کلینیک درمان بی خوابی تهران

تماس با کلینیک روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر :

شعبه شمال تهران ( پاسداران ) : ۲۲۷۹۷۴۸۲

        شعبه شرق تهران ( پیروزی ) :  ۳۶۶۰۳۹۸۳

        مدیریت : ۰۹۱۲۴۴۳۷۱۲۴

کلینیک درمان بی خوابی تهران

همانطور که در قسمت اول انواع اختلالات خواب گفته شد بی خوابی و اختلالات خواب می تواند ناشی از مشکلات در مراحل خواب باشد و این باعث شود که فرد در طول روز عملکردهایش دچار اختلال شود و نتواند کارهایش را به نحو احسن انجام دهد که تمامی این موارد توسط دکتر خوب برای اختلالات خواب در کلینیک درمان بی خوابی تهران مورد بررسی قرار می گیرد.

درمان اختلال خواب در کلینیک درمان بی خوابی تهران


انواع بی خوابی

روش های درمان بی خوابی


(اهمیت درمانهای روانشناسی برای درمان بی خوابی)


انواع بی خوابی ها :

در ادامه انواع بی خوابی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ج) نارکُلِپسی ( Narcolepcy ) یا حمله های خواب :

یکی از انواع اختلالات خواب و بی خوابی نارکلپسی است که طبق نظر دکتر خوب برای درمان بی خوابی ، در آن فرد بلافاصله به خواب Rem می رود یا اینکه بعد از ۱۵ دقیقه(به جای ۹۰ دقیقه) وارد مرحله Rem می شود که این موضوع توسط پزشک متخصص بی خوابی مورد بررسی قرار می گیرد.

این افراد معمولاً دارای خصوصیات خواب آوری ، خواب و بیداری و یا توهمات هستند. این یعنی موقع به خواب رفتن و بیدار شدن توهم دارند. همچنین این افراد فلج و وقفه خواب دارند که این موضوع مهمی برای بهترین متخصص برای درمان بی خوابی در کلینیک درمان بی خوابی تهران می باشد.

بعضی از اینها Cataplexy دارند مثلاً اگر جوکی برای آنها تعریف شود به محض اینکه به آن جوک می خندند، بدنشان شل می شود و زمین می خورند. این بیماری در ۰/۱ جمعیت دیده و در خانم ها و آقایان تفاوتی ندارد. در دوران کودکی و نوجوانی این موضوع بیشتر دیده و مولفه ارثی دارد که باید توسط دکتر خوب برای اختلالات خواب بررسی شود.

د) Breating – Related disorder :

در این اختلال خواب که توسط دکتر خوب برای درمان بی خوابی بررسی می شود، شخص یک دفعه وسط خُر و پُفش وقفه می کند که این شاخصی برای :

۱) وقفه تنفسی انسدادی( OSA )( Obstructive Sleep Apnoea )

این موضوع ارتباط با فشار خون و مشکلات مغزی دارد و می تواند آلزایمر و همچنین مشکلات تنفسی یا مسایل تیروئید و ایمنی ایجاد کند که موضوع مهمی برای پزشک متخصص بی خوابی در کلینیک درمان بی خوابی تهران می باشد.

فاکتورهایی که احتمال OSA را زیاد می کند عبارت است از : افرادچاق ، کسانی که گردن کلفت دارند ، حفره ها و تیغه های بینی اشان انحراف دارد فک پائین اشان به سمت عقب منحرف است ، زبان کوچک خیلی بزرگی دارند.

۲) Central Sleep Apnoea :

اینها کسانی هستند که دارو زیاد مصرف می کنند و متاسفانه اعتیاد دارند و حدوداً شاید ۱۰۰ یا ۲۰۰ بار رشد برانگیختگی دارند. در اصل اینها عمق خواب را تجربه نمی کنند که توسط دکتر خوب برای اختلالات خواب مورد تشخیص قرار می گیرند.

ح) Parasomnias :

یکی از انواع اختلالات خواب و بی خوابی است که توسط بهترین متخصص برای درمان بی خوابی مورد تشخیص قرار می گیرد و شامل ۳ مورد راه رفتن بین خواب ، وحشت حین خواب و کابوس شبانه است.

معمولاً کابوس حین Rem (در دوران کودکی خیلی اتفاق می افتد) است. شخص معمولاً بیدار و تمام آن کابوسها را به یاد می آورد. وحشت بین خواب معمولاً در کودکان رخ می دهد که در آن کودک ممکن است در Non-Rem ناگهان جیغ بزند و بیدار و دلیلی هم برای آن نداشته باشد و دوباره بخوابد که باید توسط دکتر خوب برای درمان بی خوابی در کلینیک درمان بی خوابی تهران مورد بررسی قرار بگیرد.

خوابگردی در Non-Rem اتفاق می افتد و اطرافیان باید توجه کنند، کسی که خوابگردی یا اختلالات خواب Rem دارد ، چاقو کنارش نباشد ، کنار پله ها فَنس بگذارند که فرد نیافتد و … که تماما توسط دکتر خوب برای اختلالات خواب آموزش داده می شود.

روش های درمان بی خوابی :

بهترین متخصص برای درمان بی خوابی اعتقاد دارد که سه راه اصلی برای درمان اختلالات خواب وجود دارد که عبارتند از:

۱) دارو درمانی :

این روش توسط روانپزشک انجام می پذیرد. البته دارو درمانی برای برخی جوابگو نیست. داروهایی که در این زمینه استفاده می شود، داروهایی هستند که زمانهای خواب شخص را تنظیم می کنند. این روش توسط پزشک متخصص بی خوابی انجام می شود. البته دارو یکسری عوارض های خودش را دارد ولی گاهی اوقات این راه شاید تنها روش درمان بی خوابی باشد.

۲) روان درمانی :

روانشناسی و روان درمانی در واقع بیشتر روی عوامل زیربنایی فرد دارای مشکلات خواب کار می کنند و می تواند در کنار درمانهای دیگر تسریع کننده درمان بی خوابی مراجع باشد. این روش توسط دکتر خوب برای اختلالات خواب ، در کنار سایر روش ها توصیه می شود.

۳) ابزارهای نوروساینس :

ابزارهای نوروساینس از جدیدترین درمان بی خوابی است که توسط دکتر خوب برای درمان بی خوابی در کلینیک درمان بی خوابی تهران استفاده می شود. این ابزارها انواع مختلفی از جمله درمان tDCS ، نوروفیدبک  و… دارد که همگی بدون عوارض جانبی می باشد. در این درمان نوروتراپیست با تغییرات سیگنال های مغزی که روی تتا و آلفا انجام می دهد باعث می شود که فرد به خواب عمیق و خوبی فرو رود و دچار بی خوابی یا اختلالات دیگر خواب نشود.

نکته مهم : کلینیک خواب نیک مهر ابتدا یک نقشه مغزی که با ویزیت دکتر حدود یکساعت طول می کشد از مراجعه می گیرد و بر مبنای آن پروتکل درمانی مختص آن فرد را اجرا می کند. لازم به ذکر است که کلینیک خواب نیک مهر از ۳ روش فوق استفاده می کند.

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، مدیر کلینیک روانشناسی ، مرکز مشاوره و مرکز نوروفیدبک نیک مهر

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.