینی
   7 مهر 1399 8:09 ق.ظ

   سلام دوست عزیز، چون راهتون دور هست باید در همان شهر خودتان یا شهرهای همجوار شروع به درمان کنید. همانجا پیش روانشناسی بروید که کار وسواس موکنی انجام می دهد و در کنارش از دستگاههای نوروساینس از جمله نوروفیدبک یا لورتا استفاده کنید. اگه این دو مورد در کنار هم قرار بگیرد درمان موفقی خواهید داشت

   پاسخ
 • بله

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.