گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر

دکتر متخصص اختلالات خواب

خواب یک وضعیت غیر هوشیاری کامل است ، به طوری که فرد نمی تواند با محرکهای محیطی بیدار شود. خواب و بیهوشی با هم فرق دارند. در خواب ، فرد یک ریتم شبانه روزی منظم که با نور و تاریکی هم منطبق است، دارد. بنابراین نیاز به سیگنال در خواب به صورت شبانه روزی است ولی در بیهوشی به شکل مصنوعی و با داروهایی که متخصص بیهوشی به فرد می دهد آن فرد را القا می کند. در این مقاله دکتر نیما گنجی ، نوروتراپیست و عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی تهران و یکی از بهترین متخصص اختلالات خواب در تهران سعی دارد مراحل خواب را مورد بررسی قرار دهد و در ادامه طریقه درمان مشکلات خواب در بهترین کلینیک خواب در تهران گفته خواهد شد.

مدت زمان مطالعه : 6 دقیقه , تاریخ انتشار : 1396/12/17

دکتر متخصص اختلالات خواب

مراحل خواب از نگاه متخصص اختلالات خواب در تهران

فوق تخصص خواب در یکی از بهترین مراکز تست خواب در تهران می گوید که در یک سیکل طبیعی خواب ، دوره های منظم یک تا ۱/۵ ساعته وجود دارد که تمام مشکلات خواب و بی خوابی ها در این دوره ها اتفاق می افتد. این یعنی در یک خواب ۷ الی ۸ ساعته ، فرد چند تا از این دوره ها را تجربه می کند. این دوره ها حالت رفت و برگشتی دارند. این یعنی فرد ، خواب عمیق را تجربه می کند و سپس به خواب Rem و دوباره به خواب عمیق می رود و… این موارد همگی توسط دکتر متخصص اختلالات خواب در بهترین کلینیک خواب تهران مورد بررسی قرار می گیرد.

متخصص اختلالات خواب کودکان و بزرگسالان در تهران می گوید که خواب به ۳ مرحله 

اول : N1 , دوم : N2 , سوم : N3 تقسیم می شود که تمامی این موارد توسط بهترین متخصص اختلالات خواب در بهترین کلینیک خواب تهران بررسی می شود. خواب REM را از آنجا بدین گونه نام گذاری کرده اند چون حرکات سریع چشم و پردازش اطلاعات در آن اتفاق می افتد. همچنین مغز در آن به لحاظ متابولیک فعال است. هر چقدر به سمت صبح پیش رویم از میزان عمق یا تجربه N3 کم و به مرحله Rem به لحاظ طول اضافه می شود.

کلینیک خواب در تهران

در مغز یکسری اتفاقات از لحاظ الکترو فیزیولوژیکال می افتد و بهترین متخصص اختلالات خواب کودکان و بزرگسالان در بهترین کلینیک خواب تهران در نقشه مغزی آن را متوجه می شود که فرد در کدام مرحله از خواب دارای مشکلات خواب و بی خوابی قرار دارد. دکتر متخصص خواب در بهترین مرکز خواب تهران می گوید که وقتی فردی بیدار و به دقت به حرفهای سخنران گوش می دهد مغز در مرحله گاما ، وقتی زیاد دقت نمی کند در مرحله بتا ، وقتی چشم ها بسته می شود در مرحله آلفا و وقتی وارد خواب می شود در مرحله آلفا و تتا (مخلوطی از این ۲ اتفاق می افتد) قرار دارد که تماماً این اتفاقات توسط دکتر متخصص اختلالات خواب در تهران بررسی می شود. مغز معمولاً خودش را در خواب عمیق ترمیم و از فرسودگی های روزانه تمیز می کند بنابراین مغز یک تجدید قوا ، استراحت و ترمیم صورت می دهد. مغز معمولاً خودش را در خواب عمیق ترمیم و از فرسودگی های روزانه تمیز می کند بنابراین مغز یک تجدید قوا ، استراحت و ترمیم صورت می دهد.

مرحله دوم خواب از نظر متخصص خواب

بهترین متخصص اختلالات خواب کودکان و بزرگسالان می گوید که در مرحله دوم خواب ، دوک های خواب وجود دارد که اثبات شده دوک های خواب در پردازش اطلاعات ، حافظه ، هیجان و در طول روز در

دکتر متخصص اختلالات خواب

نقش دارند که تماما توسط دکتر خواب در بهترین کلینیک خواب تهران مورد بررسی قرار می گیرد. حتی خواب در ریلکس بودن عضلات هم نقش دارد. این یعنی وقتی شما خواب راحتی نداشته باشید صبح که از خواب بیدار شوید ، عضلاتتان خسته است.

