گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر

نیازهای اساسی زن و شوهر

تئوری انتخاب که برای ویلیام گلاسر است می گوید هر رفتاری که انسانها انجام می دهند از جمله خیانت و روابط خارج زناشویی به دلیل یک یا ۵ نیاز اساسی صورت می گیرد که در خصوص زوجین همان نیازهای اصلی زنان و مردان است و توسط سید مصطفی حسینی ( مدیر گروه روانشناسی و علوم اعصاب نیک مهر ) و دکتر مریم زادبر ( مسئول فنی گروه نیک مهر ) به زوجین آموزش داده می شود. لازم به ذکر است که رویکردهای مختلف در این زمینه نظر متفاوت دارند.

مدت زمان مطالعه : 6 دقیقه , تاریخ انتشار : 1396/07/05

نیازهای اصلی زنان و مردان

تلفن های تماس

نیازهای اصلی زن و شوهر

از نظر گلاسر همه افراد ۵ نیاز اساسی دارند که عبارتند از:

نیاز به عشق و تعلق خاطر

از بین تمام نیازها این نیاز مهمترین نیاز است چون اگر انسانها این نیاز را نداشته باشند با جهان مشکل خواهند داشت پس باید توسط بهترین مشاور خانواده خوب در شمال تهران این موضوع آموزش داده شود. این نیاز یکی از نیازهای اصلی است که باعث می شود مثلث سازی در خانواده شکل بگیرد.
نیاز به عشق و تعلق خاطر یک مسئله دو طرفه است و جزء نیازهای اصلی زنان و مردان می باشد. اگر خانواده ها می خواهند مطمئن شوند که کودکان اشان به سمت مواد مخدر یا محرک نمی رود باید مطمئن شوند که ظرف نیاز عشق و تعلق خاطرشان را پر کنند.

بهترین دکتر مشاور خانواده در شمال تهران

برای پر کردن این ظرف در اصل خود فرد باید آن را پر کند نه اینکه به همسرش بگوید که این نیاز او را برآورده سازد که این موضوع مهمی است که باید توسط بهترین مشاور خانواده در شرق تهران آموزش داده شود. بنابراین در زندگی زوجین عشق و تعلق خاطر که یکی از نیارهای اصلی زنان و مردان است را باید دو طرف خودشان بسازند. پس در کل زوجین باید سعی کنند این نیاز را که یکی از نیازهای اصلی زنان و مردان می باشد در خود و همسرشان برآورده سازند که توسط بهترین روانشناس خانواده در شمال تهران آموزش داده می شود.

نیاز به قدرت و پیشرفت

دومین نیاز از نیازهای اصلی زنان و مردان که خیلی سخت است، نیاز به قدرت و پیشرفت می باشد چون در جامعه انسانی همه افراد می خواهند دیگری را پائین بکشانند تا خودشان احساس قدرت کنند. به جزء نیاز به قدرت در بقیه نیازهای اصلی زنان و مردان هر چقدر نیازهای زوجین شبیه تر باشد، سازگاری اشان در زندگی بیشتر است و در مشاوره قبل از ازدواج نمره بهتری کسب می کنند که این موضوع مهمی است که توسط بهترین مشاور خانواده در شمال تهران آموزش داده می شود.

بهترین دکتر مشاور خانواده در شرق تهران

در قدرت و پیشرفت ، زوجین دائم می گویند که حرف آنها درست است و هر کدام از زوجین می خواهد طرف مقابل را به زیر بکشاند و بنابراین دائم بین اشان جنگ رخ می دهد. پس نیاز به قدرت یکی از نیازهای اصلی زنان و مردان است که در مشاوره قبل از ازدواج توسط بهترین مشاور خانواده در شرق تهران باید خیلی روی آن بررسی شود.

نیاز به استقلال و آزادی

بهترین روانشناس خانواده در شرق تهران می گوید که نیاز به آزادی که یکی از نیازهای اصلی زنان و مردان است، خیلی فراتر از آزادی های اجتماعی و سیاسی است. آزادی بدین معنی است که یک انسان چگونه دوست دارد سبک زندگی خودش را خودش تعیین کند. مثلاً زن دوست دارد موی کوتاه داشته باشد ولی همسر به او می گوید نه و زن این کار را انجام نمی دهد. با این عمل در واقع زن احتمالاً دارد این نیازش را سرکوب کند چون نیاز عشق و تعلق خاطر در او زیاد است ولی در واقع یکی از نیازهای اصلی زنان و مردانش را نادیده گرفته است این موضوع توسط بهترین مشاور خانواده در شرق تهران مورد بررسی قرار می گیرد.

نیاز به بقاء و امنیت

این که یکی از نیازهای اصلی زنان و مردان است که توسط بهترین روانشناس خانواده در شمال تهران بررسی می شود. این نیاز در واقع پول ، امنیت ، سلامت ، مسایل جنسی و… را در بر می گیرد. نیاز به بقاء در واقع هر آنچه فرد برای حفظ موجودیت خود به کار می گیرد و این موضوع مهمی برای بهترین مشاور خانواده در شرق تهران است. خیلی از اوقات وقتی یکی از زوجین امنیت اش به خطر می افتد احساس ، رفتار و… او نیز تغییر می کند و برای حفظ امنیت اش که از نیازهای اصلی زنان و مردان است دست به هر کاری می زند و همین یکی از عوامل نزاع و تعارض بین زوجین می باشد.

نیاز به تفریح و سرگرمی

همه افراد تفریح و سرگرمی را دوست دارند ولی نوع آن فرق می کند. پس تفریح و سرگرمی هم یکی از نیازهای اصلی زنان و مردان است که اگر آن را نداشته باشند کودک درون اشان از بین می رود. بهترین مشاور خانواده در شمال تهران یکی از مواردی که چِک می کند این است که تفریح و سرگرمی در زن و شوهر چیست و برای رفع این نیاز که از نیازهای اصلی زنان و مردان است ، چه کارهایی انجام می دهند.

بهترین مشاور خانواده در شرق تهران

این ۵ نیاز که نیازهای اصلی زنان و مردان است در واقع حکم موتور ماشین را دارد که باعث می شود فرد یا زن و شوهر شروع به حرکت کند. هر ۵ نیاز را کودک وقتی به دنیا می آید همراه خودش می آورد و باید در مسیر زندگی این ۵ نیاز از سوی او و اطرافیان برآورده شود و این موضوع توسط بهترین مشاور خانواده در شمال تهران آموزش داده می شود.

اگر این ۵ نیاز در زندگی زوجین از سوی همسر برآورده نشود احتمال خیانت ( روابط خارج زناشویی ) در آن زندگی وجود دارد و در واقع نفر سوم از شکافی وارد می شود که نفر دوم برایش ساخته است. پس در امر خیانت زوجین باید بدانند که شخص قربانی هم یکی از علت های این اتفاق است و نباید خودش را بی گناه بداند چون یکی از نیازهای اصلی زنان و مردان را در طرف مقابل برآورده نکرده است که در بازسازی رابطه بعد از خیانت روی این موارد کار می شود.

نویسنده : سید مصطفی حسینی ، مدیر گروه روانشناسی و مرکز نوروفیدبک نیک مهر

لطفاً در زیر نظر خود را در خصوص این مقاله بیان و اگر سوالی دارید مطرح نمائید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

شاید این موارد هم برایتان مفید باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.