مرحله آخر خواب از نظر متخصص خواب کودکان

بهترین فوق تخصص خواب در بهترین کلینیک خواب کودکان و بزرگسالان می گوید که معمولاً کسانی که به نارکِلُپسی ( Narcolepsy )( حملات خواب ) که از انواع اختلالات خواب است دچار می شوند وقتی می خوابند بلافاصله وارد مرحله خواب Rem می شوند(یعنی شخص مرحله ۱ و ۲ را تجربه نمی کند و مستقیم وارد مرحله آخر می شود). این افراد در حین صحبت با دیگران ممکن است به خواب روند و وارد مرحله Rem شوند. همچنین این افراد ممکن است فکر کنند که از بدنشان بیرون آمده و دارند خودشان را می بینند که تماماً توسط دکتر متخصص اختلالات خواب در بهترین کلینیک خواب تهران بررسی می شود.
در مرحله خواب عمیق مشکلات خوابی که پیش می آید این است که فرد بیدار می شود و می رود آب می خورد و بعد می خوابد در حالی که کاملاً خواب بوده است. ۷۵ درصد از خواب افراد در Non-Rem است و این موضوع خیلی کمک می کند که آنها در روز بعد ok و از لحاظ جسمی آماده باشند. در Non-Rem

در بدن خواهیم داشت. بنابراین Non-Rem به سیستم بدنی و ایمنی ما اجازه می دهد استراحت کند که توسط بهترین متخصص اختلالات خواب کودکان و بزرگسالان در بهترین مرکز خواب تهران بررسی می شود.
پس از ۱/۵ ساعت فرد اولین مرحله Rem را تجربه می کند که حدود ۵ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد و هر ۹۰ دقیقه این امر اتفاق می افتد. در این مرحله شخص یک خواب هیجانی سناریو دار می بیند حال اگر اختلال RBD داشته باشد ممکن است در خواب راه برود و آن خوابی که دارد می بیند را داستان وار اجرا کند که تماما در بهترین کلینیک خواب در تهران مورد بررسی قرار می گیرد.

روش درمان مشکلات خواب در بهترین کلینیک خواب در تهران

در گروه نیک مهر که یکی از بهترین کلینیک خواب در تهران می باشد روند درمان مشکلات خواب بدین صورت است که ابتدا مراجع یک وقت نقشه مغزی از منشی می گیرد و سپس در جلسه نقشه مغزی که حدود نیم ساعت الی 40 دقیقه طول می کشد(نقشه به علاوه ویزیت دکتر) علت مشکلات خواب توسط دکتر نیما گنجی ( بنیانگذار واقعی لورتا نوروفیدبک در ایران ) ، نوروتراپیست و عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی تهران مورد بررسی قرار می گیرد و سپس ایشان بر مبنای نقشه مغزی ، پروتکل درمانی همان فرد را می نویسند و بعد از آن مراجع باید دو الی سه روز در هفته ( بستگی به نوع دستگاه دارد ) به کلینیک مراجعه نموده و حدود یکساعت کار با دستگاههای نوروساینس از جمله نوروفیدبک و لورتا نوروفیدبک ( پیشرفته تر از نوروفیدبک ) و… را انجام دهد. لازم به ذکر است که تمامی ابزارهای نوروساینس بدون دارو و عوارض جانبی است. بهترین متخصص خواب کودکان و بزرگسالان در تهران با تغییرات سیگنال های مغزی که روی تتا و آلفا انجام می دهد باعث می شود که فرد به خواب عمیق و خوبی فرو رود و مشکلات خوابش برطرف شود.

این نکته حائز اهمیت است که در همان جلسه نقشه مغزی اگر دکتر گنجی لازم بداند توصیه بر دارو درمانی یا روان درمانی در کنار جلسات نوروساینس خواهند داشت ولی در کل درمان های گروه نیک مهر بدون دارو می باشد و در اکثر موارد بدون دارو مراجع مشکلش برطرف خواهد شد.

نکته مهم : کلینیک خواب نیک مهر روند تشخیص و درمانش با دیگر مراکز تست خواب در تهران و … متفاوت می باشد و مراجع لازم نیست شب تا صبح در کلینیک خواب در تهران باشد تا از او آزمایش به عمل بیاید. در واقع متد گروه نیک مهر ، متد خاصی در زمینه درمان مشکلات خواب می باشد. برای دیدن موفقیت های درمانی گروه نیک مهر به بخش ویدئوها یا صفحه اینستاگرام مراجعه کنید.

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، مدیر کلینیک روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر

لطفاً در زیر نظر خود را در خصوص این مقاله بیان و اگر سوالی دارید مطرح نمائید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

شاید این موارد هم برایتان مفید باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.